Najnowsze

Najnowsze

Rząd wspiął się na szczyt

Rząd Nepalu nie chciał być gorszy od obradującego na dnie oceanu rządu Malediwów i dosłownie wspiął się na szczyt. Posiedzenie nepalskiej Rady Ministrów odbyło się na wysokości 5200 metrów nad poziomem morza, na górze Kalla Pattar. Premier i ministrowie chcieli zwrócić w ten sposób uwagę na zagrożenie, jakim jest globalne ocieplenie dla lodowców w Himalajach.

"Górnictwo jest u schyłku"

Górnicy obchodzą dziś święto swojej patronki - św. Barbary. Jednak zdaniem Kazimierza Kutza - reżysera i posła PO pochodzącego ze Śląska - górnicy nie mają powodów do zadowolenia. - To zmierza do agonii - ocenił Kutz.

Bin Laden ukrywał się pod nosem Polaków?

Osama bin Laden mógł na początku tego roku znajdować się w prowincji Ghazni, na wschodzie Afganistanu - podała w piątek BBC. Kontrolę nad tą afgańską prowincją sprawuje polskie wojsko.

Arsenał w domu burmistrza

Tuziny skrzynek amunicji, karabiny, bazooki, a nawet moździerze znaleźli filipińscy żołnierze podczas dwóch dni przeszukań w willach Anadala Ampatuana Juniora - burmistrza jednego z miast na Mindanao oskarżonego o zlecenie zabójstwa kilkudziesięciu osób związanych z jego politycznym przeciwnikiem.

Kałasznikow jest prawem

Zwykła uliczna kłótnia skończyła się rozlewem krwi. Chociaż Liban stara się zatrzeć wrażenie kraju pogrążonego w chaosie, to na ulicach tego kraju niektórzy wciąż mylą prawo z siłą.

SMS do premiera, prezydent Sopotu odgryza się za aferę

No baranki drogie, tu złodziej - tak zaczyna się SMS, który prezydent Sopotu mający kilka zarzutów korupcyjnych rozesłał prominentnym politykom PO, w tym premierowi. W ten sposób Jacek Karnowski odgryzł się dawnym kolegom za spisanie go na straty. A miał okazję, bo uwolnił się od śledztwa w sprawie wejścia miasta do spółki "Centrum Haffnera". Prokuratura umorzyła śledztwo.

Nocne czuwanie w Gstaad

Setki dziennikarzy z całego świata czekają już na Romana Polańskiego w Gstaad. W piątek trafi do swojego szwajcarskiego domu, gdzie pod dozorem elektronicznym będzie czekał na decyzję o ekstradycji do USA. Dzień wcześniej opuścił areszt w Winterthur. Nie wiadomo, gdzie spędził noc.

"Rząd sam wysadził swoich ministrów"

Somalijscy rebelianci nie przyznają się do czwartkowego zamachu w Mogadiszu. Rzecznik organizacji al-Szabab twierdzi, że za śmierć 22 osób, w tym trzech ministrów prozachodniego rządu, odpowiada sam rząd.

Przez ubikację do USA. Meksykanie wydrążyli tunel

Meksykańska policja natrafiła na podziemny tunel budowany do przemytu narkotyków. Wejście znajdowało się w ubikacji sklepu spożywczego znajdującego się w mieście Tijuana - nieopodal granicy ze Stanami Zjednoczonymi.

Brytyjczycy nie lubią imigrantów

Brytyjczycy są bardziej zaściankowi i niechętni imigrantom niż większość obywateli Europy Zachodniej - wynika z sondażu transatlantictrends, ośrodka badawczego German-Marshal Fund, który omawia piątkowy "Guardian".

Wizja Klicha: Ghazni będzie stolicą kulturalną islamu

Strategia afgańska przygotowana w resorcie obrony zakłada, że polscy żołnierze spędzą kolejne cztery lata na froncie w Afganistanie - donosi "Dziennik Gazeta Prawna". Bogdan Klich nie chce podawać konkretnej daty, ale kreśli wizję Ghazni (prowincji, za którą odpowiadają Polacy) jako "stolicy kulturalnej świata islamu".

Nieudany zamach stanu w tropikach

Lider junty wojskowej rządzącej Gwineą, kapitan Moussa Dadis Camara, uszedł z życiem z zamachu na swoje życie. Nie wiadomo jednak, czy kapitan nie został ranny.

Trybunał w Strasburgu: niech Rosja wytłumaczy się z Katynia

Zarzuty stawiane przez rodziny ofiar zbrodni NKWD są uzasadnione - uznał Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu. Rosja ma kilka miesięcy, by wyjaśnić sędziom postępowanie swojego wymiaru sprawiedliwości w sprawie katyńskiej - pisze "Rzeczpospolita".

Armia szuka cyberżołnierzy

Cyberżołnierze poszukiwani. Jak się okazuje, polska armia potrzebuje coraz więcej informatyków. Ministerstwo Obrony Narodowej szuka cyberżołnierzy między innymi do walki w internecie - pisze piątkowa "Rzeczpospolita".

"Prosiłam, żeby przestali traktować nas jak niewolników"

- Prosiłam, żeby przestali traktować nas jak niewolników. (...) Jedna z kobiet nazwała pracownicę z Filipin k.... - mówi jedna z 28 Filipinek, które za chlebem przyjechały do Polski. Kobietom obiecano dużo: miesięczną pensję w wysokości 560 dolarów, darmowe mieszkanie, wyżywienie i opiekę medyczną. Zamiast tego kobiety trafiły do polskiego obozu pracy. Całą sprawę naświetlili reporterzy "Uwagi TVN".

