Z pieskiem jak z kobietą

Stosować najlepsze kosmetyki, zakładać papiloty, często czesać włosy - i dużo spacerować. Wbrew pozorom to nie ważne punkty w rozkładzie dnia płci pięknej, tylko czworonogów. Właśnie takie zabiegi muszą stosować ich właściciele, by z powodzeniem wystąpić na XVI Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Szczecinie.

"Wybór Buzka to Polska w pierwszej lidze"

Polscy politycy zgodnie popierają kandydaturę Jerzego Buzka na szefa Parlamentu Europejskiego, ale opozycja chce również "dobrej teki" europejskiego komisarza. - Polska nie powinna poprzestać tylko na prestiżowym stanowisku - mówił w radiowej Trójce Krzysztof Putra z PiS. Jarosław Kalinowski z PSL uspokajał: Nadal mamy szansę na naprawdę dobrą tekę.

Chcą 100 proc. płac mężczyzn i 50 proc. władzy

"Chcemy 100 proc. płacy mężczyzn i 50 proc. władzy", "My, kobiety się nie poddajemy". Tymi słowami Jolanta Kwaśniewska i Maria Kaczyńska zaingurowały Kongres Kobiet Polskich. By podsumować 20 lat transformacji w Warszawie pod hasłem "Kobiety dla Polski, Polska dla kobiet", spotyka się blisko trzy tysiące pań z całego kraju.

Ziobro: niech prezydent ułaskawi skazanych za lincz

Zbigniew Ziobro chce ułaskawienia mężczyzn skazanych na cztery lata więzienia za lincz we Włodowie. - Zwrócę się z prośbą do pana prezydenta, by zechciał rozważyć wszczęcie z urzędu postępowania ułaskawienia - powiedział. Były minister sprawiedliwości poprosi także prokuratora generalnego o zawieszenie wykonania kary na czas rozpatrzenia wniosku przez Lecha Kaczyńskiego.

"Martwy ratownik nikogo nie uratuje"

Wakacje to czas wyjazdów i wzmożonego ruchu na drogach, a co za tym idzie - wypadków. Jak postępować w razie kolizji na drodze, tak by pomóc poszkodowanym i nie zaszkodzić sobie? Krótki kurs ratownictwa drogowego dla widzów TVN24 poprowadziła Kinga Karczewska, szefowa europejskich ratowników drogowych.

Steinbach: to Hitler otworzył puszkę Pandory, ale ....

- Hitler otworzył puszkę Pandory z nieludzkim okrucieństwem. Jednak odpowiedzialność za wypędzenia pod koniec wojny i po wojnie ponoszą ci, którzy sprawowali tam władzę - mówi szefowa Związku Wypędzonych Erika Steinbach w wywiadzie dla "Gazety Wyborczej".

"Kaczyński jest przeciwko Buzkowi"

- Pan Piotr Kownacki, podobnie jak prezydent Lech Kaczyński jest przeciwnikiem kandydatury prof. Jerzego Buzka, bo jego sukces byłby sukcesem nie tylko Polski, ale też Platformy Obywatelskiej - w programie "24 godziny" stwierdził Stefan Niesiołowski. Nie zgodził się z nim Paweł Poncyljusz z PiS. - Prezydent na pewno ucieszy się, że jeśli prof. Buzek zostanie przewodniczącym europarlamentu - uważa poseł.

RPO żąda wyjaśnień od radiowej "Jedynki"

Rzecznik Praw Obywatelskich, Janusz Kochanowski jest zaniepokojony domniemaną dyskryminacją w I Programie Polskiego Radia. - Polskie Radio jako instytucja ciesząca się dużym zaufaniem odbiorców, a Program I, który w szczególności należy do najbardziej słuchanych w naszym kraju, nie powinien wprowadzać tego typu dyskryminacyjnych praktyk - napisał.

Kwaśniewski: nie wybierają papieża, tylko szefa PE

Z wyboru Jerzego Buzka na szefa Parlamentu Europejskiego zaczynamy robić coś na miarę sportu czy gry w kasynie - ocenił Aleksander Kwaśniewski w programie "Piaskiem po oczach". Gość TVN24 apelował, by z tego powodu "nie przesadzać" i "nie wpadać w samozachwyt".

