Schetyna o rządzie Tuska: To jego decyzje i odpowiedzialność

- To są jego decyzje i odpowiedzialność, bardzo ciekawe i nazwiska, i pomysł - tak skomentował dobór nowych ministrów przez Donalda Tuska Grzegorz Schetyna. Były marszałek podkreślił, że nowy gabinet to "rząd autorski, bardzo mocno napisany przez Donalda Tuska". Zapewnił też, że "nie czuje się pominięty" przez premiera.

Nauczyciel dźgnięty nożem. Dyrektorka z zarzutami

Dyrektorka Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Lubinie (Dolnośląskie) usłyszała w czwartek zarzut spowodowania obrażeń ciała i zagrożenia życia nauczyciela z tej szkoły - poinformowała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Legnicy Liliana Łukasiewicz.

Matka utopionej dziewczynki aresztowana

Sąd Rejonowy w Sopocie aresztował 34-letnią Ewę K., której prokuratura zarzuca zabójstwo 3-letniej córki. Ciało dziewczynki znaleziono we wtorek rano w morzu, tuż przy sopockim molo. Matka przyznała się do winy.

Uderzył tirem w pociąg. Są zarzuty

Kierowca tira, który w kwietniu br. uderzył na strzeżonym przejeździe kolejowym w Mostach k. Lęborka (Pomorskie) w pociąg osobowy, usłyszał zarzut nieumyślnego doprowadzenia do katastrofy w ruchu lądowym. W wypadku zginęły dwie osoby, 25 zostało rannych.

Ministrowie znikają z Kancelarii Premiera

Nie będzie ministra ds. walki z korupcją, ani oddzielnego stanowiska koordynatora ds. służb specjalnych - poinformował premier Donald Tusk. Z Kancelarii Premiera znikną więc dwie ministerialne funkcje. Szef rządu uważa, też z jego kancelarii powinno zniknąć stanowisko ds. równego statusu.

Dostał tekę. Ma przyspieszyć "rewolucję cyfrową"

Stery nowego ministerstwa administracji publicznej i cyfryzacji obejmie Michał Boni - zapowiedział Donald Tusk podczas konferencji, na której przedstawił skład nowego gabinetu. Boni był dotychczas ministrem bez teki i szefem zespołu doradców strategicznych premiera.

"Udało mi się oszukać śmierć". Wyszedł dziś ze szpitala

- Jedenaście tygodni temu witałem się z kostuchą, na szczęście udało mi się oszukać śmierć i już samo to było cudem - powiedział podczas specjalnej konferencji prasowej Jarosław Wałęsa. Podziękował wszystkim lekarzom i personelowi szpitala oraz zapewnił, że "na motor już nie wsiądzie". - Moja dziewczyna by mi nie darowała - stwierdził europoseł. Jarosław Wałęsa zabrał głos po raz pierwszy od wypadku motocyklowego. Po czym, jak dowiedziała się TVN24 opuścił Wojskowy Instytut Medyczny w stolicy.

Nie wiedzą, jak jechać, więc jadą pod prąd

Nowa organizacja ruchu na wiadukcie łączącym ul. Cybernetyki z 17 Stycznia w Warszawie zaskoczyła w czwartek niektórych kierowców. Część z nich wjeżdżała pod prąd na jezdnię prowadzącą w kierunku ul. Żwirki i Wigury.

Premier: Idą trudne czasy, to "rząd zderzaków"

To rząd zderzaków - tak swój nowy gabinet określił premier Donald Tusk, którego skład ogłosił po ponad pięciu tygodniach od wyborów. W gabinecie - oprócz starych nazwisk - pojawiły się nowe twarze. - Z każdym z kandydatów rozmawiałem długo, wykazują determinację - powiedział Tusk. Zastrzegając, że żadne stanowisko nie jest dane raz na zawsze.

Nowa umowa koalicyjna? Działa poprzednia

Nie zostanie podpisana nowa umowa koalicyjna pomiędzy PO i PSL - oświadczył w czwartek podczas konferencji, na której poznaliśmy skład rządu, premier Donald Tusk. - Jesteśmy obaj gwarancją tego, że te dobre zasady z tamtej umowy koalicyjnej będą działały przez najbliższe cztery lata, ale nie przewidujemy podpisywania tego dokumentu, który był, ani jakiejś nowej wersji - powiedział Tusk.

