Gowin o aborcji: w tych sprawach nie może być dyktatu partii

Projekt ustawy antyaborcyjnej jeszcze w tej kadencji trafi do Sejmu - zapowiedział wicepremier Jarosław Gowin. - Poprę zakaz aborcji ze względów eugenicznych - przyznał. - To, że dziecko jest chore, nie jest powodem, by pozbawiać je życia - argumentował. Ale jak dodał od razu, na pewno nie poprze całkowitego zakazu przerywania ciąży.

Generał po kursie w ZSRR dowódcą dywizji NATO. "Nie powinien nim być"

Dowódcą Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód został oficer po kursie nadzorowanym przez radziecki wywiad wojskowy - podały media, a szef MON zdementował tę informację. - Generał Krzysztof Motacki to wykształcony i rzetelny generał - ocenił kompetencje nowego dowódcy były minister obrony Tomasz Siemoniak. Ale jak dodał, "nie powinien być dowódcą dywizji NATO".

"Następna odsłona trudnych, czarnych scenariuszy dla Polski"

- Macierewicz jest pod ostrzałem. Widać, ile rzeczy jest niedopowiedzianych, jakim problemem jest dla tego rządu i dla Kaczyńskiego. Mimo to Kaczyński go nie atakuje, w ogóle nie ocenia - podkreślał w "Jeden na jeden" Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej. Odnosząc się z kolei do kwestii ukarania Hanny Gronkiewicz-Waltz przez komisję weryfikacyjną badającą warszawską prywatyzację, stwierdził, że PO musi się bronić przed komisją, która nazwał "tępym narzędziem do ataku".

"Za co mamy płacić? Nie mamy z tym nic wspólnego". Niemcy o rozliczeniach za wojnę

- Żądania powojennych reparacji są odbierane w Niemczech jako polityczna gra Jarosława Kaczyńskiego. Obawiam się dnia, w którym niemieccy nacjonaliści wystawią Polsce rachunek za niemieckich wypędzonych - mówił Robin Lautenbach, dziennikarz ARD i były korespondent w Polsce. Reporter TVN24 Arkadiusz Wierzuk rozmawiał z Niemcami o powracającym w Polsce temacie rozliczeń za II wojnę światową. Ci słyszeli o tym i nie kryją zdziwienia, bo temat uważają za zamknięty. Co ciekawe, im dalej od polskiej granicy, tym reakcje są ostrzejsze. Materiał programu "Czarno na białym".

"Żałosna próba dostosowania celów do działalności". Polska Fundacja Narodowa zmieniła statut

Polska Fundacja Narodowa znana z kampanii "Sprawiedliwe sądy" właśnie zmieniła statut, a razem z nim cele, jakie jej przyświecają. Od teraz ma promować polską historię i martyrologię. Zniknęły również zapisy dotyczące promowania państwowych spółek, które na działalność fundacji przekazują pieniądze. Reporter TVN24 Michał Chlebowski dotarł do nowych dokumentów w tej sprawie. Materiał programu "Polska i Świat".

"Nie ma doniesień, że wśród ofiar są Polacy"

Na obecnym etapie prac służb nie da się jeszcze tego całkowicie wykluczyć, bo ofiary ataku są wciąż identyfikowane, ale konsulat Rzeczpospolitej Polskiej w Los Angeles zapewnił, że "nie otrzymał żadnych doniesień, że wśród ofiar zamachu w Las Vegas są Polacy".

"Znowu wyjdziemy licznie na ulice. Niech nie zapominają o nas"

- Myśmy robiły protest, żeby im przypomnieć, że jeżeli znowu będą grzebać przy naszych prawach, to znowu wyjdziemy licznie na ulice. Niech nie zapominają o nas tak łatwo - powiedziała Barbara Nowacka (Inicjatywa Polska) w "Kropce nad i". Razem z Joanną Scheuring-Wielgus (Nowoczesna) rozmawiały o Czarnym Proteście kobiet oraz o projektach ustaw dotyczących prawa aborcyjnego.

"Będziemy mieli do czynienia z kibicami wyklętymi"

- Wielki błąd w budowaniu relacji z kibicami na przyszłość - tak w "Faktach po Faktach" Maciej Szczęsny, były bramkarz ocenił działania Legii po zaatakowaniu piłkarzy przez pseudokibiców sympatyzujących z klubem. - Ten temat jest bagatelizowany przez Legię - dodał dziennikarz sportowy Tomasz Smokowski.

Wsparcie kontra "finansowanie z zagranicy". Czarny Wtorek na Twitterze

"Czarny protest miał finansowanie z zagranicy" - napisało we wtorek na swoim twitterowym profilu Prawo i Sprawiedliwość. Rok po masowych demonstracjach, kobiety znowu wyszły na ulice polskich miast. Manifestacje wsparli politycy opozycji m.in. Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej oraz Michał Szczerba z PO.

Proces oskarżonego o napaść na Polaków w Rimini odroczony

20-letni Kongijczyk Guerlin Butungu, domniemany szef gangu, który pod koniec sierpnia napadł na polskich turystów w Rimini, stanął we wtorek przed sądem. Proces zdecydowano się jednak odroczyć do 17 października. Wtedy ma też zapaść decyzja o trybie, w jakim będzie trwało postępowanie.

Opozycja: ustawa demoluje służbę zagraniczną. Szef MSZ mówi o "przeglądzie kadr"

Jak popatrzymy, kto w PiS-ie pełni ważne funkcje to okazuje się, że tam roi się od towarzyszy PZPR-owskich. A sami dzisiaj tropią tak zwane resortowe dzieci w innych partiach - powiedział Jakub Stefaniak z PSL odnosząc się do rządowego projektu nowelizacji ustawy o służbie zagranicznej. Zajmuje się nim sejmowa podkomisja. Szef MSZ Witold Waszczykowski zapewniał, że resort chce dokonać pewnego przeglądu kadr, ale to nie znaczy, że będą czystki.

Pies odgryzł Kacprowi ucho. Ucho jest teraz w brzuchu chłopca

To był owczarek kolegi. Wielki. Skoczył na 9-letniego Kacpra, gdy weszli do mieszkania. I odgryzł małżowinę uszną. Chłopcy pobiegli do mamy Kacpra, ta wezwała pomoc, pogotowie zabrało jej syna, a policjanci odnaleźli ucho. Teraz małżowina czeka na rekonstrukcję w powłokach brzusznych Kacpra.

"Wychodzimy, bo walka nadal trwa". Kobiety znowu na ulicach

Rok po masowych demonstracjach, kobiety nie składają parasolek i we wtorek znów wyjdą na ulice polskich miast. - Widzimy cały czas te same zagrożenia. Prawa odbierane są nam po kawałku - mówi Marta Lempart z Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Organizatorki akcji zapowiadają zbieranie podpisów dotyczących projektu ustawy liberalizującej prawo do aborcji.

Wojsko wyręczy LOT. "Skończmy z fikcją i udawaniem"

Na pytanie, czy propozycja MON oznacza "zalegalizowanie podniebnych taksówek" do przewożenia polityków, wiceminister obrony narodowej przyznał, że "na normalnych zasadach - tak". Bartosz Kownacki w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" opowiedział o planach resortu, według których wojsko przejęłoby od LOT-u transport najważniejszych osób w kraju.