Metoda zdartej płyty, jaką pan stosuje, nie działa - odparła posłanka PiS Beata Kempa na zarzuty Mirosława Drzewieckiego pod adresem byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego. Były minister sportu, który przez ponad trzy godziny zeznawał przed śledczymi od hazardu, stwierdził, że Kamiński jest aktywnym politykiem PiS, a cała afera hazardowa została wymyślona.

- Dostaję sygnały o tym, że kratki przy nazwiskach Jarosława Kaczyńskiego i Bronisława Komorowskiego na karcie do głosowania były nierówne - twierdzi prezes poznańskiego PiS Małgorzata Stryjska. Prezes mówiła o tym w czwartek na konferencji prasowej. - Nie mam na to dowodu, bo nie przyglądałam się karcie. Ale dostałam takie informacje - mówi w rozmowie z tvn24.pl. PKW odpowiada: kratki były tej samej wielkości.

Śledzeni od prawie roku przez bytomskich kryminalnych dilerzy narkotykowi znaleźli się za kratkami. Policjanci zatrzymali siedem osób podejrzanych o udział w narkobiznesie. Część z podejrzanych usłyszało już zarzuty obrotu znacznymi ilościami środków odurzających. Grozi im nawet do ośmiu lat więzienia.

Miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie i jechał pod prąd karawanem. Do tego samochód, którym jechał po zwłoki do prosektorium, nie miał ważnych badań technicznych. Policja zatrzymała już mężczyznę, 32-letniego mieszkańca Gorzowa Wielkopolskiego.

Ciemne chmury zbierają się nad Januszem Palikotem. W Platformie coraz głośnej mówi się, że może zostać przykładnie ukarany, a nawet wyrzucony z partii. Czy założyłby wtedy nową partię? - Pewnie tak - mówi w Radiu Zet nowy marszałek Sejmu Grzegorz Schetyna. Sam Palikot na swoim blogu zamieszcza zaś listy od osób, które popierają jego działania.

Porównanie przez premiera nowego marszałka Sejmu do Shreka rozgrzało wyobraźnię posłów. - Czy, jak Grzegorz Schetyna będzie prowadził obrady Sejmu, to użyje tych kultowych cytatów ze Shreka np. "mam smoka i nie zawaham się go użyć", żeby nastraszyć posłów? - zastanawiał się na antenie TVN24 poseł PiS Mariusz Kamiński.

Trzy osoby zostały ranne, w tym dwie ciężko, po tym, jak samochód osobowy wjechał w ciężarówkę. Na drodze krajowej nr 88 z Gliwic do Bytomia są poważne utrudnienia.

Niedługo może nie mieć kto zajmować się starszymi ludźmi - alarmuje "Gazeta Wyborcza". Na ponad 5 mln osób po 65. roku życia mamy tylko 226 geriatrów. Kolejne szpitale zamykają oddziały geriatryczne, a starszych ludzi przybywa.

Dawni szefowie ABW i UOP założyli fundację, by pomagać byłym i obecnym funkcjonariuszom. Liczą, że Polacy będą im przekazywać 1 proc. podatku - pisze "Rzeczpospolita".

Producenci zabawek stają się coraz bardziej kreatywni, by zadowolić małe dzieci. Najlepszym dowodem jest morgenstern "Czaszkochrup" dołączony do ostatniego wydania tygodnika "Kaczor Donald".

- Teoretycznie istnieje możliwość, że nie będzie aktu oskarżenia wobec Mariusza Kamińskiego - stwierdził prokurator generalny Andrzej Seremet. Informację o przygotowywaniu takiego dokumentu podała tuż przed wyborami rzeszowska prokuratura. Jej szef po wyborach złożył dymisję. - Uprzedził mój ruch - zapewnił Seremet w "Kropce nad i".

Napad na bank w Gorzowie Wielkopolskim. Uzbrojeni bandyci poruszający się na motocyklu obrabowali placówkę w czwartek wczesnym popołudniem. Nikt z pracowników i klientów banku nie odniósł obrażeń. Jeszcze nie wiadomo, ile pieniędzy zrabowano.

Opozycja podzielona w ocenie nowego marszałka. - Grzegorz Schetyna to polityk kontrowersyjny, musi nad sobą popracować - uważa Beata Kempa (PiS). - Daję mu kredyt zaufania - stwierdził Wacław Martyniuk (SLD)

Zdali egzamin na prawo jazdy, ale za kółkiem usiąść nie mogą. Kilkunastu osobom z Człuchowa unieważniono egzamin, bo okazało się, że prowadząca kurs szkoła nie miała uprawnień do szkolenia. Kursanci twierdzą, że o kłopotach szkoły nie wiedzieli.

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości powołali parlamentarny zespół ds. zbadania katastrofy smoleńskiej. - Zawiadomienie o powstaniu zespołu zostało złożone dzisiaj marszałkowi Sejmu. Pod informacją o powołaniu podpisało się ponad 60 posłów - poinformował Antoni Macierewicz.

Jedyna taka sytuacja w historii polskiej państwowości i zapewne jedyne takie zdjęcie trzech polityków w roli prezydenta RP. Prezydent-elekt Bronisław Komorowski, Grzegorz Schetyna i p.o. prezydenta przez kilka godzin Bogdan Borusewicz pozowali wspólnie do fotografii w Sejmie. Ale krótko po 18 obowiązki od Borusewicza przejął Grzegorz Schetyna, wybrany nowym marszałkiem Sejmu.

Polak potrafi. Skoro w Poroninie nie można budować domów - ale można budować szalety - pan Krzysztof z tego prawa skorzystał. I buduje szalet. 150-metrowy szalet. Będzie w stylu góralskim, z całym piętrem przeznaczonym na… "pomieszczenia socjalne".

Uwaga, szczury w piaskownicy - alarmują mieszkańcy Warszawy na kontakt TVN24. Gryzonie ludzi się nie boją i swobodnie buszują po placu zabaw w jednym z parków. Przyrodnicy uspokajają, że to niegroźne szczury wodne. Ale dla matek szczur pod wózkiem, wodny czy nie, wygląda groźnie.

Trzy i pół roku - taki wyrok usłyszał policjant z Nagłowic w województwie Świętokrzyskim. 36-latek był oskarżony o kontakty seksualne z 14-latką oraz o doprowadzenie do tzw. "innych czynności seksualnych". Policjant był także oskarżony o nielegalne posiadanie amunicji - z tego zarzutu został oczyszczony.

Okradał stacje benzynowe na oczach kamer i nic sobie z tego nie robił. Rosjanin trzykrotnie tankował na warszawskich stacjach paliw swojego volkswagena golfa i odjeżdżał, nie płacąc rachunku. W sumie dystrybutorzy stracili blisko 500 złotych. Za kradzież paliwa mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia.