Kukiz’15 chce, by Polacy głosowali przez Internet

- Głosowanie przez Internet z pewnością zwiększyłoby frekwencję w referendum i zachęciło do udziału ludzi młodych oraz Polonię – powiedział w sobotę wicemarszałek Sejmu z ruchu Kukiz’ 15, Stanisław Tyszka. Jak dodał, ugrupowanie zwróciło się do Biura Analiz Sejmowych z prośbą o opinię w tej sprawie.

"Jak grom z jasnego nieba. Ludzie się popłakali". Nowi świadkowie w sprawie Magdy Żuk

To jest taki ból, że nikt tego nie zrozumie, kto nie stracił swojego dziecka - mówi w rozmowie z "Superwizjerem" matka Magdaleny Żuk. Tragiczna śmierć młodej Polki w Egipcie to historia, w której fakty i spekulacje mieszają się ze sobą. - Oddajemy głos świadkom, którzy do tej pory nigdy się nie wypowiadali - mówią autorzy reportażu "Sprawa śmierci Magdaleny Żuk", Endy Gęsina-Torres i Łukasz Frątczak.

Reparacje wojenne od Niemiec? "To wyłącznie gra" vs. "ocenimy efekty"

Nie ma szans osiągnąć celu, który przedstawiają politycy PiS-u. Sprawa jest obliczona na grę w Polsce - ocenił w "Faktach po Faktach" szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Marek Jurek z Prawicy RP przekonywał, że nie ma powodu przeszkadzać inicjatywie obozu rządzącego w sprawie reparacji wojennych. - Będziemy oceniać efekty - dodał.

"Chciałem przeciwstawić się kulturze selfie"

- Ludzie, którzy przechadzają się po plaży, są w tym swoim chodzeniu absolutnie naturalni. To intymna sytuacja, która powstaje z braku świadomości. I dla mnie, jako fotografa, jest bardzo interesująca - mówił Maksymilian Rigamonti, z którym w czasie wspólnej przebieżki rozmawiał reporter TVN24 Daniel Stenzel. Rigamonti, dziennikarz i fotograf, jest twórcą projektu "Ludzie morza", w ramach którego uwiecznia na zdjęciach spacerujących turystów nad Bałtykiem. Autor przyznał, że pomysł pojawił się "banalnie", kiedy wypoczywał z rodziną nad morzem. - Chciałem trochę przeciwstawić się kulturze "selfie", gdzie świadomie portretujemy się w najbardziej intymnych sytuacjach - zaznaczył.

"Szkoła będzie wychowywać obywatela zaścianka". Spór polityków o reformę edukacji

Reforma edukacji daje nauczycielom szanse na to, żeby dzieci mogły przejść pełen cykl nauczania - podkreślał wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński (PiS) w rozmowie w radiowej Trójce. Z kolei zdaniem posłów opozycji zmiany te są wprowadzane zbyt szybko i doprowadzą do pogorszenia jakości kształcenia. - Mamy sytuację, w której szkoła, zamiast wychować jakiegoś obywatela świata będzie wychowywać obywatela zaścianka - oceniła Katarzyna Lubnauer (Nowoczesna).

300 miliardów na zakupy MON. Wiceminister mówi o okrętach podwodnych

Ministerstwo Obrony Narodowej zaczęło wyposażać armię w nowoczesny ciężki sprzęt - przekonuje w wywiadzie udzielonym "Naszemu Dziennikowi" wiceminister Bartosz Kownacki. Jak dodaje, MON przygotowuje się do realizacji programów obrony powietrznej, rakietowej oraz programów morskich, a w ramach tych ostatnich - do "zakupu okrętów podwodnych".

Nowi świadkowie w sprawie śmierci Magdaleny Żuk. "Mnóstwo osób pożywiło się na tej tragedii"

Oddamy głos świadkom, którzy do tej pory nigdy się nie wypowiadali. W naszym materiale po raz pierwszy opowiedzą to, co widzieli w Egipcie - zapowiedział we "Wstajesz i weekend" Łukasz Frątczak, jeden z autorów materiału "Superwizjera". Reportaż "Sprawa śmierci Magdaleny Żuk", który przygotowali Endy Gęsina-Torres i Łukasz Frątczak w sobotę o godzinie 20 w "Superwizjerze" w TVN24.

