Ksiądz z zarzutami o molestowanie uczył dzieci

Skazujący wyrok dla księdza za molestowanie seksualne uczennic, które przygotowywał do pierwszej komunii świętej. Kara to dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat, dozór kuratora, trzy tysiące złotych grzywny oraz dożywotni zakaz pracy z dziećmi. Zarzuty, które doprowadziły do skazania duchownego, były zdaniem sądu mocne i wiarygodne. Tym bardziej dziwi fakt, że w trakcie trwania procesu - mając już postawione zarzuty - ksiądz dalej uczył dzieci w szkole. Materiał "Blisko ludzi" TTV.

Neumann: trzeba pogodzić grupę Kopacz z grupą Schetyny

- Wiele koleżanek i kolegów z klubu namawia mnie do tego, żebym kandydował. Dla wielu z nich jestem człowiekiem, który mógłby pogodzić, poskładać wszystkie nurty, które są w Platformie - powiedział Sławomir Neumann pytany o wybory szefa klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej.

Jeden podpis może kosztować Łódź 19 milionów złotych

Niewykluczone, że Łódź straci 19 milionów złotych. Miasto procesuje się o te pieniądze z wykonawcą Trasy Górna, który musiał zastosować droższe niż wstępnie zakładano rozwiązanie. Przedstawiciele wykonawcy twierdzą, że miasto wzięło na siebie te koszta. Łódź płacić nie chce, ale sprawę komplikuje dokument podpisany przez dyrektora Zarządu Dróg i Transportu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że sprawą zajmują się już CBA i prokuratura.

"Złamał nos i palec u ręki". Pobił lekarzy, bo nie dostał zaświadczenia

Żeby pójść do pracy 38-latek z Łodzi potrzebował zaświadczenia lekarskiego. Kiedy lekarz medycyny pracy stwierdził, że nie może go wydać, pacjent wpadł w furię. Pobił lekarza, kierownikowi przychodni złamał nos a potem zaczął demolować gabinet. Obezwładnił go jeden z pacjentów. - Było groźnie, musiałem działać - mówi tvn24.pl.

Grupiński: Szydło staje się marionetką w grze towarzyszy broni prezesa

Gabinet jest tworzony wbrew wszelkim zwyczajom, a nawet procedurom. Tworzy się w kolektywie wokół Jarosława Kaczyńskiego - powiedział w "Jeden na jeden" w TVN24 szef klubu parlamentarnego PO Rafał Grupiński. Odniósł się również do wyborów w Platformie Obywatelskiej. Jego zdaniem, potrzebne są wyłącznie wybory przewodniczącego partii i wskazanie sekretarza generalnego.

Idą krok przed komandosami. Psy bojowe dostaną nowoczesny sprzęt

W jednostkach specjalnych są jak zdalnie sterowani zwiadowcy – w kamizelce, goglach i specjalnych butach. Psy bojowe muszą mieć odpowiedni ekwipunek. W coraz bardziej nowoczesnej polskiej armii także psy mają coraz więcej zadań i coraz bardziej nowoczesny sprzęt. Materiał "Faktów" TVN.

Kradną paliwo, alkohole, sprzęt RTV. Wszystko do 437 złotych

Prawo nie miało być aż tak surowe, ale na poluzowaniu granic skorzystali złodzieje. Zachęcić mogła ich do tego podwyższona suma, do której kradzież kwalifikowana jest jako wykroczenie, a nie przestępstwo. Teraz to 437 złotych. Materiał programu "Polska i Świat".

Nagrał, jak policja łamie przepisy. Teraz sam ma kłopoty, bo kręcił w trakcie jazdy

Zaskoczony kierowca zaczął nagrywać policyjny radiowóz, który w terenie zabudowanym jechał zdecydowanie szybciej niż 50 km/h. Jednak ze ścigającego sam stał się ściganym. Policja tłumaczy, że rajd za radiowozem to nie był tak zwany "stan wyższej konieczności", a więc nie ma wytłumaczenia dla nagrywania filmu telefonem komórkowym podczas jazdy. Materiał "Faktów" TVN.

Mariusz Kamiński odwołał się od wyroku ws. afery gruntowej

B. szef CBA i wiceprezes PiS Mariusz Kamiński złożył apelację od wyroku w sprawie tzw. afery gruntowej - poinformował we wtorek były wiceszef Biura Maciej Wąsik. Kamiński został skazany na 3 lata więzienia i 10-letni zakaz zajmowania stanowisk za przekroczenie uprawnień i nielegalne działania operacyjne biura.

Siemoniak: MON to nie miejsce dla radykalnego harcownika

Mam wyobrażenie kto powinien być ministrem obrony w sensie pewnego profilu. Jestem zmęczony kilkutygodniowymi spekulacjami - kandydatury PiS zmieniają się jak w kalejdoskopie - mówił w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.

"Życzyłbym sobie, aby rząd PiS nie zapakował Polski w wojnę kulturową"

- Prawdę mówiąc, wolałbym być już po tych czterech latach. Byłbym fałszywy, mając jakiekolwiek życzenia (wobec rządu PiS) - powiedział w "Faktach po Faktach" Andrzej Celiński, były minister kultury, przewodniczący Partii Demokratycznej. - Moja wiara w obiecany rząd jest umiarkowana - dorzucił Adrian Zandberg, lider partii Razem.

Poparcie partii czy predyspozycje. Kto będzie dobrym szefem MON

- Dobrym ministrem obrony narodowej będzie ten, kto będzie miał za sobą siły polityczne. Jeśli będzie mieć wsparcie partii, będzie dobrym ministrem - ocenił w „Faktach po Faktach” Paweł Kowal. Zdaniem Dariusza Rosatiego szef MON musi mieć odpowiednie predyspozycje.

Rzecznik MSZ i wiceszef MSW na ambasadorów. Schetyna wręczył nominacje

Minister Grzegorz Schetyna wręczył we wtorek w imieniu Prezydenta RP nominacje nowym polskim ambasadorom - poinformowało Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Piotr Stachańczyk obejmie placówkę przy Biurze Narodów Zjednoczonych w Genewie, a Marcin Wojciechowski będzie reprezentował Polskę na Ukrainie.