Kempa: i tak toniecie. Rutnicki: spokojnie, wyborcy zdecydują

- Wyborcy podsumowali pięć lat jego prezydentury - mówiła w programie "Tak jest" w TVN24 Beata Kempa z Solidarnej Polski, komentując kończącą się kadencję Bronisława Komorowskiego. - Powinniśmy powiedzieć mu za te pięć lat "dziękuję" - odpowiadał jej Jakub Rutnicki z PO.

Komorowski: demokracja ma to do siebie, że potrafi płatać różne figle

- Trudno będzie odebrać PiS-owi zwycięstwo w wyborach parlamentarnych, ale nigdy bym nie powiedział, że coś jest rozstrzygnięte. Demokracja ma to do siebie, że potrafi płatać różne figle, ale też potrafi wyzwalać w ludziach wysoki poziom współodpowiedzialności - powiedział w wywiadzie "Faktów" TVN prezydent Bronisław Komorowski.

Pogrzeb Jana Kulczyka w Poznaniu. Tłumy pożegnały najbogatszego Polaka

W Poznaniu odbyły się uroczystości pogrzebowe Jana Kulczyka. Przedsiębiorca zmarł 29 lipca w Wiedniu w wieku 65 lat. Pogrzeb najbogatszego Polaka rozpoczął się mszą na wzgórzu św. Wojciecha w kościele oo. Karmelitów bosych. Po uroczystości tłumy skierowały się w stronę Cmentarza Jeżyckiego, gdzie biznesmen został pochowany.

Rzecznik rządu o współpracy z prezydentem Dudą: trzeba się oprzeć na dobrych praktykach

- Konstytucja musi być dla rządu wyznacznikiem dobrych praktyk. Powinniśmy się oprzeć na dobrych, a nie na złych praktykach z przeszłości - powiedział rzecznik rządu Cezary Tomczyk, odnosząc się do współpracy rządu z prezydentem Andrzejem Dudą. Dodał, że nie wyobraża sobie sytuacji, że Platforma Obywatelska nie będzie uczestniczyć w posiedzeniach Rady Bezpieczeństwa Narodowego pod przewodnictwem nowego prezydenta.

Bloger chce zostać senatorem. "Koledzy mówią, że szkoda, żebym się zmarnował"

Piotr "VaGla" Waglowski, znany z prowadzenia bloga prawniczego, zadeklarował w środę chęć wystartowania w najbliższych wyborach do Senatu. Piotr Waglowski działa na rzecz popularyzacji idei społeczeństwa obywatelskiego oraz informacyjnego, za co w 2005 roku otrzymał brązowy Krzyż Zasługi. Jest prawnikiem z wykształcenia, a obecnie członkiem Rady do Spraw Cyfryzacji w rządzie.

Duda będzie nawiązywał do prezydentury Kaczyńskiego

Nie jestem zwolennikiem rewolucji w polityce zagranicznej, ale będą korekty, czasami głębokie - powiedział prezydent elekt Andrzej Duda na dzień przed zaprzysiężeniem. Dodał, że jest za zacieśnieniem współpracy państw od Morza Bałtyckiego w kierunku Adriatyku i Morza Czarnego.

Obudziła się w czasie "cesarki", przeżyła horror. "To nie była wina personelu"

Podczas cesarskiego cięcia obudziła się i przeżyła koszmar. - Słyszałam lekarzy, czułam jak rozcinają mi brzuch - opowiadała 31-letnia pani Bernarda. Dyrekcja szpitala w Opocznie (woj. łódzkie), w którym doszło do incydentu podkreśla: to nie była nasza wina, pacjentka miała padaczkę. Pokazuje przy tym wyniki kontroli, którą po naszej publikacji zlecił minister zdrowia. Śledztwo w tej sprawie wciąż trwa.

Pijana kobieta śmiertelnie potrąciła 15-latkę. Grozi jej 12 lat więzienia

37-latka, która w maju w Szczecinie śmiertelnie potrąciła 15-latkę i uciekła z miejsca wypadku, wkrótce stanie przed sądem. Akt oskarżenia w tej sprawie trafił już do Sądu Rejonowego Szczecin-Prawobrzeże i Zachód. Dodatkowo kobieta odpowie też za prowadzenie samochodu, mimo sądowego zakazu. Grozi jej do 12 lat pozbawienia wolności.

