Paweł Zalewski znów jest wiceprezesem PiS

PiS przywraca do łask. Partia umorzyła postępowanie dyscyplinarne wobec Pawła Zalewskiego, a on sam powrócił na stanowisko wiceprezesa PiS - poinformował rzecznik dyscyplinarny partii Karol Karski. Wkrótce ma zostać umorzone także postępowanie wobec posła Jacka Kurskiego

Archiwum Hanki Ordonówny

57 lat po śmierci Hanki Ordonówny pan Janusz z Sosnowca odnalazł w swoim mieszkaniu osobiste archiwum przedwojennej gwiazdy. Dotychczas nikt nie widział o jego istnieniu.

Borysiuk: TVP jest stronnicza, pokazuje głównie PiS

- PiS ma w TVP więcej czasu niż pozostałe partie opozycyjne razem wzięte. W ciągu ostatnich 15 lat media publiczne nie były tak stronnicze – mówi portalowi tvn24.pl Tomasz Borysiuk z KRRiTV. – PiS tworzy rząd, to naturalne, że pojawia się częściej – ripostuje rzeczniczka TVP.

Prezydent podpisał waloryzację rent i emerytur

Prezydent podpisał ustawę przywracającą coroczną waloryzację rent i emerytur, a także ustawę wydłużającą obowiązywanie przepisów dotyczących przechodzenia na wcześniejszą emeryturę.

Głosujesz za granicą? Wpisz się na listę!

Do północy we wtorek 16 października Polacy przebywający za granicą, a chcący wziąć udział w wyborach, mogą wpisywać się na listy wyborcze - przypomniał dyrektor Departamentu Konsularnego i Polonii MSZ Andrzej Jasionowski.

Miller apeluje do "ludzi pracy Polski Ludowej"

- Pracowaliście dla legalnego państwa i nie waszą winą jest to, że jacyś szaleńcy chcą ją zdelegalizować - mówił Leszek Miller, "jedynka" Samoobrony w Łodzi, na piątkowej konwencji partii Andrzeja Leppera.

Prezesi i 600 tysięcy łapówki...

Szefów gorzowskiej spółki kupieckiej Janusza J. i Jana Z. zatrzymali funkcjonariusze z poznańskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W chwili aresztowania prezesi mieli przy sobie prawie 200 tys. zł. łapówki.

"Nie ma tajnych rozmów na linii Warszawa-Berlin"

-Nie prowadzimy żadnych dyskretnych rozmów z Niemcami - zapewniają prezydenccy ministrowie Michał Kamiński i Maciej Łopiński. Wcześniej o tym samym zapewnił rzecznik niemieckiego rządu. To odpowiedzi na artykuł "Dziennika", który napisał, że takie rozmowy trwają i mają ostatecznie rozstrzygnąć sprawę roszczeń majątkowych wobec Polski.

Ciężarówka uderzyła w filar budowanego wiaduktu

Katastrofa na budowie obwodnicy Wyszkowa na drodze nr 8. Samochód ciężarowy, który wyjeżdżał z placu budowy w miejscowości Głuchy (woj. mazowieckie) uderzył w konstrukcję powstającego wiaduktu. Rannego kierowcę przewieziono do szpitala w Wyszkowie. Droga jest zablokowana.

Ziobro czeka na debatę z Gowinem

Debata goni debatę - tym razem zmierzyć mają się małopolskie "jedynki" PiS i PO - Zbigniew Ziobro i Jarosław Gowin. - Chętnie porozmawiam z senatorem Gowinem o konkretach, o tym co możemy zrobić, także wspólnie - zapowiedział Ziobro.

"Taśmy Oleksego" zostają na "Wprost

"Wprost" nie usunie ze swoich stron internetowych fragmentów tzw. "taśm Oleksego", stwierdził na antenie TVN24 redaktor naczelny tygodnika Stanisław Janecki. Były premier wcześniej zagroził, że jeśli tego nie zrobi to pozwie "Wprost" do sądu.

Znów mówi się o ślubie premiera

Plotka wyborcza czy prawdziwa miłość? Premier Jarosław Kaczyński i posłanka PiS Jolanta Szczypińska planują stanąć na ślubnym kobiercu - podało Radio Zet. I to w niezłym terminie - dzień przed wyborami.

Wielkie burzenie w centrum miasta

Obok Pałacu Kultury wyrośnie strzelista wieża, w niej apartamenty za miliony złotych. Dzisiaj jest wielkie burzenie. - To wygląda jak ruiny WTC, pożerane przez dinozaura! - komentuje Łukasz, który po drodze do pracy zatrzymał się by sfilmować to niezwykłe widowisko.

Trzyosobowa rodzina zginęła w płomieniach

Sąsiedzi jeszcze przed przyjazdem strażaków z płonącego domu wynieśli jednego z domowników. Jednak mimo szybkiej akcji ratunkowej mężczyzna zmarł. W pożarze zginęli też jego brat i matka.

