Najnowsze

Najnowsze

Musimy być aktywni na Wschodzie

Polska nie ma polityki wschodniej. To fatalne, bo chcieliśmy odgrywać kluczową rolę w kształtowaniu polityki wschodniej Unii Europejskiej - wytyka "Rzeczpospolita".

Połowa Polaków przyznaje rację premierowi

Na pytanie, kto ma rację w ostatnich sporach między szefem rządu a prezydentem, prawie Polaków uważa, że racja jest po stronie premiera - wynika z sondażu "Rzeczpospolitej", przeprowadzonego we wtorek wśród grupy 500 osób przez GfK Polonia.

J.Kaczyński: przy Tusku Miller to niewiniątko

- Rządy Platformy to "putinada", czyli łagodne ograniczenie demokracji. Gdyby zrealizowano niektóre koncepcje PO, powstałby system, w którym opozycja nie miałaby szans - mówi Jarosław Kaczyński, prezes PiS w rozmowie z dziennikiem "Fakt".

"Polska": sędzia Piwnik dobra dla bandytów

Trwa konflikt warszawskiej prokuratury i policji ze znaną sędzią Barbarą Piwnik. Była minister sprawiedliwości orzeka w procesach dotyczących zorganizowanej przestępczości. Oficjalnie obie strony nie zabierają głosu w sprawie. Nieoficjalnie nie zostawiają na sobie suchej nitki. Jedynymi zwycięzcami tej wojny są przestępcy, którzy wychodzą na wolność - akcentuje dziennik "Polska".

Turcja pod śniegiem

Obficie padający od dwóch dni śnieg utrudnia życie Turkom. Mieszkańcy środkowej części kraju nie mogą uporać się z białym puchem, który zasypał ulice.

Awantura o Sikorskiego: Polacy popierają premiera

Prawie połowa badanych uważa, że w konflikcie na linii premier-prezydent, wywołanym nagłym wezwaniem szefa MSZ na rozmowę do Pałacu, rację ma premier. Tak wynika z przeprowadzonego przez "Rzeczpospolitą" sondażu.

"Polska": PO powoła kuratorów z partyjnego klucza

Wojewodowie ślą do Ministerstwa Edukacji wnioski o odwołanie kuratorów oświaty. Choć PO w poprzedniej kadencji krytykowała upolitycznienie kuratoriów, ich następców też wybierze z partyjnego klucza, bo Sejm ciągle nie zmienił ustawy - pisze dziennik "Polska".

"Polska": Platforma opróżni więzienia

Sprawcy drobnych i średniej wagi przestępstw zagrożonych karą do pięciu lat więzienia swoją karę będą mogli odbyć przy pracach społecznych. Takie zmiany w prawie karnym proponuje zespół ekspertów przy ministrze sprawiedliwości Zbigniewie Ćwiąkalskim - dowiedział się dziennik "Polska".

Nie będzie płacenia podwójnie za OC

Kierowcy, którzy zmieniali ubezpieczyciela i zapomnieli wypowiedzieć polisę OC w firmie, z usług której wcześniej korzystali, jeszcze w tym roku powinni mieć możliwość rozwiązania umowy.

Wczasów żal

Rządowe ośrodki wypoczynkowe, których jest niemal setka, miały zostać przekazane samorządom. Udało się to zrobić z zaledwie kilkoma z nich. A co roku na ich utrzymanie płacimy 30 milionów złotych.

Sikorski: Nie kontynuujmy już tej żenady

- Myślałem, że sprawa jest pilna, ale okazało się inaczej. Korona z głowy mi nie spadła. Dobrze, że do spotkania z prezydentem w ogóle doszło - tak szef MSZ Radek Sikorski komentuje swój wcześniejszy powrót z Brukseli. I apeluje: - Nie kontynuujmy już tej żenady.

Wenezuela: Koniec dramatu zakładników

Czterej uzbrojeni bandyci, którzy po nieudanym napadzie na bank przetrzymywali ok. 30 zakładników, zostali we wtorek wieczorem czasu polskiego zatrzymani. Porywacze, którzy wcześniej zwolnili większość przetrzymywanych, próbowali uciec z pięcioma zakładnikami, Nikomu nic się nie stało.

Niejasna ekspertyza w sprawie doktora G.

Radio Zet dotarło do ekspertyzy zamówionej zagranicą na życzenie ministra Ziobry. Wyklucza ona jakoby kardiochirug świadomie godził się na śmierć pacjentów, ale nie jest do końca jasna. Także dla prowadzących śledztwo.

Bugaj: "PO boi się swojego liberalizmu"

- Platforma nieopatrznie użyła terminu "cud gospodarczy" w kampanii wyborczej. Teraz jest z tego rozliczana, ale cudu bez reform nie da się przeprowadzić - powiedział w TVN24 prof. Witold Orłowski. - Rząd Tuska pozostał liberalny, ale zaczął się bać swoich idei, bo są niepopularne społecznie - dodaje dr Ryszard Bugaj.

