Najnowsze

Najnowsze

Ile kosztuje podróż na Reunion?

Planujesz podróż na wyspę Reunion? Za bilety lotnicze z Warszawy do Saint-Denis, z przesiadką w Paryżu, trzeba wydać 2651 złotych. Nocleg na miejscu kosztuje od 172 do 1278 złotych. Dwunastodniowa zorganizowana wycieczka to zaś wydatek rzędu około 10 tysięcy złotych. Jakub Porada wskazywał, że zdaniem niektórych na Reunion są najlepsze lody na świecie, a gałka kosztuje około 5 złotych.

Minister: parlament nie może przejmować kontroli nad brexitem

Brytyjski parlament nie ma prawa przejmować kontroli nad brexitem - oświadczył minister handlu Liam Fox. Według doniesień prasy ponadpartyjna grupa posłów próbuje doprowadzić do wydłużenia brexitu i uniknięcia wyjścia kraju z Unii Europejskiej bez umowy.

97-letni książę Filip znów kierował. Tym razem bez pasów

Książę Filip został upomniany przez policję za jazdę samochodem bez pasa bezpieczeństwa po drodze publicznej w pobliżu królewskiej rezydencji w Sandringham. Zaledwie dwa dni wcześniej mąż królowej Elżbiety II miał wypadek samochodowy w tej samej okolicy.

"Kiedy się dzieje straszna rzecz, powinniśmy się zastanowić, na ile mieliśmy w tym swój udział"

Nawet przesadne wzięcie na siebie odpowiedzialności jest pożyteczne i pozytywne, bo odwrotne: "to oni", nie zaprowadzi nas w dobrą stronę - mówił w "Kawie na ławę" w TVN24 Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski. Odniósł się w ten sposób do apeli z sobotniego pogrzebu Pawła Adamowicza o zaprzestanie mowy nienawiści. Jarosław Kalinowski z Polskiego Stronnictwa Ludowego uznał, że bez względu na osobiste motywy zbrodni, "za tym wszystkim stoi wojna polityczna, która tak dramatycznie dzieli społeczeństwo".

Pensja dla pierwszej damy. "Jedna z najbardziej zapracowanych kobiet w kraju"

Pierwsze damy powinny dostawać pensje, powinna być one naliczane do emerytury - tak uważa Stowarzyszenie Polski Instytut Praw Głuchych. Organizacja skierowała petycję w tej sprawie do Kancelarii Premiera, ale ostatecznie propozycją ma zająć się parlament. Stowarzyszenie liczy, że przepisy wejdą w życie w tym roku.

"Słowa są zawsze początkiem ataku"

- Przesunęły nam się normy tego, co można powiedzieć, a czego nie - mówiła we "Wstajesz i weekend" w TVN24 dr Anna Tatar ze Stowarzyszenia "Nigdy więcej", oceniając w jaki sposób mowa nienawiści wpływa na debatę publiczną w Polsce. - Nie ma już właściwie czegoś takiego jak wstyd - dodała.

"Traktujmy to jako alarm, żeby się zreflektować"

- Jeżeli pozwolimy, żeby nienawiść zaczęła nami rządzić, to jesteśmy na najlepszej drodze do rzeczy tragicznych - ocenił we "Wstajesz i weekend" w TVN24 przyjaciel Pawła Adamowicza, Jacek Merkel. Nawiązał tym samym do apelu dominikanina, ojca Ludwika Wiśniewskiego, który podczas sobotniego pogrzebu prezydenta Gdańska mówił o tym, że "trzeba skończyć z nienawiścią".

Najtańszy kredyt w Polsce. Wnioski można składać przez cały rok

Od tego roku o kredyt studencki można wnioskować w dowolnym momencie roku. Zmianie uległ również maksymalny wiek kredytobiorcy. Obecnie o takie wsparcie mogą wnioskować studenci do ukończenia 30. roku życia i doktoranci do 35. roku życia. Taki kredyt jest niemal darmowy. Dlatego uznaje się, że to najtańszy kredyt w Polsce.

Obrońcy zwierząt i środowiska protestowali w Berlinie

Kilkadziesiąt tysięcy osób demonstrowało w sobotę w Berlinie na rzecz zrównoważonego rolnictwa, domagając się zmian idących w kierunku poprawy ochrony środowiska i ochrony zwierząt. W stolicy Niemiec trwają właśnie międzynarodowe targi rolnicze Gruene Woche (Zielony Tydzień).

Tysiące Serbów znów na ulicach Belgradu

Tysiące ludzi przemaszerowały w sobotę ulicami Belgradu, protestując przeciwko prezydentowi Aleksandarowi Vucziciowi i jego Serbskiej Partii Postępowej (SNS). Żądano wolności mediów. To już ósma sobota z rzędu, kiedy w serbskiej stolicy odbywają się takie protesty - odnotowuje Reuters.

Co dalej z brexitem? Buras i Smolar o przyszłości Wielkiej Brytanii

Gośćmi Jacka Stawiskiego w programie "Horyzont" byli Piotr Buras, dyrektor biura Europejskiej Rady Spraw Zagranicznych i Eugeniusz Smolar z Centrum Stosunków Międzynarodowych. Tematem rozmowy była przyszłość Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej po tym, jak brytyjski parlament odrzucił umowę brexitową.

Kradli paliwo z uszkodzonego rurociągu. Zginęli

Bilans ofiar piątkowego wybuchu rurociągu z ropą naftową w centralnej części Meksyku, sięgnął 66 - podał w sobotę gubernator stanu Hidalgo, Omar Fayad. Wcześniej informowano, że zginęło 20 osób, a 54 zostały ranne.

"Nie bardzo wierzę w to, że z powodu zamachu nastąpi jakiś cudowny przełom"

Jest lęk przed tym, że krystalizuje się już nie tylko mowa nienawiści, ale nienawiść w praktyce - mówił w specjalnym wydaniu "Faktów po Faktach" Bronisław Komorowski. W rozmowie przeprowadzonej w Europejskim Centrum Solidarności były prezydent komentował sytuację w Polsce po zamachu na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, którego pożegnaliśmy w sobotę. Gośćmi drugiej części programu byli: Jacek Karnowski (prezydent Sopotu), Aleksander Hall (działacz opozycji w PRL, minister w rządzie Tadeusza Mazowieckiego), a w trzeciej części: prof. Stefan Chwin (pisarz) i Magdalena Skorupka-Kaczmarek (rzeczniczka prezydenta Gdańska).