Najnowsze

Najnowsze

Paweł Kukiz w "Rozmowie Piaseckiego"

W moich oczach sprawa już w jakiś sposób obciąża Mateusza Morawieckiego - powiedział w "Rozmowie Piaseckiego" w TVN24 i na portalu tvn24.pl Paweł Kukiz. Lider Kukiz'15 odniósł się do doniesień "Gazety Wyborczej" dotyczących majątku szefa rządu i zakupu ziemi od Kościoła w 2002 roku.

"Stara śpiewka" przed wyborami? Kto się podpisał pod Europejską Deklaracją Równości

- Dyskusja o prawach kobiet w Polsce nie powinna mieć miejsca. To powinna być oczywistość – mówi Bartosz Arłukowicz, kandydat Koalicji Europejskiej. - Stara śpiewka. Zawsze tak jest, że Platforma Obywatelska przed wyborami mówi co innego, a później zmienia zdanie - ocenia Robert Biedroń, lider partii Wiosna. Kampania Przeciw Homofobii sprawdziła, co polscy przedstawiciele w Parlamencie Europejskim zrobili dla wzmocnienia równości i równouprawnienia. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Czesi demonstrowali przeciwko premierowi i minister sprawiedliwości

Czwarta już demonstracja przeciwko premierowi Czech Andrejowi Babiszowi i minister sprawiedliwości Marie Beneszovej zgromadziła we wtorek w Pradze 50 tysięcy osób - informują organizatorzy. Protestujący na placu Wacława wezwali Babisza do "otwartej debaty telewizyjnej".

"Brał na kolana, ściskał, aż się trząsł". Ksiądz pedofil zasiada w kapitule jako zasłużony duchowny

Reporterzy "Czarno na białym" dotarli do informacji, które rzucają nowe światło na głośną sprawę księdza z Tylawy. Okazuje się, że księdza, ostatecznie skazanego za molestowanie dziewczynek, broniła nie tylko prokuratura kierowana wtedy przez Stanisława Piotrowicza, ale też kuria kierowana przez arcybiskupa Józefa Michalika. Oprócz relacji świadków na temat związku biskupa z prokuratorem, zaskakujące są dalsze losy księdza, który nie dość, że dalej pełni posługę kapłańską, to jeszcze zasiada w kapitule dla zasłużonych duchownych. Materiał magazynu "Czarno na białym". Materiał nie jest przeznaczony dla osób poniżej 16. roku życia.

Poród z niespodzianką

Pierwsze polskie sześcioraczki mają już imiona. Zyskały też ogólnopolską sławę, a gratulacje do rodziców płyną z wielu stron. Oprócz wyrazów uznania, potrzebne będzie też wsparcie - każda pomoc jest na wagę złota, o czym wcześniej przekonała się rodzina czworaczków.

Helikopter w ogniu kampanii

Poseł Marek Opioła, kandydat PiS-u do europarlamentu wypożyczył Black Hawka od policji twierdząc, że materiał zostanie wykorzystany do pracy, jaką na co dzień wykonuje. Działalność wyborcza nie spodobała się policji, a także Joachimowi Brudzińskiemu. Minister zapowiada odwołanie Marka Opioły z funkcji szefa sejmowej speckomisji.

Kłopotliwy majątek żony premiera

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej powiedział, że wraz z żoną "nie mają nic do ukrycia", ale musi obowiązywać prawo, które umożliwi pokazanie majątku jego małżonki. Opozycjoniści twierdzą, że już teraz mogłaby ona to zrobić. W dyskusję włącza się sam prezes Prawa i Sprawiedliwości, który zapowiada w krótkim czasie przyjęcie ustawy o jawności w życiu publicznym.

Skrajna prawica, uwięzieni politycy i rekordowa liczba kobiet. Oto nowy hiszpański parlament

Burzliwie rozpoczęły się prace nowego hiszpańskiego parlamentu. W inauguracyjnym posiedzenie Kongresu Deputowanych udział wzięli osadzeni w areszcie katalońscy separatyści, przedstawiciele skrajnej prawicy rekordowa liczba kobiet, a także największa od lat grupa socjalistów. Parlament ten, jak żaden inny w najnowszej historii, odzwierciedla zarówno podziały, jak i różnorodność Hiszpanii.

"Brał na kolana i ściskał, aż się trząsł". Sprawa księdza z Tylawy

Głośna sprawa księdza z Tylawy. Głośna i znana już od dawna, ale nasz reporter dotarł do informacji, które rzucają na nią nowe światło. Nie tylko prokuratura kierowana wtedy przez Stanisława Piotrowicza, ale też kuria kierowana przez arcybiskupa Józefa Michalika broniła księdza, który ostatecznie został jednak skazany za molestowanie dziewczynek. Biskup i prokurator, których łączyły dobre relacje, co szczegółowo w rozmowie z Leszkiem Dawidowiczem opisują świadkowie. Zaskakujące relacje, podobnie, jak dalsze losy samego księdza. Bo choć w świetle prawa świeckiego jego wyrok już się zatarł, w świetle wytycznych kościelnych pozostaje pytanie, dlaczego dalej jest księdzem, zasiada w kapitule dla zasłużonych duchownych, codziennie odprawia msze, a co piątek odmawia w radiu różaniec i jak mówi naszemu reporterowi - nie czuje się winny. Materiał nie jest przeznaczony dla osób poniżej 16 roku życia.

"Milionerzy": pytanie o buty za 125 tysięcy złotych

Bez stuprocentowej pewności i pozbawiony kół ratunkowych, uczestnik "Milionerów" pan Adrian Thrun z Gdańska, postanowił zaryzykować odpowiadając na pytanie, choć miał już 75 tysięcy złotych, z którymi mógł wrócić do domu.

