Centrum Zdrowia Dziecka informuje, że pogorszył się stan zdrowia Tomka. Chłopiec przeszedł transplantację wątroby po zjedzeniu muchomora. Ostatniej nocy lekarze musieli wykonać kilka zabiegów operacyjnych. Według ich zapewnień stan zdrowia Tomka nadal jest stabilny.

Lech Wałęsa jest zadufany. Uważa, że Solidarność jest jego własnością - powiedziała w "Faktach po Faktach" prof. Jadwiga Staniszkis, komentując to, iż były prezydent odmówił uczestnictwa w uroczystościach 30. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych. Jej zdaniem, powinien się na nich pojawić i podziękować m.in. Annie Walentynowicz.

Pogoda w najbliższych dniach nie zapowiada się obiecująco. Synoptycy prognozują pochmurne niebo i przelotne deszcze co najmniej do czwartku.

Dramatyczne sceny rozegrały się podczas rutynowej kontroli drogowej w Częstochowie. Zatrzymany kierowca, próbując uciec przed policjantami, najechał jednemu z nich na nogę. Funkcjonariusze odpowiedzieli strzałami, a mężczyzna został zatrzymany. Teraz grozi mu 10 lat więzienia.

Przeciwko wprowadzeniu VAT-u na książki i prasę specjalistyczną protestowała przed Sejmem grupa blisko 30 osób. Wszyscy przez godzinę czytali tam komiksy. Jeden z nich chcą wręczyć premierowi Donaldowi Tuskowi.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji nie będzie rozstrzygać sporu wewnątrz telewizji publicznej, powstałego po piątkowych decyzjach Rady Nadzorczej TVP - powiedział szef KRRiT Jan Dworak. Dodał, że leży to w gestii TVP, resortu skarbu i sądu, a Rada będzie się starała zakończyć "stan tymczasowości", rozpisując konkursy na nowych przedstawicieli władz tej spółki.

Dariusz Joński - obecny wiceprezydent Łodzi - będzie kandydatem Sojuszu Lewicy Demokratycznej na prezydenta tego miasta. - To kandydat, który umie rozmawiać z ludźmi, potrafi budować a nie burzyć, łączyć a nie dzielić - chwalą go koledzy z partii.

Ostatni weekend wakacji w wielu miejscach oznacza też kilometrowe korki i poirytowanych kierowców. Zwłaszcza na często uczęszczanych przez turystów trasach, jak ta z Zakopanego do Krakowa. Drogowcy na Zakopiance podpowiadają objazdy.

Elżbieta Jakubiak ostro atakuje Zbigniewa Ziobrę. Po tym, jak europoseł PiS skrytykował w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" sposób prowadzenia kampanii wyborczej Jarosława Kaczyńskiego i zarzucił członkom sztabu wyborczego nie stosowanie się do jego rad, Jakubiak nie wytrzymała. - Ziobro nie miał żadnych założeń. Nie wiedział, co robić. Niech nie kłamie - oświadczyła w rozmowie z "Wprost".

150 statystów zagrało w piątkowej inscenizacji nalotu bombowego na Mławę. Widowisko odbyło w centrum miasta. Na miejscu był Romuald_Lagun, który zamieścił w serwisie Kontaktu 24 swoją fotorelację.

Platforma Obywatelska, Prawo i Sprawiedliwość, Sojusz Lewicy Demokratycznej i Polskie Stronnictwo Ludowe - w takiej kolejności te cztery partie weszłyby do Sejmu, gdyby wybory parlamentarne odbyły się w najbliższy weekend. Sondaż dla Polskiego Radia przeprowadził Instytut Badania Opinii Homo Homini.

Premier zasiada z kółkiem nowej toyoty auris, objawienie Lewicy - Bartosz Arłukowicz jeździ sześcioletnim jaguarem x-type, naczelny prowokator PO - Janusz Palikot - pędzi po polskich drogach (m.in.) fordem mustangiem z 1968 roku, a była komisarz UE ds. polityki regionalnej Danuta Huebner pięcioletnim volvo S40. Oto przegląd motoryzacyjno-polityczny.

Policja poszukuje bandyty, który w piątek po południu napadł na jeden z banków we Wrocławiu. Mężczyzna zagroził kasjerce przedmiotem przypominającym broń, zażądał wydania pieniędzy i uciekł.

Potrzeba wiele odwagi, by śmiertelnie choremu pacjentowi powiedzieć, że zostało mu niewiele dni życia. Wiele razy słowa te spotykają się z żalem trudnym do opisania. Studenci medycyny pod okiem księdza Jana Kaczkowskiego, który sam był poważnie chory, uczą się czego boi się pacjent, gdy lekarz otwiera kopertę z wynikami.

To nie był najlepszy sezon turystyczny dla Małopolski. - Dramatu nie było, ale "kokosów" nie zarobiliśmy - mówią przedstawiciele małopolskiej branży turystycznej "Dziennikowi Polskiemu".

Po kilkudziesięciu dniach całodobowej okupacji na Krakowskim Przedmieściu na policję trafiło zawiadomienie o możliwości popełnienia wykroczenia przez osoby gromadzące się w pobliżu krzyża. Donos złożyła Federacja Młodych Socjaldemokratów.

Amerykańska Polonia ma pomóc Antoniemu Macierewiczowi w wyjaśnianiu katastrofy smoleńskiej. Szef zespołu parlamentarnego wezwał Polaków mieszkających w USA do głosowania w nadchodzących wyborach na polityków, którzy poprą w Kongresie wniosek o międzynarodowe śledztwo w sprawie tragedii.

Miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, a mimo to pełnił dyżur w szpitalu. Pijany lekarz został zatrzymany przez policję w Świebodzinie (Lubuskie).

Od majowej powodzi minęło już trzy miesiące, a na ulicach Jelcza-Laskowic wciąż zalegają worki z piaskiem. Mieszkańcy skarżą się, że worki cuchną, utrudniają przejście i są niebezpieczne dla kierowców. Sami nie mogą ich posprzątać, bo... worki są własnością miasta.

W czasie silnego wiatru i dużych fal, na ruchomej tratwie, praktycznie bez żadnych zabezpieczeń budowali molo na Wiśle. Reporter 24 Skibek przesłał na Kontakt 24 film, na którym widać robotników łamiących wszelkie reguły bezpieczeństwa. Sprawą zajęły się władze firmy, która zatrudniała robotników.