Ciekawostki

Ciekawostki

John McCain spalony żywcem i powieszona Sarah Palin - taką "dekorację" mogli oglądać mieszkańcy jednej z ulic Los Angeles. Chociaż sąsiedzi narzekają na ten dość kontrowersyjny pomysł na zbliżające się Halloween, lokalne władze mówią, że każdy ma prawo do wyrażania swoich poglądów.

Nowy "Kapitał" niedługo w niemieckich księgarniach. Jego autor na nazwisko ma Marx, ale na tym podobieństwa z dziełem z 1870 r. się kończą. Nie dość, że nie jest komunistą, to jest duchownym - i to samym arcybiskupem Monachium i Freising. Skąd ta desperacja w zatytułowaniu książki?

Miesięcznik "Forbes" z okazji zbliżającego się Halloween opublikował listę trzynastu nieboszczyków, którzy - choć zmarli - to wciąż zbijają kokosy. W ciągu ostatniego roku zarobili w sumie ponad 194 miliardy dolarów.

Zbliżające się amerykańskie święto Halloween cieszy się coraz większą popularnością w Europie. Nie dla wszystkich jednak jest to niewinna zabawa. - Świętowanie Halloween oznacza adorowanie szatana - uznała włoska wspólnota katolicka imienia papieża Jana XXIII.

Nie pomogły protesty Pałacu Elizejskiego: paryski sąd orzekł, że można bezkarnie wbijać w szpilę w Nicolasa Sarkozy'ego. Laleczka voodoo z jego podobizną jest przebojem francuskich sklepów.

Halloween zbliża się wielkimi krokami. Dynie opanowują Amerykę i to nie tylko w swojej tradycyjnej formie. Na ulicach Nowego Jorku amerykański artysta Hugh McMahon zaprezentował oryginalne rzeźby - z dyń wyciął podobizny kandydatów do prezydenckiego fotela.

Wszystkim łasuchom polecamy wycieczkę do Francji, gdzie odbywają się właśnie 14. Targi Czekolady. Można spróbować kremowych trufli, gorącego kakao, słodkich musów. Są nawet czekoladowe... balsamy do ciała.

Człowiek głodny to człowiek zły - mówi powiedzenie. Paragwajczycy muszą należeć do ludzi szczęśliwych. Nie dość, że 30 tysięcy osób zjadło w ciągu sześciu godzin 28 ton mięsa, to jeszcze wyczyn ten zapewnił im tytuł rekordzistów świata.

Dobra wiadomość - na kryzysie można zarobić, na przykład sprzedając białe koszule. W londyńskim City koszule w tym kolorze rozchodzą się jak ciepłe bułeczki. Specjaliści wieszczą odwrót finansistów od modnych w czasach boomu kredytowego kanarkowych, jaskrawych i gryzących barw, kojarzonych z drapieżną chciwością.

Jakie to szczęście, że po Polsce nie jeżdżą szybkie pociągi typu TGV. Okazuje się bowiem, że toalety tych pociągów mogą być wyjątkowo niebezpieczne.

Ćwierć tony kochanego ciała do wzięcia mniej. Należący do najcięższych ludzi świata Meksykanin Manuel Uribe poślubił swoją wieloletnią narzeczoną Claudię. Powieziony na ciągniku siodłowym, potocznie zwanym tirem, mężczyzna stanął wreszcie na ślubnym kobiercu.

Najoryginalniejszy instrument na świecie? Konkurencja ta od wieków rozpala miłośników muzyki alternatywnej, a lista niecodziennych przedmiotów, z których pasjonaci wydają dźwięki stale się wydłuża. Tym razem w Berlinie odbył się koncert zagrany na aucie marki nissan micra, który nie miał nic wspólnego z popularną wśród niektórych dyscypliną autotuningu.

Tym razem szczęście nie dopisało aktorowi Markowi Włodarczykowi. On i jego partnerka Kamila Kajak po raz ostatni zatańczyli na parkiecie "Tańca z gwiazdami". Niedzielny odcinek uczestnicy zatańczyli w kubańskich rytmach.

Halloween zbliża się wielkimi krokami, warto więc już pomyśleć o kostiumach. I to nie tylko dla siebie, ale i dla swoich zwierzaków. Na Filipinach zorganizowano specjalny konkurs na najlepsze przebranie dla psa albo kota.

Pewne praktyki seksualne nie przystoją egipskiemu urzędnikowi państwowemu - uznały władze w Kairze i zatrzymały 44-latka i jego żonę. Powód? Organizowali oni tzw. swingers party...

Baracka Obamę kocha cały świat. Wygrywa amerykańskie sondaże przedwyborcze, Kenia z dumą przypomina, że demokrata ma kenijskie korzenie, a teraz Indonezja podkreśla jego związki z tym państwem. By uczcić senatora z Illinois, indonezyjscy filateliści stworzyli z trzech tysięcy znaczków pocztowych jego wielki portret.

Drugi półfinał programu "Mam Talent! wygrała Magda Staszewska, która wygięła swoje ciało do tego stopnia, że widzowie oddali na nią najwięcej głosów.

Cztery rowery, stara lodówka i niezliczona ilość różnego typu tabołków to wszystko nasz rodak przywiózł ze Szwecji. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że zmieścił to wszystko do swego niezbyt dużego samochodu osobowego.

W piątek wieczorem w Las Vegas ogłoszono zwyciężczynię niezwykłego konkursu. Sobowtórki Sary Palin, kandydatki na wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych, rywalizowały w konkursie na najlepszy striptiz.