Piwnik o procesie "obcinaczy palców"

- W sprawie, którą prowadzę przeciwko tak zwanej grupie "obcinaczy palców" nie ma zarzutów, o których informują media. W akcie oskarżenia nie ma mowy o zabójstwach i dwudziestu uprowadzeniach - tak sędzia Barbara Piwnik tłumaczy, dlaczego wypuściła z aresztu członków gangu.

"Rząd ciągle robi nas w balona"

- Nie chcemy stawać po przeciwnej stronie barykady, ale ciągle czujemy, że rząd robi nas w balona - tak Krzysztof Bukiel, przewodniczący OZZL podsumował rozmowy rządu z przedstawicielami związków zawodowych lekarzy. - Taka postawa zagraża służbie zdrowia - odpowiada wiceminister zdrowia Krzysztof Grzegorek.

Ziobro: Ćwiąkalski może spodziewać się pozwu

Zbigniew Ziobro jest przekonany, że doniesienia o niszczeniu dokumentów w resorcie sprawiedliwości w czasie, gdy on nim kierował, to "celowo robiony spektakl insynuacji i podłych pomówień". - I dlatego będzie sprawa w sądzie - zapowiedział były minister sprawiedliwości.

Najlepsza audycja zza krat

Artur Krawczyk trzy i pół roku temu trafił do aresztu śledczego w Koszalinie za spowodowanie wypadku drogowego po alkoholu ze skutkiem śmiertelnym. Nie sądził wówczas, że zajmie się dziennikarstwem, a jego reportaż "Biorę, bo lubię" wygra konkurs na najlepszą audycję więzienną.

Kradli... drogę, po kawałku

Mężczyźni dźwigający płyty chodnikowe wzbudzili zainteresowanie patrolujących okolicę policjantów. I słusznie, bo mężczyźni ci próbowali rozebrać i ukraść... kawałek drogi. Zostali zatrzymani.

Premier walczy na czarnych trasach

Premier szusujący na nartach w dolinie Val di Fiemme (Dolinie Płomieni) w Dolomitach okazał się być największą atrakcją turystyczną dla przebywających tam Polaków - pisze Wprost.

MS: Za Ziobry z dokumentami źle się działo

Jest dowód na niszczenie ministerialnych dokumentów za czasów urzędowania w ministerstwie Zbigniewa Ziobry - podało Radio Zet. Listę z niektórymi zniszczonymi dokumentami miała zachować jedna z sekretarek. - Do nieprawidłowości przy przechowywaniu dokumentów rzeczywiście dochodziło - potwierdza ministerstwo sprawiedliwości.

Sprawdzają kontrwywiad

Warszawska Prokuratura Okręgowa wszczęła postępowanie sprawdzające po zawiadomieniu posła PiS Antoniego Macierewicza. Twierdzi on, że obecne kierownictwo Służby Kontrwywiadu Wojskowego dopuściło się licznych przestępstw.

Prokuratura bada, czy Jaś może być Polakiem

Lubelska prokuratura wystąpiła o wstrzymanie deportacji chorego na nieuleczalną mukowiscydozę Jasia na Białoruś. Zamierza ustalić tożsamość ojca dziecka. Gdyby okazało się, że mężczyzna jest Polakiem, Jaś miałby szansę na podwójne obywatelstwo.

"Komisja poprawi nasze relacje"

Polityka prorodzinna, to, czy religia powinna stać się przedmiotem maturalnym, a także problemy bioetyczne - to główne tematy posiedzenia Komisji Wspólnej episkopatu i rządu. Spotkaniu współprzewodniczyli wicepremier i szef MSWiA Grzegorz Schetyna oraz arcybiskup Sławoj Leszek Głódź.

Szczygło przesłuchany ws. Nangar Khel

Były minister obrony Aleksander Szczygło został przesłuchany przez prokuratorów w sprawie ostrzału wioski Nangar Khel - dowiaduje się TVN24. Przesłuchanie miało miejsce w Warszawie.

Rodziny żołnierzy nie przyjmują przeprosin Szczygły

- Nie przyjmuję tych przeprosin one nie były szczere tylko jakby wymuszone - oburzała się antenie TVN24 na Aleksandra Szczygłę Janina Makowska, matka jednego z podejrzanych w sprawie Nangar Khel żołnierzy. Wcześniej przeprosiny odrzuciła żona innego z nich. - Aleksander Szczygło nie przeprosił żołnierzy za nazwanie ich durniami - tłumaczyła w RMF FM Barbara Ligocka-Staszczyk.

PO: nie licytujmy się na ustawy!

Ilość ustaw nie jest miarą pracy Sejmu. Istotne jest, jakie buble prawne zostaną zlikwidowane - przekonywał dziennikarzy na konferencji prasowej szef klubu PO Zbigniew Chlebowski, podsumowując prace parlamentu po 100 dniach kadencji.

Rząd obraduje z Episkopatem

Mądra polityka prorodzinna, kwestia zapłodnienia in vitro i matura z religii - to najważniejsze tematy rozmów przedstawicieli Komisji Wspólnej Rządu i Episkopatu. W Kancelarii Premiera trwa pierwsze spotkanie tego gremium po prawie dwuletniej przerwie.