Kawa podana w negliżu

W tym barze nie tylko kawa jest gorąca. Sprzedające tam dziewczyny występują w samej bieliźnie. Niestety taki pomysł na prowadzenie baru nie wszystkim przypadł do gustu.

Gitarzysta Rolling Stones za kratkami

Lata lecą, a Rolling Stones nadal rozrabia. W środę wieczorem policja zatrzymała gitarzystę legendarnej formacji Ronniego Wooda. Muzyk spędził noc w areszcie.

Hiszpanie straszą "polskimi obozami zagłady"

Hiszpańskie media - w tym opiniotwórczy "El Pais" użyły sformułowania "polski obóz zagłady". Wszystkie pojawiły się w artykułach dotyczących rozpoczęcia procesu Johna Demjaniuka, byłego domniemanego strażnika nazistowskiego obozu w Sobiborze. Na pomyłki zareagowała polska ambasada.

Potrząsanie dziecka może je zabić

Potrząsać dzieckiem nie wolno - o tym niby wiedzą wszyscy rodzice. Nie wszystkim jednak zawsze wystarcza cierpliwości. A zespół dziecka potrząsanego - bo tym grozi potrząsanie maluchem - może być niezwykle groźny.

"Krzyż na gołym biuście napawa mnie niesmakiem"

Naga polska modelka trzymająca w rękach krzyż - tak wygląda plakat najnowszej kampanii PETA. - Opieranie krzyża na gołym biuście napawa mnie niesmakiem - komentowała całą sprawę w magazynie "24 godziny" Barbara Falandysz. - Wykorzystanie krzyża odwróci uwagę od rzeczy najważniejszej - zwierząt - mówiła ze swojej strony modelka Ilona Felicjańska.

Jogurt w języku rosyjskim, czyli trudne pytania do polityka

Jak co roku podczas kilkugodzinnej telekonferencji Władimir Putin odpowiadał na pytania Rosjan. Nie wszystkie były całkiem poważne. "Czy powinniśmy wprowadzić do języka rosyjskiego obce słowo jogurt?" - oto jedno z nich. Na to pytanie premier nie znalazł odpowiedzi. To jednak nie najważniejsze. Istotne, że Rosjanie z szefem rządu mogli porozmawiać. Polacy chcieliby tak samo. Jakie pytania zadaliby naszym czołowym politykom?

"Kwaśniewski doskonale wie, że mówi nieprawdę"

Czwartek, 3 grudnia - Aleksander Kwaśniewski był zarejestrowany jako TW "Alek". Ja dążę tylko do ujawnienia prawdy - podtrzymał swoje oskarżenia historyk IPN Piotr Gontarczyk. Po jego publikacji były prezydent broni się przed oskarżeniami o agenturalną przeszłość. - Nie mam wątpliwości. Kwaśniewski doskonale wie, że mówi rzeczy nieprawdzie - skomentował historyk IPN

"Kwaśniewski doskonale wie, że mówi nieprawdę"

- Aleksander Kwaśniewski był zarejestrowany jako TW "Alek". Ja dążę tylko do ujawnienia prawdy - podtrzymał swoje oskarżenia historyk IPN Piotr Gontarczyk. Po jego publikacji były prezydent broni się przed oskarżeniami o agenturalną przeszłość. - Nie mam wątpliwości. Kwaśniewski doskonale wie, że mówi rzeczy nieprawdzie - skomentował historyk IPN.

Gen. Skrzypczak: Za mało Polaków w Afganistanie

Po apelu amerykańskiego prezydenta Baracka Obamy, Polska zadeklarowała wysłanie do Afganistanu nawet 600 dodatkowych żołnierzy. Mimo to, zdaniem byłego dowódcy wojsk lądowych Waldemara Skrzypczaka, polski kontyngent jest zbyt mały. Jak mówił w magazynie "24 godziny" do Afganistanu powinno wyjechać ok. 1,4 tys. polskich żołnierzy więcej.

"Boję się maski mordercy"

- Boję się, że nałożono mi maskę mordercy - wyznała podczas dramatycznej mowy końcowej 22-letnia Amanda Knox. Amerykańska studentka stanęła przed sądem podejrzana o brutalne zabójstwo swojej koleżanki.

Rząd chce ocenzurować internet. "Ograniczą wolność słowa"

Rząd przy okazji nowelizacji "ustawy hazardowej" chce wprowadzić zapisy umożliwiające blokowanie "szkodliwych" stron internetowych. Kto będzie mógł domagać się umieszczania witryny w "Rejestrze Stron i Usług Niedozwolonych"? Tego do końca nie wiadomo. W projekcie nie ma też słowa o drodze odwoławczej. Krytyka internetowego środowiska jest miażdżąca. - Te zmiany są sprzeczne z konstytucją - mówi nam Piotr Waglowski, ekspert ds. internetu.

Zemsta terrorystów w Iraku

Zamachowiec-samobójca wysadził się w powietrze w centrum Tikritu na północy Iraku, zabijając pięć osób:szefa sił antyterrorystycznych w prowincji Salahaddin, jego dwóch ochroniarzy i dwóch cywilów. Kilku cywilów zostało rannych.

W Nowym Jorku geje ślubu nie wezmą

Senat stanu Nowy Jork odrzucił w głosowaniu projekt ustawy o legalizacji małżeństw homoseksualistów. Stało się to mimo prowadzonego przez nich od ponad roku intensywnego lobbingu za legalizacją. Ustawę odrzucono większością 38 do 24 głosów.