Grabarczyk broni Sikorskiego. "Cimoszewicz nie ma podstaw do oskarżeń"

- Włodzimierz Cimoszewicz nie miał podstaw, aby formułować tego typu oskarżenia - stwierdził minister sprawiedliwości Cezary Grabarczyk w "Jeden na jeden" w TVN24. Skomentował tak słowa byłego premiera, że wystąpienia Radosława Sikorskiego wywiad brytyjski znał wcześniej niż polski prezydent, bo przemówienia ówczesnego szefa MSZ konsultował były brytyjski dyplomata Charles Crawford.

Górnicy ruszają na wojnę. Najpierw masówki, potem protesty

Na piątek górnicze związki zawodowe zapowiedziały "masówki informacyjne" w kopalniach Kompanii Węglowej. Ich tematem będzie sytuacja w firmie, ogłoszony przez rząd program restrukturyzacji i plany strajków. Mają się one rozpocząć formalnie w poniedziałek, choć część górników już samorzutnie rozpoczęło protest.

Polskie wojsko znów ruszy za granicę? Co kryje się za deklaracją Schetyny

Atak na paryską redakcję tygodnika "Charlie Ebdo" i wywołany tym szok na Zachodzie może mieć wpływ na polskie siły zbrojne. Grzegorz Schetyna zadeklarował w Waszyngtonie, że Polska jest gotowa do "zaangażowania" się w działania międzynarodowej koalicji walczącej z Państwem Islamskim. Na ile realne jest ponowne wysłanie polskich żołnierzy na Bliski Wschód? Materiał magazynu "Polska i Świat".

Cimoszewicz: brytyjski wywiad znał wcześniej przemówienia MSZ. Crawford: komunistyczne insynuacje

- Teksty niewygłoszonych jeszcze przemówień szefa MSZ były wcześniej znane byłemu dyplomacie państwa brytyjskiego i ośmielam się twierdzić, że także wywiadowi brytyjskiemu, zanim poznał je prezydent Polski i czasami także premier - mówił w "Faktach po Faktach" Włodzimierz Cimoszewicz. Skomentował w ten sposób doniesienia o tym, że Charles Crawford miał konsultować przemówienia Radosława Sikorskiego. Sam Crawford określił słowa Cimoszewicza komunistycznymi insuacjami.

Sienkiewicz: terroryzm zawita także nad Wisłę

- Terroryzm, niezależnie jakiej maści, jest zjawiskiem społecznym, charakterystycznym dla naszej cywilizacji. Nie ma wątpliwości, że prędzej czy później, zawita także nad Wisłę – powiedział w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat Bartłomiej Sienkiewicz. Były szef MSW dodał, że „na razie robimy wszystko, żeby jak najpóźniej, ale to jest proces, na końcu którego wiadomo, że prędzej czy później to się stanie”.

Raczkowski: w Polsce ze wszystkiego można się nabijać

- Oni mają zupełnie co innego w głowach niż my, nie kumają myślenia satyrycznego. Widzą poniżonego, wyszydzonego Boga - mówił o zamachowcach z Paryża rysownik Marek Raczkowski w "Kropce nad i" w TVN24. Z kolei Ryszard Kalisz przestrzegał przed obwinianiem wszystkich muzułmanów o to, co się stało. - To wąska grupa fanatyków, która, niestety, ma wpływ na wielu ludzi - tłumaczył.

System informatyczny Nabino bezużyteczny?

System informatyczny firmy Nabino nie nadaje się do obsługi wyborów - podało radio RMF FM, powołując się na wyniki audytu zleconego przez Krajowe Biuro Wyborcze po ostatnich wyborach samorządowych. Prace nad nowym system już trwają. Stworzy go zespół informatyków w ramach KBW, bez potrzeby korzystania z usług firm zewnętrznych.

