Przyjechali zabrać psy, pomagają właścicielce. Żyła bez pieca, prądu, wody

Zgłoszenie: pani znęca się na psami, są chore, chude, zapchlone. Diana i Puszek okazały się grube i szczęśliwe. Kobieta żyje z nimi bez prądu, wody, ogrzewania. - Zapytaliśmy, czego najbardziej potrzebuje. Powiedziała, że karmy dla zwierząt i kołdry - mówią obrońcy zwierząt. Pomogli. Ale pierwszego kwietnia kobieta wraz z psami może stracić dach nad głową.

Wiceszef MSZ: sprawa Skripala tematem rozmowy Morawieckiego z Merkel

Nie można wykluczyć, że dojdzie do wydalenia rosyjskich dyplomatów, natomiast ja na pewno nie potwierdzę, że w ciągu najbliższych dni Polska na taki krok się zdecyduje - oświadczył w "Jeden na jeden" wiceminister spraw zagranicznych Marek Magierowski. Dodał, że sprawa otrucia byłego pułkownika rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU i brytyjskiego agenta Siergieja Skripala będzie jednym z głównych tematów rozmowy Mateusza Morawieckiego z kanclerz Niemiec Angeli Merkel.

Magierowski o spotkaniu Duda-Trump: wierzę, że taka szansa istnieje

W bardzo wielu obszarach te rozmowy, dyskusja i refleksja nad tym, jak te relacje powinny wyglądać w najbliższych latach, toczą się w normalnej atmosferze - tak wiceminister spraw zagranicznych Marek Magierowski skomentował stosunki polsko-amerykańskie. Gość internetowej dogrywki "Jeden na jeden" w tvn24.pl przekonywał, że istnieje szansa na spotkanie prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych w maju.

"Będziemy nadal wypowiadać się przeciwko antypolskim zarzutom wśród Żydów"

"Doceniamy komunikat episkopatu, który mówi o kontynuowaniu dialogu i potępieniu antysemityzmu" - napisał naczelny rabin Polski Michael Schudrich w liście do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski arcybiskupa Stanisława Gądeckiego. Jak dodał, przedstawiciele środowisk żydowskich będą "nadal wypowiadać się przeciwko antypolskim zarzutom wśród Żydów".

MSZ o wyborach na Krymie: nielegalne

Opowiadamy się za poszanowaniem spójności terytorialnej Ukrainy i uznajemy Krym za część ukraińskiego państwa. Oznacza to również, że wybory prezydenckie na półwyspie przeprowadzone przez władze Federacji Rosyjskiej nie mogą zostać uznane za legalne - oświadczyło w niedzielę MSZ.

Lubnauer: koalicja z PO partnerska i proporcjonalna do siły poparcia

Jestem wzmocniona po Radzie Krajowej Nowoczesnej. To brzmiało jak orkiestra: świetne wypowiedzi, atmosfera - powiedziała w "Faktach po Faktach" w TVN24 Katarzyna Lubnauer, przewodnicząca Nowoczesnej. Odniosła się także do współpracy Nowoczesnej z Platformą Obywatelską. - To koalicja partnerska i proporcjonalna do siły poparcia - dodała.

Morawiecki rozmawiał z May. "Stoimy ręka w rękę z naszymi przyjaciółmi z Wielkiej Brytanii"

Rozmawiałem z premier Wielkiej Brytanii Theresą May o konieczności bliskiej współpracy sojuszników NATO w obliczu nielegalnych i agresywnych działań Rosji. Stoimy ręka w rękę z naszymi przyjaciółmi z Wielkiej Brytanii - napisał w niedzielę na Twitterze Mateusz Morawiecki. Theresa May podziękowała premierowi Morawieckiemu za "stanowcze wsparcie" ze strony Polski. Wcześniej rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska informowała, że May chciała skonsultować dalsze postępowanie wobec zagrażającego działania Rosji.

"Kamil, dziękujemy ci! Jesteś niesamowity"

- Kamil jest w takiej niesamowitej dyspozycji, że dla niego ten rok jest najlepszy - mówił reporterowi TVN24 członek fanklubu Kamila Stocha w Proszowicach, komentując sukces Polaka, który zdobył Puchar Świata w skokach narciarskich. - Dzisiaj udowodnił, że jest najlepszym sportowcem. Jesteśmy z niego dumni, cieszymy się, że mamy takiego fantastycznego ambasadora - dodał. - Kamil, dziękujemy ci, jesteś niesamowity! - krzyczeli kibice.

"Jednym z najważniejszym kłopotów Nowoczesnej jest kwestia braku jedności"

Mam determinację do tego, żeby odbudować jedność Nowoczesnej - powiedziała w niedzielę podczas posiedzenia Rady Krajowej Nowoczesnej szefowa partii Katarzyna Lubnauer. - Potrzeba nam rządu, który reformuje, a nie obiecuje. Potrzebna jest też partia, która reformuje, a nie jest koniunkturalna - mówił z kolei były przewodniczący Nowoczesnej, Ryszard Petru.

