"Premier postanowił zaśpiewać jeszcze raz: Polacy, nic się nie stało"

- Decyzja premiera wpisuje się w sposób rządzenia Polską przez Donalda Tuska. Znowu za kompromitację nie ma odpowiedzialnych - ocenił decyzję premiera o nieodwoływaniu minister Muchy ze stanowiska Mariusz Błaszczak z PiS. Z kolei Ireneusz Raś (PO), przewodniczący sejmowej komisji sportu uważa, że jest ona "rozsądna i dojrzała".

Premier nie przyjął dymisji Muchy

Premier Donald Tusk nie przyjął dymisji minister sportu. - Będę oczekiwał od pani minister działań naprawczych do końca tego roku - powiedział. I dodał: Jeśli do końca roku nie będę miał pewności, że ten program naprawczy prowadzony jest z wystarczającą energią, wrócę do rozmowy z panią minister Muchą.

Internauci tvn24.pl jak premier. Nie chcą dymisji Muchy

Ponad 2/3 internautów tvn24.pl - podobnie jak premier Donald Tusk - uważa, że to nie minister Mucha jest winna odwołania meczu z Anglią na Stadionie Narodowym. 30 procent jest zdania, że to ona ponosi odpowiedzialność za tę sytuację. Premier dymisji szefowej ministerstwa sportu nie przyjął.

Komercyjne loty kosmiczne za rok? "Jesteśmy coraz bliżej"

Być może wystarczy jeszcze rok czy półtora, abyśmy rozpoczęli komercyjne suborbitalne loty kosmiczne - mówił w środę na Uniwersytecie Warszawskim miliarder Richard Branson podczas inauguracji programu wspierającego przedsiębiorczość młodych ludzi.

Ruszył proces Mirosława G. O nieumyślne spowodowanie śmierci

Za zamkniętymi drzwiami rozpoczął się przed sądem dla Warszawy-Mokotowa proces dr Mirosława G. - byłego ordynatora kardiochirurgii szpitala MSWiA w Warszawie. Doktor jest oskarżony o nieumyślne narażenie pacjenta na utratę życia i nieumyślne spowodowanie jego śmierci.

PO ogłasza kompromis ws. in vitro. "Ustawa będzie ogólna"

Osiągnęliśmy kompromis ws. ustawy o in vitro - poinformował szef klubu PO Rafał Grupiński. Jak dodała wiceszefowa klubu Małgorzata Kidawa-Błońska, ma on polegać na tym, że ustawa dot. in vitro nie będzie szczegółowa i skupi się na przepisach dotyczących ochrony zarodków po ich utworzeniu. Jej projekt ma być gotowy do końca roku.

Zatrucie w gimnazjum. 43 osoby trafiły do szpitala

42 gimnazjalistów i jeden dorosły ze szkoły na szczecińskim osiedlu Dąbie trafiło z objawami zatrucia do szpitali na obserwację - poinformowała rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego Elżbieta Sochanowska. Prawdopodobnie w pobliżu szkoły doszło do wycieku gazu.

Wyciekły dane polskiego MSZ. M.in. o wspieraniu opozycji na Białorusi

Wewnętrzna baza danych MSZ dot. pomocy rozwojowej zawierająca m.in. opisy projektów z ich celami politycznymi, kwoty na wsparcie opozycji białoruskiej, znalazła się na ogólnodostepnym portalu internetowym. MSZ mówi: to nie powinno się znaleźć w domenie publicznej. Odpowiedzialny za to pracownik już został zwolniony. PiS chce zbadania sprawy przez sejmową komisję.

Areszt dla 20-latki. "Wysoka kara, obawa matactwa"

Kobieta, która śmiertelnie potrąciła na pasach dwoje dzieci w Kozach na Śląsku, jednak trafi do aresztu. Sąd okręgowy zdecydował o tym po rozpatrzeniu zażalenia prokuratury. - Podejrzana Karolina Z. jechała zbyt szybko, a do wypadku doszło na pasach - mówił w uzasadnieniu decyzji sędzia. Kobiecie grozi do 12 lat więzienia.

Głodujący poseł "w stanie zagrożenia życia". Minister obiecuje ustawę

- Czujemy się źle, jesteśmy już w stanie zagrożenia życia - mówi polityk Ruchu Palikota Artur Bramora, który wraz z działaczem SLD Oktawianem Kolendą od 15 października prowadzi głodówkę w Częstochowie. Politycy domagają się rozwiązania problemów finansowych ośrodków opiekuńczo-leczniczych dla dzieci. Złożenie projektu ustawy w tej sprawie zapowiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

Akcja CBŚ i DEA. Cztery osoby zatrzymane

To była pierwsza tak skomplikowana operacja zlikwidowania kanału przerzutowego kokainy przeprowadzona wspólnie przez Centralne Biuro Śledcze, amerykańskie DEA oraz ekwadorską policję.

