Najnowsze

Najnowsze

Afganistan chce obcych wojsk. Na lata

Siły międzynarodowe powinny zostać w Afganistanie jeszcze przez wiele lat - takiego zdania jest nikt inny, jak prezydent tego kraju Hamid Karzaj. Podczas trwającej w Londynie konferencji na temat przyszłości Afganistanu, brytyjski premier Gordon Brown poinformował o planie stworzenia międzynarodowego funduszu, z którego będzie opłacany program nakłaniania talibów do przerwania walki.

Znaleźli czarną skrzynkę etiopskiego samolotu

W środę wieczorem u wybrzeży Libanu ratownicy odnaleźli czarną skrzynką rozbitego samolotu etiopskich linii lotniczych. Trwają prace nad ustaleniem przyczyn katastrofy. Dotychczas udało się zidentyfikować tożsamość pięciu ofiar, w tym dwojga dzieci.

"PR-owcy Platformy nie zrobią nas w konia"

- Twierdzę, że Donald Tusk wystartuje w wyborach - takiego zdania jest eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Jacek Kurski. Jak twierdzi, "PR-owcy Platformy Obywatelskiej próbują obrazić naszą inteligencję".

Schetyna: na prezydenta Komorowski lub Sikorski

Bronisław Komorowski lub Radosław Sikorski - jedna z tych osób z ramienia Platformy Obywatelskiej - zdaniem szefa klubu tej partii Grzegorza Schetyny - ma szanse zostać kandydatem PO na prezydenta. Schetyna zapowiedział, że w ciągu kilku tygodni zarząd Platformy zdecyduje, kto powalczy o prezydencki fotel. Oficjalnie decyzja ta zostanie ogłoszona 16 maja podczas konwencji krajowej PO. Donald Tusk ogłosił, że nie kandyduje, a rzecznik rządu zapewnia, że ta decyzja jest nieodwołalna.

Były prezydent Kaczyński, Buzek czyli Dudek

Zagraniczne media nie uniknęły pomyłek przy okazji relacji z Międzynarodowego Dnia Holokaustu i 65. rocznicy wyzwolenia hitlerowskiego obozu zagłady Auschwitz-Birkenau. Tym razem nie było jednak mowy o "polskim obozie zagłady". Rosyjski dziennik "RBK-daily" nazwał obecnego na uroczystościach Lecha Kaczyńskiego eksprezydentem, a Jerzego Buzka myli z Jerzym... Dudkiem.

Nie będzie prezydentem

Na osiem miesięcy przed wyborami wiadomo już, że prezydentem Polski nie zostanie. Donald Tusk ogłosił przed południem, że nie stanie do walki "o pałac i zaszczyt", bo "nie chce uczestniczyć w wyścigu, w którym tylko to jest celem". Czy to dobra decyzja dla Polski? Dlaczego premier ogłosił ją właśnie dzisiaj, w dniu przesłuchania Mirosława Drzewieckiego przed komisją hazardową? Kto będzie kandydatem PO w wyborach? Jak myślicie?

"Premier się wystraszył"

- Premier chyba się trochę wystraszył tego co się dzieje w ocenach, nastrojach społecznych - tak decyzję Donalda Tuska o niekandydowaniu w wyborach prezydenckich komentował w TVN24 prezydencki minister Paweł Wypych. Według szefa prezydenckiej kancelarii, Władysława Stasiaka, decyzja premiera jest "doraźna i nerwowa".

Premier nie kandyduje

Donald Tusk nie stanie do walki o fotel prezydenta. Tę, mimo wszystko niespodziewaną, decyzję szef rządu ogłosił właśnie podczas wystąpienia na Giełdzie. - Zbyt dużo przygotowaliśmy projektów, za bardzo cenię skuteczność instrumentów politycznych, które także dzięki Platformie udało się zbudować, żeby narażać to na szwank - tłumaczył powody takiego kroku. Kto będzie zatem kandydatem PO w wyborach? Premier tego nie ujawnił. Karuzela nazwisk właśnie rusza.

