Najnowsze

Najnowsze

Nie ma porozumienia w sprawie klimatu

Miliardy na organizację, tygodnie rozmów, najwięksi politycy świata i... nic. Konferencja klimatyczna w Kopenhadze nie przyniosła najważniejszego rezultatu: nie ma decyzji o redukcji gazów cieplarnianych o 20 proc. do 2020 roku. Mimo to, politycy zapewniają o sukcesie.

Palikot swoje: Żądam raportu o zdrowiu prezydenta

Poseł Janusz Palikot po raz kolejny zażądał, aby prezydent złożył publiczny raport na temat swojego zdrowia. Z kolei Paweł Wypych z Kancelarii Prezydenta zapewnia, że Lech Kaczyński jest jedynie przeziębiony, a działania Palikota to "zasłona dymna" dla poważniejszych spraw.

Berlusconi "w dobrym nastroju"

Premier Włoch Silvio Berlusconi nie mógł się pogodzić z brutalnym atakiem na swoją osobę. Wszystko jednak wskazuje na to, że jego samopoczucie się poprawia. - Włoski premier jest w dobrym nastroju i czuje się znacznie lepiej - zapewnił jego rzecznik Paolo Bonaiuti.

"Pokazałem im gest Kozakiewicza"

Waldemar Gontarski, ekspert komisji hazardowej, zrezygnował z pracy. Jak mówi w rozmowie z tvn24.pl, "komisja zamieniła się w zbiegowisko ludowe pod tytułem sąd kapturowy". Zdaniem wiceprzewodniczącego komisji Bartosza Arłukowicza, Gontarski pokazał znany gest nie komisji, a Polakom i demokracji.

"Komisja to świetny teren dla polskich Indian"

- Komisja to jest świetny teren dla polskich Indian, którzy malują się na wojenne barwy i codziennie walczą ze sobą - w taki sposób Kazimierz Marcinkiewicz w programie "24 godziny" TVN24 opisał prace komisji hazardowej. Zdaniem byłego premiera, rozwikłaniem afery hazardowej powinny zająć się prokuratura i sąd, a nie posłowie.

"Polska to nie dziki zachód, ale tu państwo zawiodło"

Prezydent ułaskawił braci Winków skazanych za lincz we Włodowie. - (Polska) to nie jest dziki zachód. To jest normalny demokratyczny kraj. Jednak w tym jednym przypadku prezydent podjął taką decyzję, bo ci ludzie zwrócili się o pomoc do państwa, ale ta nie została udzielona - tłumaczył w TVN24 minister Kancelarii Prezydenta Paweł Wypych.

Majteczki w (chińskie) kropeczki

Nieśmiertelny przebój disco polo, „Majteczki w kropeczki”, rusza na podbój Państwa Środka. W wersji chińskiej, żeby Chińczycy mogli docenić nie tylko melodię, ale i tekst. Oprócz tournee Bayer Full będzie też reprezentował polską muzykę na światowej wystawie EXPO w Szanghaju.

115 tys. za pomoc w znalezieniu napisu "Arbeit macht frei"

Już nie 15 a 115 tysięcy złotych - to wysokość nagrody dla osoby, która pomoże w odnalezieniu napisu "Arbeit macht frei". Pieniądze na ten cel przekaże muzeum w Auschwitz-Birkenau za zgodą Ministerstwa Kultury Narodowej. Zdaniem Piotra Cywińskiego dyrektora placówki, kradzież jest "wyrwaniem z serca najświętszego miejsca, symbolu męczeństwa XX wieku".

"To byli antysemici mający coś wspólnego z neonazizmem"

- Byłem zszokowany - mówił w rozmowie z TVN24 dyrektor instytutu upamiętniającego ofiary Holokaustu Awner Szalew. Jego reakcja dotyczy kradzieży napisu "Arbeit macht frei" z obozu Auschwitz. - Traktuję to jako nowy krok w walce przeciwko wszystkiemu co symbolizuje Auschwitz - oceniał Szalew.

Szmajdziński na prezydenta? "Podoba się kobietom"

- W SLD nie ma nikogo lepszego niż Jerzy Szmajdziński. Teraz ma jeden procent, ale kampania może to zmienić. Podoba się kobietom, a to ważne – ocenił w TVN24 Leszek Miller. Były premier będzie gościem na sobotnim kongresie SLD.

Irańskie wojsko na polach naftowych Iraku

Rząd iracki zażądał w piątek wieczorem od Teheranu natychmiastowego wycofania żołnierzy irańskich, którzy przejęli kontrolę nad spornym polem naftowym na południu Iraku. Wcześniej tego dnia Bagdad dementował doniesienia, jakoby żołnierze irańscy weszli na jego terytorium. Zaprzeczała temu także strona irańska.

Konto PSL zablokowane

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Waldemar Pawlak poinformował w piątek, że konto bankowe jego partii zostało zablokowane przez urząd skarbowy.

START blisko, ale nie w tym roku

Stany Zjednoczone i Rosja są "całkiem blisko" porozumienia w sprawie nowego traktatu o redukcji broni strategicznej - oświadczył Barack Obama podczas spotkania z Dmitrijem Miedwiediewem. Rosyjski przywódca ze swojej strony dodał: "Do dopracowania pozostały szczegóły techniczne." Mimo tych prezydenckich deklaracji, układ nie zostanie podpisany w tym roku.

"Błąd może zdarzyć się każdemu"

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich popełniło błąd przyznając niechlubny tytuł "Hieny Roku" Wojciechowi Cieśli - uważają dziennikarze polskich mediów, którzy podpisali się pod oświadczeniem w obronie swojego kolegi po fachu.