"To wstrząsające, jak takie sytuacje są wykorzystywane do walki politycznej"

Trzeba stwierdzić - system nie działa właściwie i powinien zostać zreformowany - podkreślił Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera, komentując opuszczenie więzienia po 18 latach przez Tomasza Komendę. Gość "Kawy na Ławę" ocenił, że sprawa skazania Komendy na podstawie wątpliwych dowodów pokazuje potrzebę reformy systemu sądownictwa w Polsce.

Niemiecki karabin i radziecki granat. Odkrycie na terenie bazyliki

To odkrycie, to zbieg okoliczności - mówią przedstawiciele sanktuarium w Krzeszowie (woj. dolnośląskie). Jeden z pracowników miał wykopać tablicę informacyjną, gdy wbił w ziemię łopatę, natrafił na zardzewiały przedmiot. Na miejsce wezwano policję i saperów. Nie był to koniec odkryć.

Ostrzelana elewacja i samochód w Tczewie

Policja z Tczewa szuka osoby, która ostrzelała samochód i elewację budynku. - Sprawca strzelał z broni na metalowe kulki, uciekł z miejsca zdarzenia - informują funkcjonariusze. Nikt nie został poszkodowany.

"Trudno mi wskazać inny kraj europejski, który w takim stopniu się zmienił"

Obecnie granice są wyprostowane i jesteśmy bardziej homogeniczni - stwierdził Robert Kostro, dyrektor Muzeum Historii Polski. W programie "Sto lat Niepodległości" w TVN24 mówił o tym, jak w 1918 roku kształtowały się granice odzyskującej niepodległość Rzeczpospolitej. Jak dodał, Polska po II wojnie światowej przeszła ogromną zmianę, o czym nie zawsze pamiętamy.

Dyskusja o sędziach. "Każdą sytuację trzeba ocenić, nie można tego robić z automatu"

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro zapowiedział w sobotę zmiany w przepisach dotyczących usuwania sędziów z zawodu. Dyskutowali o tym goście Piotra Marciniaka w programie "Babilon" w TVN24 BiS. - Ta ustawa jest tylko i wyłącznie po to, żeby uznaniowo można było znaleźć na każdego sędziego zarzut i usunąć go z automatu - komentowała wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska (PO). - Jeżeli sędzia dopuszcza się czynu zabronionego, traci kwalifikacje moralne, żeby oceniać inne osoby i wydawać wyroki - dodawała Katarzyna Piekarska z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Prezydent Andrzej Duda pogratulował prezydentowi Chin

Prezydent Andrzej Duda pogratulował w sobotę przewodniczącemu Chińskiej Republiki Ludowej Xi Jinpingowi z okazji reelekcji na stanowisko prezydenta. Życzył mu tym samym pomyślności i dalszych sukcesów w wypełnianiu misji.

"Społeczeństwo wyjątkowo potrafiło się zmobilizować". Jak zmieniały się granice Polski

To była zasługa polskiej elity politycznej, ale i całego społeczeństwa polskiego, które wyjątkowo potrafiło się zmobilizować - wyjaśniał profesor Piotr Eberhardt, geograf z Polskiej Akademii Nauk, pytany o to, jak kształtowały się granice Rzeczpospolitej w 1918 roku. Wraz z reporterką TVN24 Brygidą Grysiak w kolejnej części cyklu "Sto lat Niepodległości" przedstawił ten przełomowy w polskiej historii proces.

"Komenda ma szansę wyjść z tego potwornego doświadczenia"

W wielu przypadkach człowiek po odbyciu kar pozbawienia wolności - zwłaszcza wieloletniej - trafia w pustkę - podkreśliła w "Faktach po Faktach" w TVN24 sędzia Barbara Piwnik. Była minister sprawiedliwości komentowała sprawę Tomasza Komendy, który wyszedł na wolność po 18 latach spędzonych za kratami za zbrodnię, której - co twierdzi prokuratura - nie popełnił. Jak dodał doktor Jacek Santorski, psycholog społeczny, także pod kątem psychologicznym Komenda "ma szansę wyjść z tego obronną ręką".

Kazał celować w głowę i klatkę piersiową. "Gdyby wiedział, że żyję, to by mnie dobił"

Tadeusz Grzesik, zwykły rolnik podający się za plantatora truskawek, według sądów i prokuratury był bezlitosnym mordercą, który przez kilkanaście lat swojej działalności pozbawił życia co najmniej 18 osób. Jednak podejrzenia oficerów Centralnego Biura Śledczego i policji kryminalnej sięgają 40 zabójstw. "Superwizjer" dotarł do unikatowych materiałów dokumentujących działalność "gangu kantorowców", na czele którego stał Grzesik.

"Zatrzymaliśmy rosyjskie siły, broniąc swoich i waszych granic"

Ukraińska armia to jedyne wojsko, któremu udało się zatrzymać rosyjskich żołnierzy w ostatnich kilku dekadach - podkreślał w programie "Horyzont" Arsenij Jaceniuk. Były premier Ukrainy w rozmowie z Jackiem Stawiskim z TVN24 BiS odniósł się również do udostępnienia Ukrainie przez USA nowoczesnego uzbrojenia. - Bardzo odważny i słuszny krok - ocenił.