50 zł na mundurek od państwa

Nawet co trzeci uczeń podstawówki lub gimnazjum dostanie dofinansowanie na mundurek szkolny. W całym kraju 50-złotowy dodatek otrzymają rodzice około miliona uczniów.

Samoobrona ma ujawnić, kogo chciał "zatopić" premier

Samoobrona chce pokazać, kogo i jak chciał wyeliminować z życia publicznego Jarosław Kaczyński. Chodzi m.in. działaczy PO, LPR i Samoobrony, a także dziennikarzy - dowiedział się portal tvn24.pl. Głośne "taśmy Leppera", to w większości nie nagrania, tylko ustne relacje - przyznaje jeden z polityków Samoobrony.

PSL: nie rozmawiamy z PiS

Nie było rozmów PSL z PiS. Może "Dziennik" miał na myśli rozmowy o koalicji w przyszłej kadencji? - tak lider PSL Waldemar Pawlak skomentował w swoim blogu dzisiejszy artykuł "Dziennika".

Ziobro: w tle "układu warszawskiego" pojawiają się politycy

Byli warszawscy urzędnicy przyjmowali łapówki od 8 tys. zł do 300 tys. zł i 100 tys. dolarów - zapewnił na zorganizowanej specjalnie w związku z tą sprawą konferencji Zbigniew Ziobro. Łącznie samorządowcy usłyszeli 37 zarzutów - w większości korupcyjnych.

Zabójca nastolatki zatrzymany

Śląska policja zatrzymała osiemnastolatka z okolic Tarnowskich Gór, który w czerwcu ubiegłego roku zamordował swoją czternastoletnią koleżankę.

Wrzeszcz zapowietrzony

Powiatowy Lekarz Weterynarii ogłosił Dolny Wrzeszcz - dzielnicę Gdańska - strefą zapowietrzoną. Znaleziono tam martwego nietoperza.

Nieudana ucieczka koparką

Policjanci z Mysłowic zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kradli w lesie rury nieczynnego wodociągu. Jeden ze sprawców usiłował uciekać... koparką.

Gosiewski: Lepper do prokuratora

Andrzej Lepper powinien się spotkać z prokuratorem i złożyć wyjaśnienia w sprawie korupcyjnej, a nie wyznaczać kandydata na premiera - mówi wicepremier Przemysław Gosiewski w rozmowie z "Naszym Dziennikiem".

Judaizm wraca do Polski

Za dziesięć lat w naszym kraju będzie tylu religijnych Żydów, ilu przed wymuszoną imigracją w 1968 r. - zapowiada rabin Burt Schuman. Judaizm reformowany podbija Polskę.

"Dyplomatów pilnie przyjmiemy"

Polskie władze nie mają pomysłu, gdzie szukać nowych pracowników do Ministerstwa Spraw Zagranicznych - pisze "Rzeczpospolita". Nie szukają ich jednak w rządowej szkole dyplomatów.

Centrum Odejść Dobrych Nauczycieli

Doświadczeni konsultanci, pedagodzy, eksperci od edukacyjnych wydawnictw nie chcą pracować w rządzonym przez LPR Centralnym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli - alarmuje "Gazeta Wyborcza".

Morderca 18 latki ponownie przed sądem

Przed toruńskim sądem po raz kolejny stanie Adrian W. oskarżony o zgwałcenie i zamordowanie osiemnastoletniej Katarzyny Zegan. Mężczyzna został już raz skazany na 25 lat więzienia, ale prokuratura wniosła apelację i zażądała dożywocia.

Wassermann: wrócę, jeśli premier mi każe

Zbigniew Wassermann oświadczył, że nie ma zamiaru przerywać urlopu i składać żadnych wyjaśnień ws. akcji CBA w resorcie rolnictwa. Wyjaśnień od ministra koordynatora ds. służb specjalnych domaga się LPR.

Koalicjanci liczą na pomoc PO

Najpierw Samoobrona, teraz PiS wzywają PO by poczuła się do "odpowiedzialności za kraj". Andrzej Lepper chce by PO stworzyła rząd fachowców. Antoni Mężydło stwierdził w magazynie "24 godziny", że powinna poprzeć rząd mniejszościowy.

"Gwiezdne Wojny" w Grabowie

Gerard Home i Paul Blake, aktorzy kultowych "Gwiezdnych Wojen" odwiedzili mieszkańców podtoruńskiej wsi Grabowiec.

W Rybniku płać dukatami

Już niedługo w Rybniku będzie można płacić dukatami. Monety są już bite, a do obiegu mają trafić we wrześniu.

Raport TVN Turbo sfilmował testy prototypu "TURA"

Takiego wozu w naszej armii jeszcze nie było - TUR jest połączeniem Hummera z wojskowym pojazdem dostosowanym do europejskich warunków. Kamera Raportu TVN TURBO jako jedyna dokładnie podejrzała najnowszy pojazd dla polskiego wojska. Jak na razie to tylko prototyp, który testowany będzie podczas misji w Afganistanie.

LPR zgodziłaby się na Kazimierza Marcinkiewicza

- Premierem powinna być osoba, która łączy, nie dzieli - mówił w TVN24 wicepremier i lider LPR Roman Giertych, uzasadniając wezwanie Ligi do zmiany premiera rządu. Kto zadowoliłby Ligę? -Kazimierz Marcinkiewicz, albo Paweł Zalewski - proponuje Wojciech Wierzejski.

"Zmiana premiera? Nie ma mowy!"

-Zmiana premiera to bezczelny pomysł - tak żądania Ligi Polskich Rodzin skomentował w TVN24 poseł PiS Marek Suski. -LPR nie może wysuwać takich postulatów - wtóruje mu wiceprezes PiS Adam Lipiński.