Caley uciekł nowym właścicielom, po czterech miesiącach wrócił do starego domu

Nowym właścicielom uciekł, kiedy ci zatrzymali się na obiad, około 80 kilometrów od hodowli, z której go kupili. - Kiedy otworzyli klapę samochodu, czmychnął zanim zdążyli złapać smycz - opowiada Ewa Machowska, właścicielka hodowli owczarków staroniemieckich. Caleya szukali bezskutecznie. Po czterech miesiącach pies wrócił do starego domu. Miał niedowagę i kilka kleszczy, ale był zdrowy. Teraz zostanie już w Gdyni na stałe.

"Napadł na bank, bo chciał spłacić długi"

Policjanci z Elbląga zatrzymali 39-letniego mężczyznę podejrzanego o napad na bank. Zabezpieczyli rewolwer, którym miał się posłużyć. Udało się także odzyskać skradzione pieniądze. Mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Związkowcy apelują do "zmuszanych do pracy ponad siły lekarzy"

Zarząd Krajowy Ogólnopolskiego Związek Zawodowego Lekarzy wezwał lekarzy do pracy tylko na jednym etacie i wypowiedzenia tak zwanej klauzuli opt-out, na mocy której wyrazili oni zgodę na pracę powyżej 48 godzin tygodniowo. OZZL w ten sposób domaga się kompleksowej reformy publicznej ochrony zdrowia i zwiększenia jej finansowania.

Wzrasta cena opatrunków dla nieuleczalnie chorych. Ministerstwo "deklaruje chęć" spotkania

"W odpowiedzi na apel stowarzyszenia skupiającego pacjentów chorych na EB wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski, odpowiedzialny z politykę lekową, zadeklarował chęć spotkania się i rozmowy w tej sprawie" - pisze w komunikacie przesłanym TVN24 resort. W niedzielę "Fakty" TVN opisały historię czteroletniego Krzysia chorego na nieuleczalne, pęcherzowe oddzielanie się naskórka. Chłopcu pomagają specjalne opatrunki, które teraz będą znacznie droższe.

Jeżeli Timmermans zostanie szefem KE, "będziemy musieli z tym żyć"

Spodziewaliśmy się, że strona polska, że PiS będzie protestował przeciwko kandydaturze Timmermansa na stanowisko przewodniczącego Komisji Europejskiej - powiedziała Barbara Dolniak z Nowoczesnej. Senator PiS Jan Maria Jackowski wyraził pogląd, że kandydat socjalistów na szefa KE "bardziej jest ideologiem niż politykiem". - W Unii Europejskiej można mieć różne zdania, ale warto wykuwać kompromis - komentował z kolei Marcin Kierwiński z Platformy Obywatelskiej.

"Jeden cios w klatkę piersiową", mężczyzna zmarł. "W tle dopalacze"

26-latka miała dźgnąć mężczyznę nożem podczas kłótni. 31-latek zmarł w szpitalu. Kobieta usłyszała zarzut zabójstwa, a w poniedziałek sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie. 26-latka przyznała się do winy. Jak informuje prokuratura, na spotkaniu, podczas którego doszło do tragedii, były używane dopalacze.

Polska Amazonia niedostępna. Z powodu niskiego poziomu wody

Przeprawa przez Narew jest niedostępna dla turystów po tym, jak stan wody od kwietnia spadł niemal o dwa metry. Przez niski poziom wody w rzece pracownicy Narwiańskiego Parku zamknęli cztery przeprawy łączące kładkę prowadzącą przez starorzecza Narwi.

Jest decyzja SLD o formie startu w wyborach parlamentarnych

W wewnątrzpartyjnym referendum członkowie Sojuszu Lewicy Demokratycznej opowiedzieli się za startem w koalicji do jesiennych wyborów parlamentarnych - poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej lider SLD Włodzimierz Czarzasty. - Jesteśmy otwarci, gotowi do kontynuowania rozmów i kontynuowania pracy Koalicji Europejskiej - dodał.

Polacy "odrzucają agresywną rewolucję ideologiczną, która niszczy naszą tradycję"

Zwolnienie pracownika w związku z wyrażoną przez niego opinią dotyczącą akcji propagującej ideologię LGBT jest w mojej ocenie dyskryminacją i łamie wolność sumienia oraz wyznania - podkreślił wiceszef Ministerstwa Sprawiedliwości Marcin Romanowski w oświadczeniu wydanym "w sprawie skandalicznych działań sieci IKEA", jak ocenił opisany przez media fakt zwolnienia jednego z pracowników.

"Pokazaliśmy wycinek rzeczywistości tej skrajnej prawicy w Polsce"

Dowody są dosyć ewidentne - powiedział we "Wstajesz i wiesz" w TVN24 dziennikarz Bertold Kittel, współautor reportażu "Superwizjera" TVN o obchodach "urodzin Hitlera". W poniedziałek ruszył proces oskarżonych o propagowanie nazizmu w związku z tym wydarzeniem. - Pewnie część tych osób będzie próbowała przed sądem prowadzić jakąś linię obrony, natomiast pamiętajmy, że mamy tutaj do czynienia z dowodami, które są zarejestrowane dość dokładnie kamerami - wskazał Kittel. - Mam wrażenie, że pokazaliśmy wycinek rzeczywistości tej skrajnej prawicy w Polsce - dodał.

Przepiłowali pocisk wrośnięty w drzewo

Niecodzienna sytuacja w miejscowości Bednarzówka na Lubelszczyźnie. Pracownicy tartaku piłując drewno na deski przepiłowali wrośnięty w nie pocisk z czasów II wojny światowej. Niebezpieczny przedmiot zabezpieczyli saperzy.

Szydło "otrzyma należne jej miejsce w strukturach europejskich"

Mamy szereg bardzo dobrych, poważnych kandydatów - zapewniał europoseł Ryszard Czarnecki (PiS) w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24, odpowiadając na pytanie, kto będzie kandydatem Polski na unijnego komisarza. Dopytywany o ewentualną kandydaturę Beaty Szydło, odpowiedział, że "tematu nie ma", dodał jednak, że była premier "otrzyma należne jej miejsce w strukturach europejskich".

"Nie tylko dla nas jest to kandydatura nie do przyjęcia"

Jeżeli myślimy na poważnie, to Frans Timmermans jest osobą bardzo kontrowersyjną - stwierdził w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 europoseł Ryszard Czarnecki (PiS). - Nie tylko dla nas jest to kandydatura nie do przyjęcia, także dla wielu krajów naszego regionu - mówił Czarnecki, komentując kandydaturę Holendra na szefa Komisji Europejskiej. W Brukseli trwa szczyt, który ma ustalić obsadę najważniejszych unijnych stanowisk.

Ponad sto osób utonęło w czerwcu. Ostatnie w niedzielę

113 osób utonęło w Polsce w czerwcu. Ten tragiczny bilans rósł także ostatniego dnia miesiąca. W niedzielę 27-letni mieszkaniec Imielina wszedł do Jeziora Żywieckiego i już z niego nie wyszedł. Jeden mężczyzna utonął w Bydgoszczy, po skoku do Brdy, a kolejny - na kąpielisku w Morawicy niedaleko Kielc.

Zarzuty za propagowanie nazizmu. Ruszył proces w sprawie "urodzin Hitlera"

W poniedziałek ruszył proces w sprawie "urodzin Hitlera". Akt oskarżenia wobec sześciu uczestników wydarzenia zorganizowanego w 2017 roku przez stowarzyszenie Duma i Nowoczesność trafił do Sądu Rejonowego w Wodzisławiu Śląskim w wyniku przesłuchania prawie 60 świadków i zebrania kilkunastu opinii biegłych. Organizator wydarzenia Mateusz S. podczas składania wyjaśnień, a także Adrian K. i Tomasz R nie przyznali się do winy. Jeszcze w poniedziałek i we wtorek wyjaśnienia mają składać kolejni oskarżeni.

Rozmowy o Westerplatte. "Mimo wszystko wierzę, że porozumienie jest możliwe"

Prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz spotka się w poniedziałek z posłem Prawa i Sprawiedliwości Kazimierzem Smolińskim, współtwórcą projektu specustawy w sprawie Westerplatte. Do rozmowy dojdzie w biurze poselskim PiS w Gdańsku. - Ja mimo wszystko wierzę, że porozumienie jest możliwe, bo Westerplatte to jest takie miejsce, które jest ważne dla wszystkich - powiedziała Dulkiewicz.

Wycięli koguta, zjedli pierogi. Japońska para książęca w Łowiczu

Japońska para książęca - następca tronu książę Akishino z małżonką księżną Kiko - odwiedziła w niedzielę Łowicz. Goście zwiedzili miejscowe muzeum, gdzie zapoznali się między innymi z techniką wykonywania wycinanek łowickich. Japońska para książęca zjadła też obiad, w menu były między innymi pierogi.

Ryszard Petru: nie będę kandydował w nadchodzących wyborach

Zawsze byłem wierny swoim przekonaniom i potrafiłem iść pod prąd. Nie zamierzam brać udziału w licytacji na populizm - pisze w opublikowanym w niedzielę wieczorem na Twitterze oświadczeniu Ryszard Petru. Lider partii Teraz! informuje w nim, że nie zamierza kandydować w jesiennych wyborach parlamentarnych.

"Solidarność narodów, dziedziców Unii Lubelskiej, trwa"

Premier Mateusz Morawiecki, marszałkowie Sejmu i Senatu, a także m.in. goście z Litwy, Łotwy, Białorusi, Węgier, Ukrainy i Gruzji świętowali w niedzielę w Lublinie 450-lecie podpisania Unii Lubelskiej. O jej znaczeniu przekonywał w liście do uczestników uroczystości prezydenta Andrzej Duda. "Jest niezaprzeczalnym faktem, że dorobek i tradycja Unii Lubelskiej wywarły silny, pozytywny wpływ na ukształtowanie się tożsamości środkowoeuropejskiej" - podkreślił.