Został ministrem, bo "ma pozytywną szajbę"

- Ma pozytywną szajbę, jeśli chodzi o deregulację, która pozwoli odblokować polską gospodarkę - tak premier Donald Tusk uzasadnił wybór Jarosława Gowina na ministra sprawiedliwości. Jego zdaniem, Gowin jest bardzo dobrze przygotowany do tego, by pokierować tym resortem. A to, że Gowin nie ma wykształcenia prawniczego, jest jego zaletą, a nie wadą.

"Ziobryści" nie odpuścili Nowickiej. Wniosek w Sejmie

Klub Solidarna Polska złożył w Sejmie wniosek o odwołanie Wandy Nowickiej (Ruch Palikota) z funkcji wicemarszałka - poinformował rzecznik klubu Patryk Jaki. Marszałek Sejmu Ewa Kopacz powiedziała, że wniosek będzie rozpatrywany na kolejnym posiedzeniu Sejmu 8-9 grudnia.

Wykładowcy mają dość, opuszczają uczelnię

Po naszym środowym tekście o problemach Wyższej Szkoły Organizacji Turystyki i Hotelarstwa, do redakcji Kontaktu 24 zgłaszają się kolejne poszkodowane osoby. "Od kilku miesięcy pracowaliśmy bez wynagrodzenia" - opowiada wykładowca, który podobnie jak kilku innych, zrezygnował w końcu z pracy.

Proces gen. Kiszczaka ws. masakry w "Wujku" od początku

Warszawski Sąd Apelacyjny uchylił kwietniowy wyrok uniewinniający byłego szefa MSW gen. Czesława Kiszczaka od zarzutu przyczynienia się do śmierci dziewięciu górników w kopalni "Wujek". Sprawa 86-letniego dziś generała znów zostanie rozpatrzona przez sąd I instancji. To będzie już piąty proces w tej sprawie.

Cztery osoby zginęły w pożarze

Cztery osoby nie żyją, a dwie zostały ranne w pożarze poddasza 4-kondygnacyjnej kamienicy przy Al. Najświętszej Marii Panny w Częstochowie. Ewakuowano mieszkańców kamienicy i okolicznych bloków. Trzy zastępy straży pożarnej dogasają ogień.

Kopał demonstranta, nie wróci do pracy

Andrzej Matejuk, Komendant Główny Policji zapowiedział w kontrwywiadzie RMF FM, że policjant, który kopał demonstranta podczas ulicznych zajść 11 listopada "nie wróci do pracy, będzie zawieszony". We wtorek prokuratura wszczęła w jego sprawie śledztwo.

"Schetyna zostawiony na czarną godzinę"

- Każdy mądry wódz zostawia sobie odwód na czarną godzinę. Moim zdaniem Schetyna, jego zwolennicy, to jest ten odwód na czarną godzinę - powiedział w Radiu ZET prezydencki doradca Tomasz Nałęcz, odnosząc sie do spekulacji medialnych, że Grzegorz Schetyna w pierwszym rządowym rozdaniu nie dostanie żadnej teki.

Kopacz o swoim następcy: Znam Bartka...

Głosowanie nad wotum zaufania dla rządu odbędzie się w sobotę - poinformowała marszałek Sejmu Ewa Kopacz. Wcześniej, w piątek premier przedstawi swoje expose i odbędzie się debata w tej sprawie. Marszałek Sejmu nie chciała komentować składu rządu. Dopytywana o swojego potencjalnego następcę, wymienianego w mediach Bartosza Arłukowicza odparła: "Znam Bartka jako człowieka bardzo odważnego, pracowitego i zdeterminowanego".

Grabarczyk: Nowak będzie miał trochę problemów

- Cezary Grabarczyk przyznał w Radiu TOK FM, że jego następcą ma być Sławomir Nowak. - Życzymy mu wszystkiego najlepszego - powiedział. Dodał też, że w swojej pracy Nowak "będzie miał trochę problemów".

