Najnowsze

Najnowsze

Sopot miał oddać część pieniędzy wypłacanych niepełnosprawnym. Minister uchylił decyzję

Sopoccy urzędnicy wypłacali świadczenia pielęgnacyjne opiekunom dorosłych niepełnosprawnych zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, ale niezgodnie z obowiązującą ustawą. Wojewoda pomorski Dariusz Drelich domagał się od władz Sopotu zwrotu do budżetu państwa części środków za wypłacone świadczenia pielęgnacyjne - w sumie ponad 846 tysięcy złotych. Teraz minister finansów uchylił decyzję wojewody.

Kaczki, gęsi i samoloty. Owocna wizyta Macrona w Chinach

Francuskie i chińskie firmy podpisały umowy warte 15 mld USD podczas wizyty prezydenta Francji Emmanuela Macrona w Pekinie – przekazali chińscy urzędnicy. Pekin będzie wspierał m.in. zakupy samolotów Airbus. Prezydent Francji Emmanuel Macron i przywódca ChRL Xi Jinping wydali też wspólne oświadczenie, w którym potwierdzili poparcie dla paryskiego porozumienia klimatycznego i określili je jako "nieodwracalny proces".

"Wystraszył personel, używając noża, grożąc zabiciem". Policja zatrzymała agresywnego pacjenta

Pacjent zaatakował nożem personel szpitala w Częstochowie. Po pościgu został zatrzymany przez policję. - Te osoby niestety tak się zachowują, są agresywni, zagrażają personelowi i samym sobie. Próbujemy ich leczyć, ale oni nie zawsze pozwalają to leczenie dokończyć. Tak było w tym przypadku. Pacjent oswobodził się, wystraszył personel, używając noża, grożąc zabiciem - opowiada Dariusz Kopczyński, dyrektor szpitala miejskiego w Częstochowie.

Czwarty protest wyborczy PiS pozostawiony bez dalszego biegu

Sąd Najwyższy zdecydował w środę o pozostawieniu bez dalszego biegu protestu wyborczego złożonego przez Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość dotyczącego okręgu senackiego numer 100. Wcześniej taka sama decyzja zapadła w sprawie trzech innych protestów KW PiS. W sumie Sąd Najwyższy rozpatrzył do tej pory 22 protesty wyborcze z całkowitej liczby 274, które do niego trafiły.

Macierewicz o Piotrowiczu: przeszłość jest ważna, ale też ważne jest, jak się ją interpretuje

Stanisław Piotrowicz ma znaczące zasługi w walce z postkomunizmem i trzeba to docenić. Nie twierdzę, żeby zapomnieć o przeszłości, ale chciałbym, żebyśmy doceniali poświęcenie i walkę, którą prowadził później - powiedział w radiowej Trójce wyznaczony przez prezydenta na marszałka seniora Sejmu Antoni Macierewicz (PiS). - Przeszłość jest ważna, ale też ważne jest, jak się ją interpretuje i jakie wyciąga wnioski dla dzisiejszego działania - dodał.

Próbny egzamin na prawo jazdy. Pierwszy taki w Polsce

To pierwszy w kraju egzamin próbny na prawo jazdy w takiej formule. Chętni mają możliwość oswojenia się z samochodem egzaminacyjnym w kategoriach B, C oraz C+E. Koszt usługi jest niemal o połowę mniejszy niż opłata za rzeczywisty egzamin państwowy. Po próbie kursant dostaje nagranie z przejazdu. Od 1 grudnia egzamin próbny będzie można zdawać również na białostockich ulicach.

Pędził 205 km/h, bo pasażerka prosiła, by ją rozbudził

W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 90 km/h 28-letni kierowca audi pędził drogą krajową o 115 km/h szybciej. Tę gonitwę zarejestrowała policyjna kamera. Po zatrzymaniu pasażerka auta próbowała tłumaczyć kierowcę. Twierdziła, że zasypiała i prosiła go, by prędkością "ją rozbudził". Mężczyzna został surowo ukarany mandatem i punktami karnymi.

Rekordowa amnestia w historii USA

462 osoby, więcej niż kiedykolwiek w ciągu jednego dnia w historii USA, wyszły we wtorek na wolność dzięki amnestii ogłoszonej przez republikańskiego gubernatora Oklahomy Kevina Stitta. Jak tłumaczył gubernator, ułaskawieni "otrzymali drugą szansę". Obecnie w więzieniach w USA przebywa ponad 1,5 miliona osób.

Czy demokracja ma przyszłość? "Arena Idei" w niedzielę w TVN24

Czy demokracja wchodzi w kryzys? Czy przetrwa w warunkach narzucanych przez populizm? Między innymi na te pytania spróbują odpowiedzieć goście "Areny Idei" podczas debaty zorganizowanej w bibliotece Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Transmisja w najbliższą niedzielę o godzinie 19.20 w TVN24.

Nowe obowiązki kierowców. Jest decyzja prezydenta

Tworzenie korytarzy życia i jazda na suwak - to nowe obowiązki kierowców, które wprowadza podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacja Prawa o ruchu drogowym. Nowe przepisy zaczną obowiązywać po 21 dniach od publikacji w Dzienniku Ustaw.

Prezydent Duda: od 11 listopada do USA bez wiz

Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher poinformowała mnie, że dzisiaj w Waszyngtonie zostanie ogłoszony oficjalnie komunikat, że Polska została przyjęta do programu bezwizowego - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda. Dodał, że do Stanów Zjednoczonych bez wiz będzie można podróżować już od 11 listopada. Po południu Departament Bezpieczeństwa Krajowego USA oficjalnie ogłosił decyzję "o włączeniu Polski do programu ruchu bezwizowego".

Prezydent Duda: od 11 listopada do USA bez wiz

Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher poinformowała mnie, że dzisiaj w Waszyngtonie zostanie ogłoszony oficjalnie komunikat, że Polska została przyjęta do programu bezwizowego - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda. Dodał, że do Stanów Zjednoczonych bez wiz będzie można podróżować już od 11 listopada. Po południu Departament Bezpieczeństwa Krajowego USA oficjalnie ogłosił decyzję "o włączeniu Polski do programu ruchu bezwizowego".

Ofiary w szpitalach mają nowy typ ran. Źródła wskazują na Rosjan

Około 200 rosyjskich najemników, wśród których są snajperzy z tzw. grupy Wagnera, przybyło w ostatnich tygodniach do Libii - podaje "New York Times". Dziennik informuje również, że do północnoafrykańskiego państwa Rosja wysłała też kilka samolotów Suchoj oraz pociski i artylerię precyzyjnego rażenia.