Ciekawostki

Ciekawostki

Jechali przez cztery godziny, spalili po cztery tysiące kalorii, a pieniądze przekazali na budowę Centrum Profilaktyki Nowotworowej w Warszawie. Ponad sto osób wzięło udział w charytatywnym maratonie rowerowym.

Ponad 190 tys. ludzi musiało obejść się smakiem, ale dla sześciu tysięcy wybrańców było to śniadanie życia. Na Harbour Bridge w Sydney położono trawę i zorganizowano wielki piknik, wielki, ale (jak się ostatecznie okazało) nie wystarczająco wielki, bo zainteresowanie przeszło najśmielsze oczekiwania organizatorów.

Ponad dwie tonu hummusu przygotowało w sobotę w Libanie 250 kucharzy. Tym samym ustanowili rekord Guinnessa w tej kategorii i przypomnieli światu skąd pochodzi ta, popularna na Bliskim Wschodzie, potrawa.

Felgi z brylantami, ekskluzywne jachty, futra z soboli i najdroższa na świecie biżuteria - to wszystko można znaleźć na targach dla milionerów w Moskwie. Do stolicy Rosji zjechali najbogatsi, by zobaczyć produkty z najwyższej półki i uszczknąć coś ze swojej fortuny.

Dziesiątki bajecznych stworów nawiedziły stolicę Meksyku. Ulicami Mexico City przeszła trzecia z rzędu parada Alebrijes - zmyślonych postaci zwierzęcych i ludzkich, reprezentujących wewnętrzny świat swoich twórców.

Świętomarcińskie rogale - czyli poznańskie smakołyki, sprzedawane wyłącznie w okolicy 11 listopada - po raz pierwszy w tym roku będą mogły zostać opatrzone unijnym symbolem produktu regionalnego. Logo daje klientom gwarancję, że rogale zostały wyprodukowane w Wielkopolsce zgodnie z określoną tylko dla nich recepturą.

Michelle Obama zapytana o to, co najbardziej denerwuje ją u męża, początkowo żartowała, że nic, bo przecież prezydent USA jest "idealny". Jednak przyciśnięta do muru zdradziła, że drażnią ją... ciągłe porażki z Barackiem na korcie tenisowym.

Mieszkańcy Rosji podobnie jak i Polski zmieniają dziś czas z letniego na zimowy. Okazuje się jednak, że nie wszyscy. Wyjątkiem są mieszkańcy wsi Solgon w Kraju Krasnojarskim. Wszystko przez krowy, którym takie zmiany nie służą. Zwierzęta dawały mniej mleka....

Sposobów na walkę z fotoradarami i wideorejestratorami kierowcy znają sporo, ale ostatni jest wyjątkowo zaskakujący. W internecie można bowiem znaleźć kontrahenta, który za opłatą weźmie na siebie punkty karne. Cena od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za punkt.

Młody brytyjski reżyser wpadł na pomysł nakręcenia horroru za … 45 funtów. "Colin" - bo taki jest tytuł produkcji - został nakręcony w ciągu 18 miesięcy. Jedynymi kosztami, jakie poniósł reżyser był zakup ciastek oraz herbaty dla aktorów grających w filmie, a kupował je tylko w niedziele.

Prezydenci w wielu sprawach apelują do swoich obywateli. Prezydent Wenezueli Hugo Chavez zaapelował o rzecz nietypową. Ten kontrowersyjny polityk chce, by obywatele jego kraju przestali śpiewać pod prysznicem i ograniczyli mycie do trzech minut.

To miały być zwyczajne wiadomości. Ale gdy prowadzący serwis informacyjny na australijskim Kanale 9 Peter Hitchiner podał informację o morderstwie 27-latka, zza jego pleców wynurzyła się... gigantyczna mewa.

Francuzi najwyraźniej nie mogą doczekać się zimy, dlatego entuzjaści sportów zimowych zorganizowali w centrum Paryża bitwę na śnieżki.

Aż 7,6 mln dol., czyli ponad 20 mln zł zapłaci szczęśliwy nabywca jednego z najpiękniejszych diamentów na świecie. 32-karatowy brylant o szmaragdowym szlifie należał wcześniej do zmarłej w marcu milionerki i filantropki Leonore Annenberg.

Klauni z całego świata zjeżdżają do Meksyku. Tam bowiem zorganizowano już czternaste spotkanie zawodowych rozśmieszaczy. Brało w nim udział ponad 200 kolorowych i pozytywnie myślących ludzi.

Zwierzęta o niewielkich gabarytach od kilku lat należą do nieodzownych towarzyszy modnych dam. Po małych psach, kotach i fretkach, przyszła kolej na ponoć najmądrzejsze z nich wszystkich - świnie.

Ten terrorysta wykazał się nie lada tupetem. Na lotnisku w Kairze Sudańczyk próbował porwać samolot i zmusić pilota, żeby ten skierował maszynę na Jerozolimę. Załoga się go nie zlękła, bo mężczyzna wyposażony był jedynie w plastikowe sztućce.

To się nazywa wspieranie przez rząd prywatnej inicjatywy. W moskiewskim Białym Domu, siedzibie rządu Rosji, otwarto właśnie prywatną restaurację. Według dziennika "Wiedomosti", który w środę podał tę informację, jest to pierwszy przypadek wpuszczenia prywatnego biznesu na teren rządowego obiektu.

To, że zwierzęta często pomagają ludziom, wiadomo nie od dziś. Czasem ta pomoc okazuje się zdumiewająca. Australijska policja użyła próbki krwi pobranej z pijawki do zidentyfikowania złodzieja. I udało się. Prawdopodobnie jest to pierwszy taki przypadek w historii sądownictwa.