Nazwisko nowego premiera dzisiaj? Terlecki: z pewnością

Jak poinformowała rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek, w czwartek po południu poznamy konkrety dotyczące rekonstrukcji rządu Beaty Szydło. - Jeśli będzie zmiana premiera, będzie ona wynikała z tego, że przed nami są nowe zadania. Są potrzebni ci, którzy na pierwszej linii frontu będą odpierać ataki równie skutecznie, jak pani premier - powiedziała. Ryszard Terlecki dodał z kolei, że żadnej decyzji kierownictwo PiS "nie będzie ukrywało" przed opinią publiczną.

Poznański most wrócił po 50 latach. Jako świąteczna iluminacja

W Poznaniu przy ulicy Wielkiej w nietypowy sposób odtworzono przęsło mostu Chwaliszewskiego. Nieistniejącą już dziś przeprawę, poznaniacy mogą podziwiać jako świąteczną iluminację. Zlikwidowano ją pod koniec lat 60., gdy zasypano stare koryto Warty i odsunięto rzekę na wschód od centrum.

Nowy zarzut dla generała Noska. "Przestępstwo przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej"

Prokuratura postawiła zarzut generałowi Januszowi Noskowi z rozdziału Kodeksu karnego, który wymienia "przestępstwa przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej" - dowiedział się portal tvn24.pl. Następcy Noska w fotelu szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego - generałowi Piotrowi Pytlowi - wojskowi prokuratorzy przedstawili z kolei zarzut z artykułu 231 Kodeksu karnego dotyczący przekroczenia uprawnień, niedopełnienia obowiązków. 

"Zapłacimy za butę i pychę". Prezes PSL w dogrywce w "Jeden na jeden"

Pierwsze dwa lata były dla kraju, kolejne dwa mają być dla zagranicy - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz w dogrywce "Jeden na jeden" w tvn24.pl. Prezes PSL odniósł się do rekonstrukcji rządu i sugestii, że Beata Szydło straci stanowisko premiera, a także zapowiedzi KE o pozwaniu Polski za nieprzyjęcie uchodźców.

"Prezydent ewidentnie wchodzi do gry"

- Można mieć giętki kręgosłup, ale jak się go wygina wielokrotnie, to się go w końcu złamie - mówił w "Jeden na jeden" w TVN24 prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. W ten sposób odniósł się do możliwej zmiany na stanowisku premiera. Jak powiedział, "jest mu po ludzku żal" Beaty Szydło, ocenił, że będzie "sfrustrowana" po utracie stanowiska.

Wzburzona Scheuring-Wielgus. Pawłowicz: siadaj!

Przed Sejmem w tym momencie, gdy obraduje Komisja policjanci w brutalny sposób zatrzymują ludzi, wsadzają do samochodów i wywożą - mówiła w trakcie nocnego posiedzenia komisji sprawiedliwości Joanna Scheuring-Wielgus z Nowoczesnej. Posłanka dodała, że chce aby ministrowie wyszli z nią i "stanęli twarzą w twarz z tymi osobami". Na tę uwagę przewodniczący Komisji Stanisław Piotrowicz (PiS) odpowiedział, że "to nie jest przedmiotem zaopiniowana poprawek". Wzburzył tym posłankę, która wstała z miejsca. - Siadaj! - krzyknęła wtedy Krystyna Pawłowicz z PiS.

Mały Nikoś potrzebuje pomocy. Nastolatek rzucił w niego kamieniem

Niespełna czteroletni Nikoś został uderzony kamieniem w głowę. Chłopiec otarł się o śmierć. - Nie wiedziałam, czy przeżyje - powiedziała jego mama. Dziś Nikoś powoli wraca do zdrowia, a Fundacja TVN "Nie jesteś sam" zdecydowała się objąć go opieką. Materiał programu "Uwaga!" TVN.

Smog atakuje dzieci. Zagrożenie chorobami wzrasta

Powietrze w niektórych polskich miastach jest tak zanieczyszczone, że dzieci coraz częściej chorują. Statystyki niepokoją, bo wynika z nich, że 62 proc. przedszkoli funkcjonuje w miejscach, gdzie przez nawet 35 dni w roku powietrze jest mocno zanieczyszczone. Materiał programu "Polska i Świat".

Jakie konsekwencje pozwu? Cimoszewicz: Nawet finansowe. Rząd się nie wybroni

Nie jestem zaskoczony. Fakt, że obecny rząd odmówił wykonania tych decyzji, oczywiście jest naruszeniem obowiązków członkowskich - mówił w "Kropce nad i" były premier Włodzimierz Cimoszewicz. Odniósł się do nieoficjalnych informacji TVN24, że Komisja Europejska chce skierować pozew przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej za odmowę przyjęcia uchodźców.

"Macierewicz chce powiedzieć: to oni są rosyjskimi szpiegami, nie ja"

Antoni Macierewicz postawi Polskę na marginesie światowych służb - mówił w "Faktach po Faktach" w TVN24 Tomasz Siemoniak, były minister obrony narodowej, komentując zatrzymanie byłego szefa SKW generała Piotra Pytla. - Nagle z dzielnych oficerów chce się zrobić rosyjskich szpiegów, to jest absurdalne - dodał.

"Ta historia zamyka się w trzech słowach: podłość, podłość, podłość"

Jak to się dzieje, że ludzie, którzy mają największe zasługi w walce z obcymi wywiadami, w ochronie państwa, jego tajemnic, są w tej chwili niszczeni? - pytał w "Tak jest" w TVN24 Bartłomiej Sienkiewicz, były minister spraw wewnętrznych, komentując zatrzymanie byłego szefa SKW generała Piotra Pytla. - To jest podłość, która kiedyś musi być rozliczona - dodał.

Ustawa o jawności życia prywatnego. Powiedz, gdzie należysz

800 tysięcy Polaków będzie musiało ujawnić w oświadczeniach majątkowych, do jakich organizacji i stowarzyszeń należą. "Spowiadanie się z członkostwa w stowarzyszeniach narusza prywatność i zabija aktywność" - grzmią organizacje społeczne. "Wymóg ma wzmocnić przejrzystość działania władz" - ripostują autorzy ustawy.

Mają być najlepsze na świecie. Na  razie pokazujemy, jak tego nie robić

Polscy żołnierze od kilku lat nie mogą używać normalnych min przeciwpiechotnych, takich, jakie każdy widział w filmach wojennych. Zakopywania w ziemi małych pudełek zabrania prawo międzynarodowe. W zamian mieli dostać miny nowej generacji - zarówno do zabijania ludzi, jak i niszczenia pojazdów. Mieli. Od 10 lat trwają nad nimi prace, na które wydano łącznie 38 milionów złotych, a do finału jeszcze daleko.

PiS złożyło kolejne poprawki do projektu o Sądzie Najwyższym

Poseł Stanisław Piotrowicz w imieniu klubu Prawa i Sprawiedliwości w czasie debaty nad prezydenckim projektem o Sądzie Najwyższym złożył dodatkowe poprawki. Według ustaleń RMF FM ma ich być ponad 20. Projekt został skierowany do ponownych prac w sejmowej komisji sprawiedliwości i praw człowieka.

Premier Szydło proponuje utworzenie Konferencji Tirańskiej

Relacje pomiędzy Polską i Albanią są bardzo dobre; będziemy je rozwijać i umacniać - oświadczyli w Warszawie premierzy Polski i Albanii: Beata Szydło oraz Edi Rama; zapowiedzieli współpracę na rzecz przystąpienia Albanii do UE m.in. poprzez utworzenie Konferencji Tirańskiej.