"Kaczyński jest ofiarą własnej władzy absolutnej"

- Jarosław Kaczyński jest ofiarą własnej wiedzy absolutnej, którą sprawuje nad tak wielką ilością pieniędzy i ludzi - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Piotr Piętak były opozycjonista w czasach PRL, a także były doradca PiS. - Przepraszam, ale on jest pijany od tej władzy - dodał.

Trzy osoby umarły od zatrucia czadem

Trzy osoby - mieszkańcy Zelowa (Łódzkie) poniosły śmierć w wyniku zatrucia tlenkiem węgla - poinformował w niedzielę rzecznik strażaków w Łódzkiem Arkadiusz Makowski.

Ranna dwumiesięczna dziewczynka. Ojciec z zarzutem

Zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia i spowodowanie u niego średniego uszczerbku na zdrowiu usłyszał ojciec 2-miesięcznej dziewczynki. W piątek dziecko trafiło do szpitala z ciężkimi obrażeniami głowy.

O wraku między drugim daniem a deserem? "Zrobiło mi się niemiło"

Jak pomyślałem, że sprawa wraku ma być poruszona na kolacji, między drugim daniem a deserem, to zrobiło mi się niemiło - stwierdził w "Kawie na ławie" w TVN24 Jarosław Kalinowski z PSL, komentując pomysł Radosława Sikorskiego, by poprosić o interwencję UE ws. prezydenckiego tupolewa na szczycie z Rosją. Zbigniew Ziobro z Solidarnej Polski uznał, że pomysł ministra przyszedł za późno i dodał, że Rosjanie "zareagowali na niego nerwowo", bo "prawda ich w oczy kole".

Niedziela bez 50 pociągów na Śląsku. 21 już się spóźniło

W niedzielę na tory woj. śląskiego nie wyjedzie 50 przewidzianych w rozkładzie pociągów Kolei Śląskich. Według deklaracji przewoźnika w miejsce odwołanych pociągów zapewniana jest komunikacja zastępcza. Rano pociągi jeździły bez poważniejszych opóźnień.

SLD i Ruch Palikota razem pod Zachętą

SLD i Ruch Palikota uczczą dziś 90. rocznicę zamordowania pierwszego prezydenta II RP Gabriela Narutowicza. Przedstawiciele obu partii wezmą udział w wiecu pod warszawską Zachętą, który organizuje związany z lewicą burmistrz stołecznego Ursynowa Piotr Guział. Przewidziano m.in. wystąpienia szefa SLD Leszka Millera oraz lidera RP Janusza Palikota.

"Ostatnia szychta w życiu"

Dziś 31. rocznica pacyfikacji kopalni "Wujek". Od milicyjnych kul zginęło tam dziewięciu górników, a kilkudziesięciu innych zostało rannych. W Katowicach odbędą się uroczystości upamiętniające tamte wydarzenia.

Boni: Premier nie zostawił mnie na lodzie. Będzie rada przeciw mowie nienawiści

Będzie rada przeciw mowie nienawiści - zapewnił w "Faktach po Faktach" w TVN24 minister administracji i cyfryzacji Michał Boni. Pytany o opinię Donalda Tuska, który wcześniej krytycznie wypowiadał się o tym pomyśle, odpowiedział, że "premier nie zostawił go na lodzie." - Wciąż trzymam się z premierem. Choć w pewnych sprawach możemy się różnić, to zawsze znajdziemy rozwiązanie, które potem wspólnie aprobujemy wyjaśnił.

Wybuchł gaz. 5 poszkodowanych, dom do rozbiórki

Pięć osób zostało poszkodowanych wskutek wybuchu gazu w domu jednorodzinnym w miejscowości Szarlejka w powiecie kłobuckim (Śląskie). Wszystkie trafiły do częstochowskich szpitali, budynek nadaje się do rozbiórki.

Sikorski: nie zapominamy o Afganistanie

Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski w sobotę w Afganistanie podpisał umowę międzyrządową o współpracy. - Nie zapominamy o Afganistanie, nie zostawimy was samych - zapewnił szef polskiej dyplomacji na spotkaniu z szefem afgańskiego MSZ Zalmajem Rassoulem.

"Zwijanie państwa, kłamstwo smoleńskie, dramat"

- To jest dramat. Dramat naszego narodu - tak o tym roku rządów koalicji PO-PSL mówi Jarosław Kaczyński. W wystąpieniu podsumowującym ostatnie 12 miesięcy prezes PiS atakował rządzących za nieudolność w niemal każdej sferze życia - od gospodarkę po poczucie wspólnoty. Kaczyński wskazywał też, że cały czas "trwa kłamstwo smoleńskie", a bez wyjaśnienia katastrofy w Polsce nie będzie normalnie. - Nie było po 1989 roku gorszego rządu - powtarzał.

PSL ma kandydata na wiceministra finansów

Naczelny Komitet Wykonawczy PSL zadecydował, że Jerzy Witold Pietrewicz będzie kandydatem na wiceministra finansów - dowiedziała się nieoficjalnie Polska Agencja Prasowa w źródłach zbliżonych do NKW. Przysługujące ludowcom stanowisko było do tej pory nieobsadzone.

