Najnowsze

Najnowsze

16 zarzutów korupcyjnych dla byłego prezydenta

Były prezydent Korei Południowej Li Miung Bak został w poniedziałek oskarżony o korupcję, defraudację i inne przestępstwa, kiedy sprawował urząd w latach 2008-2013 - podała agencja Yonhap. Li zarzuca się między innymi przyjęcie łapówek na sumę 11 mld wonów (10,3 mln dolarów).

Kaczyński mówił o "ustępstwach". Szymański: nie lubię tego słowa

Musimy wyjść z tego sporu w taki sposób, żebyśmy mieli poczucie, że z jednej strony reformy są obronione, a z drugiej strony spór z Brukselą jest zażegnany - podkreślał w dogrywce "Jeden na jeden" w tvn24.pl wiceszef MSZ Konrad Szymański. Komentował w ten sposób spór z Komisją Europejską w sprawie zmian w polskim wymiarze sprawiedliwości. Jak dodał, nie lubi słowa "ustępstwa", jakiego w tym kontekście użył prezes PiS.

"Najtrudniejszy dzień w moim życiu". Prezydent o katastrofie smoleńskiej

Wstrząs, nieprawdopodobny wstrząs, nie do uwierzenia - wspominał Andrzej Duda dzień 10 kwietnia 2010 roku, kiedy w drodze na uroczystości katyńskie rozbił się samolot z parą prezydencką i delegacją państwową na pokładzie. Prezydent w wywiadzie udzielonym Polskiej Agencji Prasowej odniósł się też do sporu dotyczącego budowy pomnika ofiar katastrofy w Warszawie, który ma zostać odsłonięty w ósmą rocznicę tej tragedii. - Najbardziej przykre jest dla mnie to, że buduje się jakieś podziały - a tak czyni Platforma Obywatelska - wokół kwestii upamiętnienia tych, którzy zginęli - mówił.

Zderzenie dwóch autobusów w Ostrowie Wielkopolskim. Są ranni

8 osób, w tym dziecko, trafiło do szpitala po zderzeniu dwóch autobusów w Ostrowie Wielkopolskim. - Poszkodowani w wypadku są badani przez lekarzy chirurgów i mają wykonywane zdjęcia rtg, żeby potwierdzić lub wykluczyć urazy głowy, klatki piersiowej i nóg - poinformował Dariusz Bierła, dyrektor ostrowskiego szpitala.

Orban już świętuje. Podziękował Kaczyńskiemu

Viktor Orban triumfuje w wyborach parlamentarnych na Węgrzech. Rządząca koalicja Fideszu i Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej (KDNP) - po zliczeniu 98,5 procent głosów - zdobyła 133 miejsca w parlamencie, co oznacza większość 2/3 mandatów. Premier pierwsze słowa podziękowań skierował do Jarosława Kaczyńskiego.

Atak na syryjską bazę. Rosjanie: To Izraelczycy. Dwa samoloty i osiem rakiet

Co najmniej 14 bojowników zginęło w poniedziałek nad ranem w ataku rakietowym na bazę lotniczą sił syryjskich w prowincji Hims w środkowej Syrii - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, dodając, że wśród zabitych są członkowie oddziałów irańskich. Reżim prezydenta Baszara al-Asada podejrzewał początkowo, że ataku dokonały USA. Rosyjskie wojsko przekazało z kolei, że nalotu dokonały izraelskie myśliwce. Waszyngton zaprzecza, Izrael doniesień nie komentuje.

"Potwierdzenie polityki emancypacji Europy Środkowej". Wiceszef MSZ o wygranej Orbana

Viktor Orban ma wiele zasług dla państwa węgierskiego, a także dla członkostwa Węgier w Unii Europejskiej - ocenił w "Jeden na jeden" w TVN24 wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański. - Z jednej strony broni prawa Węgrów do ochrony własnych granic, ale z drugiej strony gwarantuje proeuropejski kurs Węgier w bardzo wielu innych dziedzinach - stwierdził. Pytany, co wygrana Orbana oznacza dla Europy, odparł, że "to potwierdzenie polityki emancypacji Europy Środkowej".

