Najnowsze

Najnowsze

Angela Merkel w Polsce

piątek, 16 marca, godz. 21:00Gośćmi pierwszej części programu byli eurodeputowani Jacek Saryusz-Wolski oraz Michał Kamiński. Tematem dyskusji - wizyta w Polsce kanclerz Niemiec Ageli Merkel. Następnie Sławomir Broniarz, Anna Sobala-Zbroszczyk i Krzysztof Bosak rozmawiali o homoseksualizmie w szkołach. W trzeciej magazynu części Włodzimierz Czarzasty opowiedział o rewizji przeprowadzonym w jego mieszkaniu. Policjanci podejrzewali, że polityk SLD mógł mieć związek z gangsterem Gruszczyńskim.

„Fakt”: Posłowie na wagarach

Parlamentarzyści podpisują się na listach obecności, a potem znikają z posiedzeń komisji. W Sejmie to norma - donosi „Fakt”. Niechlubny proceder potwierdzają wykonane w parlamencie zdjęcia.

„Rzeczpospolita”: czytamy jeszcze mniej niż do tej pory

Z czytelnictwem w Polsce w ostatnich latach nie było najlepiej. I wygląda na to, że lepiej nie będzie. W ciągu dwóch lat ubyło aż 8 procent korzystających z książek - wynika z najnowszych badań Biblioteki Narodowej, które publikuje „Rzeczpospolita”.

„Nasz Dziennik”: Klesyk szefem PKO BP?

Wśród kandydatów na stanowisko prezesa PKO BP znalazł się twórca banku internetowego Inteligo Andrzej Klesyk - informuje „Nasz Dziennik”. To właśnie Klesyka może poprzeć resort skarbu w staraniach o fotel prezesa. Pozytywnej rekomendacji udzielił mu bowiem na łamach jednej z gazet minister skarbu Wojciech Jasiński - pisze gazeta.

„Dziennik”: Koniec Marka Surmacza

Los wiceministra spraw wewnętrznych i administracji Marka Surmacza nadzorującego policję został przesądzony - twierdzi „Dziennik” powołując się na informacje z dwóch niezależnych źródeł i dodaje, że trwają już poszukiwania jego następcy.

„Super Ekspress”: Musieli kupować książki Leppera

Byłem zmuszany do kupowania książek Andrzeja Leppera i zasilania w ten sposób kasy partii - tak były poseł Samoobrony Marian Curyło wspomina swoje członkostwo w partii. Taki proceder potwierdzają inni byli członkowie Samoobrony.

„Dziennik”: Antypody na koszt podatników

Prawie dwa tygodnie na antypodach na koszt Skarbu Państwa. Taką przyjemność zafundowała sobie delegacja senatorów i posłów - dowiedział się „Dziennik”. Towarzyszyć im będzie 69 urzędników, tłumaczy i biznesmenów.

„GW”: Specjalny nadzór dla strategicznej setki

Resort skarbu kończy prace nad listą spółek strategicznych, które w najbliższych latach nie będą prywatyzowane. „Gazeta Wyborcza” dotarła do projektu tego wykazu. Trafi na nią setka spółek - mówi rozmówca gazety.

„Metro”: Narkotesty w szkołach

Część polskich szkół kończy z tabu i ukrywaniem problemów z narkotykami. Wprowadzają narkotesty dla uczniów. Muszą jeszcze tylko przełamać opór rodziców - informuje „Metro”.

„Życie Warszawy”: Szpital MSWiA zakażał gronkowcem

Pacjenci neurochirurgii Szpitala MSWiA przez pół roku byli zakażani groźnym gronkowcem - twierdzi „Życie Warszawy”. Niektórzy z nich do końca życia będą kalekami. Osoby, które złożyły zawiadomienie do prokuratury w tej sprawie, zarzucają ordynatorowi neurochirurgii Szpitala MSWiA, że nic nie zrobił, choć wiedział o zagrożeniu.

„Dziennik Zachodni”: Uwaga na pocztowców - wciskają kredyty

W Poczcie Polskiej działa finansowa piramida, czyli system opłacania kierownictwa rodem z podejrzanych firm handlu bezpośredniego - przypuszcza „Dziennik Zachodni”. Pocztowcy sprzedając produkt zwany Pocztowym Ekspresem Kredytowym pracują na prowizje dla siebie i swoich szefów.

„SE”: Państwo dotowało mafię paliwową

To państwo sfinansowało mafię paliwową - pisze „Super Express”. Według ustaleń gazety do kieszeni paliwowego mafiosa miało trafić co najmniej 27 mln złotych z budżetu państwa.

„GW”: Sabotaż w Halembie

Kolejne fakty w sprawie tragedii w kopalni Halemba ujawnia „Gazeta Wyborcza”. Cytuje ekspertów, którzy twierdzą, że ktoś celowo uszkodził wykrywacze gazów wybuchowych.

„Dziennik”: Dochnal sypie Millera

Kolejne sensacyjne zeznania Marka Dochnala. W „Dziennik” pisze, że trzy miliony dolarów łapówki miał, według Dochnala, otrzymać Leszek Miller w zamian za przychylność wobec hinduskiej firmy, która przejęła Polskie Huty Stali.

