Zarzut spowodowania obrażeń ciała u 9-letniego, niepełnosprawnego chłopca usłyszał kierowca Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Łodzi, który zajmował się transportem osób niepełnosprawnych. 45-letniemu mężczyźnie może grozić kara do 2 lat więzienia.

Zmarł Konstanty Miodowicz, członek Platformy Obywatelskiej, poseł na Sejm w latach 1997 - 2013. Miał 62 lata. "Był znakomitym przykładem państwowca, człowieka rzetelnego, uczciwego, dla którego udział w życiu politycznym nie był drogą do osobistej kariery, ale pełną poświęcenia służbą Polsce" - oświadczył prezydent Bronisław Komorowski.

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak ocenia, że wynik wyborów na szefa PO to porażka premiera Donalda Tuska, ponieważ ponad połowa działaczy Platformy na niego nie zagłosowała. Zdaniem polityka PiS Tusk "będzie robił wszystko, aby wypchnąć Jarosława Gowina z partii". Szef koalicyjnego PSL Janusz Piechociński zwraca uwagę na słabą frekwencję i jednak dobry wynik Gowina.

Ponad 20 tys. osób skazano w latach 2011 – 2012 za udział w bójkach i pobiciach, w których ofiary straciły zdrowie lub poniosły śmierć. W tej ogromnej liczbie skazanymi w dużej mierze są pseudokibice. Od 2011 do połowy 2013 roku sądy skazały 1326 pseudokibiców za przestępstwa popełnione na stadionach w trakcie i po meczach.

- W imieniu tych czterech tysięcy osób oczekuję na istotną korektę polityki rządu - powiedział w piątek Jarosław Gowin na konferencji po ogłoszeniu wyników wyborów szefa PO. Gowin przegrał, ale uzyskał aż 20 proc. głosów. Ocenił, że to, co realizuje rząd, jest "w ogromnej mierze sprzeniewierzeniem się" programowi PO. - Jeżeli mamy odzyskać wewnętrzną dynamikę i zaufanie Polaków, to potrzebne są głębokie zmiany programowe - oświadczył Gowin.

Śledztwo ws. podejrzenia narażenia życia szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Pawła Wojtunika jest zaplanowane do 20 listopada - poinformowała w piątek Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Śledczy nie chcieli ujawnić szczegółów sprawy.

Wyniki wyborów na szefa partii będą w piątek o 10 rano - od kilku dni powtarzała Platforma. Jeśli jednak chciała budować napięcie, to zdecydowanie przesadziła. Członkowie komisji pojawili się bowiem na scenie z ponad półgodzinnym opóźnieniem, kolejne 20 minut minęło, zanim poznaliśmy wyniki. W tym czasie dowiedzieliśmy się m.in., że członkom PO bardzo przypadły do gustu karty do głosowania i że drukowano je "w czterech niezależnych drukarniach".

- Kampania była twarda, z większością tez mojego konkurenta Jarosława Gowina się nie zgadzam, ale doceniam jego determinację i odwagę i dlatego szczerze mu gratuluję - powiedział Donald Tusk po ogłoszeniu wyników wyborów na szefa PO. Zapowiedział, że osobiście zaapeluje do członków partii, by zrezygnowali ze złożenia wniosków o wykluczenie Gowina z partii.

W piątek przed południem ogłoszone zostaną wyniki wyborów szefa PO. Według przedstawicieli partii frekwencja może minimalnie przekroczyć 50 proc. Po rozstrzygnięciu wyborów powróci zapewne kwestia politycznej przyszłości Jarosława Gowina, którego w przypadku przegranej, czeka m.in. wniosek o usunięcie z PO.

W związku z prawdopodobną porażką Jarosława Gowina w wyborach na szefa PO, ponownie dyskutuje się nad jego przyszłością w partii. Zdaniem Hanny Gronkiewicz-Waltz, nawet w przypadku odejścia Gowina z partii, w Platformie nie dojdzie do rozłamu.