Najnowsze

Najnowsze

Loża prasowa 10.02.2019

Gośćmi Małgorzaty Łaszcz w Loży Prasowej byli: publicysta Tomasz Wołek, Seweryn Blumsztajn "Gazeta Wyborcza", Jacek Nizinkiewicz "Rzeczpospolita" i Piotr Trudnowski z Klubu Jagiellońskiego. Program zaczął się od dyskusji na temat działań prokuratury w Białymstoku w sprawie fałszowania podpisów na listach wyborczych KW Ruchu Narodowego i roli jaką miałby w tym odegrać poseł Adam Andruszkiewicz, obecnie wiceminister cyfryzacji w rządzie Mateusza Morawieckiego. Do analizy Prokuratury Krajowej w tej sprawie dotarli reporterzy "Superwizjera" TVN. W Loży Prasowej rozmawiano też o kolejnych taśmach dotyczących budowy dwóch wież w Warszawie, które opublikowała Gazeta Wyborcza. Jest na nich nagrany szef Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Kazimierz Kujda, którego żona jest prezesem spółki Srebrna. W mijającym tygodniu "Rzeczpospolita" dotarła do informacji, że w PRL był on Tajnym Współpracownikiem SB. Goście programu ocenili też sondaż partyjny dla Faktów TVN i TVN24, w którym bardzo dobry wynik uzyskała nowa partia Roberta Biedronia, Wiosna. Na koniec Loży Prasowej wspominano też zmarłego byłego premiera, Jana Olszewskiego.

Biedroń: od 13 lat oczekuje się od nas, że będziemy wybierali mniejsze zło

Nie może być tak, że polityk ręcznie, jak za pomocą konsoli czy marionetki, steruje prokuraturą, która powinna być w państwie demokratycznym, w sercu Europy, niezależna - powiedział w niedzielę lider Wiosny Robert Biedroń. Zapowiedział, że jeżeli jego partia wejdzie do parlamentu, będzie postulował rozdzielenie prokuratury od ministerstwa sprawiedliwości.

Morawiecki w wywiadzie: w jaki sposób mielibyśmy być jeszcze bardziej demokratyczni?

W opublikowanej we francuskim dzienniku "Le Figaro" rozmowie Mateusz Morawiecki zapewnił, że niezależnie od stanu relacji z Brukselą nie ma tematu wyjścia Polski z Unii Europejskiej. Mówił też, że "otwieranie szeroko bram Europy nie jest rozwiązaniem", a Polska odmawia dużego udziału w przyjmowaniu uchodźców i imigrantów, bo przyjęła 150 tysięcy Ukraińców "z ogarniętego wojną Donbasu".

"Negocjacje rzadko kiedy idą całkiem gładko"

Prowadzone w Kongresie USA rozmowy demokratów z republikanami, których celem jest uniknięcie grożącej ponownie w piątek blokady finansowania rządu, są w impasie wskutek sporu wokół zatrzymywania imigrantów - poinformował w niedzielę republikański senator.

Guaido: armia blokuje pomoc humanitarną dla Wenezueli

Juan Guaido, który ogłosił się tymczasowym prezydentem Wenezueli, powiedział w niedzielę, że mimo jego apeli, armia nadal blokuje dostarczenie do kraju zagranicznej pomocy humanitarnej. - Tu chodzi o ratowanie ludzkiego życia - podkreślił Guaido.

Protest przeciwko "zdradzie". "Separatyści do więzienia!"

Około 45 tysięcy manifestantów wzięło udział w niedzielę w madryckim wiecu przeciwko polityce hiszpańskiego rządu Pedro Sancheza. Uczestnicy protestu oskarżali socjalistyczny gabinet o zdradę interesów narodowych w efekcie negocjowania z katalońskimi separatystami.

"Nie wierzę, że Jarosław Kaczyński nie wiedział, z kim ma do czynienia"

Dla mnie nie jest tak bardzo istotna przeszłość pana Kazimierza Kujdy, co jego teraźniejszość - podkreślił w "Faktach po Faktach" socjolog, prof. Andrzej Rychard, komentując doniesienia o współpracy byłego prezesa spółki Srebrna ze Służbą Bezpieczeństwa. - Nie wierzę, że Jarosław Kaczyński nie wiedział, z kim ma do czynienia - dodał politolog, prof. Radosław Markowski.

Leszek Balcerowicz był gościem "Faktów po Faktach". Cała rozmowa

Gdy słyszę kolejny raz premiera Morawieckiego, który wykorzystuje wywiady za granicą, żeby oczerniać polskie sądy, to nie mogę wyjść ze zdumienia, jak tak można - mówił w "Faktach po Faktach" były wicepremier i minister finansów Leszek Balcerowicz. Odniósł się do wywiadu, którego premier Mateusz Morawiecki udzielił dziennikowi "Le Figaro". Jego zdaniem słowa na temat sędziów, jakie padły w tym wywiadzie, to "insynuacja" i "kłamstwo". Gośćmi drugiej części programu byli Andrzej Rychard i Radosław Markowski.