„Trybuna”: Antyterroryści u Czarzastego

Kto przeprosi Włodzimierza Czarzastego? - pyta „Trybuna”. Szef stowarzyszenia Ordynacka opowiada gazecie o tym, jak brygada antyterrorystyczna wtargnęła do jego mieszkania, szukając wspólników zabitego gangstera Gruszczyńskiego.

Na tropie diamentów

Policja ma już portret pamięciowy mężczyzny, który ukradł z depozytu Międzynarodowych Targów Gdańskich diamenty warte 4,5 mln zł. W ręce gdańskiej policji wpadła też torba, w której pracownicy belgijskiej firmy przechowywali skradzione wczoraj diamenty.

"Rzeczpospolita": Coraz więcej internautów

Już co trzeci Polak ma dostęp do sieci, a liczba internautów rośnie u nas szybciej niż w Chinach i Japonii. Tylko w zeszłym roku przybyło ich około 4 miliony - donosi "Rzeczpospolita".

"Życie Warszawy": Lepper miał nielegalne przecieki o Krawczyk?

Czy podczas niedzielnej konferencji prasowej Andrzej Lepper, chcąc pogrążyć Anetę Krawczyk, powiedział kilka zdań za dużo? Prokuraturę zainteresowało skąd wicepremier znał szczegóły dostępne tylko śledczym. Jest wśród nich rozmowa Krawczyk z Jackiem P., której nagranie jest zabezpieczone w prokuraturze jako dowód w sprawie. Były przecieki? - pyta "Życie Warszawy".

"Rzeczpospolita": Urzędnicy podcinają firmom skrzydła

Bezduszność urzędników oraz brak jednolitej interpretacji przepisów może pozbawić polskie firmy dopływu 8,3 miliarda euro unijnych pieniędzy z programu "Wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw" - alarmuje "Rzeczpospolita".

Wielka Brytania równa w dół

Równouprawnienie w wersji brytyjskiej, czyli wszystkim równie mało. Około jedną piątą brytyjskich pracowników sektora publicznego czeka obniżka zarobków - nawet o 40 procent. Obniżki dotkną głównie mężczyzn - wszystko po to, by zrównać dysproporcje między zarobkami obu płci. A jest co zrównywać: w Wielkiej Brytanii mężczyzna może liczyć na pensję o ponad jedną piątą wyższą niż kobieta.

Wspólnik zabójców zatrzymany

Policja zatrzymała trzeciego gangstera z bandy morderców właścicieli kantorów. Mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej został dziś aresztowany w jednym z podwarszawskich hoteli. Pozostałych dwóch wspólników gangstera aresztowano jeszcze we wtorek.

Policjanci na tropie skradzionych diamentów

W ręce gdańskiej policji wpadła torba, w której pracownicy holenderskiej firmy przechowywali skradzione wczoraj diamenty. Kamienie, które zniknęły z depozytu Międzynarodowych Targów Gdańskich warte są 4,5 miliona złotych.

Wspólnik zabójców zatrzymany

Policja zatrzymała trzeciego gangstera z bandy morderców właścicieli kantorów. Mieszkaniec Skarżyska-Kamiennej został dziś aresztowany w jednym z podwarszawskich hoteli. Pozostałych dwóch wspólników gangstera aresztowano jeszcze we wtorek.

Wędrująca teczka Andrzeja Krawczyka

Teczka Andrzeja Krawczyka, byłego ministra w Kancelarii Prezydenta, bezprawnie opuściła archiwa IPN i trafiła do Pałacu Prezydenckiego na tajne spotkanie. Poinformował o tym sam Krawczyk, zeznając wczoraj przed Sądem Lustracyjnym we własnym procesie. Jeśli jego zeznania są prawdziwe, Lech Kaczyński ma nie lada kłopot – donosi „Trybuna”.

Rodzina nie wierzy, że zgwałcił

Rodzina Jakuba T. podważa prawdziwość dowodów, na które powołują się śledczy domagający się ekstradycji Polaka do Wielkiej Brytanii. Dziś poznański Sąd Okręgowy zgodził się wydać mężczyznę Brytyjczykom. Jakub T. jest podejrzewany przez brytyjski wymiar sprawiedliwości o gwałt i próbę morderstwa obywatelki Wielkiej Brytanii. Grozi mu za to dożywocie.

Tajemnicza kradzież diamentów

Diamenty o wartości 1,5 miliona dolarów skradziono z depozytu gdańskich targów jubilerskich. Kamienie należały do holenderskich wystawców - dowiedziała się TVN24.

Biskupi za zmianą konstytucji

W konstytucji powinien znaleźć się zapis chroniący życie od chwili poczęcia - oświadczyli biskupi. To pierwszy wspólny głos hierarchów w sporze o zmianę ustawy zasadniczej w tej kwestii.

Kim są podejrzani sponsorzy Kwaśniewskiego?

"Dziennik" kontynuuje dziś temat sponsorów byłego prezydenta. Gazeta stara się pokazać kim są Aaron Frenkel oraz Aleksander Schneider i prezentuje ich rozliczne interesy w Polsce i na świecie.

Polaków nie obchodzi lustracja

Wchodząca dziś w życie ustawa znacznie rozszerza zakres lustracji. Temat agenturalnej przeszłości znanych osób na stałe zagościł na czołówkach gazet. Tymczasem większości Polaków lustracja jest całkiem obojętna – wynika z sondażu Pentora dla „Życia Warszawy”.