Jan Bury ma być "jedynką" na liście PSL na Podkarpaciu

Przewodniczący klubu parlamentarnego PSL Jan Bury otworzy listę ludowców w najbliższych wyborach do Sejmu w okręgu rzeszowsko-tarnobrzeskim - poinformował poseł PSL Mieczysław Kasprzak. Ma to być jedyna lista, której nie zatwierdzono półtora tygodnia temu, podczas krajowej konwencji wyborczej Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Jarosław Kaczyński Człowiekiem Roku. Boniek: mogłem wystawić Nawałkę

Sprawa przyznania Jarosławowi Kaczyńskiemu nagrody Człowieka Roku Forum Ekonomicznego w Krynicy nadal budzi emocje w sieci. Do kolejnych komentarzy sprowokowała publikacja wyników głosowania. Sprawę skomentował teraz Zbigniew Boniek. "Niezła zabawa, mogłem wystawić Tr. Nawałke" - napisał na swoim Twitterze.

Plan Komisji Europejskiej ws. uchodźców. Blisko 12 tysięcy do Polski

Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker zaapelował w środę do państw UE o przejęcie 160 tysięcy uchodźców od Grecji, Włoch i Węgier, by złagodzić kryzys migracyjny. Jak podkreślił, to nie czas, by bać się uchodźców, ale by zdecydowanie działać. Juncker uznał, że przyjęcie uchodźców to „obowiązek” wszystkich krajów członkowskich. Wcześniej Unia chciała, aby do Polski trafiło 2659 osób z innych krajów UE. Według nowej propozycji do naszego kraju ma trafić dodatkowe 9287 osób.

"Szkoda, że patrzę na puste krzesła". O uchodźcach bez opozycji

O godzinie 16.30 rozpoczęło się spotkanie, na którym Ewa Kopacz chciała przedyskutować z liderami partii politycznych stanowisko Polski ws. kryzysu imigracyjnego w Europie. Oprócz przedstawicieli rządu pojawił się na nim m.in. szef PSL Janusz Piechociński. Nie przybyli Leszek Miller ani Jarosław Kaczyński.

MSZ o propozycji Brukseli: to punkt odniesienia, trzeba negocjacji

Propozycja KE ws. rozdziału uchodźców jest dla Polski istotnym punktem odniesienia, jednak decydujący będzie wynik dalszych negocjacji w gronie państw UE - powiedział wiceszef MSZ Rafał Trzaskowski. Dodał, że Polska nadal chce, aby sposób zaangażowania danego kraju był pod jego kontrolą.

Gimnazjaliści zabili, odpowiedzą jak dorośli? "Nie ma kto podpisać dokumentów"

Szesnastoletni Maksymilian razem ze swoim kolegą ze szkoły zabił w maju swoją babcię i ciężko ranił 10-letnią krewną. Opinia biegłych psychiatrów miała pomóc w odpowiedzi na pytanie, czy gimnazjaliści za zbrodnię odpowiedzą jak dorośli. Badania powinny się już kończyć, ale jak dowiaduje się portal tvn24.pl, przez problemy organizacyjne nawet się nie zaczęły.

Pielęgniarki zapowiadają manifestację w Warszawie. Spór o podwyżki

W czwartek w stolicy ma odbyć się manifestacja, na której obecność - według Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych - zadeklarowało 10 tysięcy pielęganirek. Ich zdaniem podwyżki proponowane przez Ministerstwo Zdrowia są za niskie. Z wypłatą za wrzesień tego roku pielęgniarki i położne otrzymają średnio 300 zł podwyżki - powiedział w środę wiceminister zdrowia Cezary Cieślukowski podczas konferencji prasowej.

Szpital, który kipi kolorami. "Najbardziej kolorowy rezonans świata"

Pracownia rezonansowa przy ul. Okólnej w Łodzi bardziej przypomina scenografię filmu dla dzieci, niż szpitalne wnętrze. Wszystko dzięki artystom, którzy na ścianach (i szpitalnej aparaturze) stworzyli olbrzymie grafiki. - Tworzymy bajowe klimaty, żeby nasi mali pacjenci nie stresowali się badaniami - opowiadają twórcy. Bajkowy świat w szpitalu oglądał reporter TVN24, Piotr Borowski.

Kuzyn Dubienieckiego zostaje w areszcie

Krakowski sąd nie uwzględnił w środę zażalenia na areszt dla Wiktora D., podejrzanego w śledztwie prowadzonym przez Prokuraturę Apelacyjną w Krakowie, w którym podejrzany jest również adwokat Marcin Dubieniecki i trzy inne osoby.

Radny skazany prawomocnym wyrokiem nie chce oddać mandatu

Na radnym powiatowym z Kolna (woj. podlaskie) ciąży prawomocna kara więzienia w zawieszeniu za to, że nakłonił diagnostę samochodowego, by dopuścił do ruchu zardzewiałego busa. Radny i jednocześnie członek zarządu powiatu nie chce jednak oddać mandatu. Więcej o sprawie w magazynie "Blisko ludzi" dziś o godz. 17.10 na antenie TTV.

Bodnar złożył ślubowanie. Priorytety: sądy, bezdomni, uchodźcy

- Wymiar sprawiedliwości, problem bezdomności, sytuacja imigrantów - to priorytety nowego Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara. W środę rano 38-letni Bodnar złożył ślubowanie przed Sejmem. Na stanowisku RPO zastąpił dr Irenę Lipowicz, której 5-letnia kadencja upłynęła w drugiej połowie lipca.