"Nie dziwię się rozżaleniu mieszkańców"

Ponad 21 tys. odbiorców bez prądu, osiem osób zamarzniętych i trudne warunki na drogach - to efekt intensywnych opadów śniegu i silnego wiatru, które nawiedziły Polskę w ciągu ostatniej doby - poinformowało Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. - Nie dziwię się rozżaleniu mieszkańców pozbawionych prądu, natomiast służby przychodzące z pomocą dbają przede wszystkim o te instalacje, które zapewniają życie społeczeństwa lokalnego, a nie pojedynczego domu - powiedział w Polskim Radiu szef MSWiA jerzy Miller.

"Kropka nad i" 27.01

Środa, 27 stycznia Nie podał ręki Jerzemu Engelkingowi podczas konfrontacji przed komisją śledczą, bo - jak tłumaczy - "był on w grupie, która chciała go zniszczyć". Janusz Kaczmarek w "Kropce nad i" wskazał też inne osoby zaangażowane, jego zdaniem, w skierowaną przeciwko niemu akcję. Wymienił Zbigniewa Ziobrę i Antoniego Macierewicza, którzy - według niego - mogli działać na polecenie ówczesnego premiera, Jarosława Kaczyńskiego.

Premier ogłasza decyzję

Donald Tusk dziś przed południem zakończy spekulacje na temat jego udziału w wyborach prezydenckich. Premier punktualnie o godzinie 11 rozpoczął wystąpienie, podczas którego wyda oświadczenie w tej sprawie. Oczekiwana od miesięcy decyzja zbiega się w czasie z przesłuchaniem Mirosława Drzewieckiego, najważniejszego świadka w aferze hazardowej.

Smutny finał romansu senatora

Można powiedzieć, że to finał jednego z najgłośniejszych seksskandali w Stanach Zjednoczonych. Elizabeth Edwards, żona byłego senatora Johna Edwardsa, odeszła od męża. Stało się to po tym, jak polityk oficjalnie przyznał, że jest ojcem dziecka swojej byłej kochanki.

"Gienia" zasypuje Polskę. Domy znów bez prądu

Wszystko przez "Gienię", czyli ochrzczony tym imieniem przez polskich meteorologów układ niżowy, który od środy przechodzi przez Polskę. To "Gienia" powoduje zawieje i zamiecie śnieżne oraz paraliżuje drogi w całym kraju. Wiatr do 90 km/h i opady lepkiego, ciężkiego i mokrego śniegu nie dadzą Polsce spokoju, zwłaszcza przez najbliższą dobę. Pierwsze skutki już widać. Bez prądu są tysiące mieszkańców Mazur i Małopolski.

Wojskowy samolot spadł na domy

Co najmniej osiem osób zginęło w wyniku wypadku filipińskiego samolotu wojskowego. Maszyna z niewyjaśnionych przyczyn spadła na mieszkalną dzielnicę miasta Cotabato.

Graś: Zbieżność z Drzewieckim to przypadek

Zbieżność ogłoszenia decyzji premiera ws. kandydowania w wyborach prezydenckich z przesłuchaniem Mirosława Drzewieckiego przed komisją śledczą to przypadek - stwierdził w TVN24 rzecznik rządu, Paweł Graś. Podkreślił, że czwartkowe wystąpienie premiera zostało zaplanowane już kilkanaście dni temu.

PiS: Tusk chce przykryć komisję

Ogłoszenie decyzji przez premiera jest ważniejsze niż posiedzenie komisji hazardowej - przyznał w TVN24 Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski. Zaprzeczył jednak, by termin konferencji został wybrany celowo, by przykryć przesłuchanie Mirosława Drzewieckiego. - Ten spektakl polityczny został zrobiony właśnie po to - uważa z kolei Mariusz Błaszczak z PiS.

W ciele Olewnika brakuje części kości?

Wycinki kości z ciała Krzysztofa Olewnika, które pobrano w 2006 r. zniknęły - poinformował w rozmowie z "Dziennikiem Gazetą Prawną" minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. Teraz biegły sprawdzi, czy brakuje ich w ciele ekshumowanym z płockiego cmentarza.

Dziewięć ciał w gruzach. "Myślałam, że to zamach"

Zwłoki dziewięciu osób zostały wydobyte przez ratowników z gruzów zawalonego domu w Liege, na wschodzie Belgii. Około 7 rano w czwartek poszukiwania zostały przerwane. Wszystko z powodu obawy, że mogą runąć sąsiednie budynki.

