Premier w bazie wojskowej na Łotwie: ważne, żebyśmy byli przygotowani

Święto Wojska Polskiego jest nie tylko polskim świętem, ale także świętem sojuszniczych wojsk polsko-łotewskich, które podczas polsko-bolszewickiej wojny stawiały czoło komunistycznej nawale - mówił w środę na Łotwie premier Mateusz Morawiecki. Jak dodawał, współcześnie ważne jest, "żebyśmy byli przygotowani, żebyśmy byli zwarci, żebyśmy byli jak najlepiej uzbrojeni".

Jest pięć milionów, Oliwka pojedzie na operację. "Ostatnia szansa"

Dwa miesiące - tyle wystarczyło na zebranie pięciu milionów złotych na operację 2,5-letniej Oliwki, która cierpi na złożoną wadę serca. Dziewczynka pojedzie na operację do amerykańskiej kliniki. - Bardzo Wam dziękujemy. Pozwoliliście nam wykorzystać ostatnią szansę, którą dostała Oliwka na operację serduszka w Stanford - zwróciła się do darczyńców Dorota Dąbrowska, mama dziewczynki.

Słowa Błaszczaka o marszu w Poznaniu "psują wizerunek Polski na świecie"

- Obawiam się, chociaż wydawało mi się jako byłemu wykładowcy pana Błaszczaka, że on odebrał staranne wykształcenie, że on nie rozumie słowa "sodomia" i "sodomita" - stwierdził w Faktach po Faktach" prof. Tomasz Nałęcz, komentując wypowiedź szefa MON o Marszu Równości w Poznaniu. Zdaniem Marka Migalskiego, w oczach zachodnich ministrów Mariusz Błaszczak "jest po prostu zdziczałym prawicowcem, troglodytą, który nie jest w stanie zrozumieć, że świat się trochę zmienił od XIX wieku".

"O swoje działki dbają, ale śmieci wywożą do lasu". Śmiecą w oku fotopułapki

Na rowerze, w przyczepce albo po prostu w ręce. Obojętnie jak byle tylko wywieźć śmieci ze swojej działki. Gdzie? Do lasu, na łąkę, na puste pole. Niech ktoś inny się tym zajmie. Leszno jest jednym z miast, które wypowiedziało "wojnę" śmieciarzom. W newralgicznych miejscach pojawiły się pierwsze fotopułapki. Kilka osób już może się "pochwalić" zdjęciami zrobionymi na gorącym uczynku.

100 tysięcy pielgrzymów na Jasnej Górze

Około 100 tysięcy osób wzięło w środę udział w uroczystości święta Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na Jasnej Górze. Arcybiskup Wacław Depo, wspominając rocznicę Bitwy Warszawskiej, wyraził nadzieję, że wydarzenia sprzed lat przyczynią się do odbudowy jedności Polaków.

Prezydent: wydatki na wojsko powinny wzrosnąć do 2,5 procent PKB do 2024 roku

Uczynimy wszystko, aby polska armia była lepiej wyposażona, aby plany modernizacyjne zostały zrealizowane, aby wydatki na obronność faktycznie były zwiększane - powiedział w Święto Wojska Polskiego prezydent Andrzej Duda. Dodał, że Polska powinna podnieść wydatki na wojsko do 2,5 procent PKB do 2024 roku. - To cel bardzo ambitny - podkreślił.

Błaszczak: Muzeum Bitwy Warszawskiej powstanie w dwa lata

Muzeum Bitwy Warszawskiej w Ossowie pod Warszawą oddamy do użytku za dwa lata, w 100-lecie triumfu Polaków nad bolszewikami - zapowiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. W środę rano uczcił 98-lecie zwycięskiej dla Polaków bitwy z Armią Czerwoną.

21 wystrzałów z "Błyskawicy"

Z okazji obchodów Święta Wojska Polskiego z pokładu okrętu-muzeum ORP Błyskawica oddano salut świąteczny złożony z 21 strzałów armatnich.

Prezydent wręczył nominacje generalskie

Prezydent Andrzej Duda wręczył w środę w Warszawie 10 nominacji generalskich i jedną admiralską. Szef Sztabu Generalnego generał broni Rajmund Andrzejczak otrzymał akt wskazania na naczelnego dowódcę na czas wojny.

Ruszył Top of the Top Festival w Sopocie. Pierwszy dzień za nami

Wystartował Top of the Top Sopot Festival. Tegoroczną edycję rozpoczął koncert Forever Young, podczas którego publiczność bawiła się przy kultowych utworach ostatnich lat. Na scenie obok Elektrycznych Gitar, Lady Pank czy Urszuli pojawiły się także zagraniczne gwiazdy takie jak Ten Sharp czy Londonbeat.

Zmarł Brunon Zwarra, więzień obozów i pisarz

W wieku 99 lat zmarł we wtorek w Gdańsku Brunon Zwarra, więzień obozów koncentracyjnych Stutthof i Sachsenhausen oraz autor książek historycznych o Gdańsku, w tym autobiograficznej "Wspomnienia gdańskiego bówki".

"Błaszczak jest złym uczniem. Nie rozumie, że odstaje od Europy i od świata"

Czuję się zaniepokojony tym, że słowa ministra Błaszczaka mogą posłużyć wielu Polakom do tego, by swoje akty nienawiści w stosunku do osób homoseksualnych usprawiedliwiać - ocenił we wtorek w "Faktach po Faktach" w TVN24 działacz LGBT Krystian Legierski, komentując wypowiedź szefa MON o "paradzie sodomitów". Paula Sawicka ze stowarzyszenia "Otwarta Rzeczpospolita" podkreśliła, że minister "jest złym uczniem" i "za tego rodzaju wypowiedź powinien zostać natychmiast zdymisjonowany". Sprawę komentował też rzecznik dyscyplinarny Prawa i Sprawiedliwości Karol Karski.

"Weto nie jest jeszcze postanowione"

Decyzja prezydenta w sprawie nowelizacji Kodeksu wyborczego dotyczącej ordynacji do Parlamentu Europejskiego będzie ogłoszona w czwartek - poinformował we wtorek w "Tak jest" w TVN24 wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Jak zaznaczył, weto nie jest jeszcze postanowione. - Prezydent bardzo wyraźnie mówił, że skłania się ku wetu, ale ostatecznej decyzji jeszcze nie podjął - podkreślił.

"Nasi bez importu" i "naturalizowani zawodnicy". Poseł wyjaśnia, co miał na myśli

"Serce rośnie. Nasi przed Niemcami i Francją i to bez 'importu'. Brawo!!!" - tak poseł Porozumienia Zbigniew Grygalas skomentował zwycięstwa Polaków na Mistrzostwach Europy w Berlinie. Pod jego internetowym wpisem pojawiły się komentarze zarzucające mu niechęć do imigrantów. "Gdzie jest dla Pana granica, za którą ktoś nie jest importem?" - pytał dziennikarz Paweł Wimmer. "W wielu reprezentacjach są tzw. naturalizowani zawodnicy" - odparł parlamentarzysta.

Kwiatkowski: nigdy nie wpływałem na wyniki konkursów

Zaprzeczam kategorycznie, aby jakiekolwiek moje rozmowy z jakimkolwiek posłem mogły wpłynąć na ustalenie składu komisji konkursowej, na przebieg konkursu i na decyzję w sprawie wyboru kandydata - zapewnił we wtorek przed warszawskim Sądem Okręgowym prezes NIK Krzysztof Kwiatkowski. Jego zdaniem wszystkie konkursy były przeprowadzane obiektywnie i w oparciu o przesłanki o charakterze merytorycznym.