"Nie chcemy hucpy politycznej". Rząd przeciwko sejmowej debacie o uchodźcach

Informacja rządu na temat uchodźców zostanie przedstawiona w czwartek na posiedzeniu połączonych sejmowych komisji ds. UE oraz spraw wewnętrznych - poinformował rzecznik rządu Cezary Tomczyk. Na środę premier Ewa Kopacz zaprosiła na spotkanie liderów partyjnych. Ci jednak zapowiedzieli już, że nie skorzystają z zaproszenia i domagają się debaty w Sejmie.

"Miejscem debaty nie są zaułki kancelarii premiera, tylko Sejm"

SLD domaga się, by rząd przedstawił w Sejmie informację na temat uchodźców. - Miejscem poważnej debaty politycznej nie są zaułki kancelarii premiera, tylko Sejm - argumentował lider Sojuszu Leszek Miller. Powtórzył, że nie weźmie udziału w organizowanym przez premier Ewę Kopacz spotkaniu nt. uchodźców. Z zaproszenia nie skorzysta także PiS.

Abp Gądecki: trudno znaleźć opcję polityczną w pełni zgodną z wymogami wiary chrześcijańskiej

"Nikomu nie wolno zawłaszczać autorytetu Kościoła wyłącznie na rzecz własnego rozwiązania" - napisał w apelu do partii politycznych arcybiskup Stanisław Gądecki. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski podkreśla przy tym, że wybór partii czy osób, którym należy powierzyć sprawy publiczne nie może być wyłącznie indywidualny. "Do wspólnot chrześcijańskich należy obiektywna analiza sytuacji własnego kraju" - pisze arcybiskup.

Czas zbierać podpisy. PKW zarejestrowała 117 komitetów wyborczych

Państwowa Komisja Wyborcza zarejestrowała ostatecznie 117 komitetów wyborczych, których kandydaci będą mogli ubiegać się o mandaty posłów i senatorów. W tym gronie znajduje się 26 komitetów partii politycznych, 89 komitetów wyborców i dwa komitety koalicyjne.

Schorowany 73-latek eksmitowany na bruk. "Tylko sobie strzelić w łeb"

W jednej chwili stracił dach nad głową i znalazł się na ulicy. Jedyne co zabrał, to ubranie, które miał na sobie, i trzy książki w plecaku. Teraz jego domem jest przyczepa kempingowa przekazana przez dobroczyńcę. 73-letni mieszkaniec podwarszawskiego Otwocka zaufał córce, która go oszukała i zostawiła bez pomocy, a potem uwierzył w obietnice lokalnych urzędników. Materiał "Blisko ludzi" TTV.

Szefowa kancelarii Dudy: mam wrażenie, że premier Kopacz raz mówi tak, raz tak

- Jedność, solidarność unijna? Tak, ale musimy patrzeć, w jakiej sytuacji my się znajdujemy jako kraj - tak o przyjęciu przez Polskę imigrantów mówiła w "Jeden na jeden" w TVN24 szefowa prezydenckiej kancelarii Małgorzata Sadurska. Oceniła, że Ewa Kopacz, zapraszając liderów partii na rozmowy ws. uchodźców, chce się podzielić odpowiedzialnością z parlamentem.

"Było tyle wódki, że nie mieliśmy gdzie włożyć walizek". Młodzież opowiada o strażackim obozie

Skrzynki wódki na obozie młodzieżowym organizowanym przez strażaków? Nastolatkowie twierdzą, że prezes OSP w Kołaczkowie na wyjazd do Niemiec zabrał sporo alkoholu. Potem miał sprzedawać piwo nieletnim obozowiczom, a sam, będąc "pod wpływem" - przekonują uczestnicy obozu - miał uderzyć kilkoro podpiecznych. - To nagonka - przekonana jest wójt gminy. Materiał "Blisko ludzi" TTV.

Gorączka złota sprzed 30 lat. "Były osoby ze szpadlami, grabiami, na końcu dzieci z łyżeczkami"

Trwa gorączka złota związana ze "złotym pociągiem" rzekomo ukrytym w okolicach Wałbrzycha. Podobne emocje towarzyszyły 30 lat temu poszukiwaczom skarbów w Środzie Śląskiej (woj. dolnośląskie). Przypadkowo odkryte w ziemi niezwykle cenne klejnoty królewskie postawiły na nogi całe miasto. W ziemi kopał każdy, kto tylko mógł, a to, co wykopał, z reguły zabierał. Ówczesna władza nie była w stanie nad tym zapanować, zaczęły się więc przesłuchania i aresztowania, ale skarb w części przepadł. Materiał magazynu "Czarno na białym".

Koalicja czy partia? "PKW powinna odmówić rejestracji list wyborczych PiS"

Państwowa Komisja Wyborcza powinna odmówić rejestracji list wyborczych Prawa i Sprawiedliwości, bo partia złamała kodeks wyborczy - twierdzi mec. Roman Giertych. Argumentuje, że PiS zawarło umowę z dwiema mniejszymi partiami, więc powinno startować jako koalicja, a nie jako partia. - Uważam, że to jest niebezpieczna metoda - ocenił praktyki PiS w "Kropce nad i" Andrzej Halicki (PO).

Bielan: powinniśmy przyjmować tylko osoby z naszego kręgu kulturowego

- Z problemem uchodźców mamy do czynienia na południu Europy. W momencie, gdy te osoby migrują z południa Europy, to migrują już z powodów ekonomicznych - mówił w "Kropce nad i" Adam Bielan kandydat PiS na senatora. - Polaków zawsze cechowała empatia i solidarność - odpowiadał minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki.