Dominikana wysyła, Polska nic nie wie. Co z materiałami ze sprawy ks. Gila?

- Kopie akt ze sprawy ks. Wojciecha Gila przekazaliśmy stronie polskiej już kilka dni temu - potwierdza tvn24.pl rzecznik dominikańskiej Prokuratury Generalnej. Ale materiałów, bez których polskie śledztwo stoi w miejscu, w Warszawie nikt nie widział. Nasi prokuratorzy nie mają na ich temat żadnej informacji, a MSZ "nie może o nich mówić". Tymczasem, jak twierdzi dominikańska prokuratura, przesłane dokumenty są "mocne oraz jednoznaczne". I wylicza co się w nich znajduje.

Kard. Nycz: życie w świętości jedyną drogą do nieba

Świętość, do której wszyscy jesteśmy powołani, nie jest obok życia, obok naszych codziennych problemów, ale świętość jest w centrum naszego życia - podkreślił kard. Kazimierz Nycz podczas mszy św. w kościele św. Karola Boromeusza na stołecznym Cmentarzu Powązkowskim.

Bp Dydycz mówi o pedofilii w Kościele i krytykuje media

"Tylko Kościół nikogo nie potępia, dopóki ktoś żyje. Tylko Kościół patrzy na grzech z perspektywy świętości i nadziei na zbawienie" - pisze bp Antoni Dydycz w liście do wiernych, który w piątek odczytywany jest w kościołach diecezji drohiczyńskiej.

Małgorzata Tusk: życie z moim mężem przypomina ostry rajd z przeszkodami

"No to już po tobie, człowieku" – grobowym głosem odparł Lech Wałęsa i złapał się za głowę. Tak zareagował, gdy kilka miesięcy temu Donald Tusk pożalił się mu, że jego żona Małgorzata pisze autobiografię. Czy po burzy, jaką dwa lata temu wywołała książka "Marzenia i tajemnice" Danuty Wałęsowej, premier boi się powtórki z historii z powodu "Między nami" autorstwa jego żony? Wałęsie ponoć wówczas odpowiedział: "Pamiętaj, wyłącznie prawda jest ciekawa".

Ludzie polityki, kultury, nauki. Odeszli w ciągu minionego roku

Sławomir Mrożek, Margaret Thatcher, kardynał Józef Glemp, Jadwiga Kaczyńska, Teresa Torańska - to tylko niektóre z wielkich postaci, które odeszły w ciągu ostatniego roku. Z okazji Wszystkich Świętych i dnia Zadusznego przypominamy sylwetki tych, których już z nami nie ma.

Dziś dzień Wszystkich Świętych. Msze i kwesty w całym kraju

Dziś obchodzony jest Dzień Wszystkich Świętych. Zgodnie z nauką Kościoła katolickiego jest to "uroczystość tych, którzy są zbawieni i cieszą się wieczną szczęśliwością w niebie". Należą do nich nie tylko kanonizowani i błogosławieni, ale także święci bezimienni wierni, którym Kościół w sposób szczególny chce oddać hołd.

Jak dojechać na krakowskie cmentarze?

W pobliżu największych krakowskich cmentarzy zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu. Zobacz, gdzie można będzie zaparkować i jakimi liniami najwygodniej dojechać do nekropolii.

Wipler podejrzany czy poszkodowany? Reporter "Faktów" TVN dotarł do nowych informacji

Prokuratura nie ujawni na razie nagrań z kamer monitoringu z przebiegiem incydentu z udziałem posła Przemysława Wiplera. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Przemysław Nowak podkreśla, że ich ujawnianie "mogłoby mieć wpływ zeznania świadków". Jednak jak dowiedział się reporter "Faktów" TVN Paweł Płuska, wszystko wskazuje na to, że poseł był sprawcą całego zamieszania, a nie jego ofiarą.

Kalisz: Wipler pogrąża się z każdym słowem

- Mamy w Sejmie bardzo dużą grupę ludzi, którzy ciągle mówią o swojej wierze katolickiej, o postępowaniu, moralności i rodzinie, a lubią takie klimaty, które były udziałem pana posła Wiplera - skomentował w "Kropce nad i" nocny incydent z udziałem Przemysława Wiplera poseł Ryszard Kalisz. Zdaniem Kalisza, jeśli prokuratura wystąpi o uchylenie immunitetu, Wipler powinien się go zrzec sam.

Ukryli sterydy w... matrioszkach

Drewniane matrioszki pełne sterydów anabolicznych wartych 180 tys. zł ujawniła rutynowa kontrola śląskich celników. Przesyłka z Chin miała trafić na Podkarpacie.

Buzek z Medalem Marcina Lutra. Jako pierwszy obcokrajowiec

Jerzy Buzek otrzymał w Heidelbergu Medal Marcina Lutra - najwyższe odznaczenie przyznawane przez Kościół ewangelicki w Niemczech. Były szef Parlamentu Europejskiego i były premier RP jest pierwszym zagranicznym laureatem tego wyróżnienia.

Korupcja w armii: poszło o przetarg na ochronę jednostki

Przetarg na usługi ochroniarskie o wartości 13 mln złotych miał zostać zmanipulowany. Za jego "ustawienie" przedstawiciel jednej z firm ochroniarskich miał wypłacać żołnierzom łapówki, które sięgały nawet 5 tys. złotych miesięcznie - dowiedział się nieoficjalnie reporter TVN24.