"To jest insynuacja i kłamstwo. I to kolejny raz mówi premier"

Gdy słyszę kolejny raz premiera Morawieckiego, który wykorzystuje wywiady za granicą, żeby oczerniać polskie sądy, to nie mogę wyjść ze zdumienia, jak tak można - mówił w "Faktach po Faktach" były wicepremier i minister finansów Leszek Balcerowicz. Odniósł się do wywiadu, którego premier Mateusz Morawiecki udzielił dziennikowi "Le Figaro". Jego zdaniem słowa na temat sędziów, jakie padły w tym wywiadzie, to "insynuacja" i "kłamstwo".

Jabrzyk: to, że podpisy pod listami poparcia Andruszkiewicza były sfałszowane, to fakt

Zadziwiające jest oświadczenie Prokuratury Krajowej, która próbuje budować taką fasadę, że niby prokuratura nie miała kontroli nad postępowaniem - komentował w TVN24 Jarosław Jabrzyk z redakcji "Superwizjera", odnosząc się do stanowiska PK w sprawie śledztwa dotyczącego fałszowania podpisów poparcia przed wyborami w 2014 roku. Jak dodał, to, "że podpisy pod listami poparcia dla Adama Andruszkiewicza były sfałszowane, to jest fakt".

"Mamy to!". Polska kupi dywizjon amerykańskich wyrzutni rakietowych

W środę podpiszemy umowę z rządem USA w sprawie dostarczenia dywizjonu artylerii rakietowej HIMARS. Za 20 wyrzutni z amunicją zapłacimy 414 milionów dolarów - ogłosił w niedzielę szef MON Mariusz Błaszczak na konferencji zorganizowanej na terenie 1. Warszawskiej Brygady Pancernej w Wesołej. Premier Mateusz Morawiecki dodał, że jego zdaniem Polska jest na dobrej drodze do budowania potencjału militarnego.

"Pięć lat prowadzenia postępowania o fałszowaniu podpisów to swoisty rekord"

Mam nadzieję, że śledztwo wyjaśni wszystkie okoliczności, dlaczego to tak długo trwało, czy nie było tam jakichś działań, które mogłyby być działaniami o znamionach przestępstwa - ocenił w rozmowie z TVN24 były prokurator krajowy i były szef MSWiA Janusz Kaczmarek. Odniósł się w ten sposób do ustaleń dziennikarzy "Superwizjera" w sprawie wiceministra Adama Andruszkiewicza i śledztwa dotyczącego fałszowania podpisów poparcia przed wyborami w 2014 roku. Jak dodał, "pięć lat prowadzenia postępowania to swoisty rekord, już sięgający prawie księgi Guinnessa".

Imponujący dom w Kanadzie za 72 złote. Są jednak warunki

Dla większości ludzi posiadanie domu wartego milion dolarów pozostaje tylko w sferze pragnień. Jednak dzięki oryginalnemu pomysłowi pewnej pisarki ich marzenie może się spełnić. Wystarczy napisać list i wpłacić opłatę - w przeliczeniu - w wysokości 72 złotych, aby stać się właścicielem czterystumetrowego domu na jeziorem w Kanadzie.

"Kawa na ławę" 10.02.2019. Cały program

Państwo wykorzystuje cały aparat, żeby chronić Adama Andruszkiewicza - oświadczył w "Kawie na Ławę" poseł Nowoczesnej Adam Szłapka. Goście programu komentowali reportaż "Superwizjera" o blokowaniu śledztwa w sprawie fałszowania podpisów poparcia w wyborach samorządowych w 2014 roku i roli w tym wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza. - To podejrzenie podejrzenia, bo na razie jeszcze prokuratura nic nie ustaliła - powiedział prezydencki minister Andrzej Dera.

"Istotą rzeczy jest ręczne sterowanie i polityczna prokuratura"

Państwo wykorzystuje cały aparat, żeby chronić Adama Andruszkiewicza - oświadczył w "Kawie na Ławę" poseł Nowoczesnej Adam Szłapka. Goście programu komentowali reportaż "Superwizjera" o blokowaniu śledztwa w sprawie fałszowania podpisów poparcia w wyborach samorządowych w 2014 roku i roli w tym wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza. - To podejrzenie podejrzenia, bo na razie jeszcze prokuratura nic nie ustaliła - powiedział prezydencki minister Andrzej Dera.

Klimatyzacja w aucie także zimą. Oto powody

Pomimo niskich temperatur klimatyzacja w samochodzie powinna być włączana także zimą. Jak radzą eksperci, unikniemy w ten sposób niepotrzebnych dodatkowych kosztów, a także nieprzyjemnego zapachu w samochodzie. Materiał programu "Raport" TVN Turbo.