Kaczyński mówił o "ustępstwach". Szymański: nie lubię tego słowa

Musimy wyjść z tego sporu w taki sposób, żebyśmy mieli poczucie, że z jednej strony reformy są obronione, a z drugiej strony spór z Brukselą jest zażegnany - podkreślał w dogrywce "Jeden na jeden" w tvn24.pl wiceszef MSZ Konrad Szymański. Komentował w ten sposób spór z Komisją Europejską w sprawie zmian w polskim wymiarze sprawiedliwości. Jak dodał, nie lubi słowa "ustępstwa", jakiego w tym kontekście użył prezes PiS.

Rosja chce rozmawiać w ONZ o "zagrożeniach dla światowego pokoju"

Rosja wezwała w niedzielę do zwołania w poniedziałek posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ, poświęconego "zagrożeniom dla światowego pokoju". Wcześniej dziewięć krajów, w tym Polska, zażądało zwołania w poniedziałek obrad RB ONZ w celu omówienia sytuacji we Wschodniej Gucie.

Niemieckie MSZ: reżim w bestialski sposób zabił niewinnych ludzi

Niemcy ostro potępiły domniemany atak chemiczny przeprowadzony w sobotę we Wschodniej Gucie. - Wiele na to wskazuje, że syryjski reżim ponownie użył zakazanej broni i w bestialski sposób zabił niewinnych ludzi - oświadczył w niedzielę wieczorem rzecznik niemieckiego MSZ.

Jest porozumienie. Rebelianci opuszczają oblężone miasto

Rozpoczęła się ewakuacja bojowników Dżaisz al-islam i ich rodzin z miasta Duma, ostatniego bastionu rebeliantów w oblężonej przez wojska reżimu Baszara al-Asada Wschodniej Gucie - poinformowało w niedzielę wieczorem Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Pierwsze wyniki wyborów na Węgrzech. Orban znów triumfuje

W niedzielnych wyborach rządząca na Węgrzech koalicja Fideszu i Chrześcijańsko-Demokratycznej Partii Ludowej (KDNP) zdobyła 133 miejsca w parlamencie, co oznacza większość 2/3 mandatów - wynika z danych Narodowego Biura Wyborczego po przeliczeniu 96,24 procent głosów.

Pobite niemowlę w śpiączce. Rodzice z zarzutami, będą wnioski o areszt

Prokuratura w Kutnie przedstawiła zarzuty rodzicom w związku z pobiciem sześciomiesięcznego syna. 41-letni mężczyzna odpowie między innymi za usiłowanie zabójstwa. Zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu usłyszała 21-letnia matka. Są wnioski o tymczasowe aresztowanie obojga.

"Za dobrą robotę się dobrze płaci, ale nie pod stołem"

Posłów jest za dużo. Są tacy, którzy tylko i wyłącznie się przemykają po kuluarach - powiedział w "Faktach po Faktach" Ryszard Petru. Twórca i były szef Nowoczesnej odniósł się do projektu ustawy, mającej obniżyć wynagrodzenia poselskie i senatorskie. W drugiej części programu, dyskutowali profesor Tomasz Nałęcz, historyk i były doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego oraz profesor Andrzej Rychard, socjolog i dyrektor Instytutu Filozofii i Socjologii Państwowej Akademii Nauk.

"Za dobrą robotę się dobrze płaci, ale nie pod stołem"

Posłów jest za dużo. Są tacy, którzy tylko i wyłącznie się przemykają po kuluarach - powiedział w "Faktach po Faktach" Ryszard Petru. Twórca i były szef Nowoczesnej odniósł się do projektu ustawy, mającej obniżyć wynagrodzenia poselskie i senatorskie.