Straż miejska ujawnia drogowe grzechy dyplomatów

Stołeczna Straż Miejska od początku roku ujawniła 306 przypadków niestosowania się do przepisów ruchu drogowego przez osoby posiadające immunitet dyplomatyczny. Najwięcej wykroczeń popełniają dyplomaci USA, Libii oraz Arabii Saudyjskiej. - Publikowane przez nas statystyki to sposób, żeby wywołać dyskusję na ten temat, a jeżeli przy okazji niektórzy pracownicy ambasad poczują się zawstydzeni, to miejmy nadzieję, że wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa na ulicach miasta - przekonuje rzeczniczka warszawskiej Straży Miejskiej.

Bezkarna komornik i tragedia rolników

Teresa K., komornik z Działdowa, rażąco naruszyła prawo w trakcie swojej pracy - uznało Ministerstwo Sprawiedliwości. Kobieta znaczną część pieniędzy dłużników przyznała sobie jako prowizję i nie poinformowała ich o prawach, które im przysługiwały. Tymczasem sąd w Mławie nie widzi w jej działaniu nic złego.

Plakat ostrzegający przed PiS. Potrzebny, tandetny, przedszkolny?

Bardzo potrzebny plakat. Sytuacja jest poważna i walka się toczy o to, żeby Polska nie wpadła w ręce tych koszmarnych ludzi - w ten sposób Stefan Niesiołowski komentował grafikę PO, która przedstawia m.in. Jarosława Kaczyńskiego jako ministra zemsty narodowej. - To jest tandetne - odparł z kolei Robert Kwiatkowski z Twojego Ruchu.

"Dach jak na stadionie Bayernu". Ruszyła budowa dworca na trasie W-Z

100 metrów długości, 33 szerokości i 13 - wysokości. Jednocześnie będzie stąd mogło odjeżdżać 8 tramwajów. Przy budowie zostaną zastosowane technologie stosowane na największych stadionach. W Łodzi rozpoczęła się budowa centralnego przystanku przesiadkowego, który ma usprawnić podróż na trasie W-Z. To część wartej ponad 740 mln zł modernizacji.

Gdzie było getto? Wyznaczyli granice

Zakończył się montaż 90 granitowych płyt pokazujących granice utworzonego w Łodzi przez Niemców w czasie II wojny światowej getta. Płyty z napisem "Litzmannstadt Getto 1940-1944" pojawiły się na ulicach i w parkach łódzkiej dzielnicy Bałuty. Na tym terenie stanie też siedem tablic informacyjnych.

Tysiące prawosławnych na Świętej Górze Grabarce

W Grabarce (Podlaskie) trwają we wtorek obchody prawosławnego Święta Przemienienia Pańskiego. To najważniejsza uroczystość w tym sanktuarium. Wśród gości jest prezydent z małżonką. Przybyła też delegacja greckich mnichów z relikwiami św. Marii Magdaleny.

"Rządy przypadkowych i szalonych". PO odpowiada na plakaty PiS

"Zemsta, wojna, nienawiść - w takiej Polsce możesz obudzić się już niedługo... Oni tylko czekają, żeby wykorzystać Polaków do realizacji swoich chorych wizji" - tak PO ostrzega przed rządami PiS. Według grafiki, umieszczonej na oficjalnym profilu partii w serwisie społecznościowym, Jarosław Kaczyński miałby zostać ministrem zemsty narodowej, a Antoni Macierewicz - ministrem wojny z Rosją i Smoleńska.

Berlińskie spotkanie "szkodliwe", "zaprzeczenie solidarności UE"

- Celem spotkania było doprowadzenie do zamrożenia konfliktu, do rozmów z separatystami i do federalizacji kraju, która byłaby instrumentem wpływu Rosji na Ukrainę - mówił w "Faktach po Faktach" o berlińskich rozmowach szefów dyplomacji Ukrainy, Rosji, Francji i Niemiec Paweł Zalewski. Według polityka PO spotkanie to "było szkodliwe". - Francja i Niemcy działały za przyzwoleniem Unii Europejskiej czy reprezentowały siebie? - pytał z kolei Marek Jurek (Prawica RP). - Bo jeśli reprezentowały siebie, to mamy do czynienia z podwójnym zaprzeczeniem solidarności - dodał.

MSZ: Polska trzyma rękę na pulsie. Kijów informuje Warszawę o wszystkim

Polska jest gotowa zasiąść przy stole obrad jako kraj pośredniczący w rozwiązaniu kryzysu na Ukrainie. Jednak przez to, że nie uczestniczyła w spotkaniu w Berlinie, niczego nie straciła - dał do zrozumienia rzecznik MSZ Marcin Wojciechowski w rozmowie z TVN24. O tym, jak przebiegły niedzielne rozmowy szefów dyplomacji Ukrainy, Rosji Niemiec i Francji, bardzo szczegółowo poinformował bowiem Radosława Sikorskiego jego odpowiednik w Kijowie Pawło Klimkin.

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. wycieku akt WSI

Po kilkugodzinnym postępowaniu sprawdzającym Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo ws. wycieku ściśle tajnych dokumentów, które - jak pisze "Wprost" - były podstawą do opracowania aneksu do raportu Komisji Weryfikacyjnej ds. WSI.

Siedmioro poparzonych dzieci, a karuzela kręci się dalej

- Nie ma ofiar śmiertelnych, wszystko jest w jak najlepszym porządku - mówi właściciel karuzeli, której niezabezpieczona instalacja poparzyła siedmioro dzieci. Sprawą zajęła się prokuratura, policja zakazała używania sprzętu, a firma? Przeniosła swoje urządzenia kilkadziesiąt kilometrów dalej. I znów na niebezpiecznym sprzęcie wozi dzieci.

Gen. Pacek: Ukraińcy z każdym tygodniem i miesiącem będą słabli

Głos Unii Europejskiej ws. kryzysu na Ukrainie jest zbyt cichy. Potrzebna jest większa solidarność i większa determinacja - uważa gen. Bogusław Pacek, doradca ministra obrony narodowej. W jego ocenie Ukraińcy z każdym tygodniem i miesiącem będą słabli i nie będą w stanie zbyt długo prowadzić operacji wojskowej w Donbasie.

Saryusz-Wolski: Pełzający rozbiór Ukrainy. Rosja nas wszystkich ogrywa

Rosjanie próbują powtórzyć we wschodniej Ukrainie wariant z inwazji na Krym, ale wariant zmodyfikowany - uważa Jacek Saryusz-Wolski. We "Wstajesz i wiesz" w TVN24 europoseł PO mówił, że tym razem Rosjanie "testują, czy można już to robić, nie odpruwając naszywek" z mundurów żołnierzy. - Wygląda na to, że świat się z tym godzi - dodał.

Pokazywał, jak walczyć z chorobą. Teraz nawet nie mówi

Jerzy Łukasiewicz, cierpiący na chorobę Parkinsona, przez lata pokazywał, jak walczyć z chorobą i pomagał innym. Cztery lata temu rozmawiał z nim reporter "Faktów" TVN Marek Nowicki. Założyciel fundacji Żyć z chorobą Parkinsona miał świadomość, że nieuleczalna choroba postępuje. Dziś wciąż wie, co dzieje się wokół niego, jednak nie jest już w stanie funkcjonować samodzielnie.