Alkomat w policji rzecz deficytowa

Wypiła jeden toast i chciała sprawdzić, czy może prowadzić auto. Poszła na komendę w Szczecinie - pierwszą, drugą, kolejną - tam jednak każdy ją zbywał mówiąc, że nie ma alkomatu. - Oni po prostu nie chcieli zbadać mi promili - irytuje się pani Olga w programie "24 Godziny".

Uwaga! Leje i wieje!

Tegoroczne lato zdążyło nas już przyzwyczaić do zmiennej aury w ciągu dnia. Po niedzielnych upałach znów nadciągają burzowe chmury. Meteorolodzy ostrzegają przede wszystkim mieszkańców południowej i zachodniej Polski. Juz mocno pada na Dolnym Śląsku i w Łodzi.

"PiS złamało umowę" - spór o kwiaty dla powstańców

- Klub Prawa i Sprawiedliwości stara się zawłaszczyć to święto - atakował w programie "24 godziny" TVN24 poseł SLD Ryszard Kalisz. Komentował w ten sposób decyzję władz klubu PiS, który jako jedyny złożył wieniec pod pomnikiem Gloria Victis w 65. rocznicę wybuchu powstania Warszawskiego. - Władze miasta pozwoliły na złożenie kwiatów - odpierał zarzuty Paweł Poncyliusz z PiS.

Pokazał paszport dyplomatyczny, by traktowano go poważnie

Paszport dyplomatyczny dobra rzecz, a polski europoseł o dobrych rzeczach szybko się uczy. Wystarczyły dwa miesiące, które minęły od wyborów do PE, by nasz europarlamentarzysta dzięki niemu wywinął się od płacenia wysokiego mandatu za jazdę na wstecznym biegu po niemieckiej autostradzie. Taka sytuacja przydarzyła się Sławomirowi Nitrasowi. Poseł bije się w piersi i mówi, że żałuje i dodaje: - Pokazałem paszport dyplomatyczny, by potraktowano mnie poważnie.

Polsko-ukraiński spór o Banderę

Przez część Ukraińców czczony jak bohater, dla polskich kresowian symbol zbrodni i okrucieństwa. Pamięć o Stepanie Banderze, przywódcy jeden z frakcji ukraińskich nacjonalistów, znów dzieli sąsiadów z polsko-ukraińskiej granicy. Kością niezgody jest rajd rowerowy ukraińskiej młodzieży - "Europejskimi śladami Stepana Bandery", którego trasa biegnie przez Polskę.

NIK spojrzała na zakupy MON-u. I się przeraziła

12 lat - nawet tak długo leżał w magazynach sprzęt zakupiony przez MON, zanim znalazł się ktoś godny jego używania. Raport NIK, która zajrzała do zakupów ministerstwa, daje obraz totalnego chaosu i głupoty. Gdy pracownicy MON męczyli się z leciwymi komputerami, za oknem w składnicach kurzyły się nowe. Najgorsze co można było zrobić, to o nie poprosić. Wówczas było już pewne, że sprzęt trafi tam, gdzie go na pewno nie potrzebują.

Nowe BMW, test mocy i śmierć po stu metrach

Od piątku na polskich drogach w 300 wypadkach zginęło ponad 30 osób - wynika z danych Komendy Głównej Policji. To jeden z najgorętszych, ale i najtragiczniejszych weekendów tego lata. Bilans czarnych statystyk nie jest jeszcze ostateczny. - Drogi zaczynają gęstnieć, bo weekendowicze wracają do domów. Noga z gazu - apelują jak zawsze policjanci. Nie wszyscy słuchają.

Uciekli z więzienia helikopterem i znów atakują

Trzech przestępców, którzy tydzień temu uciekli z belgijskiego więzienia za pomocą helikoptera, daje o sobie znać. W sobotę dokonali całej serii przestępstw. Mieszkańcy Belgii mają więc powody do obaw, tym bardziej, że jeden z więźniów-uciekinierów, Ashraf Sekkai uważany jest za najgroźniejszego przestępcę w kraju.

Wywąchają twoje promile po piśmie

Twoje pismo mówi wszystko, jego charakter jest dla grafologów jak otwarta książka. Jeśli będzie im się chciało ją przeczytać, powiedzą, czy wyszła spod pióra mężczyzny, czy kobiety, na co autor chorował i - co najgorsze - ile wypił w swoim życiu alkoholu.

