Waszczykowski: porozumienie z Wielką Brytanią nie dotknie Polaków na Wyspach

- Projekt porozumienia UE z Wlk. Brytanią ws. renegocjacji członkostwa tego kraju w Unii nie wpłynie negatywnie na Polaków już mieszkających w Wielkiej Brytanii - powiedział we wtorek w Warszawie szef MSZ Witold Waszczykowski. Jak stwierdził, "należy szukać kompromisu, bo dobrze mieć Wielką Brytanię razem w Unii".

"Cameron byłby głupi, gdyby spotykał się tylko z Szydło"

Projekt porozumienia Unii Europejskiej z Wielką Brytanią w sprawie ograniczeń w świadczeniach socjalnych dla imigrantów to dobra wiadomość, również dla Polski - stwierdził w programie "Świat" w TVN24 Biznes i Świat Kazimierz Marcinkiewicz. Dodał, że David Cameron przyjedzie do Polski spotkać się z Jarosławem Kaczyńskim, bo wie, kto podejmuje decyzje polityczne nad Wisłą.

Gowin o związkach protestujących z aparatem komunistycznym. "Często ta ciągłość istnieje"

Potwierdzam tezę Jarosława Kaczyńskiego, że istnieje pewien historyczny związek między częścią tych, którzy protestują a środowiskiem (komunistycznym - red.) - powiedział w "Kropce nad i" wicepremier Jarosław Gowin. - Jeśli przyjrzeć się biografiom tych ludzi, ich korzeniom rodzinnym, to przykro mi, ale zaskakująco często okazuje się, że ta ciągłość istnieje - dodał.

"W większości krajów w Europie prokuratura nie jest niezależna"

- W większości krajów europejskich prokuratura nie jest niezależna, tylko podlega władzy wykonawczej - mówił w programie "Fakty po Faktach" minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Jego zdaniem reforma prokuratury ma na celu ochronę Polaków przed wzrostem przestępczości.

Giertych: rozpoczął się proces przekształceń Polski w IV RP. Tak mówił 10 lat temu

- Dzisiejszy dzień przejdzie do historii Polski jako bardzo ważny. Dzisiaj rozpoczął się proces przekształceń Polski w IV RP; proces, który musi oznaczać zakwestionowanie układu Okrągłego Stołu - powiedział dokładnie 10 lat temu Roman Giertych, ówczesny lider LPR przy podpisywaniu tzw. Umowy Stabilizacyjnej. Czy tak się stało? #Słowosięrzekło, a my sprawdzamy.

Spytali o rozmowy Kaczyńskiego i Orbana, oburzyli Pawłowicz. "Gdzie te 'PSY' spały przez 8 lat?"

Krystynie Pawłowicz nie spodobały się pytania Sieci Obywatelskiej Watchdog Polska dotyczące spotkania Jarosława Kaczyńskiego z Viktorem Orbanem. Na wniosek organizacji PiS ujawniło koszty przyjęcia węgierskiego premiera. "CO to jest jakaś bezczelna 'sieć obywatelska WATCHDOG'? KTO daje im zlecenia na prawicę?" - bulwersowała się posłanka na Facebooku. Internauci przypomnieli jej jednak, że organizacja istnieje od wielu lat i walczy o jawność życia publicznego niezależnie od tego, kto jest u władzy.

Kropiwnicki pozwie Jakiego za "agencję towarzyską". Policja: nie było doniesień

- Mieszkańcy okręgu pana posła Kropiwnickiego skarżą się, że w swoim mieszkaniu prowadzi agencję towarzyską - mówił w czwartek w Sejmie wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Polityk przeprosił już za te słowa, mimo to poseł PO nie wycofuje się z zapowiedzi pozwu przeciwko niemu. Tymczasem policja w Legnicy, skąd pochodzi Kropiwnicki, zaznacza, że ani w tym, ani w zeszłym roku nie otrzymała w jego sprawie żadnych doniesień.

Kolejne zmiany w policji. Nowy komendant w Krakowie

Nowym szefem policji w Krakowie zostanie inspektor Tomasz Miłkowski, którego głównym zadaniem będzie przygotowanie operacji zabezpieczenia Światowych Dni Młodzieży. To także oznacza, że nowy szef policji konsekwentnie wymienia niemal wszystkich komendantów wojewódzkich.

Z którym politykiem na piwo? Polacy odpowiadają

Paweł Kukiz i prezydent Andrzej Duda - to dwaj politycy, z którymi Polacy najchętniej poszliby na piwo. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez pracownię Millward Brown. Na dalszych miejscach znaleźli się też m.in. były prezydent Aleksander Kwaśniewski i Robert Biedroń.

Koniec audytu w ABW jeszcze w lutym

Do końca lutego ma zakończyć się audyt otwarcia w Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego - poinformowała we wtorek w ABW. Audyty we wszystkich służbach specjalnych zapowiedział w listopadzie minister, koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński.

Pytania o działania rządu. Ministrowie Szydło w TVN24

Polityczny wieczór w TVN24 - troje ministrów rządu Beaty Szydło odwiedzi naszą stację. Elżbieta Rafalska będzie pytana o program Rodzina 500 plus, Zbigniew Ziobro o ponowne połączenie teki ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego. Na koniec wicepremier Jarosław Gowin w rozmowie z Moniką Olejnik.

