Ekspert: Zwykli internauci także ofiarami podsłuchów

Przechwytywaniem danych teleinformatycznych zainteresowane są nie tylko państwo i sektor biznesu. Zwykły użytkownik internetu może stać się ofiarą podsłuchu za sprawą złośliwego oprogramowania - przestrzega prezes Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń Mirosław Maj.

Objazdy i utrudnienia wokół poznańskich cmentarzy

Choć dzień Wszystkich Świętych dopiero za tydzień, poznańscy kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami wokół poznańskich nekropolii już w ten weekend. Największym będzie wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ul. Gnieźnieńskiej.

Przegląd prasy: Znikający ekspert w analizie Cieszewskiego

Wybitny specjalista od zdjęć satelitarnych Deepak Mishra z University of Georgia oświadczył "Gazecie Wyborczej", że nie był zaangażowany w badania dr. Chrisa Cieszewskiego nt. smoleńskiej brzozy. Cieszewski początkowo umieścił Mishrę wśród współautorów analizy, z której wynika, że brzoza została złamana przed 10 kwietnia 2010 r. Jednak jeszcze przed wygłoszeniem referatu z listy autorów go usunął.

Trujący iperyt blisko polskich plaż

Kilkaset metrów od polskich plaż, na dnie Bałtyku znaleziono ślady trującego iperytu. - Stwierdziliśmy skażenia w Zatokach Gdańskiej i Puckiej - przyznaje dr inż. Stanisław Popiel z Wojskowej Akademii Technicznej, który uczestniczył w badaniach bałtyckiego dna.

Lasek: Macierewicz stawia hipotezy, na które nie ma dowodów

- Macierewicz mógłby chociaż raz spróbować udowodnić swoją tezę. On tylko odrzuca istniejące i stawia hipotezy, na które nie ma dowodów - mówił w "Piaskiem po oczach" Maciej Lasek, szef Państwowej Komisji ds. Badania Wypadków Lotniczych. Jak dodał, gdyby jego zespół miał wątpliwości w sprawie katastrofy, to sięgnąłby po opinie innych ekspertów.

Były ambasador w Moskwie: Nie zasłużyliśmy na to, byśmy byli tak podzieleni

- Myśl o zamachu nie tylko nie przyszła mi nigdy do głowy, ale uważam ją za absurdalną - powiedział o katastrofie smoleńskiej były ambasador RP w Moskwie, Jerzy Bahr. - Dzisiaj interesuje mnie, jak to się stało, że duży naród, w takim miejscu w Europie, w kilka lat po takim wydarzeniu, doszedł do stanu, który jest w moim przekonaniu niebezpieczny - ocenił w "Faktach po Faktach". - Ten podział jest niebezpieczny. Winę ponoszą ci, którzy działali i działają na rzecz tego podziału - dodał.

Raś: Nie będę kandydował na szefa małopolskiej PO 

Poseł Ireneusz Raś, dotychczasowy szef małopolskiej PO, zrezygnował z ponownego ubiegania się o tę funkcję w sobotnich wyborach. - Po konsultacjach okazało się, że nie mogę liczyć na poparcie wystarczające, by wygrać - wyjaśnia w rozmowie z TVN24.

Wpadł półtora roku po śmiertelnym potrąceniu

Policja zatrzymała 36-letniego Mariusza G., podejrzewanego o to, że jadąc po pijanemu śmiertelnie potrącił rowerzystę w powiecie radomszczańskim (woj. łódzkie) i uciekł z miejsca zdarzenia. Kierowca był poszukiwany listem gończym.

Nowelizacja ustawy o drogach publicznych do Trybunału

Prezydent Bronisław Komorowski podjął decyzję o skierowaniu nowelizacji ustawy o drogach publicznych do Trybunału Konstytucyjnego w trybie kontroli prewencyjnej - poinformowało w piątek Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta.

