Palikot jointa zapali. Apel na nic

Ruch Palikota nie zamierza zrezygnować z pomysłu zapalenia jointa w jednym z sejmowych pokoi. Apelowała o to marszałek Sejmu Ewa Kopacz podczas wtorkowego posiedzenia Konwentu Seniorów. - Pani marszałek zwróciła uwagę, że palenie marihuany w Sejmie nie jest czymś właściwym, a ja podziękowałem za zainteresowanie sprawą - relacjonował Sławomir Kopyciński z RP.

Kolizja dźwigu z TIRem. Żuraw utknął w rowie

Ponad 40-tonowy specjalistyczny dźwig, uciekając przed jadącym z naprzeciwka TIR-em zjechał na pobocze, przewrócił się i ugrzązł w rowie. Do kolizji doszło we wtorek ok. godz. 16, kilka kilometrów za miejscowością Karlino (pow. białogardzki). Kierowca ciężarówki nie zatrzymał się, aby udzielić pomocy operatorowi dźwigu.

Arłukowicz nie wycofa się z kar dla aptekarzy

Minister zdrowia zapowiada, że nie zgodzi się na zmianę ustawy refundacyjnej tak, by wykreślić z niej zapisy mówiące o karaniu aptekarzy za błędy. - Trudno spełnić oczekiwanie, by znieść mechanizmy kontroli państwa nad tak dużymi środkami finansowymi – powiedział Bartosz Arłukowicz w rozmowie z reporterem programu "Polska i Świat" w TVN24.

O. Rydzyk: To zaplanowane działanie na szkodę Kościoła

Fundacja Lux Veritatis o. Tadeusza Rydzyka nie otrzyma koncesji dla TV Trwam na nadawanie programu na multipleksie cyfrowym - poinformowała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji po wtorkowym posiedzeniu. 1 sierpnia 2013 roku telewizja cyfrowa nadawana z tzw. multipleksów ma w pełni zastąpić tradycyjną telewizję analogową nadawaną naziemnie. Tadeusz Rydzyk nazwał decyzję działaniem na szkodę Kościoła, a Lux Veritatis zapowiedziała odwołanie.

"Polski raport opublikowany bezmyślnie"

- Gdyby raport rosyjski był bardziej zniuansowany, a Rosjanie przedstawili go delikatniej, premier by go kupił - powiedział w "Kropce nad i" Witold Waszczykowski z PiS. Według niego, polski raport komisji Millera został z kolei opublikowany "bezmyślnie" i przedwcześnie, po to, by katastrofa smoleńska nie stała się tematem kampanii wyborczej.

Sześć osób rannych po zderzeniu z busem

Sześć osób zostało rannych w zderzeniu samochodu osobowego z busem, do którego doszło we wtorek po południu w miejscowości Malachin w woj. pomorskim. Wypadek spowodował duże utrudnienia w ruchu na trasie Czersk - Brusy, na miejscu pracują policjanci. Zdjęcia z miejsca wypadku przesłał do redakcji Kontaktu 24 internauta @Krzysiek.

W kanale był kilka dni. Uratowali go strażnicy

Łódzcy strażnicy miejscy uratowali psa, który wpadł do niezabezpieczonego kanału ciepłowniczego na terenie torowiska. Zwierzę było wychudzone i przestraszone. Pies mógł przebywać w kanale nawet kilka dni.

To komisja przypisała głos Błasikowi. Nie eksperci

Agenci ABW, którzy wykonywali ekspertyzy fonoskopijne dla komisji Jerzego Millera, w swoich badaniach nie wskazali żadnej wypowiedzi śp. gen. Andrzeja Błasika - takie informacje uzyskała TVN24 od ABW. Mimo to wypowiedzi przypisane gen. Błasikowi znalazły się w stenogramach przekazanych przez komisję Millera. - To członkowie komisji, a nie biegli, przypisali mu te słowa - wyjaśnia Miller w rozmowie z RMF FM.

Auto koziołkowało do rzeki Zginęło dwóch mężczyzn

Dwóch mężczyzn w wieku 30 i 33 lat zginęło w wypadku, do którego doszło we wtorek nieopodal Starogardu Gdańskiego (woj. pomorskie). Auto wpadło w poślizg i kilka razy koziołkowało z bardzo stromej skarpy do rzeki Wierzycy - poinformowała straż pożarna. Z informacji policji wynika zaś, że Skoda najprawdopodobniej przedtem zderzyła się jeszcze z drzewem. Wciąż trwa ustalanie przyczyn wypadku.

