Prezydent Bronisław Komorowski podczas poniedziałkowego spotkaniaz prezydentem Słowacji Ivanem Gaszparoviczem wyraził zadowolenie, że oba kraje mają wspólny pogląd na integrację Ukrainy z Unia Europejską. Oba państwa wspierają również podpisanie przez Ukrainę umowy stowarzyszeniowej z UE.

Policja powinna interweniować na plaży w Gdyni już w momencie, gdy pseudokibice Ruchu Chorzów zaczęli pić piwo – wynika z analizy Ministerstwa Sprawiedliwości, do której dotarł portal tvn24.pl. - Czekamy na raport naszego biura kontroli. Zdecydowane kroki w tej sprawie podejmie komendant wojewódzki gdańskiej policji – mówi Mariusz Sokołowski, rzecznik komendanta głównego policji.

Będą czyścić i chronić tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej przed niechcianą roślinnością: wysokimi trawami, chwastami, podrostami drzew. Bronią na zarośnięte jurajskie tereny będą... owce. "Naturalne kosiarki" zaprzęgnięto do pracy m.in. pod ruinami zamku w Olsztynie koło Częstochowy.

- Nie sugerowałem, że doszło do fałszerstw wyborczych. Wynik wyborów w PO uważam za w pełni wiarygodny - powiedział na antenie TVN24 Jarosław Gowin. Wcześniej mówił o sztucznym "pompowaniu" kół Platformy w Małopolsce przed wyborami w partii. - Mija się z prawdą - stwierdził Ireneusz Raś, szef małopolskiej PO.

Przed wyborami w PO doszło do sztucznego "pompowania" kół partii. W Małopolsce w przeddzień zamknięcia list uprawniających do udziału w głosowaniu wpisano do Platformy kilkaset osób - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Jarosław Gowin, konkurent Donalda Tuska w wyborach na szefa Platformy. - Trzeba to sprawdzić - stwierdził w TVN24 Andrzej Halicki, poseł i szef PO na Mazowszu. Podobnego zdania jest Marcin Kierwiński, członek komisji wyborczej w PO.

Szpitale tracą pieniądze, a pracownicy zmuszani są do dodatkowej pracy, bo złodzieje nagminnie wynoszą z placówek przedmioty. Co najczęściej kradną? - Sitka przy kranach, baterie, a nawet deski sedesowe - mówił w rozmowie z TVN24 Jacek Dudek, rzecznik łódzkiego szpitala im. WAM.

Pracownicy ambasad, konsulatów i przedstawiciele organizacji międzynarodowych, a także członkowie ich rodzin, często przekraczają przepisy ruchu drogowego - pisze "Gazeta Wyborcza".

W niedzielę w Zakopanem rozpoczął się 45. Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich. Przez tydzień zespoły będą rywalizowały o główne trofeum - Złotą Ciupagę. Gościem inauguracji był prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką.

Dziecko może zostać odebranie rodzinie, bo jest zbyt ciężkie. Kiedy inne w wieku trzech lat zostało na trzy dni same w domu, tak szybkiej reakcji nie było. Dziecka nie odebrano matce. Eksperci twierdzą, że kuratorzy są przeładowani pracą i niektórzy nie mają odpowiednich kompetencji, aby decydować o losie najmłodszych.

W całej Polsce rozpoczną się dzisiaj poprawkowe egzaminy maturalne. Przystąpienie do poprawki deklaruje ponad 54,5 tys. maturzystów, którym w ostatnich latach nie udało się zdać. Większość, bo ponad 44,1 tys. osób, będzie ponownie zdawać matematykę.

- Donald Tusk jest wypalony. Już nic nie może, nawet zahamować spadkowego trendu PO - stwierdził w"Faktach po Faktach" Ryszard Kalisz ze stowarzyszenia "Dom Wszystkich Polska". Jego zdaniem, jeśli Tusk nie postawi na rząd fachowców z innym premierem, to PO za dwa lata wejdzie do parlamentu z poparciem na poziomie 9-10 proc.

Policjanci z Ostródy (woj. warmińsko-mazurskie) zatrzymali 22-latka, który przyjechał na koncert "Jedność to siła" z ulotkami zawierającymi symbolikę faszystowską i nawołującymi do nienawiści rasowej. Ariel K. usłyszał zarzut posiadania materiałów zawierających zabronione treści.

Policja szuka dwójki młodych surferów z Niemiec, którzy w sobotę wypożyczyli sprzęt do surfingu i nie zgłosili się do wypożyczalni. Świadkowie widzieli jak wieczorem młodzi ludzie spakowali sprzęt do samochodu i odjechali. Wcześniej pary przez kilkanaście godzin szukała Morska Służba Poszukiwania i Ratownictwa.