Premier spotka się z inicjatorami referendum ws. 6-latków

Premier Donald Tusk poinformował w piątek w Brukseli, że w najbliższą środę spotka się z inicjatorami obywatelskiego wniosku o referendum m.in. w sprawie obowiązku szkolnego dla sześciolatków. - Na środę jestem umówiony z przedstawicielami stowarzyszenia "Ratuj maluchy", czyli inicjatorami referendum i przeciwnikami sześciolatków w szkołach - oświadczył premier na konferencji prasowej po szczycie przywódców UE w Brukseli. - Będziemy słuchali własnych argumentów i przekonywali się - podkreślił.

TVN24 oraz TVN najbardziej opiniotwórcze

TVN24 oraz TVN to najczęściej cytowane stacje telewizyjne w Polsce - wynika z najnowszego badania Instytutu Monitorowania Mediów. We wrześniu media skupiły się głównie na polityce krajowej.

Tusk: Kaczyński i Macierewicz zrobili rzecz straszną. Premier zapowiada "dłuższy wywód" na temat śledztwa smoleńskiego

- Uważam, że najwyższy czas, aby naprawdę serio powiedzieć, co ci politycy zrobili ze sprawy smoleńskiej i z Polakami - powiedział premier Donald Tusk, odnosząc się do działalności parlamentarnego zespołu Antoniego Macierewicza i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Premier zapowiedział, że prawdopodobnie przekaże polskiej opinii publicznej "uargumentowany i dłuższy wywód na temat historii śledztwa smoleńskiego".

Spada poparcie dla rządu i premiera

Spada poparcie dla rządu oraz zadowolenie z przywództwa premiera Donalda Tuska - wynika z październikowego sondażu CBOS. Rząd popiera 20 procent ankietowanych, natomiast negatywnie o Radzie Ministrów wypowiada się 46 proc. obywateli uczestniczących w badaniu.

Macierewicz zarzuca śledczym ukrywanie prawdy ws. brzozy

Prokuratura nie dysponuje żadnym kontrargumentem, nie ma świadków ani dowodów na to, że brzoza nie została ścięta przed 10 kwietnia - stwierdził Antoni Macierewicz z PiS w reakcji na stwierdzenie śledczych, że brzoza w Smoleńsku nie była ułamana przed 10 kwietnia 2010 r. A potwierdzają to nie tylko zeznania świadków, ale też ekspertyzy.

Sikorski: także my podsłuchujemy

- Będzie niedługo okazja do zapytania strony amerykańskiej na bardzo wysokim szczeblu - odpowiedział na pytanie dziennikarzy Sikorski pytany o to, czy amerykańska NSA podsłuchiwała także polskich polityków. - Zobaczymy, czy się przyznają - dodał minister spraw zagranicznych.

Śledczy z Dominikany przesłali do Polski część akt ws. księdza Gila

Prokurator Generalny Dominikany przesłał do Polski część dokumentów w sprawie oskarżanego o pedofilię księdza Gila - dowiedziała się TVN24. Zebrane przez prokuraturę dowody mówią o "gwałcie" lub innych czynnościach seksualnych wobec 10 chłopców. Jak tylko dokumenty dotrą, przekażemy je do prowadzącej śledztwo Prokuratury Okręgowej w Warszawie, by zostały przetłumaczone - powiedział rzecznik Prokuratury Generalnej Mateusz Martyniuk.

Reporter TVN24 o sprawie ks. Gila: Prokuratorzy z Dominikany wiedzą, że muszą dostarczyć mocne dowody

Żeby w Polsce rozpoczął się proces księdza Wojciecha Gila, nasi prokuratorzy muszą jeszcze raz pojechać na Dominikanę, jeszcze raz porozmawiać z tymi samymi świadkami, z którymi rozmawiali tamtejsi prokuratorzy i jeszcze raz zebrać te same dowody - tłumaczył w programie "Wstajesz i wiesz" Cyprian Jopek, dziennikarz TVN24, który od początku śledzi sprawę polskiego misjonarza.

Raport ws. lądowania kapitana Wrony za trzy miesiące

Raport Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych (PKBWL) z badania awaryjnego lądowania boeinga pilotowanego przez kpt. Tadeusza Wronę zostanie opublikowany najwcześniej za trzy miesiące. W przyszłym tygodniu komisja wyda tak zwane oświadczenie tymczasowe.