Ciekawostki

Ciekawostki

Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Grzegorz Lato tak ucieszył się z decyzji obradującego na Maderze Komitetu Wykonawczego UEFA, że gratulując Ukraińcom o mało nie połamał języka. "For tu for for ewrybady pipul" - usłyszeliśmy. Podczas gratulacji ogłosił także, że w 2012 mamy nie mistrzostwa Europy, ale mundial...

50 studentów z filipińskiego uniwersytetu w Manili wzięło udział w dorocznym "nagim" biegu. Biegający po kampusie nadzy mężczyźni wzbudzili nie lada zachwyt wśród studentek, które – jak co roku – i tym razem nie żałowały gardeł, by wyrazić swój podziw.

"Pizza Obama", czyli margherita z keczupem i kiełbaską serwowana była w czwartek w Neapolu. Powód? W mieście trwają huczne obchody z okazji przyznania przez Unię Europejską certyfikatu gwarantowanej tradycyjnej specjalności (GTS) pizzy neapolitańskiej.

Jego główka ma jedną setną milimetra, a cały jest nieco większy od jednej piątej grubości ludzkiego włosa. To najmniejszy bałwanek świata, którego stworzyli naukowcy z brytyjskiego Krajowego Laboratorium Fizyki.

Brazylijska modelka Gisele Bundchen urodziła w środę dziecko, którego ojcem jest Tom Brady - rozgrywający w drużynie futbolu amerykańskiego New England Patriots.

Moda na ekologiczne wynalazki. Prąd czerpany z owoców, m.in. winogron - to najnowsze osiągnięcie japońskich konstruktorów. Baterie zasilane są dzięki cukrowi zawartemu w owocach.

Co zrobić, gdy stres i emocje zbyt mocno dają się we znaki w studenckim życiu? W amerykańskim stanie Wisconsin studenci miejscowego uniwersytetu stanęli do ostrej walki na... śnieżki. W zabawie wzięło udział kilkaset osób.

W zasadzie nie dokonał jeszcze niczego wiekopomnego, nie licząc Nagrody Nobla, ale już doczekał się pomnika. W stolicy Indonezji odsłonięto właśnie podobiznę Baracka Obamy w wieku dziecięcym - przyszłemu prezydentowi USA towarzyszy motylek.

Sama się czyści, a nawet wysyła sms-y. W centrum Chojnic (woj. pomorskie) stanęła nowoczesna toaleta publiczna. Niemałym zaskoczeniem dla jej użytkowników, po wyjściu, było pytanie atrakcyjnej ankieterki o... wrażenia. W ten sposób władze miasta sprawdzają, czy ekskluzywny eksperyment w centrum miasta podoba się mieszkańcom i czy warto zainwestować w kolejne.

12-metrowe fale i piękne słońce to wymarzony raj dla surferów. Idealna pogoda do ekstremalnej jazdy na desce sprawia, że na Hawaje ściągają fascynaci tego sportu z całego świata.

Policyjny hit na nadchodzące święta. Siedmiu policjantów i dwóch pracowników policji z Kujaw i Pomorza wspólnie nagrało "Śnieżną Pastorałkę". Wszystko po to, by wspomóc akcję Caritasu " Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom".

Jeśli hodujesz kury, ogranicz się do hodowli. Bo jeśli zamierzasz już przewozić ich jaja, dostaniesz grzywnę za brak specjalnej licencji. Tak jak pan Dawid, właściciel fermy w Pogrzebieniu (woj. śląskie).

Odkryły eliksir wiecznej młodości? Francuzki z wiekiem wyglądają coraz młodziej i piękniej. Tajemnicę wyjaśnia dziennik "Le Parisien", który donosi, że we Francji notuje się w ostatnich latach boom na chirurgię plastyczną.

Diabelski przemarsz w Niemczech. Młodzi ludzie, przebrani za maszkary w owczych skórach, przeszli ulicami Monachium. W ten sposób chcieli zachęcić dzieci do dobrego zachowywania się.

Piłka jak do gry w polo, kije zresztą też, tylko wierzchowiec jakby inny. W Nepalu odbyły się 28. Mistrzostwa Świata w polo na słoniach.

Wypracowanie porozumienia klimatycznego może nie być jedyną korzyścią dla uczestników rozpoczynającej się konferencji w Kopenhadze. Tamtejsze prostytutki, w proteście przeciwko władzom miasta, zaoferowały wszystkim darmowy seks.