"Nie można budować opinii, że nie ma porodów ze znieczuleniem, bo one są"

Od 1 lipca NFZ płaci szpitalom ponad 400 zł za podanie rodzącej kobiecie znieczulenia. Mimo, że pieniądze na to są, to jednak brakuje lekarzy, którzy znieczulenie mogliby podać. - Co roku zwiększamy liczbę anestezjologów, za wszystkie zabiegi podania znieczulenia zapłacimy - zapewniał we "Wstajesz i wiesz" wiceminister zdrowia. Sławomir Neumann tłumaczył się w TVN24 ze słów swojego zastępcy, który mówił we wtorek, że "znieczulenie nie powinno być powszechne".

Episkopat ws. posłów i prezydenta popierających in vitro. "Wyrazili poglądy, które stały się źródłem zgorszenia"

Episkopat Polski zajął stanowisko wobec parlamentarzystów i prezydenta Bronisława Komorowskiego, którzy głosowali za ustawą o in vitro. - Kto z katolików świadomie i dobrowolnie podpisuje się lub głosuje za dopuszczalnością metody in vitro, tym samym podważa communio, czyli swoją pełną wspólnotę z Kościołem katolickim - oświadczył przewodniczący Rady Prawnej KEP abp Andrzej Dzięga.

Czworo dzieci utopiło się w rzece. Zamiast wyroku dalszy proces

Beata B. miała dziś usłyszeć wyrok po tragedii sprzed dwóch lat, kiedy w rzece Warcie utopiło się czworo jej dzieci. Kobieta jest oskarżona o nieumyślne spowodowanie ich śmierci. To samo śledczy zarzucają opiekunce z pomocy społecznej, która pomagała jej w opiece tragicznego dnia. Sąd w Pajęcznie (woj. łódzkie) zamiast ogłoszenia wyroku poinformował, że należy uzupełnić materiał dowodowy. Przewód sądowy został na nowo otwarty.

Wznowiono ruch pociągów na trasie Szczecin - Świnoujście

Ruch pociągów na odcinku Warnowo - Lubiewo koło Międzyzdrojów został przywrócony, poinformował rzecznik PKP PLK. W nocy z wtorku na środę służby techniczne PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. zakończyły usuwanie wykolejonych cystern i naprawę jednego z dwóch uszkodzonych torów.

Lewica obsadza "jedynki". Miller, Palikot, Nowacka, Grodzka

Barbara Nowacka w Warszawie, Kazimiera Szczuka lub Anna Grodzka w Krakowie, Janusz Palikot w Lublinie, Leszek Miller w Gdyni, Dariusz Joński w Łodzi, Jerzy Wenderlich w Toruniu - to niektóre przymiarki do "jedynek" na liście Zjednoczonej Lewicy.

Waszczykowski: Komorowski do końca nie zrozumiał, czemu przegrał

- Bronisław Komorowski jest przekonany, że zasługą za wolność jest prawo do sprawowania władzy do końca. On był w maju zszokowany, nie mógł tego przeżyć - mówił w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat Witold Waszyczykowski (PiS). Paweł Zalewski (PO) stwierdził z kolei, że "w przeciwieństwie Bronisława Komorowskiego" Andrzej Duda "nie ma żadnego doświadczenia" w dziedzinie polityki zagranicznej i obronności.

Prezydent miał jedną wątpliwość co do in vitro. Opublikowano jej treść

Możliwość pobierania komórek rozrodczych od osoby niezdolnej do świadomego wyrażania woli bez jej uprzedniej zgody to „wkroczenie przez państwo w chronioną konstytucją sferę intymności” – napisał prezydent Bronisław Komorowski wniosku do Trybunału Konstytucyjnego ws. ustawy o in vitro. 22 lipca prezydent podpisał ją, miał jednak wątpliwości co do konstytucjności niektórych zapisów.

Schetyna: ostatnie dni nam po prostu nie służą

To nie jest najlepszy czas w naszej ostatniej historii - ocenił w "Faktach po Faktach" w TVN24 minister Grzegorz Schetyna. W ten sposób szef MSZ skomentował zamieszanie wokół propozycji list wyborczych, jakie w ostatnich dniach zaproponowały regionalne władze Platformy Obywatelskiej.

Koziej twittuje: wiem, kto będzie moim następcą

"Otrzymałem oficjalną informację, że moim następcą na stanowisku szefa BBN będzie pan Paweł Soloch" - w ten sposób gen. Stanisław Koziej na Twitterze poinformował o nazwisku swojego prawdopodobnego następcy. Jeszcze wczoraj ubolewał w rozmowie z TVN24 Biznes i Świat, że wciąż nie wie, kto go zastąpi.