Najnowsze

Najnowsze

"To chyba jeden z najpiękniejszych życiorysów"

Widzę dwie wyraźnie odmienne fazy w działalności Jana Olszewskiego, w jego życiu publicznym - mówił w rozmowie z TVN24 Aleksander Hall, opozycjonista z czasów PRL, minister w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, wspominając zmarłego w piątek byłego premiera. Tłumaczył, że był on zarówno jedną z najważniejszych postaci polskiej opozycji demokratycznej, a w wolnej Polsce "przeszedł jakąś dużą ewolucję i stał się człowiekiem prawicy". - To chyba jeden z najpiękniejszych życiorysów, jakie są w Polsce - ocenił były opozycjonista Artur Balazs.

W sieci podawał się za lekarza z misji ONZ. Wyznał jej miłość, przelała mu 200 tysięcy

Poznali się na portalu randkowym. On podawał się za lekarza z misji pokojowej ONZ. Po kilku tygodniach Garret wyznał 55-latce miłość. Żeby się spotkać, ona musiała opłacić jego podróż. Najpierw wykupiła urlop dla mężczyzny. Potem musiała wysłać pieniądze na bilet lotniczy, ubezpieczenie i opłaty lotniskowe. Kiedy dostała wiadomość, że ze względu na wojnę Garret nie może wylecieć i potrzebny jest prywatny śmigłowiec, zrozumiała, że została oszukana. Zdążyła już jednak stracić ponad 200 tysięcy złotych.

Ambasador USA składa kondolencje po śmierci Jana Olszewskiego

Ze smutkiem przyjęłam wiadomość o śmierci Premiera Jana Olszewskiego, obrońcy opozycji w czasach PRL i orędownika wejścia Polski do NATO. Wyrazy współczucia dla jego najbliższych - napisała o zmarłym w piątek byłym premierze ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher.

Zmarł Jan Olszewski

Nie żyje Jan Olszewski, były premier, obrońca opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL.

Demokraci chcą ujawnienia zeznań podatkowych Trumpa

Demokratyczni kongresmeni zakwestionowali w czwartek zdolność Internal Revenue Service - federalnego urzędu podatkowego - do skutecznego sprawdzania zeznań podatkowych prezydenta Donalda Trumpa. Demokraci dążą do uzyskania tych zeznań i ich opublikowania.

Dziewięć lat koszmaru. Wstrząsająca historia ofiary księdza pedofila

Kiedy był dzieckiem, przeżył koszmar. Od tamtej pory nosi w sobie ból i cierpienie. Mariusz Milewski przez lata walczył o sprawiedliwość i w końcu się jej doczekał. Jego oprawca - ksiądz pedofil - trafił do więzienia, ale to nie Kościół pomógł. To Sąd Najwyższy uwierzył, że Mariusz był krzywdzony. Rozmowa magazynu "Polska i Świat".

"Mam świadomość, że był to mój wielki błąd". Były szef Srebrnej o kontaktach z SB

Kazimierz Kujda, prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i bohater ostatnich nagrań upublicznionych przez "Gazetę Wyborczą" dotyczących spółki Srebrna, wydał oświadczenie w sprawie kontaktów ze Służbami Bezpieczeństwa PRL. "Nigdy nie podjąłem z SB współpracy, która doprowadziłaby do czyjejś krzywdy" - oświadczył, dodając, że mógł "podpisać jakieś dokumenty" ubiegając się o wyjazd za granicę. Jak napisała "Rzeczpospolita", jego teczka "trafiła do zbioru zastrzeżonego IPN" w 2002 roku.

"Mniej więcej całe mięso zostało skonsumowane"

Szef słowackiego Urzędu Zdrowia Publicznego (UVZ) Jan Mikas powiedział w czwartek na nadzwyczajnym posiedzeniu parlamentarnej komisji zdrowia, że nie stwierdzono zachorowań, które wynikałyby ze spożycia mięsa z Polski pozyskanego z chorych lub padłych krów.

Ciało piłkarza wydobyte z wraku na dnie morza

Policja brytyjskiego hrabstwa Dorset potwierdziła w czwartek, że ciało wydobyte w środę z wraku awionetki, która wpadła do Kanału La Manche należy do argentyńskiego piłkarza Emiliano Sali.

Pękająca ekspresówka

Popękana S3. Kierowców sytuacja może dziwić, bo odcinek między Legnicą a Zieloną Górą wytrwał w całości jedynie pięć miesięcy. Kto teraz za to zapłaci i dlaczego ekspresowa droga w tak ekspresowym tempie się popsuła?

Prezes NBP wymienia uprzejmości z senatorem PiS

Adam Glapiński zabiera głos w sprawie ustawy o jawności zarobków w NBP. - Będzie ustawa, ujawnimy zarobki - mówił prezes Narodowego Banku Polskiego, ale podchodził do niej krytycznie. Są słowa niezadowolenia i kąśliwe komentarze, które opozycja odczytuje jednoznacznie: że prezes może sobie na nie pozwolić, bo ma polityczne umocowanie.

Rozmowa z ofiarą księdza pedofila

Mariusz Milewski po raz pierwszy publicznie opowiedział o koszmarze, który zaczął się, kiedy miał 9 lat. Od tamtej pory nosi w sobie ból i cierpienie. Mężczyzna przez lata walczył o sprawiedliwość i w końcu się jej doczekał. Jego oprawca trafił do więzienia, ale to nie Kościół mu pomógł. To Sąd Najwyższy uwierzył, że był krzywdzony.