Poseł Pięta tłumaczy kradzież sprzed lat przygotowaniami do "zbrojnego powstania"

Chęć zdobycia pistoletu lub amunicji w ramach przygotowań do "jakiegoś zbrojnego powstania" - tak poseł Stanisław Pięta (PiS) tłumaczył w poniedziałek kradzież portmonetki w czasach PRL, o której wspomniano wówczas w jednej z milicyjnych notatek. Dodał, że przyznał się do kradzieży, choć jej nie dokonał, bo chciał chronić prawdziwego sprawcę.

PiS ujawnia koszty spotkania Kaczyńskiego z Orbanem. Tematu rozmów nie chce zdradzić

Prawo i Sprawiedliwość na wniosek organizacji pozarządowej Sieć Obywatelska Watchdog Polska ujawniło koszty organizacji spotkania Jarosława Kaczyńskiego z Viktorem Orbanem, które miało miejsce przed kilkoma tygodniami w Niedzicy. Łącznie 6-godzinne spotkanie przywódców partii kosztowało ponad 13 tys. złotych. PiS nie udzieliło jednak odpowiedzi co do tematów podjętych na spotkaniu. Organizacja złożyła w związku z tym skargę na partię rządzącą do Sądu Administracyjnego.

Rzecznik nie przepracował miesiąca. Dwa tweety, potem "przepraszam" i "rezygnuję"

"Przepraszam za swoje nieodpowiedzialne i niefortunne zachowanie" - napisał we wtorek rano rzecznik ministerstwa sportu i turystyki Bartosz Zbroja. Dodał, że zrezygnował z funkcji rzecznika. Dzień wcześniej na jego koncie na Twitterze pojawiły się wpisy dotyczące nagrody dla Jarosława Kaczyńskiego. Zbroja był rzecznikiem resortu od 5 stycznia.

Cameron "ma dwa tygodnie na przekonanie Europy Wschodniej". W piątek będzie w Warszawie

Polska, Węgry, Czechy i Słowacja sprzeciwiają się jakimkolwiek zmianom dyskryminującym ich obywateli w Wielkiej Brytanii - pisze portal dziennika "Guardian". Zdaniem brytyjskich dziennikarzy premier David Cameron będzie miał dwa tygodnie na przekonanie Europy Wschodniej do swoich propozycji ws. ograniczenia dostępu do świadczeń socjalnych dla imigrantów zarobkowych. W piątek brytyjski premier przylatuje do Polski.

Podsłuchy także po wniosku wiceszefów policji

Materiały z podsłuchu mogą być wykorzystywane w procesie karnym także wtedy, gdy o zgodę na to wystąpił do sądu nie Komendant Główny Policji, ale jego zastępca - uznał Sąd Najwyższy.

Dziennikarz zabrał sparaliżowanego młociarza na galę sportowców. Walka o odszkodowanie

- Michał Kłys potrzebuje sprawiedliwości! – mówił reporter "Uwagi!" Endy Gęsina-Torres po tym, jak przerwał przemówienia podczas Balu Mistrzów Sportu Warszawy. Na galę pojechał razem z Michałem Kłysem, który do tej pory nie otrzymał żadnego zadośćuczynienia za wypadek sprzed lat. W 2002 roku na obozie sportowym koleżanka rzuciła młotem prosto w jego głowę, co spowodowało paraliż 17-letniego wówczas Michała.

Mieszko I, czyli pijak i gwałciciel? Historycy studzą emocje senatorów

W związku z 1050 rocznicą chrztu Polski senatorowie debatowali nad tym, czy Mieszka I, księcia, który przyjął chrzest, należy czcić. Zdaniem części polityków PO nie była to postać godna naśladowania, zaś senatorowie PiS twierdzą coś zupełnie przeciwnego. Materiał programu "Polska i Świat".

Miasta namawiają: 6-latki do szkół, żeby zwolnić miejsce w przedszkolach

Minister edukacji oskarża samorządy o działalność wywrotową w sprawie sześciolatków. Kolejne miasta namawiają rodziców, by posyłali sześciolatki do szkół i zrobili trzylatkom miejsca w przedszkolach. Zdaniem minister Zalewskiej przedszkola są pełne wolnych miejsc, a dane z samorządów to fikcja. Materiał "Faktów" TVN.

Kukiz: wymiar sprawiedliwości działa na zasadach podobnych do mafii

- Nie wyobrażam sobie, by mogło być gorzej z sądownictwem i prokuraturą niż teraz - ocenił w "Kropce nad i" w TVN24 Paweł Kukiz, pytany o przyjęte niedawno przez parlament ustawy reformujące prokuraturę. Jak podkreślił, w odniesieniu do polskiego wymiaru sprawiedliwości, powinno się dziś mówić o "mafiach prokuratorsko-sądowniczych".

Poręba o współpracy z Londynem. Tomczyk: u nas też będzie referendum ws. wyjścia z UE?

- Przez ostatnie 8 lat koncentrowaliśmy się na kierunku niemieckim i w wielu przypadkach było to bardzo niekorzystne. Musimy starać się szukać sojuszników w krajach, które mają z nami konkretne wspólne spojrzenie na bieżącą politykę europejską - ocenił w "Faktach po Faktach" eurodeputowany PiS Tomasz Poręba. Zdaniem posła PO Cezarego Tomczyka z Wielką Brytania w tej chwili sporo nas dzieli.