Ciekawostki

Ciekawostki

Zdaniem jurorów to Michał Szpak wypadł najsłabiej w siódmym odcinku "Tańca z Gwiazdami", ale po zsumowaniu głosów jury i widzów to Aleksandra Kisio pożegnała się z programem. - Dziękuję publiczności, jury i stacji TVN. To była ciężka praca, ale mam nadzieję, że zaowocuje – mówiła aktorka.

Rolex, który zagrał z Rogerem Moore'm w "Żyj i pozwól umrzeć", jest na sprzedaż. Zmodyfikowany przez Q zegarek miał m.in. elektromagnes, którego Bond użył, by zatrzymać pocisk, a także cienki drucik, którym rozebrał jedną z dziewczyn agenta bez dotykania jej sukienki palcami. Gadżet będzie można kupić na aukcji w Genewie 14 listopada.

Ślubną suknię Kate Middleton obejrzała rekordowa liczba osób – pół miliona, dlatego dzięki zyskowi z biletów wystawy w Pałacu Buckingham kreacja zarobiła ponad 10 milionów funtów. Księżna Cambridge część zysków przekaże na cele charytatywne. Wraz z mężem, księciem Williamem wybierze organizację, którą wesprze.

52-letni Dewey Bozella zrealizował jedno ze swoich marzeń - zadebiutował na zawodowym ringu. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie wiek sportowca i to, że 26 lat spędził w więzieniu.

Dziwaczne kostiumy, dawno zapomniane szlagiery i zwariowane układy taneczne - oto czego należy spodziewać się podczas trzecich dorocznych Mistrzostw Świata w tańcu w złym stylu, które rozpoczęły się w sobotę w Hamburgu na północy Niemiec.

Wokaliści i tancerze zdominowali półfinałową czterdziestkę IV edycji "Mam Talent". Owacjami na stojąco został za swój występ nagrodzony Darek Hendel, który zaśpiewał "Jaskółkę uwięzioną" Stana Borysa. - Dla mnie to jest niepojętne, że jeszcze o tobie nie słyszałam – skomentowała Agnieszka Chylińska.

Promujący zdrowe odżywianie ruch Slow Food wytoczył symboliczny proces... mięsu. Akcja ta miała zwrócić uwagę na fakt, że Włosi spożywają trzy razy więcej mięsa niż zalecają dietetycy - 92 kilogramy rocznie, czyli 1,7 tygodniowo.

Julia Bernard z Polski znalazła się w japońskim programie dla śpiewających amatorów. Od kilku lat Julia uczy się japońskiego i prowadzi wideobloga, dzięki któremu zauważył ją producent programu i zaprosił do Japonii.

Dom aukcyjny Christie's zaprezentował 32-karatowy diament, którego wartość oszacował na osiem milionów dolarów. Powód tak astronomicznej ceny to wyjątkowy kolor kamienia.

Fauja Singh ma 100 lat i jest najstarszym biegaczem na świecie, który bierze udział w sportowych zawodach. W najbliższą niedzielę wraz z 5 tys. pozostałymi uczestnikami pobiegnie w maratonie w Toronto.

13-letni wandal zniszczył pomnik Aleksandra hrabiego Fredry na wrocławskim rynku. Młodociany sprawca wspiął się na pomnik pisarza i wyłamał jego pióro. Koszty naprawy pomnika poniosą opiekunowie nastolatka.

Szczęścia nie da się zmierzyć jedną miarą, ale na pewno można mówić zawsze o wielkim, kiedy zdrowie lub życie zostaje człowiekowi podarowane. Jedni znajdują się w sytuacji, w której wcale być nie chcieli - inni wystawiają los na próbę. Ostatni hit internetu pokazujący wielką antylopę taranującą rowerzystę przywodzi też na myśl mnóstwo innych przykładów tego, jak skończyło się dobrze, choć wcale nie musiało.

Dla jednych wakacje to czas wypoczynku. Dla Micka Jaggera - walka o przetrwanie. Przebywający na urlopie 68-letni wokalista The Rolling Stones odwiedził w środę Cuzco w Peru i o mało nie został stratowany przez setki fanów koczujących po jego hotelem.

W zawodzie modelki bardzo ważne jest to, jak się chodzi. Równie ważna jest umiejętność pozowania w każdych warunkach. Dlatego uczestniczki programu "Top Model" musiały spacerować po wodzie i utrzymać nerwy na wodzy podczas sesji wykonywanej w powietrzu 100 metrów nad ziemią.

Rada Etyki Mediów "nie dostrzegła, aby ze strony jurorów dochodziło do molestowania seksualnego uczestniczek konkursu. (...) A program TOP Model jest w swej koncepcji ekshibicjonistyczny" - napisała wiceprzewodnicząca REM w odpowiedzi na list minister ds. równego traktowania. Elżbieta Radziszewska, powołując się na skargi, jakie otrzymuje, zarzucała, że uczestniczki programu TVN TOP Model są upokarzane i molestowane.

Jeśli myślicie, że szarżujące nosorożce i wielkie drapieżne koty są jedynym zagrożeniem czyhającym na ludzi na safari, obejrzycie ten film. 17-letni Evan van der Spuy został stratowany przez... antylopę, kiedy ścigał się w zawodach Time Freight MTB Express w pobliżu tamy Albert Falls Dam w Afryce Południowej.

Paris Hilton, dziedziczka fortuny Hiltonów, we wtorek wieczorem wylądowała na lotnisku w Pyrzowicach. Celebrytka weźmie udział w otwarciu nowej części jednego z centrów handlowych w Katowicach.

Grzegorz Napieralski po wyborach znów spotyka się w parku z emerytką. Z tą samą, która czule gładziła go po dłoni, gdy obiecywał, że jeśli wygra obniży ceny i podniesie emerytury. Teraz szef SLD nie jest już tak łagodny i spokojny.

W kalifornijskiej willi Chateau Suenos Britney Spears ukrywała się przed paparazzi po załamaniu nerwowym w 2009 roku. Po tym, jak niedawno przeniosła się do nowego domu nieopodal, jej poprzednia rezydencja trafiła na rynek – można ją kupić za 4,5 mln dol. Dom ma m.in. siedem sypialni i windę oraz półhektarowy ogród. Atutem jest wyjątkowa lokalizacja: sąsiadami są same gwiazdy, m.in. Lady GaGa i Cameron Diaz.

Właścicielom miniaturowej świni w Ottawie władze miasta postawiły ultimatum: albo pozbędą się domowego ulubieńca, albo wyprowadzą się poza granice miasta - donoszą miejscowe media.