Na Powązkach grożono prezydentowi?

Na piętnaście minut przed przyjazdem na Powązki Lecha Kaczyńskiego w dniu 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, funkcjonariusze BOR zatrzymali mężczyznę, który zdaniem "Rzeczpospolitej" groził, że zabije prezydenta. Zatrzymany to 54-letni Mirosław B., poszukiwany przez policję. Teraz o jego losie zdecyduje prokurator.

Elbrus zdobyty!

Wygrali z pogodą, zmęczeniem i własnymi słabościami. Po długiej wspinaczce udało się - polska ekipa z Jasiem Melą i niewidomym Łukaszem Żelechowskim zdobyła Elbrusa. Chłopcy są pierwszymi niepełnosprawnymi osobami, które weszły na najwyższy szczyt Kaukazu.

"Kownacki nie jest już moim przyjacielem"

O Kownackim nie powiem już: przyjaciel – stwierdza w wywiadzie dla tygodnika „Wprost” Lech Kaczyński. Prezydent mówi też o podatkach, przyszłorocznej 30. rocznicy powstania "Solidarności" i zdradza swoje marzenie: "choć przez chwilę mieć takie poparcie mediów jak Donald Tusk".

13-latka zginęła porażona prądem

Dramat w Ełku. Nastolatka zmarła w sobotę wieczorem po tym, jak poraził ją prąd podczas zabawy w ogrodzie. Jak poinformował w niedzielę Dawid Stefański z zespołu prasowego warmińsko-mazurskiej policji, funkcjonariusze badają okoliczności śmierci dziewczynki.

Prezydent: Powstanie jest mitem

- Przez lata Powstanie Warszawskie urosło do rangi mitu - mówił Lech Kaczyński podczas uroczystości z okazji 65. rocznicy wybuchu powstania. Prezydent wręczył też odznaczenia państwowe kilkunastu zasłużonym. Po południu ruszy Masa Powstańcza - mniej oficjalna część obchodów.

Utonął, bo nie zaciągnął ręcznego?

Policjanci znają już wstępnie okoliczności śmierci 21-letniego mężczyzny, który wraz z samochodem został wyłowiony z Jeziora Ełk (woj. warmińsko-mazurskie). Według ustaleń, 21-letni mężczyzna zasnął w swoim samochodzie i prawdopodobnie zwolnił hamulec ręczny. Auto zjechało do jeziora.

Policja: Kary dla pijanych kierowców są znakomite

Czy trzeba wymyślić nowe kary dla tych, którzy po pijaku wsiadają za kółko? - Te kary, które dziś są, są naprawdę znakomite – uważa mł. insp. Wojciech Pasieczny ze stołecznej drogówki. W czym tkwi więc problem? Według niego, w zbyt późnym egzekwowaniu kar przez sądy. - W tej chwili na skazanie czeka się długo, bo sądy mają dużo pracy – twierdzi Pasieczny.

Na wojnę pojechali tramwajem

Prudential zdobyty, Stare Miasto w rękach powstańców, zaraz padnie elektrownia na Powiślu - Polacy już 1 sierpnia odnosili znaczne sukcesy. Niestety ten dzień obfitował także w spektakularne klęski i to takie, które będą miały decydujący wpływ na klęskę całego Powstania.

Ścibor-Rylski: Pamiętajcie o nas!

- Powstanie Warszawskie to symbol, symbol wielkiej żarliwości i miłości Ojczyzny - mówił gen. Zbigniew Ścibor-Rylski w czasie uroczystości w Muzeum Powstania Warszawskiego. Generał apelował o to, by młode pokolenie nigdy nie zapomniało o tych, którzy oddali swoje życie za Polskę.

Roztrzaskali się w pobliżu szpitala. Wciąż hospitalizowani

Siedmiu spośród 18 rannych, poszkodowanych w sobotę wieczorem w zderzeniu miejskiego autobusu z minibusem w Tarnowskich Górach, nadal przebywa w szpitalach. Trzy poszkodowane osoby są w stanie ciężkim - podała w niedzielę rano policja. To tylko jeden z czarnej serii sobotnich wypadków, które zebrały tragiczne żniwo.

Muzeum Powstania promuje się Sasnalem

Gadżety z motywem graficznym z muralu "Bratki" Wilhelma Sasnala reklamują Muzeum Powstania Warszawskiego. Odwiedzający ekspozycję mogą kupić m.in. notatniki, ołówki, pamięci USB i koszulki zaprojektowane przez młodego malarza.