Znów na Śląsku nie wyjedzie kilkadziesiat pociągów

Od soboty część połączeń Kolei Śląskich przejmą na rok Przewozy Regionalne. Mimo to dziś na tory woj. śląskiego nie wyjedzie łącznie 50 pociągów. Zamiast nich kursuje komunikacja zastępcza. Przeciętne opóźnienie pociągu tego dnia wynosi pół godziny.

Wigilię spędzi na wierzchołku Korony Ziemi

Jak oryginalnie i twórczo spędzić święta? Może zdobywając kolejny wierzchołek Korony Ziemi. Poznaniak, Bartłomiej Wróblewski, Wigilię planuje spędzić w drodze na szczyt masywu Vinsona na Antarktydzie. Jeśli się uda, do pełni szczęścia zostanie mu zdobycie tylko Mount Everestu. Wspinacza-amatora, a na co dzień wykładowcę akademickiego spytaliśmy jak organizuje się wyprawę na lodowy kontynent. "Polska i Swiat".

Polska do strefy euro? Czas decyzji

Polska w strefie euro? Jeszcze nie, ale - jak mówi premier - czas na tę decyzję zbliża się nieubłaganie. Kto miałby ją podjąć? Tu pierwszy znak zapytania, bo politycy w tej kwestii są mocno podzieleni. Pojawił się więc pomysł referendum. Chcemy nowej waluty, czy nie? "Polska i Świat".

Ciężko ranne niemowlę. Ojciec kompletnie pijany

Dwumiesięczna dziewczynka z ciężkimi obrażeniami głowy trafiła w piątek po południu do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi. Policja zatrzymała pijanego ojca dziecka, który miał nad nim sprawować opiekę. Mężczyzna miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

W ZUS gremialnie jadą na narty

Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Wałbrzychu ogłosił przetarg na organizację "dwóch 5-dniowych pobytów w ośrodku narciarskim na Czarnej Górze w Kotlinie Kłodzkiej dla pracowników i członków ich rodzin". Ogłoszenie o przetargu znalazło się na stronie internetowej urzędu 12 grudnia. Podobny przetarg, jednak na organizację "obozu z nauką jazdy na nartach z wyżywieniem i zakwaterowaniem w Krynicy - Zdroju" ogłosił ZUS w Krakowie. Informacje o sprawie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Polskie władze ślą kondolencje. Dzielimy ból i rozpacz ze wszystkimi"

Kondolencje po masakrze w Newton na ręce Baracka Obamy przekazali prezydent Bronisław Komorowski i premier Donald Tusk. "Dzielimy ból i rozpacz ze wszystkimi, których dotknęła ta tragedia" - napisał prezydent. "Proszę o przyjęcie słów najgłębszego współczucia i żalu" - przekazał premier Tusk.

"Będzie się działo jeszcze gorzej. I Amerykanie muszą z tym żyć"

- Myślę, że jeśli chodzi o takie wydarzenia, to w USA będzie się działo coraz gorzej. Zanika kontrola społeczna i dlatego osoby takie, jak sprawca tej masakry, nie czują się na bieżąco monitorowane - mówi o masakrze w szkole podstawowej w amerykańskim Newtown były szef MSWiA Ludwik Dorn. Poseł Solidarnej Polski nie sądzi jednak, by nawet kolejne, równie tragiczne strzelaniny spowodowały zmiany zaostrzające amerykańskie przepisy dotyczące posiadania broni.

Złożył dymisję po chaosie na kolei. Jeszcze miesiąc będzie uzdrawiał sytuację

Śląscy radni PO zgodzili się, by marszałek województwa Adam Matusiewicz jeszcze przez miesiąc pełnił swoje obowiązki i starał się naprawić sytuację kolei w regionie. Marszałek wyjaśnił, że zdecydowano o wyborze jego następcy dopiero za miesiąc, by to on "ostatecznie wyczyścił sprawy związane z funkcjonowaniem kolei". - Nie zabraknie mi motywacji - zapewnił.

Ubezpieczenie pary prezydenckiej nie obejmowało zamachu

Polisa na życie Lecha i Marii Kaczyńskich wykluczała wypłatę odszkodowania, gdyby głowa państwa zginęła w związku z akcjami terrorystycznymi, czyli np. w zamachu - donosi onet.pl. Informację potwierdziła Kancelaria Prezydenta.

"Nie baw się w kata. Kup karpia w płatach"

Żywy karp to nie tradycja, to jest zwyczaj wyniesiony z czasów niedoboru komunistycznego - tłumaczył Jacek Bożek z Klubu Gaja, organizator happeningu "Karp z ludzką twarzą", który odbył się na ulicach Warszawy. Grupa ludzi szczelnie owiniętych folią prosiła przechodniów o uwolnienie, wykrzykując przy tym m.in.: "Nie baw się w kata. Kup karpia w płatach".

Bój o wolność sieci. Polska i 54 inne kraje nie podpisały ITR

55 krajów - w tym Polska - odmówiło podpisania Międzynarodowych Regulacji Telekomunikacyjnych (ITR). Na zakończonej dziś w Dubaju konferencji telekomunikacyjnej zaakceptowało je jednak 89 państw. W Polsce dokumenty zostaną ponownie skierowane do konsultacji społecznych.