Mieli 115 kg trotylu. Akcja CBŚP i zatrzymania

Policjanci z CBŚP rozbili gang handlujący ładunkami wybuchowymi. Podczas akcji znaleziono 115 kg trotylu i m.in. 15 kg lontu prochowego. Zatrzymano trzech mężczyzn - dwóch z nich zostało już aresztowanych.

Poroniły i są pozbawione praw. RPO alarmuje

Bez prawa do zasiłku czy do skróconego urlopu macierzyńskiego - tak wygląda rzeczywistość kobiet, które straciły dziecko w wyniku poronienia. Wszystko przez jeden biurokratyczny szczegół. Rzecznik Praw Obywatelskich szacuje, że problem może dotyczyć nawet kilkunastu tysięcy osób rocznie. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Ostatnie takie spotkanie przed szczytem. Waszczykowski jedzie do Brukseli

W czwartek i piątek szef MSZ Witold Waszczykowski weźmie udział w dwudniowym spotkaniu ministrów spraw zagranicznych państw NATO w Brukseli. To ostatnie spotkanie w tym formacie przed zbliżającym się szczytem NATO w Warszawie - powiedział dyrektor Biura Rzecznika Prasowego MSZ Rafał Sobczak.

"Wiem, co szkodzi Polsce. Polsce szkodzi PiS"

- Kryzys (wokół Trybunału Konstytucyjnego) powstał w Sejmie i w Sejmie musi zostać zakończony - podkreślał w "Faktach po Faktach" Arkadiusz Mularczyk (klub PiS). - Kiedy się państwo zatrzymacie w szkodzeniu Polsce? - pytała Kamila Gasiuk-Pihowicz (Nowoczesna).

Nowe koło poselskie w Sejmie. W nim m.in. Morawiecki

Byli posłowie Kukiz'15: Kornel Morawiecki, Małgorzata Zwiercan i Ireneusz Zyska weszli w skład nowo powołanego koła poselskiego "Wolni i Solidarni". Koło poselskie - według zapowiedzi Zyski - ma wspierać politykę gospodarczą i socjalną rządu.

"Potrzebujemy znacznie więcej czasu". MSZ odpowiada Komisji Europejskiej

Nie należy oczekiwać, by do poniedziałku doszło do jakichś bardzo przełomowych wydarzeń. Potrzebujemy znacznie więcej czasu - powiedział wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański. Skomentował w ten sposób komunikat Komisji Europejskiej, która dała polskim władzom czas do 23 maja na wykonanie "istotnych" postępów w rozwiązaniu kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego.

ABW zatrzymała Mateusza Piskorskiego. W tle podejrzenia o szpiegostwo

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała Mateusza Piskorskiego, lidera znanego z prorosyjskich poglądów ugrupowania Zmiana i byłego posła Samoobrony. Śledztwo w jego sprawie prowadzi już od kilkunastu miesięcy prokuratorski pion do spraw przestępczości zorganizowanej. Śledczy z ABW i prokuratury weryfikują podejrzenia, że Mateusz Piskorski działał na rzecz obcego państwa.

Przed Wrocławiem był Białystok. Śmierć i zamieszki po policyjnej interwencji

25-latek zmarł we Wrocławiu, krótko po policyjnej interwencji. Znajomi i rodzina oskarżają o jego śmierć funkcjonariuszy. Doszło do zamieszek. Jeszcze w kwietniu podobne sceny miały miejsce w Białymstoku po śmierci 34-letniego mężczyzny. Tam również służby musiały się mierzyć z tłumem przekonanym o winie policjantów. Prokuratura wciąż jeszcze bada tę sprawę.

Spotkanie opozycji ws. TK odwołane tuż przed rozpoczęciem. "Sytuacja się zmieniła"

Zaplanowane na środę na godzinę 15 spotkanie opozycji ws. Trybunału Konstytucyjnego zostało odwołane. Władysław Kosiniak-Kamysz, Grzegorz Schetyna i Ryszard Petru poinformowali o wyznaczeniu nowego terminu: wtorek, godzina 14. Powodem przesunięcia ma być komunikat Komisji Europejskiej, która dała polskim władzom czas do 23 maja na wykonanie "znaczącego" postępu w kierunku rozwiązania sytuacji wokół TK.

Ultimatum dla Polski. "Jesteśmy pokazywani jak europejski chuligan"

Polska kiedyś była pokazywana jako wzór przemian demokratycznych. Dziś jesteśmy pokazywani jako europejski chuligan - powiedział Cezary Tomczyk. Skomentował w ten sposób decyzję Komisji Europejskiej, która daje Polsce czas do poniedziałku na rozwiązanie sytuacji wokół TK. Dodał, że klucze do rozwiązania konfliktu leżą w kieszeni prezesa PiS.

Bruksela daje Polsce czas do 23 maja na zmianę sytuacji wokół TK

Komisja Europejska dała polskim władzom czas do 23 maja na wykonanie "znaczącego" postępu w kierunku rozwiązania zastrzeżeń zgłoszonych przez Brukselę w związku z kryzysem wokół Trybunału Konstytucyjnego. Jeśli tak się nie stanie, wiceprzewodniczący komisji Frans Timmermans wyda ostateczną opinię i zaczną się działania zmierzające do drugiej fazy procedury praworządności.

Między dżumą a cholerą

Wicepremier polskiego rządu, pytany o amerykańskie wybory i dwójkę kandydatów na prezydenta, odpowiada, że to wybór jak między dżumą a cholerą. Takie zdanie nie powinno paść. Nie dlatego, że ktoś się może obrazić. Politycy mają grubą skórę, a już kandydaci na prezydentów USA muszą być z teflonu. Nawet nie dlatego, że obrażać nie wolno. W polityce wolno wszystko, jeśli tylko przynosi to korzyści. Słowa premiera Morawieckiego korzyści nie przynoszą i pokazują coś innego - całkowity brak strategii. 

PiS zmienia zdanie ws. klauzuli sumienia dla fizjoterapeutów

Podczas prac w sejmowej komisji zdrowia doszło do wymiany zdań pomiędzy Bernadetą Krynicką (PiS), a Bartoszem Arłukowiczem (PO). Posłanka PiS argumentowała pomysł wprowadzenia do ustawy o zawodzie fizjoterapeuty poprawki mówiącej o klauzuli sumienia. PiS w końcu wycofało się z tego pomysłu.

Psy prawie zagryzły kobietę. Wyrok w zawieszeniu

- To były jego zwierzęta i odpowiedzialność spoczywała na oskarżonym - stwierdził sąd w Skierniewicach, który skazał na rok i dwa miesiące więzienia Jerzego G. Wyrok został warunkowo zawieszony na dwa lata. Sprawa dotyczyła pogryzienia kobiety przez kilka agresywnych psów. Ranna przez kilka dni walczyła o życie, blizny zostaną na zawsze.