Czterogodzinne przesłuchanie Kaczyńskiego

Z dziennikarzami rozmawiać nie chciał, ale na pytania prokuratorów raczej udzielił odpowiedzi. Jarosław Kaczyński w piątek przez cztery godziny składał zeznania w Prokuraturze Okręgowej w Zielonej Górze. Szef Prawa i Sprawiedliwości był świadkiem w śledztwie badającym, czy ABW, policja oraz inne służby bezprawnie podsłuchiwały m.in. dziennikarzy.

Napieralski wysyła "starych" na koniec sali

Nowy szef klubu poselskiego Lewicy zapowiada zmiany. Grzegorz Napieralski chce się wziąć nawet za tak drobiazgowe sprawy, jak usadzenie posłów w parlamencie. W pierwszych rzędach mają usiąść młodsi działacze.

Dworzec w Ciechocinku. Jest wszystko, oprócz kasy

Trudno w to uwierzyć, ale w Ciechocinku – mieście słynącym z sanatoriów i odwiedzanym rocznie przez kilkadziesiąt tysięcy osób – na miejscowym dworcu jest wszystko oprócz… kasy biletowej. Wszystkiemu winny jest brak porozumienia między kolejowymi spółkami PKP. – Gorzej jak w średniowieczu. Jak w buszu! – bulwersują się turyści.

Lateks, bicz i zabawy przyszłych policjantów

Alkohol leje się strumieniami, policjantki zabawiają się pejczem i kajdankami, a funkcjonariusze radośnie robią zdjęcia – taki obraz kursów w Ośrodku Szkolenia Policji w Sieradzu przedstwił „Eksperss Ilustrowany”. Jednak z otrzymanego filmu nie wynika, że alkohol lał się strumieniami, a zabawy z pejczem przypominają szkolne wygłupy. – Żadnych skarg nie mieliśmy, ale badamy sprawę – zapewnia portal tvn24.pl rzeczniczka łódzkiej policji.

Starcie w Sejmie

Szykuje się interesująca konfrontacja przed komisją śledczą ds. nacisków. Drugiego lipca na przeciw siebie usiądą Janusz Kaczmarek i Jerzy Engelking. - Wokół sprawy (afery gruntowej - red.) jest cała masa niejasności. Komisja uznała, że tych dwóch kluczowych świadków trzeba ze sobą konfrontować, tak żeby w opinii publicznej nie pozostała tylko i wyłącznie, którą wymyślił sobie Engelking - powiedział TVN24 Sebastian Karpiniuk.

"Dowcipny i bystry człowiek"

- Żałuję, że ten obywatel nie będzie mógł z nami współpracować. Okazuje się, że to całkiem dowcipny i bystry człowiek - oświadczył Donald Tusk. Premier ocenił w ten sposób Cezarego Atamańczuka - oskarżonego o posiadanie narkotyków byłego samorządowca PO, który niebawem zostanie posłem. Atamańczuk zastąpi w Sejmie wybranego do europarlamentu Sławomira Nitrasa.

Podejrzane okoliczności umorzenia wielkiej afery

Jedno z największych w kraju śledztw dotyczących tzw. mafii paliwowej zostało umorzone. Liczącą 300 tomów akt sprawę zamknął prokurator zajmujący się na co dzień wypadkami drogowymi, a ściągnięty na miesiąc do prowadzenia tej sprawy. Dzięki jego decyzji oczyszczeni z zarzutów biznesmeni odzyskali część gigantycznego majątku: 30 mln zł w gotówce, samolot, helikopter, a także luksusowy jacht pełnomorski - pisze "Dziennik".

209 km/h żeby uspokoić dziecko

- Dziecko zaczęło płakać i spieszyłam się, żeby je uspokoić – tłumaczyła policjantom młoda kobieta. Spieszyła się tak bardzo, że jej opel rozwinął prędkość 209 km/h, a roczne dziecko płakało w niebogłosy w foteliku na tylnym siedzeniu.

"Samosąd, który jest niczym innym jak zabójstwem"

W piątek Sąd Apelacyjny w Białymstoku utrzymał w mocy kary czterech lat więzienia dla trzech braci W., skazanych w sprawie linczu we Włodowie (Warmińsko-Mazurskie). Oddalił tym samym apelacje obrońców, którzy chcieli uchylenia wyroku i ponownego rozpoznania sprawy.

Internauci nie uwierzyli Zdrojewskiemu. PO też

- Dlaczego nikt nie protestuje? - pytają internauci, zaniepokojeni pomysłami Ministerstwa Kultury na nowelizację prawa prasowego. Wypowiedź ministra Bogdana Zdrojewskiego miała uspokoić, w polskiej sieci zawrzało. Internauci, forumowicze i specjaliści wyprzedzają się w udowadnianiu, że minister się myli.