Spada poparcie dla rządu

Od początku lutego pogorszyły się notowania rządu. Nadal są wysokie, ale coraz więcej Polaków źle ocenia prace gabinetu Donalda Tuska. Przybywa też przeciwników samego premiera.

Turysta zginął w Tatrach

53-latek z Warszawy zginął podczas wspinaczki w Tatrach Wysokich. Ciało znalazła dwójka turystów w rejonie Wielkiego Szczytu Mięguszowieckiego.

25 lat dla "Krakowiaka"

"Krakowiak" i "Oczko" skazani na 25 lat więzienia, "Zdzicho" na dożywocie. Sąd Okręgowy w Katowicach ogłosił wyrok w trwającym siedem lat głośnym procesie gangu "Krakowiaka".

Dorn opuścił prezydenta

Tydzień temu Ludwik Dorn bez podania przyczyny zrezygnował z zasiadania w prezydenckiej Radzie Bezpieczeństwa Narodowego - poinformowała TVN 24 rzeczniczka Biura Bezpieczeństwa Narodowego Patrycja Hryniewicz.

150 osób uciekało przed wybuchem

Około 150 osób ewakuowali strażacy w Poniatowej (Lubelskie) z powodu pożaru, który wybuchł w jednym tamtejszych bloków. Nikt nie odniósł obrażeń.

Pieronek: Bezbożne szczury do nor

Wiedza o życiu seksualnym dla wszystkich uczniów, a antykoncepcja refundowana - to nowe inicjatywy ustawodawcze LiD. - Lewica zawsze była bezbożna i niemoralna. Wkrótce szczury wrócą do nor i będzie spokój - komentuje dla "Dziennika" biskup Tadeusz Pieronek.

Młyn płonął jak pochodnia

W Raciborzu (woj. śląskie) spłonął przedwojenny drewniany młyn. Z pożarem walczyło kilkanaście jednostek straży pożarnej. - To była jedna, wielka pochodnia - mówi w rozmowie z tvn24.pl Stefan Kaptur, zastępca dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Raciborzu.

"Jestem gorsza niż lepsza"

Nie wykazałam się dużą pracą w Sejmie, na razie się przyglądam. Mogę powiedzieć, że jestem gorsza niż lepsza - w taki sposób swoją poselska aktywność oceniała w TVN24 Nelly Rokita. Jej zdaniem dobrym posłem jest Tadeusz Cymański (PiS), a najgorszym - Stefan Niesiołowski (PO).

Laptop Ziobry jednak do zbadania

Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski nie daje za wygraną. - Zlecimy opinię, która ma wykazać w jaki sposób zniszczony został laptop byłego szefa resortu Zbigniewa Ziobry. Potem zapadnie decyzja czy sprawa trafi do prokuratury - zapowiedział minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski w "Sygnałach Dnia".

Prezydent Kociarzem Roku?

Kociarz Roku 2007 - do takiej nagrody nominowali czytelnicy magazynu "Kot" prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Ogłoszenie wyników plebiscytu odbędzie się na niedzielnej gali w Pałacu Kultury i Nauki z udziałem prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz oraz być może samego nagrodzonego - zapowiada "Gazeta Wyborcza".

"Bondarykówki" - premie w ABW

Wystarczyły zaledwie trzy tygodnie pracy w ABW, by troje zastępców szefa Agencji, Krzysztofa Bondaryka, dostało premie. I to nie byle jakie, bo po około 10 tysięcy złotych nagrody - informuje "Dziennik".

Służby Macierewicza zawiodły?

Oficerowie kontrwywiadu wojskowego w Afganistanie byli oceniani przez dowódcę polskiego kontyngentu, gen. Marka Tomaszyckiego, i po powrocie do kraju (jesienią 2007 r.) dostali najgorsze noty - dwójki - pisze "Rzeczpospolita".

Senne sto dni Sejmu

100 dni, 28 przyjętych ustaw, 20 dni obrad, dwie komisje śledcze i jedno tajne posiedzenie – to sejmowa studniówka w liczbach. Koalicja jest zadowolona i zapowiada legislacyjną ofensywę, opozycja krytykuje "żałosne" efekty dotychczasowych prac.

Tusk nie poleci "Tutką" do Busha

Premier Donald Tusk znów przesiada się do rejsowego samolotu LOT - 8 marca uda się nim w pierwszą wizytę do USA - informuje "Dziennik". Co na to politycy opozycji? - To czysty populizm, oprócz Albanii i Węgier niespotykany w Europie - krytykuje premiera Tadeusz Iwiński z LiD.

W poszukiwaniu adresatów powstańczych listów

Muzeum Powstania Warszawskiego czeka na autorów i adresatów listów, które zakupiło w Duesseldorfie. Ich wykaz można znaleźć w tvn24.pl i na stronach muzeum. Reporter TVN24 odwiedził we wtorek adresy, które widnieją na kopertach poczty powstańczej. Adresatów nie znalazł.