Najnowsze

Najnowsze

Papież powołał Urząd Antykorupcyjny

W Watykanie działać będzie Urząd Antykorupcyjny. Utworzony został na mocy decyzji papieża Franciszka, który rozszerzył uprawnienia działającego tam od ponad 4 lat biura rewizora generalnego.

Prokuratura Krajowa po reportażu "Superwizjera": trwa postępowanie dyscyplinarne

Trwa postępowanie dyscyplinarne dotyczące zbyt opieszałego prowadzenia przez białostockich prokuratorów śledztwa w sprawie sfałszowania podpisów na listach wyborczych KW Ruchu Narodowego i roli jaką miałby w tym odegrać poseł Adam Andruszkiewicz - przekazała w sobotę Prokuratura Krajowa. To odpowiedź na reportaż "Superwizjera" wyemitowany w TVN24.

Zmarł autor przygód rodziny Mellopsów

Francuski rysownik, karykaturzysta i autor wydawanych także w języku polskim książek dla dzieci Tomi Ungerer zmarł w domu swojej córki w Irlandii w wieku 87 lat - poinformowały w sobotę francuskie media, powołując się na żonę artysty.

Prezydent Brazylii wraca do zdrowia. "Nie ma gorączki i czuje się lepiej"

Stan zdrowia prezydenta Jaira Bolsonaro, który przed 10 dniami przeszedł operację podbrzusza w związku z powikłaniami po wrześniowym ataku nożownika, poprawia się. Nie ma gorączki i czuje się lepiej - podali lekarze ze szpitala Alberta Einsteina w Sao Paulo. Ustąpiły również dolegliwości płucne, a wyniki laboratoryjne są coraz lepsze - zaznaczono w komunikacie.

Wiceminister i sfałszowane podpisy. Zablokowane śledztwo w sprawie Andruszkiewicza

Prokuratorzy z Białegostoku badają, czy Adam Andruszkiewicz fałszował i kierował fałszowaniem prawie 300 podpisów poparcia w wyborach samorządowych w 2014 roku. Jednego z ówczesnych liderów Młodzieży Wszechpolskiej (MW) obciążają między innymi zeznania i wyjaśnienia Pawła P. – współpracownika z organizacji. Gdy prowadzący śledztwo zaplanowali przeszukania w domu i biurze Andruszkiewicza, odebrano im akta. Śledczy pozbawieni dokumentów musieli odwołać przeszukanie lokali i przesłuchanie prawicowego polityka. Andruszkiewicz zaś wszedł do rządu. Został wiceministrem cyfryzacji. Reportaż "Superwizjera" TVN.

Maduro: wybory to nie priorytet

Rozpisanie nowych wyborów prezydenckich w Wenezueli nie jest obecnie priorytetem - oświadczył dotychczasowy przywódca tego kraju Nicolas Maduro, cytowany w sobotę przez dziennik "El Universal". Nowych wyborów domaga się między innymi Unia Europejska.

Radosław Sikorski o konferencji bliskowschodniej i brexicie

- Ta konferencja byłaby bardziej znacząca, gdyby w niej brali udział uczestnicy procesu pokojowego z Iranem - zauważył w programie "Horyzont" w TVN24 były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Odniósł się do współorganizowanej przez Polskę i USA konferencji bliskowschodniej, która odbędzie się w Warszawie. - Jest zasadnicza różnica między byciem politycznym gospodarzem poważnej inicjatywy a gospodarzem logistycznym i marketingowym - dodał. W drugiej części programu były szef polskiej dyplomacji komentował sytuację związaną z brexitem.

Sikorski: do stracenia jest reputacja Polski jako poważnego kraju

- Ta konferencja byłaby bardziej znacząca, gdyby w niej brali udział uczestnicy procesu pokojowego z Iranem - zauważył w programie "Horyzont" w TVN24 były minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Odniósł się do współorganizowanej przez Polskę i USA konferencji bliskowschodniej, która odbędzie się w Warszawie. - Jest zasadnicza różnica między byciem politycznym gospodarzem poważnej inicjatywy a gospodarzem logistycznym i marketingowym - dodał.

Babilon 09.02.

Dziś w programie m.in: wspomnienia o Janie Olszewskim, dyskusja o ECS w Gdańsku oraz taśmach z udziałem Jarosława Kaczyńskiego. Gośćmi były: Grażyna Piotrowska-Oliwa, Anda Rottenberg, Ludwika Wujec, Janina Jankowska oraz Justyna Sobolewska.

"Polityk z pokolenia tych, którzy jeszcze traktowali politykę jako służbę"

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów od piątku wyłożona jest księga kondolencyjna ku pamięci zmarłego byłego premiera Jana Olszewskiego. Wpisał się do niej między innymi premier Mateusz Morawiecki. Prezydent Andrzej Duda, wspominając Jana Olszewskiego, podkreślił, że jego odejście to "strata dla Polski". "Wielki Polak", "człowiek nad wyraz uczciwy", "polityk z pokolenia tych, którzy jeszcze traktowali politykę jako służbę" - oceniają zmarłego politycy.

Nowy program rządu. Chcesz zrezygnować? Siedem podpisów co cztery lata

Już za kilka miesięcy rusza nowy rządowy program oszczędzania na emeryturę. Z automatu zostanie do niego zapisanych nawet 11 milionów Polaków. Program jest z założenia dobrowolny, a zatem będzie można z niego zrezygnować. Rząd właśnie pokazał deklarację, którą w tym celu będziemy wypełniać. Procedurę trzeba będzie powtarzać co cztery lata albo przy okazji każdej zmiany pracy.