"Partia musi być skuteczna"

- Partia musi być skuteczna, trwanie dla trwania nie ma sensu - powiedziała w TVN24 posłanka PiS i członek klubu Solidarna Polska Beata Kempa. Zapewniła, że nadal ma nadzieję na porozumienie z władzami PiS. - Nie ma PiS bez prezesa Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry. Trzeba by te dwa skrzydła połączyć i wtedy będzie bardzo dobrze - podkreśliła posłanka.

Prezydent już wie, my dowiemy się lada moment

Przed godz. 10 zakończyło się w Belwederze spotkanie premiera z prezydentem Bronisławem Komorowskim, na którym Donald Tusk przedstawił skład nowego rządu. Na konferencji prasowej o godz. 11 poinformuje o nim publicznie. Natomiast już w piątek rano planowane jest zaprzysiężenie nowego gabinetu. Tego dnia Donald Tusk wygłosi expose w Sejmie, a następnie głosowane będzie wotum zaufania dla nowego gabinetu.

"Nieznajomość środowiska sporym utrudnieniem"

Nie ma przeszkód formalnych, by Jarosław Gowin, który nie ma wykształcenia prawniczego, został ministrem sprawiedliwości - uważa prokurator generalny Andrzej Seremet. Jednak jego zdaniem, nieznajomość tego środowiska będzie dla Gowina sporym utrudnieniem.

Zamiast w areszcie, będą siedzieć w domu

Zamiast w więzieniach będą siedzieć w domu z elektroniczną obrączką na nodze. Będą mogli dzwonić i wysłać maile pod warunkiem, że w ich sprawie zebrano już dowody. Polskie ministerstwo sprawiedliwości chce wprowadzenia popularnego w Europie i na świecie aresztu domowego, odchodząc od tradycyjnego tymczasowego aresztowania.

Most Północny na finiszu. Przejechaliśmy po nim

Budowa mostu Północnego na finiszu. Reporter tvnwarszawa.pl odwiedził plac budowy. W wielu miejscach pozostały do wykonania kosmetyczne prace. Bez problemu można dojechać samochodem z pętli Młociny na sam most. - Trwają prace wykończeniowe. To już ostatni etap budowy - zapewniają drogowcy.

Suche drogi i kamery na pługach. Drogowcy chcą wygrać tej zimy

Wpatrzeni w monitory, czekają na znak, po którym ciężkie maszyny ruszą do boju. Śnieg ma być w tym roku bez szans, bo drogowcy zaopatrzeni są w innowacyjną chemię, nowoczesną technologię i... lata trudnych doświadczeń. W największych polskich miastach sprawdzamy, czy w tym sezonie slogan "zima zaskoczyła drogowców" odejdzie w niepamięć.

Samorządy zatrudniają na potęgę

Od 2006 r. do listopada 2011 r. liczba etatów w samorządach wzrosła średnio o 35 proc. - wynika z sondy, przeprowadzonej w 160 gminach i 16 największych miastach przez "Dziennik Gazetę Prawną".

Komisja dla Schetyny? Palikot dostanie dwie. Sejm dzieli

Dziś Sejm wznawia swoje posiedzenie inauguracyjne. Na czwartek zaplanowano powołanie członków Trybunału Stanu oraz członków 26 komisji sejmowych. Przy tej okazji powinna wyjaśnić się rola Grzegorza Schetyny, który typowany jest na przewodniczącego komisji spraw zagranicznych. Jutro ważny dzień dla premiera i jego rządu - expose, debata i głosowanie nad wotum zaufania dla gabinetu Donalda Tuska. Jeszcze dziś podjęte zostaną szczegółowe decyzje co do piątkowej debaty.

SLD na walizkach

SLD oszczędza na czynszu i zajmuje coraz mniej pomieszczeń w swej dotychczasowej siedzibie przy ul. Rozbrat w Warszawie. Partia słono płaci za wynajem - pisze "Rzeczpospolita".

6 zł straszy kierowców. Co robić?

Ceny na stacjach benzynowych szaleją doprowadzając do rozpaczy kierowców. Okazuje się, że zamiast płacić 6 zł za litr można oszczędzać - od kilkuset do 300 tys. zł rocznie - jak udało się to komunikacji miejskiej w Białymstoku. Jakie są alternatywy dla coraz droższej benzyny i oleju napędowego?