Ciekawostki

Ciekawostki

Z karabinem, w czarnej obcisłej sukience - tak Miss Polonia 2008 Angelika Jakubowska prezentuje się we wspólnym kalendarzu policji i fabryki broni Łucznik na rok 2011. Zdjęcia, które powstały, są jak ujęcia z filmów hollywoodzkich - zachwala policja.

Premier Izraela Benjamin Netanjahu postawił na "całkowitą przejrzystość" i umieścił na Facebooku kopię swojego grudniowego "paska". Okazało się, że szef rządu zarabia zaledwie 15 tysięcy szekli (4,2 tys. dolarów amerykańskich) netto miesięcznie. W porównaniu z zarobkami np. szefa rządu Singapuru, pensja Netanjahu prezentuje się nad wyraz skromnie.

Moda ze slumsów trafiła na salony w Rio de Janeiro. Grupa piętnastu kobiet z Brazylii dostała szansę pokazania podczas tygodnia mody własnoręcznie wykonanych kreacji. Warunek był tylko jeden - wszystkie materiały musiały pochodzić z odzysku.

Czego nie wolno studentkom irańskich uniwersytetów? Wyglądać tak, jak ich rówieśniczki na Zachodzie. Muzułmańskie kraje prześcigają się w wymyślaniu nowych zakazów. Ostatni, wprowadzony na wybranych uczelniach w Iranie, nie pozwala kobietom nosić obcisłych ubrań, tatuaży oraz biżuterii. Zaostrzone przepisy dotyczą też studentów, którym nie wolno farbować włosów, regulować brwi, ani nosić koszul z "bardzo krótkimi rękawkami".

Najsławniejsza puszysta modelka świata Crystal Renn schudła 30 kg i dopiero wtedy podpisała kontrakt reklamowy. Została twarzą szpilek Jimmy Choo, gdzie wygląda jak cień dawnej siebie. Fani zarzucają jej zdradę, a media grzmią na alarm. Jeszcze niedawno bowiem Renn zapewniała, że nie zamierza dostosowywać się do modowych standardów.

Fani Justina Biebera to nie tylko nastolatki płci pięknej. Co udowodnił pewien mieszkaniec Kalifornii. Bynajmniej nie nastolatek. Mężczyzna wytatuował sobie gigantyczną podobiznę ulubieńca na lewym udzie.

Znany amerykański dziennikarz Michael Musto sparodiował Lady GaGę i jej głośną w 2010 roku sukienkę z mięsa. Ubrał się w jej kopię dla "Village Voice", a okładka z nim obiegła cały świat.

Tysiące młodych nowojorczyków wybrało się w niedzielę na przejażdżkę metrem bez spodni. To nie efekt roztargnienia mieszkańców "Wielkiego Jabłka", ale odbywająca się już po raz dziesiąty akcja o nazwie No Pants Subway Ride (czyli po prostu Jazda Metrem Bez Spodni).

Wielkie czerwone kapelusze, fioletowe suknie do samej ziemi, a do tego szalone imprezy oraz wspólne wypady. Jedyny warunek: wiek powyżej "50". Tę formę wspólnego spędzania czasu wybrało już 50 tysięcy pań na całym świecie.

Kobiecymi łzami można wiele osiągnąć, ale - jak się okazuje - równie wiele stracić. Jak wynika z najnowszych badań naukowców z Instytutu Weizmanna w Izraelu, damskie łzy redukują seksualne pobudzenie mężczyzn, a zapłakana twarz kobiety sprawia, że jest ona dla partnera mniej pociągająca.

Przez wiele trudnych tygodni, 700 metrów pod ziemią, nie tracił pogody ducha. Śpiewał kolegom największe przeboje Elvisa Presleya. Fan króla rock and rolla, chilijski górnik Edison Pena, spełnił swoje największe marzenie. Zaśpiewał przed domem swojego idola tuż przed 76. rocznicą jego urodzin.

Na amerykańskim rynku ukaże się wkrótce powieść o prezydencie Baracku Obamie, która ma ujawniać kulisy aktywności ekipy prezydenckiej i Białego Domu. Nie wiadomo jednak kto napisał książkę. Zamiast nazwiska autora na okładce widnieje wielki znak zapytania.

Problem z rozmiarem przyrodzenia? Powinno być bardziej widoczne spod ubrania? Na rynek trafiło właśnie rozwiązanie takich problemów. To majtki z odpowiednią wkładką, mającą oszukać osoby trzecie i własne ego.

Montane Maserati 8CTF to zapewne najbardziej luksusowy rower świata. Powstał na cześć legendarnego samochodu maserati. Ukazał się w limitowanej wersji – tylko 200 egz. Kosztuje 3 tys. euro.

Bukmacherzy przyjmują zakłady w jakiej sukni ślubnej wystąpi Kate Middleton. Tymczasem ta, którą ubrała w dniu ogłoszenia zaręczyn z księciem Williamem, jest najbardziej kopiowanym strojem w Wielkiej Brytanii.

Nie wiemy, czy jest pokorne, ale na pewno mogłoby ssać dwie matki. Mogłoby, bo ma dwie głowy - mowa o cielaku, który na początku roku przyszedł na świat w gruzińskiej wiosce Abedad.

Magdalena Frąckowiak została twarzą nowej kolekcji Victoria's Secret. Tym razem polska topmodelka promuje "różową" linię bielizny tego ekskluzywnego domu mody. Jak zwykle, nieprzeciętnie erotyczną.

Dla takiej scenerii warto ze ślubem poczekać na zimę. Z takiej rady skorzystało w czwartek 18 par, które w dniu otwarcia Festiwalu Śniegu i Lodu w chińskim mieście Harbin, powiedziało sobie "tak".

Posiadaniem "krowo-pandy" może pochwalić się pewien farmer ze stanu Kalifornia w Stanach Zjednoczonych. Miniaturowa krowa ma umaszczenie sympatycznego misia dzięki genetycznym manipulacjom.

Władzom Rumunii przybył nowy niebezpieczny przeciwnik - czarna magia. Tamtejsze czarownice, za pomocą kocich odchodów i martwych psów, rzucają złe uroki na rząd i prezydenta. Wszystko przez nowe prawo, które nakłada na czarownice obowiązek płacenia podatków.