SLD złożyło wniosek o likwidację IPN

SLD chce od 30 czerwca tego roku zlikwidować IPN. Tego samego dnia miałyby przestać obowiązywać też oświadczenia lustracyjne. Klub Sojuszu złożył już w Sejmie projekt ustawy w tej sprawie. Pomysł SLD popiera tylko Ruch Palikota, pozostałe kluby są przeciw.

Pijane pogotowie, śmierć syna. Ojciec pozwany za szkalowanie

Odwołania szkalujących wypowiedzi, publikowanych od 15 lat na forach internetowych oraz przeprosin domaga się przed sądem pogotowie ratunkowe w Bydgoszczy od Andrzeja Kanieckiego. Mężczyzna stracił w wypadku w 1997 roku syna i uważa, że przyczyniło się do tego pogotowie, którego pracownicy byli pijani.

"Najlepsza prezydencja od 15 lat"

- Z komplementami pod adresem Polski i pod waszym adresem spotykałem się właściwie w każdej europejskiej stolicy. Jestem najgłębiej przekonany, że zasłużyliście na te słowa - powiedział premier Donald Tusk, który we wtorek podziękował urzędnikom i członkom zespołu prowadzącego polską prezydencję.

Ampfutbolowa reprezentacja Polski

Sport jest dla nich całym życiem. Jak twierdzą, dzięki niemu rehabilitują nie tylko ciało, ale i umysł. Mimo, że brakuje im nogi bądź ręki, na treningach nie ma mowy o żadnej taryfie ulgowej. Na zgrupowania pierwszej drużyny ampfutbolu w Warszawie z całej polski przyjeżdża obecnie ok. 25. niepełnosprawnych piłkarzy. Wśród nich jest wielu takich, którzy przed amputacją zawodowo uprawiali sport, także piłkę nożną. Przed nimi pierwszy poważny egzamin - pod koniec roku mają zagrać w mistrzostwach Świata w Iranie.

IPN wszczyna śledztwo, a dokumenty to literacka fikcja?

Wrocławski oddział IPN rozpoczął śledztwo ws. odnalezienia na Dolnym Śląsku i wywiezienia do Niemiec skrzyń z dokumentacją SS z obozu Auschwitz. Wszystko zaczęło się od wywiadu miejscowego eksplorera Mieczysława Bojko dla Polskiego Radia Wrocław. Wynikało z niego, że pomógł Niemcom odnaleźć skrzynie. Teraz Bojko twierdzi, że opowiadał jedynie o swojej najnowszej książce, a cała historia jest zmyślona.

PiS wzywa premiera do Sejmu. Marszałek chce poczekać

- Poczekajmy na końcowe wnioski, żeby ci, którzy mają dostęp do materiałów źródłowych w spokoju pracowali. Dajmy prokuraturze czas, by przedstawiła wnioski - w ten sposób marszałek Sejmu Ewa Kopacz odpowiedziała na pytania o wniosek, jaki złożyło do niej PiS. Partia chce, by najbliższym posiedzeniu Sejmu premier Donald Tusk wygłosił informację ws. działań polskiej strony w celu zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Wassermann: Komisja tak, ale w innym składzie

Zdaniem Małgorzaty Wassermann, cywilna komisja badająca przyczyny katastrofy Tu-154 powinna podjąć pracę na nowo, ale w innym składzie - międzynarodowym. Bo do obecnego składu nikt nie będzie miał już zaufania - argumentuje. Córka tragicznie zmarłego pod Smoleńskiem posła PiS, Zbigniewa Wassermanna, stwierdziła w rozmowie z TVN24, że nowe stenogramy z "czarnych skrzynek" podważają wiarygodność komisji Jerzego Millera.

Limuzyna poszła za 27 tys. zł

Tylko trzy osoby wzięły udział w licytacji porzuconego na Bielanach mercedesa. Auto zostało sprzedane za 27,6 tysiąca złotych. Nabywcą, po króciutkiej licytacji, został mieszkaniec Wyszkowa.

Znaleziono ciało zaginionego 15-latka

Policja znalazła ciało 15-latka, który w poniedziałek wieczorem zaginął w okolicy Puszczykowa (Wielkopolska). W ustaleniu przyczyn śmierci ma pomóc sekcja zwłok zaplanowana na czwartek.