Z CBA zniknęła baza danych GPS

Nowe kierownictwo CBA zarzuca byłemu wiceszefowi Biura, Maciejowi Wąsikowi, bezprawne wykasowanie bazy danych GPS montowanych w autach CBA. Teraz Prokuratura Okręgowa w Warszawie bada, czy przekroczył on uprawnienia - pisze "Gazeta Wyborcza".

Iran wiesza za protesty

Dwie osoby zostały stracone w Iranie z powodu zaangażowania w czerwcowe protesty. Do potężnych manifestacji doszło po sfałszowanych - zdaniem opozycji - czerwcowych wyborach prezydenckich.

Prezydent na wygnaniu

"Powrócimy! Powrócimy!" - takimi okrzykami były prezydent Hondurasu Manuel Zelaya przywitał swoich zwolenników zgromadzonych na lotnisku w stolicy Dominikany Santo Domingo. Zelaya będzie przebywał na Dominikanie na politycznej emigracji.

Wielka narada Microsoftu. Jak Ballmer potraktuje Polaków?

Problem polskich graczy trafia na szczyt drabiny decyzyjnej Microsoftu. Dyrektor generalny polskiego oddziału giganta Jacek Murawski w rozmowie z tvn24.pl zdradził, że w przyszłym tygodniu o usłudze Live w Polsce będzie rozmawiał z samym szefem koncernu Steve'em Ballmerem. Przyznał, że jemu samemu zależy na tej sprawie, bo swoją konsolę łączy z internetem za pośrednictwem zagranicznego konta żony.

Lekarze będą bronić się przed pacjentami

Lekarze postanowili się bronić przed zarzutami dziennikarzy i agresją pacjentów. - Musimy bronić swojej godności - przekonują. I dlatego samorządy medyczne masowo powołują w tym celu rzeczników praw lekarzy - pisze "Rzeczpospolita".

Priorytet Obamy? Nowe miejsca pracy

Stworzenie nowych miejsc pracy jako absolutny priorytet, reforma opieki zdrowotnej czy wycofanie wojsk z Afganistanu i Iraku - między innymi o tym mówił prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama w orędziu o stanie państwa.

Pożar w gospodarstwie u Lepperów

W gospodarstwie należącym do syna Andrzeja Leppera w środę wieczorem wybuchł pożar - informuje "Głos Koszaliński". W akcji gaśniczej brało udział 30 strażaków. Udało się uratować mienie o łącznej wartości 400 tys. złotych.

Drugie podejście Drzewieckiego do komisji

Mirosław Drzewiecki - jeden z głównych bohaterów tzw. afery hazardowej - ma dziś pojawić się przed sejmową komisją śledczą. To drugie podejście do przesłuchania byłego ministra sportu. Tydzień temu Drzewiecki (w stenogramach z podsłuchów funkcjonujący też jako "Miro") nie stanął przed sejmowymi śledczymi z powodu choroby. Transmisja posiedzenia komisji od godz. 9 w TVN24 i tvn24.pl.

Ciężarówka zburzyła kładkę

W tureckim Stambule ciężarówka zniszczyła na autostradzie kładkę dla pieszych. Jedna osoba została ranna. Moment wypadku zarejestrowała kamera monitoringu.

Zaplanowali egzekucję kolegi. Zginął klęcząc nad grobem

To była zaplanowana i dobrze przeprowadzona egzekucja. Trzech 17-letnich uczniów liceum w Złotoryi wzięło udział w zamordowaniu rówieśnika. – Nie mam żadnych wyrzutów sumienia – powiedział w rozmowie z reporterem "Uwagi!" Michał P., 20-letni dzisiaj sprawca, który na wolność wyjdzie najwcześniej za 19 lat.

Stalin i jego świta na oranżadzie

Gazowany napój w butelce z Józefem Stalinem na etykiecie trafi w lutym na półki rosyjskich sklepów. Będzie też oranżada z wizerunkami marszałków wodza oraz jego marszałków Żukowa i Rokossowskiego. Wszystko to z okazji obchodów 67. rocznicy bitwy pod Stalingradem.