Bielan broni Błaszczaka przed wotum nieufności. "Otwierał komisariaty zamykane przez PO"

Za rządów Platformy Obywatelskiej zamknięto ponad połowę komisariatów, przez co spadło poczucie bezpieczeństwa wśród Polaków - wskazywał w "Jeden na jeden" w TVN24 wicemarszałek Senatu Adam Bielan, odnosząc się do złożonego przez PO wniosku o wyrażenie wotum nieufności wobec szefa MSWiA. Jak przypomniał, "Mariusz Błaszczak w szybkim tempie te komisariaty potem otwierał".

Stały punkt podróży? Polska. Po 1989 roku nie ominął jej żaden amerykański prezydent

Amerykańscy prezydenci zawsze przyjeżdżali do Polski z ważną zapowiedzią czy deklaracją. Mówiono między innymi o przyłączeniu Polski do NATO, wejściu Polski do Unii Europejskiej, rozmawiano też o zaangażowaniu w wojnę w Iraku czy o obecności amerykańskich żołnierzy w Polsce. Często słyszeliśmy, że jesteśmy jednym z najbliższych sojuszników Stanów Zjednoczonych. Mówiono o przyjaźni polsko-amerykańskiej, przemianach demokratycznych, odwadze i waleczności naszego narodu. Materiał programu specjalnego "Trump w Polsce". Oglądaj od 12.30 w TVN24.

"Moment, w którym na nowo formują się nasze relacje z USA"

- Możemy i powinniśmy spodziewać się zupełnie nowego etapu politycznej, wojskowej i cywilizacyjnej współpracy między Polską i Europą Środkową a Stanami Zjednoczonymi - skomentował nadchodzącą wizytę Donalda Trumpa w Polsce minister obrony narodowej Antoni Macierewicz. - To moment, w którym na nowo i w nowym kształcie formują się nasze relacje - dodał.

"Trump wygłosi przemówienie, którego będzie słuchał cały świat"

Prezydent Donald Trump jeszcze w kampanii wyborczej wypowiadał się bardzo ciepło o Polakach mieszkających w Stanach Zjednoczonych - podkreślił w "Jeden na jeden" w TVN24 wicemarszałek Senatu Adam Bielan. - To nie było tak, że musieliśmy go specjalnie namawiać do tego, żeby do Polski przyjechał - dodał.

Od biznesmena do prezydenta USA. Co wiemy o Donaldzie Trumpie?

Prezydent USA Donald Trump, który w środę wieczorem przybywa do Polski, trafił do polityki z biznesu. Gdy zaczynał starać się o nominację Partii Republikańskiej w wyborach, był 544. na liście najbogatszych ludzi na świecie, z fortuną wycenianą na 3,5 miliarda dolarów.

Melania Trump w Polsce. Co wiemy o żonie prezydenta USA?

Melania Trump, żona 45. prezydenta USA Donalda Trumpa, jest zaledwie drugą w historii kraju pierwszą damą urodzoną poza jego granicami. Ma za sobą udaną karierę modelki, zna cztery języki obce, angażuje się charytatywnie i wychowuje syna pary - Barrona Trumpa.

"Stała obecność amerykańskich wojsk w Polsce, do tego dążymy"

- Bezpieczeństwo rozumiane bardzo szeroko - jako bezpieczeństwo militarne, energetyczne - to będzie najważniejsze dla prezydenta Andrzeja Dudy podczas jego rozmowy z amerykańskim prezydentem Donaldem Trumpem - zapowiedział prezydencki rzecznik Krzysztof Łapiński w "Faktach z zagranicy" TVN24 BiS.

"Frasyniuk to obrońca barbarzyńców"

Kwestia oceny miesięcznic smoleńskich i towarzyszących im kontrmanifestacji podzieliła gości programu "Kropka nad i". Jarosław Sellin stwierdził, że protestującym chodzi o to, by "wylać swoją nienawiść wobec PiS". Rafał Trzaskowski odpowiadał, że protesty to reakcja na przyjęcie ustawy o zgromadzeniach publicznych, która zdaniem opozycji jest "skandaliczna".