Odwołają Edmunda Klicha? Jest wniosek

Przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych Edmund Klich może stracić stanowisko. - Do komisji wpłynął wniosek o jego odwołanie - informuje Radio Zet i Informacyjna Agencja Radiowa.

Akt oskarżenia Piesiewicza wysłany do sądu

Prokuratura na warszawskiej Pradze skierowała do sądu akt oskarżenia przeciw Krzysztofowi Piesiewiczowi. Były senator zapoznał się już ze wszystkimi aktami śledztwa. Prokuratura skierowała jego sprawę do sądu. Znany prawnik będzie odpowiadać m.in. za posiadanie narkotyków i nakłanianie innych osób do ich zażycia. Piesiewicz w śledztwie się nie przyznał. Sąd może go skazać maksymalnie na 3 lata więzienia.

Łotysze podrabiali euro i dolary. Wpadli w ręce służb

W Polsce i na Łotwie zatrzymano trzech Łotyszy podejrzanych o wprowadzanie do obrotu dużych ilości fałszywych banknotów, m.in. euro - poinformowało we wtorek CBA. Według lubelskiej prokuratury należeli oni do zorganizowanej grupy przestępczej.

Miller o stenogramach: zadanie dla ekspertów, nie dla komisji

- Teraz jest zadanie dla ekspertów, nie dla komisji - powiedział w rozmowie z TVN24 Jerzy Miller, były szef komisji wyjaśniającej przyczyny katastrofy smoleńskiej w odpowiedzi na pytanie o ewentualną konieczność wznowienia prac tego gremium. Miller zapewnił, że nie dziwią go różnice w odczytaniu stenogramów z "czarnych skrzynek", bo nagrania były bardzo "zaszumiane".

"Miller poświadczył nieprawdę". Sprawa w prokuraturze

Jerzy Miller, były szef MSWiA, który stał na czele polskiej komisji badającej katastrofę smoleńską poświadczył nieprawdę - twierdzi poseł PiS Antoni Macierewicz. - Jest osobą współwinną wprowadzenia w błąd organów państwowych. - wyjaśnił poseł. Sprawa jest w prokuraturze. PiS żąda też od premiera wyjaśnień ws. nowych stenogramów z Tu-154 i z badania katastrofy smoleńskiej na najbliższym posiedzeniu Sejmu.

Rybicki nowym prezydenckim ministrem

Prezydent Bronisław Komorowski powołał dotychczasowego wiceszefa klubu PO Sławomira Rybickiego na sekretarza stanu w swojej kancelarii. Rybicki będzie odpowiadał za kontakty z rządem, parlamentem i partiami politycznymi.

Kim są eksperci Macierewicza?

Szef parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej Antoni Macierewicz z PiS twierdzi, że Tu-154 nie rozpadł się dlatego, że uderzył w ziemię, tylko spadł na ziemię, bo się rozpadł. Swoją wiedzę opiera się na wynikach prac ekspertów z USA - profesorów Kazimierza Nowaczyka i Wiesława Biniendy. Kim są?

Pomógł Niemcom wywieźć z Polski dokumenty SS. Za euro i mapy

Nieznane dotąd akta wachmanów z obozu Auschwitz odnalezione na Dolnym Śląsku, ale - zaraz potem - za wiedzą polskiego poszukiwacza - wywiezione do Niemiec. Muzeum oświęcimskie już doniosło do prokuratury o możliwości złamania prawa. Natomiast historycy biją na alarm, tym bardziej, że - jak się okazało - była to transakcja czysto handlowa.

Komputery, świnie, kredyty - wyłudzali wszystko

Wyłudzali kredyty, sprzęt komputerowy i trzodę chlewną, naciągali fiskusa, fałszowali faktury, prowadzili fikcyjny obrót produktów. W sumie w ten sposób zgarnęli blisko 7,7 mln zł. Warszawska prokuratura postawiła zarzuty sześciu członkom grupy kierowanej przez Stefana K. On sam dostał aż 73 zarzuty.

Ile za walec? Na złomie tylko 3 tys. zł

Policjanci z Wrocławia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież walca drogowego. 40-latek miał ukraść sprzęt wartości 60 tys. zł, pociąć go na części i sprzedać w punkcie skupu złomu. Teraz grozi mu do 5 lat więzienia.