Senat zabrał miliony TVP

Senat odrzucił w piątek poprawki do ustawy medialnej, które gwarantowały, że kwota ok. 880 mln zł dla mediów publicznych będzie każdego roku sztywno określona w budżecie państwa. Oznacza to, że wysokość środków dla TVP i Polskiego Radia będzie określana przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji jedynie w projekcie ustawy budżetowej, a o tym, ile pieniędzy otrzymają, ostatecznie zdecyduje parlament.

Tusk: będziemy silniejsi, jeżeli będziemy silniejsi

Szanse Jerzego Buzka na objęcie stanowiska szefa Parlamentu Europejskiego są większe, niż przed spotkaniem w Brukseli - ocenił w piątek Donald Tusk. Premier - po drugim dniu szczytu UE - zapewnił, że Polska w sprawie kandydatury Buzka zdobywa coraz to nowych sojuszników. Tym razem Rumunię.

Tusk gnał 112 km/h, ale mandatu nie dostał

Polscy parlamentarzyści łamią przepisy drogowe, ale mandatów nie płacą. Chroni ich przed tym poselski immunitet. Gdyby nie ten "parasol ochronny" wielu z nich słono musiałoby zapłacić za swoje drogowe występy. Listę winnych otwiera Tusk, ale nie Donald, tylko Łukasz.

Polacy ufają Wałęsie i Tuskowi

Były prezydent Lech Wałęsa, premier Donald Tusk i szef MSZ Radosław Sikorski – to politycy, którzy wciąż cieszą się największym zaufaniem Polaków. Największą nieufnością spotykają się z kolei prezes PiS Jarosław Kaczyński, prezydent Lech Kaczyński oraz poseł PO Janusz Palikot.

Wracali z pogrzebu. Cudem uniknęli tragedii

Brak koncentracji o mały włos nie doprowadził do rodzinnej tragedii. Na policyjnym filmie widać jak toyota cudem uniknęła kolizji z tirem i innym samochodem, gdyż jej kierowca nie zatrzymał się na znaku stop. Jak zawsze na początku wakacji policja apeluje o ostrożność na drogach.

Kłopotek zakłada się, że Buzek przegra

Jerzy Buzek nie zostanie szefem Parlamentu Europejskiego - tak obstawia poseł PSL Eugeniusz Kłopotek. I postanawia założyć się z szefem MSZ Radosławem Sikorskim. Jeśli przegra - a jak zastrzega, że bardzo by chciał - to stawia szampana.

Wierni piszą do prezydenta: "Madonnę podnieca Chrystus"

Komitet Obrony Wiary i Tradycji Narodowych "Pro Polonia" wystąpił do prezydenta Lecha Kaczyńskiego z prośbą o odwołanie koncertu Madonny. Grozi też procesem, w przypadku, gdyby podczas koncertu "doszło do ekscesów godzących w uczucia religijne i patriotyczne". Informację o tym otrzymaliśmy na platformę Kontakt 24.

Idą wakacje, Polska w remoncie

Zaczynają się wakacje, a w TVN24 rozpoczyna się akcja "Błękitne Lato". We wszystkie wakacyjne weekendy nasi reporterzy z pokładu helikopterów będą donosić o utrudnieniach na polskich drogach, które nasz wyjazd mogą zamienić w koszmar. A jest o czym mówić, gdyż w kraju aż roi się od remontów dróg. Gdzie są prowadzone możesz sprawdzić już teraz.

"Tak, paliłem i zaciągałem się"

Tak, paliłem, ale teraz chciałbym wspierać przeciwdziałanie narkomanii. Chcę też skończyć z hipokryzją, że za trawkę się idzie do więzienia, a za dopalacz nie - tak swoje plany sejmowe nakreślił nowy poseł Cezary Atamańczuk. Kierownictwo Platformy wita go bardzo chłodno. - To człowiek niehonorowy - mówi Zbigniew Chlebowski.

Walczymy o nowych sojuszników dla Buzka

Być może już w przyszłym tygodniu kandydaturę Jerzego Buzka na stanowisko szefa Parlamentu Europejskiego poprą frakcje inne niż chadecka, wynika ze słów szefa UKIE Mikołaja Dowgielewicza. Na razie, oprócz polskiego, Buzek ma ważne poparcie niemieckich chadeków i francuskiej prawicy.