Mobilizacja w policji i służbach specjalnych. "Stan podwyższonego zagrożenia"

Polscy policjanci i funkcjonariusze służb specjalnych nie mogą planować urlopu w lipcu przyszłego roku. "Mobilizacja" związana jest z dwiema wielkimi imprezami: Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie, z udziałem papieża Franciszka, oraz szczytem NATO w Warszawie. - Z tego powodu zwiększyliśmy budżety służb specjalnych - mówi Marek Biernacki, koordynator służb specjalnych.

Jak (nie) odpowiadały Kopacz i Szydło. Mało konkretów, odbieganie od tematu

Premier Ewa Kopacz i kandydatka PiS na premiera Beata Szydło podczas poniedziałkowej "Rozmowy o Polsce" usłyszały po 12 pytań - zadawanych przez prowadzących program dziennikarzy oraz sobie nawzajem - w trzech blokach tematycznych. Odpowiedzi obu byly ogólnikowe, a często wręcz odbiegały od tematu. Uczestniczki debaty nie chciały na przykład mówić o kosztach obietnic wyborczych czy o błędach popełnianych przez ich ugrupowania.

Podniosła szlaban, bo się "zagadała", dwie osoby zginęły. Zarzuty dla dróżniczki

- Do tragedii doszło z jej winy - ustalili śledczy i postawili zarzuty dróżniczce odpowiedzialnej za pracę szlabanu na przejeździe, na którym w połowie lipca zginęło młode małżeństwo - dowiedział się portal tvn24.pl. Kobieta przyznała, że była zajęta rozmową i przez przypadek podniosła szlaban chwilę przed tym, jak na przejazd wjechał rozpędzony pociąg.

Bransoletka zamiast więzienia. "Skazany będzie całodobowo kontrolowany"

Po raz pierwszy w ramach Systemu Dozoru Elektronicznego (SDE) realizowany jest wyrok sądu z zakazem zbliżania się sprawcy do ofiary oraz tak zwanym monitoringiem mobilnym. Oznacza to, że skazany będzie całodobowo kontrolowany - sprawdzane też będzie, czy nie zbliza się do ofiary oraz czy uczęszcza na terapię.

Snapchat bezlitosny. Tak komentowaliście starcie

Przedwyborcze starcie Beaty Szydło i Ewy Kopacz odbiło się wśród Was szerokim echem. Podczas "Rozmowy o Polsce" nie tylko komentowaliście na naszej stronie i w mediach społecznościowych, daliście też popis kreatywności na Snapchacie tvn24.pl.

"Rozmowa o Polsce" Kopacz - Szydło. Zapis całości

W poniedziałkowy wieczór premier Ewa Kopacz z Platformy Obywatelskiej oraz Beata Szydło, która w ewentualnym rządzie Prawa i Sprawiedliwości miałaby być prezesem Rady Ministrów, spotkały się w studiu telewizyjnym w trakcie "Rozmowy o Polsce". Program podzielono na trzy bloki tematyczne, a na koniec każda z pań dostała czas na wystąpienie.

Kopacz i Szydło spotkają się ponownie. Obie wezmą udział w drugiej debacie

Premier Ewa Kopacz będzie reprezentować Platformę Obywatelską podczas wtorkowej debaty z udziałem przedstawicieli ośmiu komitetów wyborczych - dowiedziały się "Fakty" TVN. Szefowa rządu potwierdziła tę informację podczas poniedziałkowej rozmowy telewizyjnej z Beatą Szydło. Prawo i Sprawiedliwość poinformowało, że na wtorkowej debacie pojawi się Beata Szydło.

Kopacz: obiecuję rozsądek a nie fanatyzm. Szydło: czas na ławkę rezerwowych

- Nie marnujcie głosu, oddajcie głos na PO, pokornie was o to proszę, bo my jesteśmy jedyną partią, która może zatrzymać tych ludzi, którzy idą do władzy tylko po władzę - apelowała na zakończenie poniedziałkowej debaty Ewa Kopacz. Beata Szydło przekonywała z kolei, że Polacy "nie chcą już słuchać pustych obietnic Ewy Kopacz, straszenia opozycją i przywoływania kolejnych statystyk".

Kopacz: proponujecie republikę wyznaniową. Szydło: czas odejść na ławkę rezerwowych

Zakończyło się przedwyborcze starcie Ewy Kopacz i Beaty Szydło. Dyskusja podzielona była na trzy bloki tematyczne: gospodarka i sprawy społeczne; sprawy zagraniczne i obronność; polityka i ustrój państwa. Panie zmierzyły się też w serii pytań wzajemnych, a na koniec podsumowały swoje wystąpienia w dwuminutowych przemówieniach. Beata Szydło na samym początku zaznaczyła, że będzie zwracać się do Ewy Kopacz "pani przewodnicząca", a nie pani premier.

"Próbowali się z nas śmiać, kiedy mówiliśmy: bilion zł. To ja mówię: bilion i 400 mld na inwestycje"

- Dzisiaj są pieniądze państwowe na filmy antypolskie, chorobliwie antypolskie, a nie ma pieniędzy na filmy, które by nas broniły. Taka jest sytuacja. My to zmienimy - zapewnił w poniedziałek w Bielsku-Białej Jarosław Kaczyński. Przeciwnikom politycznym zarzucił, że stosują "metody putinowskie". - Dzisiaj nam próbuje się przypisać, że to my będziemy szli we wschodnim kierunku. Oni już tam zaszli dosyć daleko - stwierdził.

Rzecznik praw dziecka broni "okien życia"

Komitet Praw Dziecka ONZ rekomenduje Polsce likwidację "okien życia", bo jego zdaniem ograniczają one prawo dziecka do tożsamości. Z taką argumentacją nie zgadza się rzecznik praw dziecka Marek Michalak. W rozmowie z TVN24 zapewnił, że nie będzie się starał wprowadzić zaleceń Komitetu w życie.

Pijany złamał kręgosłup na budowie. Koledzy próbowali ukryć wypadek

50-letni mężczyzna uległ poważnemu wypadkowi na budowie sortowni śmieci w Hryniewiczach koło Białegostoku. Złamał kręgosłup, a pracodawca i koledzy, zamiast wezwać pogotowie, wsadzili rannego do auta i próbowali zawieźć do domu. Pracownik miał blisko 3,5 promila alkoholu. Reportaż "Blisko ludzi" TTV.