Myśliwi wstrząśnięci zabiciem żubra. "Był taką lubuską maskotką"

Polscy i niemieccy myśliwy spotkali się na konferencji prasowej w Gorzowie Wielkopolskim poświęconej bulwersującej sprawie żubra zastrzelonego w Lebus (Brandenburgia). - Myśliwi nie zabili żubra, bo chcieli. Oni zrobili to na polecenie urzędników - tłumaczył Bernd Miodecki z koła łowieckiego Altzeschdofer Muhlenfliess.

"Umarła z ojcem w błotach Smoleńska". Walka z MON o pomoc dla córki oficera BOR

- Ona wiedziała, że tata nie żyje. Nie czekała już na niego, bo tak to zawsze w kuchni wyglądała. Wiedziała, że nie wróci - opowiadała reporterce programu "Czarno na białym" wdowa po oficerze BOR, który zginął w katastrofie smoleńskiej. Siedmioletnia wówczas córka oficera doznała głębokiej zapaści psychicznej. Dziś potrzebuje pomocy, dożywotniej renty, o którą walkę w sądzie z MON toczy jej matka.

Tragiczny wypadek pod Poddębicami, dwie osoby nie żyją

77-letni mężczyzna i jego pasażerka zginęli w zderzeniu dwóch samochodów w miejscowości Tarnowy (woj. łódzkie). - Jeden z kierowców wymusił pierwszeństwo przejazdu, włączając się do ruchu. W jego bok uderzył inny pojazd - informuje policja.

Sprawa poszukiwanego dziecka z Białogardu. Patryk Jaki o swojej intuicji

Ministerstwo Sprawiedliwości "próbuje włączyć się w spór" pomiędzy rodzicami, którzy zabrali noworodka z białogardzkiego szpitala i się ukrywają, a lekarzami - poinformował wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Oświadczył także, że poprosił o akta tej sprawy. - Intuicja mi podpowiada, że ci rodzice mogą mieć wiele racji - oznajmił, dodając, że nie zna wszystkich okoliczności tej sprawy.

"Nie ma żadnego konfliktu, nie ma żadnego napięcia"

"Absolutnie nie można mówić o konflikcie" pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą a szefem MON Antonim Macierewiczem - zapewnił w "Jeden na jeden" Michał Dworczyk, wiceminister obrony narodowej. Pytany o generała Jarosława Kraszewskiego, prezydenckiego doradcy, wobec którego kontrwywiad prowadzi postępowanie sprawdzające, stwierdził, że "w tego rodzaju sprawach nie wolno naciskać na służby".

Ubywa ekspertów smoleńskich z podkomisji Macierewicza

Choć końca prac smoleńskiej podkomisji nie widać, odchodzą z niej kolejni badacze. Z czteroosobowego prezydium został tylko jeden jego członek. Odchodzą tym ciszej, im głośniej jest o wybuchach na Tu-154. Czy rezygnują, bo nie chcą podpisywać się pod taką tezą podkomisji? Co stało się z Frankiem Taylorem, który miał być jej głównym zagranicznym doradcą? Materiał programu "Czarno na białym" TVN24.

"Ubolewam nad tym, że są takie przepisy, które nie pozwalają PKW interweniować"

- Trzeba doprowadzić do tego, by także w okresie przed kampanią wyborczą istniała możliwość kontrolowania działań partii politycznych, które mogą wpływać na wynik wyborów - powiedział przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej sędzia Wojciech Hermeliński. Do sprawy odniósł się również były prezes Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński. - Wstępną ocenę powinna przeprowadzić PKW - ocenił.

Polacy pomogą Irakijczykom. W ramach misji NATO

Polscy specjaliści przekażą irackim instruktorom wiedzę potrzebną do remontów i utrzymania sprzętu produkcji radzieckiej. Pilotażowy program rusza w przyszłym tygodniu – poinformował w poniedziałek dowódca operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych generał dywizji Sławomir Wojciechowski.

Mularczyk o "sprawach sądowych wobec totalnej". Jaki wyjaśnia, co miał na myśli

- Rozmawiałem na ten temat z panem posłem Arkadiuszem Mularczykiem i powiedział, że chodzi o sprawy, które są powszechnie znane - skomentował w "Faktach po Faktach" wpis Mularczyka o "sprawach sądowych i prokuratorskich wobec totalnej" Patryk Jaki. Wiceminister sprawiedliwości wskazał, że chodzi o pozwy przeciwko Kamili Gasiuk-Pihowicz i Ryszardowi Petru.

Przymus szczepionek trudny w egzekucji. Sąd swoje. Rodzice swoje

Co jest ważniejsze? Prawa pacjenta czy obowiązkowe zabiegi u noworodka po porodzie? Obie wartości są jednakowo ważne - zgodnie mówią prawnicy różnych specjalności. Gdy jednak dochodzi do sporu między rodzicami a lekarzami, rozstrzyga go sąd. Przy porodzie wcześniaka w Białogardzie procedura zadziałała wręcz wzorcowo. Tyle że rodzice zabrali dziecko i oddalili się ze szpitala.

"To próba wykręcenia się". Kaczyński o słowach szefa MSZ Niemiec

- Jeżeli dojdzie do wypłacenia tych reparacji, to będzie to po prostu akt sprawiedliwości. Przed nami pewnie długa walka, mam nadzieję, że zwycięska - tak prezes PiS Jarosław Kaczyński skomentował wypowiedź szefa MSZ Niemiec Sigmara Gabriela dotyczącą ewentualnych żądań polskich roszczeń reparacyjnych.

"Heroiczna postawa Polaków". Przyznano odznaczenia imienia Żabińskich

- Przyjechaliśmy tutaj, żeby uhonorować odwagę - prostą, zwykłą, czystą odwagę - podkreślił w poniedziałek w Warszawie wiceprzewodniczący Knesetu Yehiel Hilik Bar. W warszawskim zoo wręczono kolejne odznaczenia im. Antoniny i Jana Żabińskich przyznawane Polakom, którzy ratowali Żydów w czasie II wojny światowej. Otrzymały je siostry franciszkanki z Klasztoru Maryi, Natalia Jakoniuk wraz z rodziną oraz - pośmiertnie - rodzina Kawczyńskich.

Kluczowa dla planów Macierewicza firma ma problem. Chińczycy wyprowadzali majątek

Ukraiński sąd zamroził chińskie udziały w jednej z ważniejszych firm zbrojeniowych kraju - Motor-Sicz. Sprawą zajęły się służby. Chińska firma miała potajemnie wyprowadzać majątek ukraińskiego przedsiębiorstwa. Tymczasem drenowany przez Azjatów Motor-Sicz ma duże znaczenie dla polskiego wojska, bo od lat pomaga utrzymywać poradzieckie śmigłowce. To z tą firmą Antoni Macierewicz chciał je modernizować, albo wręcz budować zupełnie nowe maszyny.

PKW nie zajmie się kampanią billboardową

Nie dysponujemy żadnymi narzędziami, które umożliwiłyby skontrolowanie kampanii Polskiej Fundacji Narodowej "Sprawiedliwe Sądy" - powiedział w "Tak jest" w TVN24 Wojciech Hermeliński, szef Państwowej Komisji Wyborczej. O kontrolę zawnioskowała Nowoczesna.