Staranował, zabił i uciekł

Policja zwróciła się o pomoc do wszystkich, którzy mogą pomóc w ujęciu sprawcy wypadku, który dziś około 2 w nocy pod Koszalinem z impetem uderzył w trzy osoby. Jedna z nich zmarła. Sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia. Policja nie podaje jednak żadnych szczegółów ułatwiających jego namierzenie.

Premier zamawia słoninę, prezydent - wieczne pióra

Ponad tona wieprzowiny, pół tony wołowiny, ponad sto kilogramów słoniny i parówek. To tylko część punktów z listy zakupów, którą przygotowała kancelaria premiera. Innego rodzaju zamówienia składa kancelaria prezydenta. W kręgu zainteresowania prezydenckich urzędników znalazły się wieczne pióra i ludzie, którzy umyją okna m.in. w BBN i rezydencji w Juracie.

„Powstanie staje się religią”

Szanować bohaterstwo powstańców, ale nie zamykać oczu na brak wyobraźni dowódców – tak, zdaniem Tomasza Nałęcza, powinna wyglądać pamięć o Powstaniu Warszawskim. Innego zdania jest Marek Kochan. - Naród potrzebuje mitów, bez nich się rozpadniemy.

Romowie wspominają Zagładę

Dziś Światowy Dzień Pamięci o Zagładzie Romów. W 65. rocznicę likwidacji obozu cygańskiego w Auschwitz II - Birkenau w Oświęcimiu odbędą się uroczystości.

Bliźniaczki nadal bez pieniędzy. Wkracza komornik

Zamienione w szpitalu przed laty bliźniaczki i ich rodziny nadal nie dostały zasądzonego odszkodowania. Po siedmioletniej batalii przyznano im prawie dwa miliony złotych. Od tej sumy, co miesiąc, narastają odsetki.

Ołdakowski: Baliśmy się reakcji powstańców. Potem była ulga

W cieniu 65. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego stolica ma swoje mniejsze święto. Od pięciu lat o "życiu i wartościach jakie wyznawali" powstańcy codziennie opowiada Muzeum Powstania Warszawskiego. Jego dyrektor Jan Ołdakowski przyznawał jednak w programie "24 godziny", że pięć lat temu mocno przeżywał wizytę pierwszych powstańców. - Baliśmy się jak zareagują.

Radny przechytrzył prezydenta. Syreny zawyły

Dwa miesiące temu mówił, że wesprze kasę koszykarskiej Stali Stalowa Wola, jeśli nie będzie w niej obcokrajowców. Ostatnio zaskoczył reakcją na prośbę wojewody, by 1 sierpnia syrenami uczcić pamięć poległych powstańców. Andrzej Szlązak - prezydent miasta, nie zgodził się na włączenie syren. Ale poległ w walce z... najmłodszym miejskim radnym. Syreny w godzinę "W" jednak zawyły.

Policja gra z dziećmi

Uczenie dzieci bezpiecznego zachowania nad wodą, w lesie, czy innych sytuacjach w terenie, zwłaszcza w wakacje, wcale nie musi ograniczać się do nudnej pogadanki pod koniec roku szkolnego. Podlaska policja przygotowała dla najmłodszych "wirtualno-planszową" grę w w internecie, w której wygrana zależy nie tylko od liczby wyrzuconych oczek, ale głównie od udzielenia poprawnej odpowiedzi na pytanie.

Co z tą grypą? Będą nowe instrukcje dla lekarzy

Lada chwila na biurka lekarzy pierwszego kontaktu i do izb przyjęć trafią nowe instrukcje jak postępować w przypadku pacjentów, którzy mogą być zakażeni wirusem A/H1N1. Obowiązywać zaczną jednak dopiero po wakacjach. Lekarze będą musieli już w gabinecie wykonać pierwsze testy. Dzięki nim dowiedzą się z jakim typem wirusa mają do czynienia.

"Tragedią było odosobnienie. To się już nie zdarzy"

- Największą tragedią było odosobnienie, jakie wtedy czuliśmy - mówił 65 lat po wybuchu Powstania Warszawskiego jego uczestnik, Władysław Bartoszewski. - W erze NATO i Unii Europejskiej coś podobnego się jednak Polsce nie przydarzy - podkreślił w programie "Horyzont" w TVN24.