Po napaści na Polaków w Rimini. Włosi publikują dane dotyczące gwałtów

Włoska stolica wakacyjnego życia nocnego od tygodnia funkcjonuje głównie w dzień. Turyści i mieszkańcy Rimini boją się po tym, jak zgwałcono na plaży Polkę i dotkliwie pobito jej kolegę. Zwłaszcza, że w czwartek doszło do kolejnego ataku, tym razem na czterdziestoletnią Włoszkę. Odnosząc się do przypadków z Rimini i do rasistowskich komentarzy, jakie wzbudziły, włoski Urząd Statystyczny opublikował dane dotyczące zgłoszonych na policję przypadków przemocy seksualnej. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Ujazdowski: jestem przeciwny działaniom PiS-u. Nie dlatego, że Timmermans ma takie zdanie

Zawsze głosowałem i będę głosował przeciwko próbom przeniesienia sporu wewnętrznego na arenę międzynarodową - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 eurodeputowany Kazimierz Michał Ujazdowski. - Jestem przeciwny działaniom Prawa i Sprawiedliwości w sprawie Trybunału Konstytucyjnego i sądownictwa, nie ze względu na to, że przewodniczący Timmermans ma takie, a nie inne zdanie - dodał.

Timmermans "świetnie zorientowany" czy "skompromitowany"? Europosłowie w "Tak jest"

Podziwiam Timmermansa za to, jak fantastycznie zna polskie realia, ale także projekty, które są negowane nie tylko w naszym kraju. Jest świetnie zorientowany - powiedział w "Tak jest" w TVN24 europoseł PO Adam Szejnfeld. Inaczej ocenia wiceszefa Komisji Europejskiej europoseł Ryszard Czarnecki(PiS). - Timmermans skompromitował się na posiedzeniu komisji. Pływa, nie zna materii - stwierdził.

Macierewicz zaprasza prezydenta do dyskusji. Szef BBN odpowiada

Jest normalna wymiana korespondencji w sprawie systemu dowodzenia. Komunikat prasowy wydał MON, a nie my - powiedział Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Wcześniej Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że Antoni Macierewicz ponowił zaproszenie dla prezydenta Andrzeja Dudy do wspólnej dyskusji o systemie dowodzenia i ewentualnych wątpliwościach związanych ze Strategicznym Przeglądem Obronnym (SPO).

Ławrow krytykuje Polskę: pranie mózgów, obsesja, nietolerancja

Zauważam w Polsce obsesję na punkcie wytworzenia w społeczeństwie atmosfery całkowitej nietolerancji wobec wszystkiego, co ma związek z Rosją - powiedział w czasie spotkania ze studentami Siergiej Ławrow. Szef rosyjskiej dyplomacji wyraził też opinię, że w Polsce istnieją ludzie, którzy "starają się zwalić winę za wszystkie polskie nieszczęścia" na Moskwę.

Jaki o reparacjach: Rosjanie też powinni ponosić odpowiedzialność

W sprawie reparacji będziemy chcieli dążyć do tego, aby zadośćuczynić Polsce i Polakom, żeby strona niemiecka wypłaciła odszkodowania - mówił w Sejmie poseł PiS Jan Mosiński. W ocenie wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego, także Rosjanie powinni ponosić odpowiedzialność za to, co zrobili Polsce.

"Będę miała całe życie nadzieję, że ktoś za to zapłaci". Nowi świadkowie w sprawie Magdy Żuk

Cztery miesiące po śmierci Magdaleny Żuk reporterzy "Superwizjera" dotarli do bezpośrednich świadków tego tragicznego zdarzenia. Po raz pierwszy świadkowie zdecydowali się opowiedzieć o tym, co wydarzyło się w egipskim Marsa Alam. Śledztwo w tej sprawie - mimo wielu obietnic ze strony polskich i egipskich władz - stoi w miejscu. Równolegle w sieci mnożą się domysły i teorie spiskowe dotyczące śmierci Polki. Sprawą zajmowały się też agencje detektywistyczne. Co - według relacji świadków - wydarzyło się w egipskim hotelu? W jaki sposób medialna wrzawa wpłynęła na życie bliskich Magdy? O tym w reportażu "Sprawa śmierci Magdaleny Żuk" Endiego Gęsiny-Torresa i Łukasza Frątczaka - w sobotę o 20 w "Superwizjerze" w TVN24.