Wyleciała z pracy za 10 zł

- To jakaś paranoja - oburza się była kasjerka kieleckiego hipermarketu Leclerc. Kobieta straciła pracę, bo pomyliła się wpisując kod "krówek" zamiast Tic Taców, czym naraziła sklep na 10 zł straty.

Zmarł Władysław Kopaliński

O 5.40 nad ranem, po długiej chorobie nowotworowej, zmarł w Warszawie Władysław Kopaliński. Wybitny polski leksykograf, tłumacz i wydawca 14 listopada skończyłby 100 lat.

Trzy ofiary na drodze

W miejscowości Kotlin (Wielkopolska) samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Trzy osoby, podróżujący peugotem 205 zginęły na miejscu. Utrudnienia w ruchu trwały ponad cztery godziny.

Kwaśniewski członkiem "Rady Mędrców"

Między członkostwem w radzie doradczej globalnej firmy lobbingowej, a przewodniczeniem radzie programowej LiD-u nie ma konfliktu interesów - uważa Aleksander Kwaśniewski, który od czwartku doradza firmie APCO Worldwide.

Lepper: dlaczego Kaczyński nie chce ze mną debaty?

Debaty to naruszanie demokracji - stwierdził w TVN24 Andrzej Lepper. Pominięty w publicznych dyskusjach szef Samoobrony uważa, że debaty to reklama nieporównanie skuteczniejsza niż spoty wyborcze. Dlatego dostęp do niej powinni mieć wszyscy liderzy partii, które wystawiły listy we wszystkich okręgach.

Debata: Tusk gotowy na wtorek, Kwaśniewski raczej nie

- Jesteśmy gotowi do debaty we wtorek o godz. 20, mamy informacje, że prezydent Kwaśniewski też - powiedział w TVN24 szef sztabu wyborczego PO Sławomir Nowak. - Debata we wtorek? Nie sądzę, jestem w Gdyni albo Słupsku, sam nie wiem gdzie - odpowiada w TOK FM Aleksander Kwaśniewski.

Dudziński: Tusk to waga kogucia

- Debata Donalda Tuska z Aleksandrem Kwaśniewskim może okazać się gwoździem do trumny PO - uważa szef kampanii PiS-u Tomasz Dudziński i przewiduje, że już za parę dni LiD dogoni Platformę w sondażach.

Nowak: to tylko brudna kampania

- Firma mojej matki nie pracuje dla Platformy Obywatelskiej - tak szef kampanii wyborczej PO Sławomir Nowak odpowiedział na informacje "Rzeczpospolitej". Według dziennika, firma Signum Promotion należąca obecnie do matki Sławomira Nowaka sprzedawała partii gadżety wyborcze warte kilkaset tys. zł.

Nowe stadiony i... więzienia

20 mln euro na rozbudowę więzienia w Medyce i powiększenie aresztów w miastach Euro 2012 - Ministerstwo Sprawiedliwości szykuje się na piłkarskie mistrzostwa i spodziewany napływ kibiców-bandytów.

Rokita będzie polować na wyborców o 5 rano

Już od piątej rano, razem z warszawiakami idącymi do pracy, swoją kampanię wyborczą poprowadzi Nelly Rokita. W wywiadzie dla "Dziennika" zdradza, że będzie prowadzić kampanię na przystankach autobusowych i tramwajowych.

Archanioł Michał chroni państwową firmę

"Dziennik" ujawnia: Kontrolowana przez państwo, a prowadzona przez ludzi Macierewicza firma Naftor, postanowiła oddać się w opiekę najpotężniejszemu z aniołów - archaniołowi Michałowi.

Kto zacierał ślady Serafina?

"Super Express" dotarł do aktu oskarżenia dla Tomasza Serafina - nie brakuje w nim sensacji. Były dyrektora MSWiA stanie przed sądem w związku z tragicznym wypadkiem, w którym zginęło dwoje policjantów z warszawskiego komisariatu kolejowego.

Uczelnie "zaoszczędziły" na studentach ponad 100 mln zł

Przyznane stypendium wcale nie oznacza, że student je otrzyma - pisze "Gazeta Prawna". Uczelnie mogą wstrzymać ich wypłacanie lub poważnie je okroić za np. niewykupienie bonu na stołówce, niezłożenie indeksu w terminie, czy bez wiedzy studenta pokryć nim jego czesne. Takie praktyki to łamanie prawa - alarmuje NIK.

KRUS sponsoruje podręczniki od Leppera

Związek Zawodowy Rolnictwa Samoobrona miesiąc po rozpoczęciu roku szkolnego i dwa tygodnie przed wyborami chce obdarować wiejskie sześciolatki podręcznikami. Pół mln zł na ten cel ma otrzymać z Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników - dowiedział się "Dziennik".

Kolejni lekarze wracają do pracy

Lekarze, którzy z końcem września złożyli wypowiedzenia, wracają do pracy w Specjalistycznym Szpitalu św. Łukasza w Końskich (Świętokrzyskie). W nocy z czwartku na piątek zdecydowali, że podpiszą porozumienie z dyrektorem.