Ambasador USA: to pierwsza ważna przemowa Trumpa w Europie

- Prezydent Donald Trump zwróci się do Polaków z wystąpieniem dotyczącym tego, co nas łączy i na rzecz czego wspólnie pracujemy - podkreślił w rozmowie z TVN24 ambasador USA w Polsce Paul W. Jones, pytany o przemówienie, które amerykański przywódca wygłosi w czwartek na placu Krasińskich w Warszawie.

Szydło: Egipt ważnym partnerem w zakresie kontroli nielegalnej imigracji

- Popieramy aspiracje Egiptu do wzmocnienia stosunków z Unią Europejską - oświadczyła premier Beata Szydło na spotkaniu szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej (V4) z prezydentem Egiptu Abd el-Fatahem es-Sisim. Jak dodała, państwo to pozostaje "ważnym partnerem w zakresie monitorowania i kontroli nielegalnej migracji".

"Femme fatale afery Amber Gold"

200 straconych minut - tak poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński z komisji śledczej do wyjaśnienia afery Amber Gold ocenił przesłuchanie prokurator Barbary Kijanko. Jego zdaniem członkowie komisji usłyszeli od niej jedno szczere stwierdzenie - że jest "tylko człowiekiem i każdy może popełniać błędy".

Nocny spacer mechanika. 19 uszkodzonych aut

Szedł i niszczył jak leci. Jego "ofiarami" były najczęściej lusterka, ale co jakiś czas kopał też karoserię aut. Pracownik jednego z warsztatów samochodowych został w końcu zatrzymany przez policję - był bardzo agresywny.

"Leżał, siny na twarzy. Rzuciłem plecak. Strach? Nie myślałem. Miałem jeden cel: pomóc"

W tej dramatycznej chwili miało ich już tam nie być. Ale przewodnik się spóźnił i wjechali na Czantorię z godzinnym opóźnieniem. Dzieci krzyknęły: starszy pan się przewrócił. Nauczyciel matematyki rzucił plecak, zobaczył siną twarz leżącego mężczyzny i natychmiast zabrał się za masaż serca. Lekarze nie mają wątpliwości: Adam Miśkiewicz uratował życie nieznajomemu turyście.

"To pana pozwę, jak się pan prosi". Kłótnia Suskiego i Brejzy

Awantura podczas obrad komisji śledczej do spraw Amber Gold. Poszło o słowa wypowiedziane przez Krzysztofa Brejzę pod adresem Marka Suskiego, "ohydne kłamstwo", jak to określiła przewodnicząca komisji Małgorzata Wassermann, zapowiadając, że sprawa może skończyć się wykluczeniem posła PO z komisji. Suski po słownym pojedynku z Brejzą stwierdził, że jeśli nie doczeka się przeprosin, "odda sprawę do sądu".

"Tusk ma ważne informacje, prokuratura wezwie go jeszcze raz"

Mam nadzieję, że tym razem uda się skutecznie tę czynność zorganizować - stwierdził prokurator generalny Zbigniew Ziobro, zapowiadając, że przewodniczący Rady Europejskiej zostanie ponownie wezwany w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości w sekcjach zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej. Tusk powiadomił prokuraturę przez swego pełnomocnika, że 5 lipca nie stawi się na przesłuchanie.

"Bezmyślny, rozkojarzony albo niewidomy". Tirem pod prąd na autostradę

- 10 minut czekaliśmy, aż wreszcie zjedzie z tego ślimaka. Chyba tylko on wie, jak tam się dostał - mówi jeden z kierowców, którzy przez pewien czas nie mogli normalnie opuścić autostrady A1 w pobliżu Łodzi. Wszystko przez kierowcę tira, który wjechał na węźle pod prąd. Otrzymaliśmy film, na którym widać całe zajście.