Sikora ma własną "aferę gruntową"?

Andrzej Sikora przewodniczący klubu Samoobrony może być zamieszany w aferę korupcyjną - donosi "Wprost". To te zarzuty mogły przekonać premiera do niemianowania Sikory na stanowisko ministra rolnictwa - podejrzewają dziennikarze. Sikora już w piątek wiedział, że artykuł powstaje: -To kamstwa i kalumnie - mówił wtedy.

Kościół broni teorii Darwina przed LPR

Arcybiskup Józef Życiński w rozmowie z "Wprost" broni teorii Darwina przed wypowiedziami polityków LPR, którzy negują jej prawdziwość powołując się na Kościół i Biblię. Katacheci uczą się już, jak mówić o ewolucji.

PiS: my koalicji nie zerwaliśmy

- To są oświadczenia asekuracyjne i bezpieczne. Ministrowie Samoobrony nie podali się do dymisji, tylko do dyspozycji premiera - stwierdził w TVN24 poseł PiS Karol Karski. Dodał, że w dyspozycji premiera ci ministrowie pozostają od pierwszego dnia swego urzędowania.

"Lepper chce zostać ofiarą"

Politycy opozycji nie wierzą, że ogłoszona dziś decyzja o wycofaniu Samoobrony z rządu jest ostateczna. -To tylko polityczna rozgrywka - oceniają.

Samoobrona ogłosiła koniec koalicji

Samoobrona wycofa swoich ministrów z rządu Jarosława Kaczyńskiego - tak zdecydowała Rada Krajowa partii. Przyjęta przez Radę uchwała nie stwierdza jednoznacznie, że Samoobrona wychodzi z koalicji, ale że koalicję zerwało PiS. Uchwała nie przeszła jednogłośnie.

Lepper: koalicji nie ma

- PiS zerwał koalicję. Koalicji nie ma - zapewniali zgodnie przed posiedzeniem Rady Krajowej partii liderzy Samoobrony. Rada ma zadecydować, czy Samoobrona wycofa swoich ministrów z rządu.

Wilczury zagryzły człowieka

Mężczyzna został zagryziony przez owczarki pilnujące dyskoteki. Stało się to już po zakończeniu zabawy, kiedy właściciel zamknął posesję i spuścił psy.

Wprost: posłanka Samoobrony zamieszana w aferę gruntową

W głośnym śledztwie w sprawie korupcji w resorcie rolnictwa pojawia się nazwisko posłanki Elżbiety Wiśniowskiej, bliskiej współpracownicy Leppera, synowej wicemarszałek Sejmu Genowefy Wiśniowskiej - twierdzi tygodnik "Wprost".

Woodstockowicze wracają do domów

Kilkadziesiąt tysięcy uczestników Woodstock wraca do domów. - Na razie powroty odbywają się spokojnie - zapewnia rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim Agata Sałatka.

Państwowe pieniądze na mundurki

Dofinansowanie w wysokości 50 zł na zakup mundurka z budżetu państwa otrzyma co trzeci, co czwarty lub co piąty uczeń szkoły podstawowej i gimnazjum - wynika z danych zebranych w kuratoriach.

Wysoki dowódca zatrzymany przez CBA

Funkcjonariusze CBA zatrzymali byłego dowódcę jednostki wojskowej w Malborku. Za przyzwolenie na nielegalne użytkowanie wojskowych gruntów pułkownikowi Eugeniuszowi G. grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Gigantyczne kolejki na granicy

Z powodu awarii centralnego serwera ukraińskiej służby celnej w Kijowie Ukraińcy wstrzymali odprawy ciężarówek wjeżdżających do ich kraju. Samochody osobowe są przepuszczane na bieżąco.

Czarnecki: 3:0 w meczu PiS - Samoobrona

Na posiedzeniu Rady Krajowej "Samoobrony" odbędzie się manifestacja jedności partii i poparcia dla skrzywdzonego męczennika Leppera. Partia pokaże muskuły, nadmie się, a pewnie i wycofa ministrów - przewiduje Ryszard Czarnecki.

Nowe dokumenty o rektorze agencie

„Wprost” dotarł do kolejnych dokumentów, które dowodzą, że prof. Andrzej Ceynowa, rektor Uniwersytetu Gdańskiego, był agentem SB o pseudonimie Lek.

Za 6 cyfr - 13 milionów

W sobotę w lotto było do wygrania ponad trzynaście milionów złotych. Właściwe numery skreśliła tylko jedna osoba.

Powracają z Afganistanu

Po półrocznej misji w Afganistanie do Polski wracają żołnierze Wielonarodowego Korpusu Północny-Wschód, na co dzień stacjonującego w Szczecinie. Dziś wróci około 130 spośród 160 żołnierzy, pozostali dotarli do kraju już wcześniej.

Piskorski: nie jestem agentem

O podejrzanych kontaktach posła Samoobrony Mateusza Piskorskiego donosi "Wprost". Tygodnik przytacza wypowiedź rosyjskiego dziennikarza Filipa Leontiewa, który o rzeczniku Samoobrony mówi: - To nasz polityk i agent wpływu w Polsce...

Radio Maryja: o. Tadeusza Rydzyka nie ma w Polsce

Andrzej Lepper uczestniczył we mszy św. na Jasnej Górze, ale wbrew spekulacjom mediów nie spotkał się po niej z politykami LPR i o. Tadeuszem Rydzykiem. Tego ostatniego w ogóle nie ma w kraju - oświadczyło Radio Maryja.

Być jak Lord Vader

Miłośnicy kosmicznej sagi spotkali się w Gorzowie. Impreza, na której mnóstwo było przebranych za filmowe postacie fanów, miała jednak ważny cel - zrealizować kolejny projekt fundacji "Mam Marzenie".