Nowoczesna prezentuje "czarną księgę rządów PiS"

To był bardzo zły rok dla Polski zarówno w sferze gospodarczej, zagranicznej, jak i międzyludzkiej - stwierdził lider Nowoczesnej Ryszard Petru podczas poniedziałkowej konferencji prasowej podsumowującej pierwszy rok rządów gabinetu premier Beaty Szydło.

W tym roku nie będzie opinii ws. teczki "Bolka"

Biegli Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Jana Sehna w Krakowie mają do 31 stycznia 2017 r. wydać opinię ws. dokumentów z teczki TW "Bolka" - poinformował IPN. Termin ten związany jest "ze znaczną ilością materiału dowodowego podlegającego badaniu".

Wspólna lista anty-PiS? Petru: żadne rozmowy nie są prowadzone

"Wszelkie spekulacje co do przyszłych ewentualnych koalicji wyborczych są przedwczesne. Żadne rozmowy w tej sprawie nie są prowadzone" - napisał na Twitterze Ryszard Petru (Nowoczesna). To reakcja na słowa Jacka Protasiewicza, który w TVN24 zapowiedział powstanie wspólnej listy wyborczej anty-PiS.

Budowa "armii Macierewicza" na finiszu. Trzy brygady jeszcze w tym roku

- Wojska Obrony Terytorialnej wchodzą w ostatnią fazę swojej realizacji. W tym tygodniu odbędzie się drugie czytanie projektu ustawy o powołaniu WOT - powiedział w poniedziałek minister obrony Antoni Macierewicz. Zaznaczył, że koszty budowy WOT w żaden sposób nie będą kolidowały z modernizacją polskiej armii.

Merta: jeżeli Tomek spoczywa w cudzym grobie, nie uszanuję żadnego oporu

- Zachodzi bardzo poważne domniemanie, że wdowa po oficerze BOR-u niekoniecznie chroni w tym swoim grobie akurat swojego męża. Bardzo możliwe, że chroni mojego. A do tego nie ma prawa - mówiła w RMF FM Magdalena Merta, wdowa po wiceministrze kultury Tomaszu Mercie. Jak dodała, sama wnioskowała o ekshumację ciała męża.

Ranny polski żołnierz, zabici Amerykanie. Wysadził się pracownik bazy

Zamachowiec samobójca, który zdetonował pas szahida wewnątrz bazy lotniczej Bagram w Afganistanie, był jej pracownikiem - dowiedziała się stacja BBC. Napastnik w przeszłości był związany z talibami. W zamachu zginęło czterech amerykański żołnierzy, rannych zostało 17 osób, w tym polski żołnierz.

Kożuchowska o odznaczeniu od Dudy: nie znalazłam partyjnego znaczka

Jeśli urzędnicy Państwa uznają, że są powody, dla których warto mnie wyróżnić, to jest to dla mnie tylko i wyłącznie powód do dumy - napisała na swoim profilu na Facebooku aktorka Małgorzata Kożuchowska. Odniosła się w ten sposób do przyjęcia odznaczenia od prezydenta Andrzeja Dudy, co sprowokowało lawinę komentarzy internautów.

Nacjonalizm jako "pałka medialna" kontra "patriotyzm plus pogarda". Debata w Arenie Idei

Nacjonalizm w Polsce funkcjonuje jako epitet, to bardziej pałka medialna, niż pojęcie, które cokolwiek realnie opisuje - ocenił w programie "Arena Idei" Marek Kochan. - Prawa strona w Polsce zderza się z taką skłonnością do mówienia, że nacjonalizm to jest np. pobicie imigranta - wtórował mu Piotr Semka. Z kolei Anna Materska-Sosnowska i Stefan Chwin oceniali, że nacjonalizm i patriotyzm nie są tym samym. - Są ludzie którzy uważają, że patriotyzm tym się różni od nacjonalizmu, że nie zawiera w sobie elementu pogardy wobec innych narodów - zwracał uwagę Chwin.

MSZ potwierdza: Polka zginęła w wypadku w Londynie

Wśród ofiar wypadku tramwajowego w dzielnicy Croydon w Londynie, w którym zginęło siedem osób, była obywatelka Polski - potwierdziło w niedzielę Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Wcześniej informowały o tym brytyjskie media, jednak ich informacje pozostawały niepotwierdzone.

"Myśmy się bili z komunistami, żeby nie było takiej sztucznej jedności"

- Nie sądzę, żeby było warto zaganiać ludzi na jedną manifestację - mówił w "Faktach po Faktach" prof. Ryszard Bugaj. - Myśmy się bili z komunistami, żeby ludzie mogli manifestować różnorodność - mówił z kolei Zbigniew Janas. Byli opozycjoniści w czasach PRL komentowali prezydencką propozycję dotyczącą wspólnych obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

Rękawice na cztery palce i maski. Wielka licytacja w szczytnym celu

Kombinezony, maski przeciwgazowe, dziesiątki par butów czy aparatura łączności wojskowej. To tylko niektóre rzeczy z magazynu obrony cywilnej, które można kupić w ramach licytacji w Sokolnikach (woj. łódzkie). Dochód ze sprzedaży przedmiotów z demobilu zostanie przeznaczony na zakup zabawek dla dzieci.

Polski żołnierz ranny w Afganistanie

W wyniku ataku w bazie lotniczej Bagram ranny został polski żołnierz - poinformowało w komunikacie Ministerstwo Obrony Narodowej. Odpowiedzialność za zamach wzięli na siebie talibowie.

Prezydent chce wspólnego świętowania. Opozycja odpowiada

Apel prezydenta Andrzeja Dudy o wspólne prace w sprawie obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości powinien być przyjęty przez opozycję "z dozą dobrej woli" - uważa Marek Magierowski z Kancelarii Prezydenta. Według polityków opozycji jedności nie da się zadekretować ustawą.

Pacjenci mieli płacić za wrzątek i pranie. Rekordowa kara dla szpitala

Rekordowa kara dla Wojewódzkiego Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Suchowoli (woj. lubelskie). Dyrekcja musi zapłacić 210 tys. złotych. A to dlatego, że wprowadziła cennik dla pacjentów. Podopieczni musieli płacić m.in. za prąd, wrzątek i papier toaletowy. Zapłatę mogli odrobić, np. myjąc szpitalne podłogi. Materiał "Faktów" TVN.