"BOR nie ma sobie nic do zarzucenia". Proces ws. ochrony wizyt w Smoleńsku

Ponad cztery godziny trwały w czwartek niejawne zeznania b. szefa BOR gen. Mariana Janickiego w procesie b. wiceszefa BOR gen. Pawła Bielawnego, oskarżonego o nieprawidłowości przy ochronie wizyt w Smoleńsku w kwietniu 2010 r. - Zabezpieczenie spełniało wszystkie obowiązujące naszą formację normy - zapewnia Janicki w swoim oświadczeniu.

Rolnik stracił ciągnik za dług sąsiada

Nielegalna egzekucja komornicza. W asyście policji komornik zabrał, a następnie zlicytował ciągnik wart 100 tys. zł. Okazało się jednak, że maszyna należy nie do rolnika, który jest dłużnikiem, a do jego sąsiada. Sąd przyznał, że do takiej sytuacji dojść nie powinno, a sprawą zajęła się prokuratura.

ABW: w Polsce nie ma zagrożenia terrorystycznego, ale wzmagamy czujność

Stan zagrożenia zamachem terrorystycznym w Polsce jest na podstawowym poziomie - informuje rzecznik Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. - W Polsce mogą się pojawić bojownicy z Państwa Islamskiego - ostrzega w rozmowie z dziennikarzami tvn24.pl szef komisji ds. służb specjalnych Marek Biernacki z PO.

Rostowski ostro o Sikorskim: wpisał się w kulturę nieliczenia się z pieniędzmi

- W MSZ jest pewna kultura nieliczenia się z pieniędzmi. I to zawsze tak było. Ja przez sześć lat jako minister finansów miałem z tym bardzo poważny problem - mówi Jacek Rostowski. Były minister finansów odniósł się ostro do informacji, że resort kierowany przez Sikorskiego miał zapłacić nawet ćwierć miliona złotych za konsultacje swoich przemówień.

Ambasador Francji wdzięczny Polakom za okazaną solidarność

- Ta tragedia zmieni Francję, ale nie wolno nam działać pod wpływem emocji i ulegać histerii - mówił we "Wstajesz i wiesz" Pierre Buhler, ambasador Francji w Polsce. Podziękował Polsce za solidarność okazaną po ataku na redakcję pisma satyrycznego "Charlie Hebdo".

Kto okradł Mikołaja Kopernika? Policja pokazuje film

- Kamery monitoringu miejskiego zarejestrowały wizerunek osób, które mogą mieć związek ze zdarzeniem - mówią policjanci i pokazują film. Widać na nich kobietę i mężczyznę, przechadzających się obok siedzącego na ławeczce Mikołaja Kopernika. Słynny uczony, który w parku przesiadywał z astrolabium, stracił w świąteczną noc swój atrybut. - A my szukamy złodziei - informują policjanci.

Brudziński: terroryzm może zapukać do naszych drzwi

Polska, w ramach sojuszy w NATO i UE powinna działać na rzecz wspólnego bezpieczeństwa. Terroryzm prędzej czy później zapuka do naszych drzwi - powiedział w "Jeden na jeden" Joachim Brudziński z PiS, odnosząc się do środowego ataku na redakcję francuskiego pisma satyrycznego "Charlie Hebdo". Zginęło w nim 12 osób.

Nie żyje Tadeusz Konwicki

W wieku 88 lat po ciężkiej chorobie zmarł Tadeusz Konwicki. Był jednym z najwybitniejszych pisarzy w powojennej Polsce, autorem m.in. niezapomnianej powieści "Małej Apokalipsy" i filmowego "Ostatniego dnia lata".

"W czwartek decyzja o harmonogramie protestów ws. górnictwa"

Na czwartek związkowcy zapowiedzieli decyzje o harmonogramie protestów w górnictwie i całym regionie śląsko-dąbrowskim. Jak mówią, to m.in. następstwo środowej zapowiedzi premier Ewy Kopacz o skierowaniu do Sejmu w trybie pilnym ustawy o restrukturyzacji górnictwa.