Doniesienia o majątku premiera? "Zaplanowana gra", "kontrowersyjna sprawa"

Publikacja dotycząca majątku premiera Mateusza Morawieckiego jest "sensacją", która ma wywołać złe emocje tuż przed wyborami do Parlamentu Europejskiego - stwierdził w "Faktach po Faktach" Sebastian Kaleta z Prawa i Sprawiedliwości. Sprawa "budzi zastrzeżenia z punktu widzenia moralnego i etycznego" - ocenił zaś mecenas Michał Wawrykiewicz.

Scheuring-Wielgus oddała psy do schroniska. Jest reakcja posłanki

"Zamiast przywiązać do drzewa, uśpić lub zostawić na autostradzie - co niestety się zdarza - znalazłam moim ukochanym psiakom Czarnej i Mambie dom w dobrym schronisku dla zwierząt" - to reakcja posłanki Joanny Scheuring-Wielgus na publikację dziennika "Fakt", w której zarzucono jej, że oddała psy do schroniska. Jak pisze dziennik, "w grudniu 2018 roku przed tym samym schroniskiem zachęcała, aby nie kupować i nie odpalać fajerwerków w sylwestra, a zamiast tego wesprzeć zwierzęta".

"Pewnie naruszenia prawa nie było, ale jest cała masa dwuznaczności"

- Trzeba być bardziej rygorystycznym niż przez wiele ostatnich lat, zwłaszcza gdy chodzi o finanse klasy politycznej - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 były premier, a obecnie kandydat Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego Włodzimierz Cimoszewicz. Odniósł się w ten sposób do projektu, według którego współmałżonkowie najważniejszych osób w państwie muszą także składać oświadczenia majątkowe.

Co mógł zrobić Kościół? Co mogło zrobić państwo?

Jak wygląda walka z pedofilią w Kościele pokazuje też przykład księdza Olejniczaka - jednego z bohaterów/antybohaterów głośnego filmu braci Sekielskich. Mimo wyroku za pedofilię i dożywotniego zakazu pracy z dziećmi, prowadził dla nich rekolekcje. Teoretycznie i Kościół i prokuratura mają narzędzia, żeby takie przypadki ścigać. Dlaczego teoretycznie, a nie praktycznie o tym Witold Tabaka, który wyjaśni m.in. dlaczego księdza Olejniczaka najprawdopodobniej nie ma w rejestrze pedofilów. Materiał nie jest przeznaczony dla osób poniżej 16 roku życia.

Była prezydent po raz pierwszy na ławie oskarżonych

We wtorek w Buenos Aires rozpoczął się proces oskarżonej o korupcję byłej prezydent Argentyny Cristiny Fernandez de Kirchner. Choć prowadzonych przeciwko niej jest kilka dochodzeń, był to pierwszy raz, kiedy zasiadła na ławie oskarżonych.

Rząd szykuje rewolucyjne zmiany dla kierowców. Jest projekt

Brak obowiązku posiadania przy sobie prawa jazdy, rezygnacja z obowiązku posiadania nalepki kontrolnej na szybie i możliwość zachowania dotychczasowego numeru rejestracyjnego kupowanego auta. Takie zmiany dla kierowców szykuje rząd. Odpowiedni projekt trafił już do konsultacji publicznych.

Włodzimierz Cimoszewicz w "Kropce nad i". Cała rozmowa

- Trzeba być bardziej rygorystycznym niż przez wiele ostatnich lat, zwłaszcza gdy chodzi o finanse klasy politycznej - mówił w "Kropce nad i" w TVN24 były premier, a obecnie kandydat Koalicji Europejskiej w wyborach do Parlamentu Europejskiego Włodzimierz Cimoszewicz. Odniósł się w ten sposób do projektu, według którego współmałżonkowie najważniejszych osób w państwie muszą także składać oświadczenia majątkowe.

Michał Wawrykiewicz i Sebastian Kaleta w "Faktach po Faktach". Cała rozmowa

Publikacja dotycząca majątku premiera Mateusza Morawieckiego jest "sensacją", która ma wywołać złe emocje tuż przed wyborami do Parlamentu Europejskiego - stwierdził w "Faktach po Faktach" Sebastian Kaleta z Prawa i Sprawiedliwości. Sprawa "budzi zastrzeżenia z punktu widzenia moralnego i etycznego" - ocenił zaś mecenas Michał Wawrykiewicz. Gośćmi drugiej części programu byli Marek Jurek i Jarosław Kalinowski.

"PiS-owi wyraźnie pali się grunt pod nogami"

- Nie chciałbym, żeby ktokolwiek z opozycji uczestniczył w hucpie, która ma na celu rozmycie sprawy i krycie pedofilii w Kościele - ocenił w "Tak jest" w TVN24 poseł Nowoczesnej Adam Szłapka, odnosząc się do wtorkowej zapowiedzi powołania państwowej komisji do badania "wszystkich przypadków pedofilii". Rzecznik ministerstwa sprawiedliwości Jan Kanthak poinformował, że "najprawdopodobniej" to nie ten resort będzie pracował nad ustawą mającą uregulować zasady funkcjonowania komisji.

"Biznes dla Ludzi". Na wakacje do Egiptu?

Bunt samorządów w sprawie cen prądu, wzrost zainteresowania turystów Egiptem, pomimo ostrzeżeń MSZ, oraz rosnące ceny mieszkań - to główne tematy programu "Biznes dla Ludzi", na który zaprasza Paweł Blajer.