Prokuratura skarży "układ warszawski"

Paweł Bujalski, były zastępca burmistrza gminy Centrum, oraz 17 innych osób związanych z dawnym warszawskim samorządem, odpowiedzą za korupcję w sprawie tzw. układu warszawskiego - donosi „Wprost”.

Ucieczka z więzienia w Elblągu

25 latek skazany za kradzieże razem z innymi więźniami porządkował okolicę katedry w Elblągu. Strażnikom nie udało się go upilnować. Zbiega poszukuje policja.

Swastyki na nagrobkach

Nieznani sprawcy zniszczyli częstochowski kirkut przy ul. Złotej. Około stu pionowych płyt nagrobnych - macew - zostało pokrytych obraźliwymi napisami i symbolami.

Dębicki: kłamią bezczelnie!

- Nie zamierzam wrócić do Samoobrony - poseł Tadeusz Dębicki dementuje informacje, które podał PAP powołując się na dwóch członków kierownictwa tej partii.

OBWE potępia Polskę

Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie potępiła skazanie w Polsce dziennikarza za zniesławienie sędziego i wezwała Polskę do usunięcia z kodeksu karnego zniesławienia i obrazy w przypadku mediów.

Radom: Pacjenci tracą cierpliwość

Zapisanych na zabiegi odsyłają z kwitkiem wręczając do ręki wizytówkę prywatnego gabinetu - takie praktyki zarzucają pacjenci lekarzom radomskiego szpitala. Mówią "dosyć" i żądają przerwania strajku służby zdrowia.

Konkurs na Stadion Narodowy unieważniony

Konkurs na projekt architektoniczny Stadionu Narodowego zostanie unieważniony - zapowiedziała minister sportu Elżbieta Jakubiak. Decyzja ta ma paradoksalnie przyspieszyć budowę obiektu, który powinien zastąpić Stadion X-lecia PRL.

"Kaczyńscy odrażający jak Bush"

"Bracia Kaczyńscy wzbudzają w Niemcach odrazę podobną do tej, jaką wywołuje u nich prezydent USA George W. Bush" - napisał niemiecki dziennik "Der Tagesspiegel".

Samoobrona ma taśmy na premiera?

Andrzej Lepper twierdzi, że ma taśmy z kompromitującymi premiera nagraniami. - Otrzymujemy też bardzo wiele informacji, które świadczą o nieprawidłowościach związanych z funkcjonowaniem PiS - powiedział w TVN24 Grzegorz Skwierczyński.

Pijany BOR-owiec

Funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu, który wczoraj rozbił rządowy samochód na Helu, był pijany.

Wypadek na trasie Poznań - Pniewy

Prowadząca w kierunku przejścia granicznego w Świecku trasa Poznań-Pniewy była przez dwie godziny zablokowana. Opel astra zderzył się tam z ciężarówką, dwie osoby są ranne.

Ukraina: usunęliśmy awarię serwera

Awaria centralnego serwera służb celnych Ukrainy została usunięta i sytuacja na granicach zaczęła się normalizować - poinformowała ukraińska Państwowa Służba Celna. Końca kolejek jednak na razie nie widać.

Schizofrenik w armii

Rekrut ze zdiagnozowaną schizofrenią paranoidalną wyskoczył z okna wojskowej izby chorych i złamał kręgosłup. Jego matka żąda odszkodowania - za wcielenie do wojska i brak odpowiedniej opieki nad 19-latkiem - donosi "Gazeta Wyborcza".

Dorn na celowniku LiS

Samoobrona może poprzeć wniosek o odwołanie marszałka Sejmu Ludwika Dorna. - Zrobimy to, jeśli zablokuje on głosowanie na temat powstania komisji śledczej ds. akcji CBA - powiedział w TVN24 Grzegorz Skwierczyński z Samoobrony.

Pielgrzymów pożegnały życzenia abp. Nycza

- Będę życzył przede wszystkim takiej atmosfery, która by połączyła to co jest w życiu człowieka ważne - modlitwę, przeżycie wspólnty, radość, doświadczenie drugiego człowieka - życzył abp Stanisław Nycz pielgrzymom wyruszającym na Jasną Górę z Warszawy.

Żaglowce w świetle sztucznych ogni

Nad pięknymi żaglowcami, które zawinęły do Szczecina na zlot The Tall Ships' Races rozbłysły okazałe fajerwerki. Wcześniej przez miasto przeszła parada załóg żaglowców.

Abp Życiński pomaga betankom

Kilkanaście rodzin z Lublina i okolic chce przyjąć pod swój dach wydalone z zakonu betanki. To odpowiedź na apele metropolity lubelskiego, abp Józefa Życińskiego - pisze "Metro".

PiS szykuje sobie miękkie lądowanie

Po decyzji PKW, która odrzuciła sprawozdanie finansowe PiS, co grozi 3-letnią utratą wielomilionowych dotacji z budżetu, politycy tej partii już szykują się do kontrataku - pisze "Dziennik".

Harnaś nad harnasie

Harnaś roku nie ma lekko. Musi zatańczyć zbójnickiego, wykazać się znajomością zwyczajów regionu i obuchem siekiery za jednym zamachem wbić 23-centymetrowy gwóźdź. W tym roku wygrał Jan Malacina z Poronina.

LPR chce zmiany premiera

Z Jarosławem Kaczyńskim nie będzie możliwa rekonstrukcja tego rządu - mówi Wojciech Wierzejski z LPR i w imieniu swojej partii żąda zmiany premiera. W poniedziałek zbiera się zarząd LPR.

Lepper: mam porażające dowody na premiera

Andrzej Lepper grozi, że ujawni porażające fakty na temat premiera. Nie chce jednak uchylić rąbka tajemnicy. - Nie mogę popełnić błędu - powiedział szef Samoobrony w magazynie "24 godziny". Dlatego zwleka z wyjawieniem tych informacji.

Polacy wrócili z Afganistanu

123 żołnierzy Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód wylądowało na lotnisku w podszczecińskim Goleniowie na pokładzie niemieckiego samolotu wojskowego. Wśród przybyłych około 60 żołnierzy to Polacy. Jeden z nich został odznaczony medalem Korpusu.