Płetwonurkowie wyłowili z morza ciała trzech z czterech rybaków, których kuter zatonął w sobotę w okolicach Sarbinowa. Wcześniej nurkom udało się zlokalizować wrak łodzi. Ciała rybaków zostały już przetransportowane na ląd.

Beata Kempa z PiS skarży się Komisji Etyki Poselskiej na przewodniczącego hazardowej komisji śledczej Mirosława Sekułę. Na środowym posiedzeniu komisji zapłakana posłanka PiS nie była w stanie wygłosić uzasadnień do swoich wniosków. Później tłumaczyła, że to przez Sekułę, który "zachowuje się jak cham".

- Przy sekcji zwłok prezydenta był polski prokurator, przy innych nie, bo było ich po prostu za mało w tym czasie - tak rzecznik Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Zbigniew Rzepa wyjaśniał brak polskich przedstawicieli przy autopsjach ofiar smoleńskiej katastrofy.

Tu-154M był samolotem rządowym, a nie prezydenckim i to rząd był w pełni odpowiedzialny za przygotowanie lotu do Smoleńska - stwierdził Antoni Macierewicz (PiS) na czwartkowej konferencji prasowej. - Gdyby rząd kupił nowe samoloty, być może nie doszłoby do tej tragedii - dodał Jarosław Zieliński (PiS).

Na ponad trzy godziny policjanci zamknęli dojazd do lotniska Chopina. Pasażerowie nie mogli ani na nie wjechać, ani się z niego wydostać. Powód? Służby otrzymały informację o podłożeniu bomby w pobliżu portu.

Prof. Stefan Pastuszka został wybrany przez Senat do składu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jego kandydaturę zgłosiła Platforma Obywatelska w porozumieniu z Polskim Stronnictwem Ludowym.

Przy "dobrych układach" mają w pracy 70 stopni Celsjusza. Przeważnie jednak jest więcej. Oprócz tego pracownicy koksowni, których podejrzał reporter TVN24, muszą pracować w ubraniach ochronnych - grubych spodniach i kurtkach, pod którymi mają flanelowe koszule i kalesony.

Bez rajstop i krawatów mogą pełnić służbę funkcjonariusze szczecińskiego Urzędu Celnego. Nad podwładnymi, w związku z upałami, zlitowała się dyrektor Izby Celnej Lidia Mołodecka.

Najniebezpieczniej po czeskich drogach jeżdżą kierowcy z Polski, a prawdopodobieństwo kolizji z Polakiem jest w Czechach 10-krotnie wyższe, niż np. z Niemcem - pisze czeski dziennik "Mlada fronta Dnes". Gazeta powołuje się na policyjne statystyki i doświadczenia czeskich kierowców.

Już od czwartku stołeczni policjanci będą dysponować radiowozem... na prąd. Przymiarki do zakupu ekologicznych aut trwają od dawna. Ekologiczna "panda" jest cicha, prosta w obsłudze, tania w utrzymaniu i ma sobie świetnie radzić w miejskich warunkach.

Chciałbym mieć przy sobie pełnomocnika, który będzie powstrzymywał mnie od gadulstwa - w taki sposób Piotr Ryba - oskarżony w aferze gruntowej - uzasadnił swój wniosek o przełożenie przesłuchania przed komisją ds. nacisków. Sejmowi śledczy przystali na jego prośbę.

Zmarły niedawno ksiądz prałat Henryk Jankowski był podsłuchiwany od lipca do października 2007 r., czyli w ostatnich miesiącach rządów Jarosława Kaczyńskiego. Stenogramy rozmów nie zostały zniszczone - pisze "Polska The Times". - Miałem dostęp do tych akt i dziwię się, że wciąż są w prokuraturze - mówi były minister sprawiedliwości Janusz Kaczmarek.

Chiromancja, satanizm, okultyzm i homoseksualizm - takie skojarzenia wywołało w przedstawicielach kościoła nowe logo Nowego Sącza. Tęczowa dłoń i hasło "Nowy Sącz dobrze wróży" miały pomóc w promocji miasta. Skończyło się konfliktem z lokalnym duszpastertwem akademickim.

Chorowali na raka, leżeli w szpitalach, przechodzili chemioterapię. Teraz zdobyli najwyższy szczyt Europy - Mont Blanc. Wojtek i Piotrek, dwaj wyjątkowi młodzi mężczyźni, opowiadają, jak to jest pokonać chorobę.

Awaryjne lądowanie polskiego samolotu lecącego z Warszawy do Budapesztu. Czujnik zaalarmował o możliwości pożaru w luku bagażowym. Piloci zdecydowali się awaryjnie lądować lotnisku Fehyhegy pod stolicą Węgier. Na szczęście okazało się, że była to jedynie awaria urządzenia wskazującego wysokość temperatury.

Łacińska sentencja "Corpora dormiunt vigilant animae" - "ciała śpią, dusze czuwają" oraz nazwiska wszystkich ofiar smoleńskiej katastrofy znajdą się na tablicy, która ma zostać umieszczona w krypcie Katedry na Wawelu. Ma być gotowa w drugiej połowie sierpnia.

Złamany nos i liczne obrażenia twarzy – tak dla młodego policjanta skończyła się interwencja w słupskim pubie. Pobiło go trzech nastolatków, dwóch już trafiło do aresztu, trzeciego wciąż szukają. Zdarzenie zarejestrował fotoreporter

Nie potrzeba budzika, nie potrzeba zegarka, rytm dnia mieszkańcom Miejskiej Górki w Wielkopolsce, czy tego chcą, czy nie, wyznaczają msze. Transmitowane przez księdza za pomocą solidnych głośników na całą miejscowość. Od siódmej rano. - Tak się nie da żyć po prostu - mówią parafianie. A ksiądz? - Szczęść Boże - i zamyka drzwi.

Polki kochają seks i to prawie najbardziej w Europie. 43 proc. Polek uprawia seks częściej niż raz w tygodniu, co daje trzecie miejsce na Starym Kontynencie. Polki wyprzedzają tylko - i to nieznacznie - Greczynki i Rosjanki, wynika z badania GFK.