Słowenia przyjęła Traktat Reformujący

Parlament przewodniczącej w tym półroczu pracom Unii Europejskiej Słowenii ratyfikował Traktat Reformujący Unię Europejską. Wcześniej zrobiły to na razie tylko Węgry.

"Prowokacją jest ta komisja, nie kandydatura Macierewicza"

- My nie chcemy awantury, ani prowokacji. Macierewicz może budzić kontrowersje, ale to człowiek niezwykle przyzwoity i zasłużony - stwierdził w "Magazynie 24 Godziny" Krzysztof Putra z PiS. - To jego działania będą podlegać ocenie. Nie można być i przesłuchującym, i świadkiem - odpowiada przeciwny kandydaturze Macierewicza Wojciech Olejniczak z LiD.

Górnicy z "Budryka" kwestują na naszej-klasie

Górnicy z kopalni "Budryk" szukają wsparcia dla swojego strajku. Wykorzystują do tego także portal nasza-klasa, gdzie przesyłane są wiadomości, w których górnicy proszą o wsparcie ich protestu i datki finansowe dla ich rodzin. Informacje o przesyłanych wiadomościach przekazał nam internauta.

Słowenia wycofuje się z zakupu CASY

Po tragicznej katastrofie samolotu CASA latającego w polskich siłach zbrojnych z zakupu identycznych maszyn wycofuje się Słowenia. - To jest jakaś rozgrywka lobbingowa - tłumaczy tvn24.pl ekspert ds. lotnictwa Tomasz Hypki.

Płonący teatr

Francuska grupa pirotechniczna rozświetliła niebo nad stolicą Chile, Santiago. To jednak nie niebezpieczni podpalacze, a artyści, którzy ognistymi pokazami zakończyli doroczny festiwal sztuki "Santiago a Mil".

Jak żyje polski trucker

Ci znani z amerykańskich filmów mają zazwyczaj duże kapelusze i oprócz swoich wielkich maszyn kochają tylko country. Ale polska rzeczywistość nie jest taka kolorowa. Nasi kierowcy TIR-ów - zwłaszcza ostatnio - zamiast sunąć po bezgranicznych przestrzeniach, stoją... w przestrzeniach granicznych - zwraca uwagę reporter "Faktów" Maciej Mazur.

"Wielkiej Albanii" nie będzie

- Nie ma żadnych obaw. Zarówno Albańczycy z Albanii, jak i ci z Kosowa są przeciwni wszelkiej idei "Wielkiej Albanii" - oświadczył albański premier Sali Berisha, apelując o "wyzbycie się lęku przed Albańczykami, który leży u źródeł rasizmu i nienawiści wobec nich".

Pojadą do Czadu już w marcu

Pierwsi żołnierze z 400-osobowego polskiego kontyngentu powinni rozpocząć misję w Czadzie na przełomie marca i kwietnia - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa. Polacy mogą jako jedynie stacjonować w północnej strefie misji.

Fotyga: Sikorski mógł spokojnie zjeść lunch

- Pośpiech Radosława Sikorskiego był całkowicie niepotrzebny. Minister wrócił, bo tego chciał, a nie dlatego, że musiał. W rozmowie telefonicznej minister nie zająknął się nawet, że w czymkolwiek mu przeszkadzam - tak Anna Fotyga komentowała zamieszanie wokół powrotu ministra do Warszawy.

RPO: Pitera nie może mi odmówić raportu

- To rażące naruszenie przepisów ustawy o RPO - pisze Kochanowski o odmowie Julii Pitery w sprawie udostępnienia raportu o CBA. Rzecznik wysłał list w tej sprawie do samej Pitery i do premiera. Wyjaśnia w nim, czemu minister nie może mu odmówić udostępnienia raportu.

Wojsko atakuje demonstrantów

Czworo ludzi spalonych żywcem w slumsach Nairobi, trzech mężczyzn uzbrojonych w łuki zastrzelonych przez policję, zniszczona linia kolejowa do Ugandy i szarża helikopterów na wzburzony tłum - w Kenii kolejny dzień chaosu po grudniowych wyborach prezydenckich.

Podadzą Niesiołowskiego do komisji etyki

Niech Prezydium powtórnie rozpatrzy kandydaturę Macierewicza na członka komisji ds. nacisków - domaga się PiS. Bronisław Komorowski mówi, że to niemożliwe z powodów formalnych. Wicemarszałek Stefan Niesiołowski paragrafami się nie zasłania: nie chcemy w komisji politycznego chuligana. Za tą wypowiedź w TVN24 PiS chce podać go do komisji etyki.