Ciekawostki

Ciekawostki

W Bukowinie Tatrzańskiej rozpoczął się 37 Góralski Karnawał. Będzie trwał 5 dni. Wszystko w atmosferze ludowej, góralskiej zabawy.

"Chcesz dłuższego SEKSU?" - razi po oczach kilkaset żółtoczerwonych billboardów w całym Londynie, a zniesmaczeni Brytyjczycy skarżą się na firmę, która reklamy rozwiesza.

Wygodne zagrody, dobre jedzenie, okazywanie szacunku i miłości trzodzie chlewnej - to jedna z dyrektyw Unii Europejskiej. Bruksela zaczyna wymagać, by zwierzęta hodowlane były szczęśliwe. Gdy tak sie stanie, będziemy jeść lepsze mięso...

Na pewnej stacji kolejowej na północy Wielkiej Brytanii wprowadzono zakaz całowania się na pożegnanie. Ma to zapobiec gromadzeniu się tłumów na peronach i ułatwić pasażerom dostęp do pociągów.

Amerykańscy policjanci musieli zastrzelić szympansa, który występował kiedyś w reklamach coca-coli, ponieważ o mało nie zabił znajomej swojej właścicielki.

Nowa odsłona linii ubrań Wiliam Rast sygnowana przez Justina Timberlake'a. Gośćmi na pokazie mody piosenkarza były między innymi Paris Hilton oraz naczelna miesięcznika Vogue Ann Vintour.

Mnóstwo różu, czerwieni i czerni, a modelki – w większości blondynki - ubrane w sukienki od takich sław jak Tommy Hilfiger czy Calvin Klein. Choć lalka Barbie kończy w tym roku pięćdziesiąt lat, jej styl nadal inspiruje światowej sławy projektantów mody.

Policjanci zatrzymali w Radomiu 23-letniego mężczyznę, który próbował udowodnić im, że marihuana, którą miał przy sobie, to... pokarm dla jego kanarka.

Fakirzy, kaskaderzy i inni entuzjaści tradycyjnych indyjskich sportów ludowych stawili się w pendżabskiej wiosce Kila Raipur, by dać niezwykły pokaz. Wyścigi rydwanów, traktorów i starców przykuwały uwagę tysięcy widzów przez całą niedzielę.

Kot-czarownik, pies-nietoperz, a suka-anioł. Sławna plaża Copacabana w Rio de Janerio przeżyła prawdziwe oblężenie poprzebieranych zwierząt. Co to za okazja? Oczywiście słynny na całym świecie karnawał, który – jak się okazuje – jest hucznie obchodzony nie tylko przez ludzi.

30 tysięcy osób przybyło w niedzielę w południe na plac świętego Marka w Wenecji, by obejrzeć tradycyjny "lot Anioła". To oficjalna inauguracja weneckiego karnawału.

To była druga niedziela "Białej darni" - wyścigów koni po zamarzniętym jeziorze St. Moritz przy luksusowym kurorcie St. Moritz w Szwajcarii. To niezwykłe widowisko, które co roku odwiedzają setki bogatych miłośników koni z całego świata. Tradycja zawodów liczy ponad 100 lat - pierwsze wyścigi na jeziorze zorganizowano w 1907 roku.

Tutaj "gęsia skórka" to większe faux pas niż nieprzepuszczenie w drzwiach kobiety. Bo dla "morsów", które zjechały do Mielna na swój międzynarodowy zlot liczy się jedno: oszukać ciało, by uwierzyło, że lubi chować się przed zimą w wodzie. Jeszcze zimniejszej. A to, że czasem trzeba poskakać, żeby sprawę ułatwić? Foki (czyli "morsy" płci żeńskiej) podobno nawet to lubią.

Podnoszenie roweru zębami, wyścigi byczych zaprzęgów czy skakanie po brzuchu - to tylko kilka z dyscyplin uprawianych przez uczestników Kila Raipur Sports Festival w Indiach, zwanego również "Wiejską Olimpiadą".

Rozpocznie się tradycyjnie, jak co roku - "lotem anioła". Kiedy młoda dziewczyna w białym stroju poszybuje z dzwonnicy bazyliki na plac św. Marka to znak, że zaczyna się karnawał w Wenecji.

Blisko 20 tysięcy par całowało się jednocześnie w sobotę w stolicy Meksyku. Gorące, walentynkowe pocałunki ustanowiły nowy rekord świata w tej kategorii.

Rekordowo długie paznokcie, wpisane do księgi rekordów Guinnesa, zostały połamane. Ich właścicielka miała wypadek samochodowy, w którym została poważnie ranna. Amerykańska prasa pisze, że kobieta w pełni odzyska zdrowie. Jednak paznokci nie da się już uratować.

Z okazji Walentynek w Tajlandii zorganizowano wyścig, w którym udział wzięły zakochane pary. Panowie ubrani w ślubne garnitury pokonali dystans 800 metrów ze swoją wybranką na plecach. Inaczej świętowali nowożeńcy - fruwając z aktem małżeństwa w przestworzach.

Nie cały świat obchodzi walentynki. W Indiach prewencyjnie aresztowano kilkuset radykalnych przeciwników tego święta z obawy przed aktami przemocy, jakich tego dnia dopuszczają się wrogowie zachodnich obyczajów. Za nadmierne okazywanie sobie uczuć na indyjskich ulicach 14 lutego można stracić nawet włosy.

Prezentacja psa - robota do zadań specjalnych, polowanie na węża i jego "degustacja" - czyli nauka tego, jak przetrwać w ekstremalnych warunkach buszu. Tak w Tajlandii wygląda organizowane przez Stany Zjednoczone coroczne szkolenie wojskowe Cobra Gold.