Zgodnie z prawem

Biuro Analiz Sejmowych wydało opinię: Komisja może przesłuchiwać świadków w niepełnym składzie. Może też prowadzić wszelkie inne czynności śledcze i podejmować uchwały, które – mimo wakatów – są legalne i mają moc prawną. Jeśli respektują kworum.

Stracił prawo jazdy za nie swoje alimenty

Za długi alimentacyjne stracił prawo jazdy. Przed sądem udowodnił, że to nie on jest ojcem, czyli nigdy nie musiał płacić alimentów, ale dokumentu odzyskać nie może. Bo takie jest prawo. I kropka.

Sąd zmienia skład. Dziecko czeka na rentę

Klaudiusz ma cztery lata. Nie chodzi i nie mówi. Ma porażenie mózgowe, efekt za późno odebranego porodu. Matka walczy o rentę – i nie potrwa to krótko, bo zmienił się skład orzekający i proces zaczął się od początku.

Złapali somalijskich piratów. I zaraz wypuścili

Portugalscy wojskowi, biorący udział w misji NATO przeciwko piratom, zatrzymali w piątek u wybrzeży Somalii łódź pełną podejrzewanych o piractwo Afrykańczyków. Jak podali żołnierze w sprawozdaniu, piraci prawdopodobnie szykowali się do ataku na jakiś statek.

Na twitterze o śmierci syna

Gdy Shellie Ross, 30-letnia matka z Florydy (USA) dowiedziała się o wypadku swojego syna, informację o tym - kilka minut później - zamieściła na twitterze. I zszokowała tym 5 tysięcy osób śledzących jej mikrobloga.

Rosyjska zgoda na rurę

Rosja wydała zgodę zgodę na budowę swojego morskiego odcinka Gazociągu Północnego. Oznacza to, że rozpoczęcie budowy gazociągu wiosną 2010 roku staje się coraz bardziej prawdopodobne.

Siedem ofiar mrozu. Awarie prądu, stoją pociągi

Cały kraj walczy z mrozem. Drogi są bardziej przejezdne, za to problemy ma kolej – pociągi mają opóźnienia m.in. w Warszawie i Wrocławiu. Od ataku zimy ucierpieli też mieszkańcy Gryfina i Trzebieży, gdzie doszło do awarii odpowiednio sieci ciepłowniczej i prądu. Ogrzewania nie ma także w części Lublina. W ciągu ostatniej doby zamarzło siedem osób.

Ukradli napis "Arbeit macht frei". "Czyn godny potępienia"

"Czyn godny najwyższego potępienia", "akt zbezczeszczenia miejsca kaźni", "gwałt na miejscu świętym dla naszej pamięci narodowej" oraz "niewiarygodna rzecz" - to komentarze rządzących na temat kradzieży napisu "Arbeit macht frei" z bramy muzeum Auschwitz-Birkenau. Premier Donald Tusk polecił niezwłoczne wyjaśnienie sprawy. Ministerstwo Kultury za pomoc w odnalezieniu napisu wyznaczyło nagrodę w wysokości 100 tys. złotych.

CBŚ ma nowego - starego szefa

Centralne Biuro Śledcze ma nowego szefa. Jest nim Adam Maruszczak, który dotychczas pełnił obowiązki dyrektora Biura. Swoje stanowisko formalnie obejmie 21 grudnia.

Zatrzymali tysiące litrów trującej wódki

Zachodniopomorscy policjanci zlikwidowali nielegalną rozlewnię alkoholu. Trunki robione były ze skażonego spirytusu. Dwaj mężczyźni wyprodukowali kilka tysięcy litrów trującej wódki. Zostali zatrzymani. Grożą im nawet trzy lata więzienia.

2/3 Polaków nie podoba się rząd

Prawie dwie trzecie Polaków źle ocenia rząd, ponad połowa krytycznie patrzy na premiera, a jednocześnie prawie połowa dalej chce głosować na PO - wynika z sondaży TNS OBOP. Skąd ta rozbieżność? - Ta sprzeczność wynika ze słabości opozycji, nie siły Platformy - mówi nam politolog Anna Materska-Sosnowska.

Od doby koczują na lotnisku

Od blisko doby kilkudziesięciu pasażerów, którzy chcieli lecieć do Warszawy koczuje na lotnisku w Brukseli. Wszystko z powodu fatalnej pogody, która utrudniała pracę belgijskiego portu lotniczego.

Pierwsze trafienia w polowaniu na ciemną materię

Eksperyment przeprowadzony głęboko pod ziemią, w opuszczonej kopalni soli, zarejestrował dwa zdarzenia, które mogą być pierwszymi kluczowymi dowodami na istnienie ciemnej materii. Artykuł prezentujący przełomowe wyniki badań opublikował prestiżowe czasopismo "Nature".

"Czyn osoby obłąkanej"

To "wstrętny czyn, który ma charakter profanacji", tak kradzież napisu "Arbeit macht frei" z bramy niemieckiego obozu zagłady Auschwitz skomentował wicepremier Izraela Silwan Szalom. Wcześniej swoje oburzenie wyraził izraelski instytut upamiętniający ofiary Holokaustu Jad wa-Szem. To "atak na pamięć o Holokauście" - napisał w oświadczeniu instytut.

Eksplozje 1200 m pod wodą

Eksplozje lawy jedna po drugiej i wielkie kłęby dymu - wszystko na głębokości 1,2 tys. metrów. W czwartek naukowcy opublikowali fascynujące nagranie z wybuchu wulkanu West Mata pod wodą.