"Zapraszam Kaczyńskiego. Pokażę, czym się różni aborcja od in vitro"

- Zapraszam Jarosława Kaczyńskiego do swojego resortu. Pokażę mu, czym się różni aborcja od in vitro - powiedział w "Jeden na jeden" minister zdrowia Bartosz Arłukowicz. Przekonywał, że każdy, kto mówi o tym, że in vitro jest zabijaniem zarodków, powinien "spojrzeć w oczy dzieciom" narodzonym dzięki tej metodzie. Zapowiedział również, że program refundacji in vitro wejdzie w życie 1 lipca 2013 roku.

Sztuka obsługi świateł przeciwmgielnych

Mgła ciągle jest z nami. We wtorek narzekali na nią głównie mieszkańcy południa Polski. Znowu nie latały niektóre samoloty, a na drogach było niebezpiecznie. Kierowcom powinny pomagać światła przeciwmgielne, pod warunkiem, że wiadomo kiedy je użyć i jak włączyć, bo z tym drugim może być problem.

Szklane domy

Jedni patrzą w przyszłość. Inni są zdumiewająco krótkowzroczni. Planu miejscowego zagospodarowania nie ma jedno z centralnych i najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Polsce, teren wokół placu Defilad w Warszawie. Wprawdzie jest plan na sam plac, gdzie stoi Pałac Kultury i Nauki, ale ten jak stał samotnie, tak dalej stoi. Nie ma natomiast wizji tego, co w najbliższej okolicy. Co ma tam być i jak ma to służyć ludziom? Nie ma wizji, jest chaos.

"Pijąca biznes klasa", czyli alkoholizm wyższych sfer

Specjaliści nazywają ich "pijącą biznes klasą", bo mają pieniądze, pozycję, świetne wykształcenie i dobrą pracę. A po godzinach, a czasem i w godzinach pracy, popijają. Bo nałóg nie wybiera. Co piąta osoba uzależniona od alkoholu, to ludzie z wyższych sfer. Prawda o tym, że zaszli tak wysoko i jednocześnie upadli tak nisko, jest dla nich bardzo bolesna. Łatwiej zaprzeczać, ale lepiej zacząć się leczyć. O tym między innymi mówi kampania społeczna "AlcoSfery".

Mucha odpowiedzialna za otwarty dach Narodowego? "To jakiś absurd"

- Niby dlaczego premier czy minister sportu mieliby być odpowiedzialni za to, że nie został zamknięty dach Stadionu Narodowego? To jakiś absurd - tak informację o oddaniu się minister sportu Joanny Muchy do dyspozycji premiera skomentował w "Faktach po Faktach" Andrzej Olechowski. Obciążanie rządu odpowiedzialnością za odwołanie meczu Polska-Anglia ocenił jako "dziwne", "prowincjonalne" i "nie w porządku".

Budżet po pierwszym czytaniu. Opozycja miażdży, minister twardo broni

Polska przechodzi bezpiecznie przez kryzys, finanse publiczne są wiarygodne jak nigdy, a trzymanie w ryzach wydatków dało pozytywne efekty - mówił we wtorek w Sejmie, podczas pierwszego czytania projektu budżetu na 2013 roku minister finansów Jacek Rostowski. Suchej nitki na projekcie budżetu nie zostawiła jednak opozycja. Jej zdaniem jest on "niewiarygodny, mocno naciągany i bez głębszej myśli". Projektu bronili posłowie PO.

Projekt SP ws. aborcji odrzucony. "Groźby premiera odniosły skutek"

"Połączone komisje odrzuciły nasz projekt. Widać, że dla niektórych posłów ważniejsza jest dyscyplina partyjna niż własne sumienie" - napisał na Twitterze Piotr Szeliga (SP). Sejmowe komisje zdrowia oraz polityki społecznej i rodziny opowiedziały się przeciwko dalszym pracom nad projektem ustawy zaostrzającym przepisy dotyczące aborcji autorstwa Solidarnej Polski.

Śledztwo ws. "taśm PSL" umorzone. Brak przestępstwa

Z powodu braku przestępstwa prokuratura umorzyła śledztwo ws. bezprawnego nagrania rozmowy szefa Kółek Rolniczych Władysława Serafina z ówczesnym prezesem Agencji Rynku Rolnego Władysławem Łukasikiem. Przestępstwa nie było, bo Serafin wiedział o nagraniu - uznali śledczy.

Prezydentowi ufamy najbardziej. Glińskiemu tylko 5 proc.

Liderem rankingu zaufania do polityków pozostaje prezydent Bronisław Komorowski - ufa mu 67 proc. ankietowanych. Największą nieufność wzbudza lider Ruchu Palikota Janusz Palikot, któremu nie ufa 51 proc. badanych - wynika z październikowego sondażu CBOS. Po raz pierwszy w badaniu pojawił się kandydat PiS na premiera prof. Piotr Gliński. Zaufanie do niego zadeklarowało 5 proc. pytanych.